Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Vocoun

Zpočátku se mi to kupodivu opravdu líbilo. Dvojice vyvržených templářů si chce zachránit kůži a tak převáží podivnou dívku obviněnou z čarodějnictví. Jak jsem řekl, začátek má docela slušnou až překvapivě dobrou, temnou atmosféru a docela slušně drží napětí a tajemno. Chvíli jsem si opravdu říkal, že Cage konečně trefil na alespoň lehce slušný film. Jenže potom přišel konec... Respektive posledních 20-30 minut. A já se jen musím ptát PROČ?! Takto debilní rozuzlení s hrdinským obětováním obou hrdinů jsem teda opravdu nečekal. To bylo vážně na blití. Děj prostě spláchnutý do záchodu, démonova past, nic, nic a smrt. Nechám to na těch 3 hvězdách, ale opravdu jsem znechucený z konce. 55% ()

ac1976

Ukážka mnohých nepekných vecí zo stredoveku-križiacke výpravy, upaľovanie čarodejníc, mor... Jasné, že to nie je žiadne veľdielo, ale scéna s výťahovaním utopených čarodejníc je príjemne šmrncnutá hororom a dej oživujú rôzne epizódky počas cesty. Pred koncom to už začína trocha nudiť, ale zachraňuje to príjemná stopáž a vtipný Ron Perlman. ()

nula87

Poměrně dost veliký nesmysl počínaje historickými a geografickými reáliemi, připitomělým příběhem a postavami, které jako jediné v celém středověku jsou naprosto imunní proti moru, i když se doslova hrabou v mrtvolách, které na něj zemřely. 40% ()

Romeroo

Fantasy báchorka kde si Cage a Perlman splní to své. Dívka v kleci ( nemyslím tím Nicolase ) byla doslova démonická stejně jako závěrečných 10 min. Celkově je slušná podívaná, s mírně "překvapivým" koncem. Silné 3 hvězdy. ()

stone

Dle místního hodnocení jsem čekal nějakou další americkou hovadinu. Sice je to další americká hovadina, ale dá se v pohodě vidět. Jednou. ()

Olafsson

Čekal jsem to horší... Poměrně zdařilá historická fantasy horor akce a zatraceně sexy witch / demon Claire Foy jejíž manipulativní akce a proměny se mi hodně líbily... ()

regentor

Behmen von Bleibruck jako křižák s kastrolem na hlavě místo přilby likviduje ve svaté zemi pohanské psy i feny k větší slávě papeže a katolického kléru.Ze začáku ho to celkem baví,stejně jako jeho kumpána Felsona ale časem se z toho stává rutina která nudí mysl i svědomí a tak Behmen pověsí řemeslo na hřebík , respektive zabalí svůj meč samobij do kusu hadru vypraví se zpět do Evropy kterou obchází morová pohroma a jak se později ukáže i jiné rány.Za které samozřejmě můžou čarodějnice se kterými církev svatá vede spravedlivý boj už řadu staletí bez ohledu na to jestli jsou skutečné nebo jen jako záminka k útlaku.Křižák se zkušenostmi všeho druhu by se tak místním fráterníkům velice hodil a když se díky meči provalí jeho inkognito tak se opět vrací do lůna spravedlivé matky církve i když nejdřív dělá trochu drahoty jako laciná děvka .Samozřejmě , že jej následuje i jeho nasávací komplic Felson.Jednu takovou čarodějnici má tahle dvojka ještě ve společnosti šlechtice Ekhardta a drzého spratka Kaye který se cítí být rytířem i když se nehodí dělat ani nástěnkáře v ČKD transportovat do kláštera který však leží za devatero horami a desatero řekami . Dobrodružství nebere konce už od počátku kdy šlechtic trpí stihomamem,most je příliš schátralý a vlci hladoví.Klášter se však blíží co čeká za jeho zdmi však naše pocestné velice překvapí..Tradičně toporný N Cage v pokusu o historickou/mystery kde i počítačové efekty jsou sto let za opicema, scénář plný bludů a kamera s hudbou tomu rovněž příliš nepomohou. Na jedno podívání to ještě ujde ale do nějakého hitu nebo žánrovky to má ukrutně daleko i bez démonů a čarodějnic. ()

Nathaniell

Jak by to vypadalo, kdyby se Walt Disney rozhodl udělat vlastní verzi filmu - Černá smrt? No, zhruba nějak takhle. Jednou za čas ten film není špatný, ale žádnou myšlenku nemá. Navzdory tomu se jedná o až překvapivě vynikající výkon Nicolase (Johnieho) Cage. Opravdu, bez legrace, považuji to za jeden z nejlepších filmů s ním. A on je taky hlavní důvod, proč se člověk na film rád podívá po nějaké (opravdu nemalé) době znovu. Nicolas Cage a Ron Perlman. Ostatní blbci jsou pouze do počtu, mladá čarodějka je celkem sympatická, ovšem - SPOILERY - moc okatě a rychle se provaří. V součtu - 1 hvězda za námět, jedna za Cage a jedna za Perlmana. 3*. Původně jsem chtěl dát dvě. ()

adamix

Vskutku uspokojivé béčko. Nič viac som od toho nečakal, pravdou ale je, že som nedokázal od obrazovky odtrhnúť oči. Perlman a Cage super dvojka, scénka na starom moste napínavá, akcia ujde. Zaujme aj tmavý kamerový filter znázorňujúci temný stredovek. Som rád, že sem tvorcovia pridali okrem čarodejníc a démonov aj stredoveký mor. Na more vo filmoch mám rád to, že predstavuje určité nebezpečenstvo (rozhodne viac ako nejaké ježibaby), pred ktorým treba mať veľký odstup. Maličkým plusom by som mohol dať zjaveniu morových lekárov a samozrejme tématickej hudbe. Akoby sme neboli v Amerike, všetko skončí bitkou s veľkou obludou a záverečnými bezduchými slovami, z ktorých jedna z hlavných postáv prežíva (akože) vnútornú katarziu. Film je trošku nadpriemerný, ale netreba ho moc preceňovať. Väčšie posolstvo sa tu bohužiaľ nenašlo, avšak film rozhodne neomrzel. Nie tak, ako súčasné artové filmy s podobnou tematikou, od ktorých sa čakal lepší výsledok (HAGAZUSSA) . Za mňa 65%. ()

ostravak30

Hon na čarodějnice je dalším fantasy filmem Nicolase Cage, který je minimálně béčkový. Začít můžeme už jen tím, že filmaři si ani nedali moc velkou práci s historickým umístěním. Nesedí časové období, kdy se konají křížové výpravy a ani samotný hon na čarodějnice. K tomu i řada historických omylů, co se výpravy týče. Samozřejmě, že jak čarodějnice samotná, tak i démon a skoro celý konec se nese v digitální sféře, což opravdu ničí samotný zážitek. Přitom temná atmosféra navozena docela byla. Pro  Bragiho F. Schuta to byl první filmový scénář, přičemž ani předtím toho zase tolik neudělal, vezmeme-li v potaz jeden animák. I nadále se ale věnoval podobným hororovým a fantasy tématům, tak snad jsou lepší než tenhle podprůměrný průměrák. ()

PlysovyMacko

Z hľadiska efektov a scénaristicky ide o lacný počin, zato s veľmi hutnou stredovekou armosférou. Do filmu by sa tiež hodilo viac hustých hlášok. ()

Emílio

Dostal som takmer to, co som cakal aj ked na to, ze sa nejedna o vysokorozpoctovy film mohli pre mna po vsetkych strankach este trochu pritlacit na pilu a nezostat na PG13. Pri sledovani sa okamzite naskytne paralela s nedavnym Solomon Kane a spomienka na starsie dobre kusky z 80tych rokov ako Ladyhawke alebo Flesh & Blood a Ron Perlman ma zas konecne rovnocennu rolu a slusne hlasky. Za rovnake peniaze jednoznacne radsej tri filmy typu Season Of The Witch a Solomon Kane, ako jednu megasracku z minuleho roka Suboj Titanov. (Worcester, Odeon Cinema 10.01.2011) ()

Anarion

Ne, tento film opravdu není novým Pánem Prstenů, a nedá se s ním ani vzdáleně srovnávat, ale je to fantasy a já jsem za něj rád. Ono točit fantasy (rozuměj klasické fantasy - žádní pubertální upíři nebo mládnoucí chlapi) po LOTRovi je těžké, vždyť těžko si lze představit lepší předlohu než od pana Tolkiena a lepší zpracování než od pana Jacksona. A proto jsem za každou byť jen vzdálenou snahu (jako je tomu v tomto případě) rád. Hon na čarodějnice na mou věru není klasickým fantasy, a hororové prvky, kterých tenhle film obsahuje až dost, se mi osobně do fantasy přiliš nehodí, ale přeci jenom nějaká pozitiva tu lze vidět. Kupříkladu vývoj Cageovy postavy se mi jevil jako docela zajímavý, pak se mi líbil i Ron Perlman, kterému role vcelku sedla, no a špatně to nezahrála ani Claire Foy. Na druhou stranu některé dějové zvraty vyzněly dost nešikovně a místy se mi zdál příběh trochu plochý. Od nějaké nudy naštěstí zachraňuje "rozumná" stopáž a slušné triky. Celkově je to tak na tři hvězdičky, ale musím poznamenat, že kdyby vznikly tři takovéto filmy ročně, tak se vůbec zlobit nebudu. ()

kolacky

Ta atmosféra, ten les, ti vlkodlaci... a hezká holka k tomu. Na konci taky docela uvěřitelný ďábel. A ta atmosféra... Pěkná muzika, ladila s atmosférou. Příběh předvídatelný (přežije mládí), ale TA ATMOSFÉRA!!! ()

Jebak8

Nebylo to nic moc novýho, ale film měl nějakou takovou atmosféru, něco jako když očekáváte úchyla za rohem a práce pro neziskové organizace, celkově to ale bylo překvapivě dobrý. Mělo to spád, rytíře i čarodějnice, předčilo to mé očekávání. ()

t.r.get

Soudě podle komentářů, hodnocení a recenzí jsem čekal míň. Dostal jsem uspokojivou podívanou. Je pravda, že nad některými momenty člověk kroutí hlavou, okamžiky, kdy se máte leknout předpovíte přsně deset vteřin předem a ďábel mi obličejem než ďábla připomínal spíš "dobráka draka" Draca z Dračího srdce, ale budiž... Nenudil jsem se, místy byl i překvapený a z kina odcházel s pocitem dobré investice... ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor