Zapomeň na minulost, najdi svou budoucnost.
Hlavním hrdinou příběhu je čtrnáctiletý Juhani, který je pronásledován traumatickými zážitky z dětství. Po šesti letech stěhování mezi pěstounskými rodinami skončil v chlapeckém dětském domově na malém ostrově. Celé místo se řídí striktními pravidly nelítostného ředitele Olavi Harjuly. Jedinými obyvateli ostrova je osm chlapců, ředitel se ženou a dvěma dcerami a hospodyně Tyyne. Tato izolovaná komunita představuje svět sám pro sebe. Film Domov šedých motýlů staví diváka před mnoho zajímavých a tíživých otázek. Jak dlouho musí člověk platit za své chyby? Kdy může sám sobě odpustit a osvobodit se? A může vůbec? (oficiální text distributora)

metrixmetrix

Příjemné severské prostředí ostrova. Pozvolný průběh děje. Zajímavá myšlenka stát se i přes traumata silnou osobností s budoucností. Rozhodně působivé drama. Za mě 5* vynikající práce. ()

Lucka..

Když jsem začala sledovat tento film, tak mi stačilo jen několik málo minut k tomu, aby mi bylo jasné, že pokud film zůstane stále ve stejném duchu, bude to velkolepé. A nebylo to jinak. Atmosféra celého filmu byla napjatá, tajuplná a v žádném případě jsem neměla sebemenší chuť přestat se dívat. Film jako celek se mi velmi líbil. Ovšem, všechno má chyby a téměř vždy se dá něco vytknout; ale u filmu takového formátu, se to dá snadno opomenout. 9/10 ()

Nezbednice

Jedná o velmi silný příběh, který se mi ale bohužel v druhé polovině zdál být moc dlouhý. Místo zbytečných prodlev, by nebylo od věci, kdyby režisér poodkryl minulost ostatních postav. I přesto, že je tento film dobře natočený a výkony herců jsou taky dobré, zanechal ve mně nepříjemný pocit. ()

CHORCHOJ

Kvalitna severska drama pre fanusikov dobreho filmu.Nepadol som zrovna na prdel,ale film zaujal od zaciatku do konca.Dobry scenar umocnuju herecke vykony,kamera a atmosfera priznacna tejto zemepisnej sirke. ()

danny79

Dobry film, s neprilis silnym pribehem, ale dobrou psychologii postav, dobre zrezirovane i zahrane a i pres radu flashbacku velmi srozumitelne. Zajimavy pribeh o detech s minulosti tak tizivou, ze ji museji nest po zbytek zivota a ze jim ,az na vyjimky, nikdy nedovoli se uplne uzdravit. Vynikajici to neni, dobre ale ano ()

andy60

Od filmu jsem moc neočekával - už jen fakt, že se nachází v distribuci DVD edice působí jako takové mírné varování, ale tentokrát se o žádný průser nejedná. Typická chladná severská atmosféra, zasazená na malý ostrov, kam jsou umísťováni problematičtí chlapci. Očekával jsem trochu drsnější prostředí, šikanu, ponižování a tak, ale i tak to nebylo špatné. ()