Super akční film v režii Sylvestra Stallone, který také hraje hlavní postavu. Ani chvilka nudy, totální napětí až do konečného rozuzlení. Skupina profesionálních zabijáků dorazí na ostrov Vilena s úkolem zlikvidovat nebezpečného diktátora. Akce se začíná komplikovat. Kolem nich probíhá něco nekalého a někdo ničí všechny jejich plány. Protivník i vnitřní nepřítel se snaží rozložit soudržnost a kamarádství. Když je obětována místní spojka Sandra, vedoucí skupiny se rozhodne manipulacím vzdorovat a vrátí se do Vileny, aby osvobodili rukojmí, dokončili svou práci a také zachránili svou integritu... Postradatelní jsou totiž muži, kteří mohou být obětováni ve prospěch vojenské operace... (Film+)

Alexandre

Moje první zkušenost se Stalloneovou režií nedopadla zas až tak špatně, dokonce jsem se rozhodl navštívit ji v kině, bavit jsem se každopádně bavil, ale dokonalé to rozhodně nebylo. Především byly některé akční scény natolik překombinované (zejména ke konci filmu), až v tom zavládl trochu chaos a velká nepřehlednost (i když uznávám, že natočené to bylo opravdu špičkově). Prakticky to nemělo žádný spád, zkrátka dobro zvítězilo nad zlem, všichni ti dobří přežili, zlí byli pozabíjeni a poslední scénu bych vyškrtnul úplně. A teď k těm kladným věcem, velké plus za scénář, herce, staré známé tváře potěšily (Stallone, Willis, Schwarzenegger), jiné byly viděny poprvé a nadchly (Statham, Li, Lundgren), výkony podaly naprosto dostačující a mimo jiné k tomu Brian Tyler složil opravdu prvotřídní hudební doprovod (po Nezvratném osudu 4 druhá velmi pozitivní zkušenost)... Takže 4 slabší hvězdy tomu obětuju. Nenudící, ovšem poměrně nevyvážená podívaná, která bezpochyby nadchne každého příznivce akčního žánru. 70% ()

Dartdevil

Já jsem spokojený. Trochu střihově chaotické akční scény, ale což. Ovšem v jednom záběru dojde Slyovi munice, to považuji za velkou hrubku, poněvadž v osmdesátkách munice zásadně nedocházela! A do dvojky by se mohl přihodit Seagal, van Damme, případně Norris, a budu ještě spokojenější :-). ()

Jenislávek

Kdyby tam nebyli tito herci, tak ta nebetyčná hovadina nestoji ani za zmínku. "Béčkové film" je eště lichotivy označení. V podstatě je to třídní sraz premiantů z lycea akčních hrdinů po 25 letech. Ačkoliv musím podotknout, že Lundgren se mně líbil :) a kdyby Willis nebo aspoň Schwarzenegger měli kapku větší role, taky by to bylo o něčem jinym. Doufám, že dvojka bude mit lepší příběh, pointu a že to nebude podobná laciná děv*a skrývající zplihly kozy a celulitidu v róbě obsazení. ... No a po delší době sem se na to podíval znova a změnil sem názor. Je jasny, že film je točené s nadsázkou a je jasny, že de hlavně o ty herce než o cokoliv jinyho. A myslím, že film splnil svůj účel. zvyšuju svoje hodnocení na 72% a těším se na dvojku v kině. ()

LordMysti

Byl jsem odkojen na akčních filmech osmdesátých a devadesátých let, navíc tohle dopadlo nad mé očekávání, proto poctivých 80%! Při filmu jsem se překvapivě moc nenudil, akce klasická jak má být, pár perfektních záběrů (jak tam tím rychlopalným samopalem likviduje v tom podzemí nepřátele nebo útok letadlem na molo). Na konci vše efektivně vybuchlo a shořelo, hlavní hrdina seká jednu "drsnou" hlášku za druhou, Statham byl paradoxně vyprofilován jako dvojka filmu hned po Stallonem a docela to funguje a hodně příjemně překvapil iLundgren, ta role co zde hrál mu sedla jako nočník na prdel :). Trochu mě mrzí že si udělali srandu z Jet Li, ale celkově hezká vzpomínka která nebyla zásadně pokažená a to mi stačí. ()

Petulka88

Návrat skutečně zábavného akčního filmu. Neuvěřitelně nadupaná akce, litry krve, drsné hlášky, černý humor... Zkrátka jsou tu všechny ingredience opravdové akční pecky. Plus jedna navíc a to fantastické obsazení drtivé většiny ikon tohoto žánru. Ano, je to béčko jako hrom, děj je předvídatelný a s většinou postav se nemáte šanci ani seznámit, natož nějak sblížit. Já se ale skvěle bavil a po dlouhé době sem do komentáře nemusím psat něco o tom, že film má přepálenou stopáž, protože mi těch 99 minut neuvěřitelně uteklo. Zkrátka, intouši by se měli Expendables vyhnout obloukem, ale pro někoho, kdo se chce u filmu pobavit jde o skvělou volbu. ()

Tamten

Když jsem film pouštěl, nevěděl jsem, zda má jít o parodii, nebo zda to má být "vážný" film. Po shlédnutí nevím stále. Ano, filmy a la osmdesátá léta nemůžou být vážné, nicméně většina filmu je dělaná přesně v tom duchu, a pak je tu několik scén, které jsou klasickou parodií. A nějak mi do zbytku nezapadly. Jinak se ale jedná o znovu natočené Comando, kde opět pár šílenců (místo původního jednoho Arniho) jede vyčistit celý ostrov od armády, protože hlavní padouch unesl dceru. Problémem u filmu je ovšem kamera. Akční scény jsou šíleně sestříhané detailní kousky, ze kterých nic nevidíte. Kdyby se jednalo o lidi, co neví, jak dát ránu, tak bych to pochopil, ale to u těhle chlápků asi nehrozí, takže skutečně nevím, proč takto zničili polovinu akčních scén. ()

samoto

Ten režisér umí, on jediný dokáže toto natočit a ještě k tomu pozvat takové drsnáky. Musíme brát v potaz hodně detailu a proto 5*. ()

RajAthen

Kdo by před lety řekl, že Sly bude posledním hrdým obráncem žánru, na který již pomalu sedá prach podobně jako na řadu jeho aktérů. Tento milý snímeček je zatím tento rok jediné áčkové béčko, které plně funguje, na nic si nehraje a bere se s nadhledem. Setkání Svaté Trojice je pak jenom jahůdkou pro labužníka žánru, jemuž je tento film také určen. ()

kwaicheng

Předpokládaná kvalita. Zkrátka přehnaná drsňárna s neobvyklou koncentrací slavných akčních představitelů. Bylo by mi stokrát milejší, kdyby někdo natočil realistickou podívanou o skutečných žoldácích místo téhle hlouposti. Taky by mě zajímalo kdy už konečně filmaři pochopí, že ti praví frajeři nemají obvod bicepsu srovnatelný s obvodem zeměkoule, ale že jsou to šlachovitý vytrvalí chlápci. Stallone chudák jak stárne už má přeci jen problémy při běhu, "Božský Arnie", resp. ultraarogantní Švarcnégr připomíná opravdového terminátora, Jet Li je dobrý kung fu bratr, Dolph Lundgren pro mě nepochopitelně zradí a pak se zas se všema kámoší, Roberts dělá akorát divný grimasy pusou, Rourke fňuká, ale tetuje parádně čili pro mě největším machrem zůstává Jason Statham, kterýmu prostě musíte věřit, že je strašně zlej chlap, zejména ve scéně, kdy přijede na motorce na hřiště a zmlátí celé basketbalové družstvo včetně míče. Jo a tu hroznou bambitku si mohl Stallone odpustit. ()

AndewMX

Absolutní bomba! Splněný sen všech lidí, kteří vyrostli na filmech od Stalloneho, Arnolda a Bruce. Vynikající Statham, trošku komediální Li, drsnák Sly. Jen škoda, že Lundgren nedostal víc prostoru. Snad ve dvojce ;) ()

Hanzman

Nečekal jsem moc, ale tohle Stalonemu vyšlo. Přehlídka filmových akčních hrdinů za poslední 2 dekády, výborný humor Jeta Li, vizáž Mickeyho Rourka (který si ji nechal, již od Iron Mana 2), cynický Jason Statham, politický Arnold a samozřejmě hodný drsňák Sylvestr. Už tam jen přidat "neherce" VanDamma a "lámače rukou" Seagala a máme to snad kompletní. Jsem spokojen :) 75% ()

Chosef76

Sly, už jako pán v letech, dal dohromady partu ošlehaných hrdinů a vytvořil dílo hodné zvednutého palce! Bavil jsem se několikaslovnými hláškami a přátelským pseudoshazováním. Pro milovníky akčních filmů je tu tolik prostoru, že nikdy nedohlédnou na obzor....tolik munice, že by stačila na vystřílení několika zemských civilizací. Pokud The Expendables vnímáte jako Stalloneho ohlédnutí za akčňáky let minulých, byla by to skvělá tečka..., ale tím by to mělo skončit ! ()

MeaCulpa

Nostalgický pokus o nefalšovaný testosteronový biják z 80. let. Stallone zná všechny ingredience, talent i výbornou sestavu. Bohužel se Postradatelní berou příliš vážně a ani zdaleka nejsou tak cool jako jejich předobrazy Rambo, Commando, Predátor apod. ()

Ceberus

Tak jako od romantického filmu očekáváte vývoj nějakého vztahu, od sci-fi čekáte nějaké pěkné technologie, od komedie čekáte nějaké vtípky, tak i na Postradatelné musí jít člověk s tím, že mu nabídne jen to, k čemu byl tenhle film natočen - zavzpomínat na krásná osmdesátá akční léta. Pokud budete očekávat nějaký inovativní akční film s nejlepšími efekty všech dob, budete zklamáni. Pokud však - jako já - očekáváte od filmu jen ten jediný účel, ke kterému byl stvořen, pak budete potěšeni. Film měl od začátku jasný cíl a nenechal se ničím dalším rozptylovat - proč vymýšlet nějaký ultrafilozofický příběh nebo rvát peníze do zvláštních efektů, když hloubavé duše ani mladíci rozmazlení dnešními grafickými možnostmi nejsou cílovým publikem? Co mě však trochu zklamalo, to bylo rozložení vysílacího času mezi všechny postavy. Stallone si v zásadě ukradl film pro sebe a kromě Stathama ostatní pouze přicmrndávají (přestože ještě Lundgrenova postava byla také trochu zajímavější než ostatní). Na druhou stranu scénka velké herecké trojky v kostele mě naprosto odrovnala - scéna snů trvá jen pár minut a přesto z ní Stallone vyždímal naprosté maximum, lépe už to snad ani nešlo. :-) A když už je řeč o scénách, potěšilo mě také precizní dávkování akce tak, aby se divák ani nenudil, ani nepřejedl. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju