TETŘEF

Třeba nám rostou nové režiserské osobnosti pro akčně-střední proud na zombie filmech. Po Zacku Snyderovi i R.F. servíruje zombie otvírák své kariéry a musím říct, že pro mě i o špetku přitažlivější. Na můj vkus jen nefungovala občasná seriálovitost (rozhodnutí Columbuse zůstat s partou) a neustále opakované titulky, což bych označil za nejnudnější running gag co jsem tento rok viděl. (Zombie frag of the week mě taky moc nepobavil, myslím si, že Fleischer má na to, aby film udržel pohromadě i bez podobných hovadinek). Dejte mu dobrý scenář. ()

greenlord

kratka stopaz, kde temer neni cas na nudu a eisenberg s masterem harrelsonem jsou hlavnimi tahouny tohoto povedeneho zombiesnimku ()

Axident

Skvostná pakárna, která si čistokrevně nehraje na nic jiného, než je a těchto mantinelů se drží velmi strikně. Tzn. švihlou, pubertálně ujetou, zombie parodií, při niž si báječně odpočinete a zasmějete. Co víc chtít. A Abigail Breslin (Little Rock) je zatraceně sympatická holka. (Těch pět si to rozhodně při žádném solidním kritériu nezaslouží - ale já byl plně spokojen a pobaven, takže - mise splněna!) ()

Amplifier

Filmů o zombíkách bylo natočeno opravdu hodně, ale filmových komediích zase tolik ne. Tak jsem byl zvědav jak se s tím nováček Ruben Fleischer popere. Zápletka je velmi prostá, ale o to je v ní více zábavy. Pravidla přežití Columbuse jsou skvělé, krásně doplňují celkový dojem z filmu. I když mě film nezklamal, ani mě nějak zvlášť nenadchl. 50% ()

*Colorado

Skvělá zábava. Odzbrojující Woody Harrelson a neuvěřitelné cameo Billa Murrayho. Bavil jsem se od začátku do konce. ()

Bohnice05

Upřímě řeknu předem Romerovky zbožňuju. Prostě zombie. Bohužel to téma už je tak otřepané a tolikrát ztvárněné, že už není pořádně co nabídnout a vymýšlet překombinované verze s různými speciálními druhy zombie a tak dále je prostě nesmysl. Takže se tu nabízí už pouze možnost vzít tohle téma z jiného úhlu. A tohle je sakra jiný úhel, ale opravdu očirvoucí. Harrelson je třída a i zbytek přeživších jsou sympaťáci. Film bere zombie nákazu jako něco co tam prostě je. Nijak nezkoumá po tom jak vznikla a ani se nepokouší ji celkově zničit a zvrátit tak apokalypsu. Tyto velké a ušlechtilé cíle patří spíš do těch žánrově vážnějších snímků. Možná tam nastane pro mnohé problém, že film nemá pořádnou kostru, tedy začátek a závěrečnou pointu, ale tak to prostě je. Tady jde o to se bavit a ne nad něčím filozofovat. Takže opravdu není co řešit. Stačí jen sednout, dívat se a bavit se. Závěrem musím pochválit Billa Murraye, scény s ním byly pro mne to nejlepší z celého filmu... ()

PDcz

4**** body A my jsme se u toho ale nasmáli. Film s nadsázkou a se spoustou nemrtvých. [X] Minus 1* bod Jeden bod ale vezmu a to spíše jménem svým než Jíti, jak pochopíte. Na to, že to byla komedie s námětem zombie, mi tam chyběli kočičky :-) [X] Mohli to natáčet kdekoliv u nás.. tady je to taky jeden velký lunapark. ()

Mbeast

První letošní nečekaná bomba (sice to vyšlo už loni, ale ja to viděl až teď ;)). Non-stop akce, cool Woody Harrelson (toho chlápka začínám mít rád). Jak už tu psalo X lidí, je tu místo i pro romantiku. Takže....jedna z nejlepších zombie komedií současnosti...nějak jsem dostal chuť na buchtičku. ()

Filmárik

Hororové komédie mám rád pretože sa jedná z pravidla o filmy kde presne viete čo môžte očakávať a kedy treba vypnúť mozog. Zombieland nieje výnimkou a má všetko čo by mal mať drsným chlapíkom začínajúc, cisternou krvi pokračujúc a nepravdepodobným vznikom lásky na počkanie končiac. Nieje to perfektný film, je tu kopa klišé a dosť trápnych scén ale Bill Murray to skvelo vyžehlil. Na záver by som len podotkol že človek ktorý dostal na starosť rating pre tento film musel mať veľmi ťažké detstvo keď mu dal prístupnosť od 12 rokov. Nechcem sa tu hrať na vychovávateľa ale komédia nekomédia toto bol masaker na Ntú (čo mi inak nevadí) a od 12tich? ()

strikeman

Čekal jsem teda o dost víc, ale scéna s Billem Murrayem mě fakt dostala a vytáhla to na 65%. Ale na Soumrak mrtvých se tahle černá komedie každopádně nehrabe... ()

Radek.SCH

Komedie, která není zas až tak moc vtipná, horor, který není zas až tak moc strašidelný a akční film, který není zas až tak moc akční. Je to jen další zombie film, který je naprosto, ale naprosto tuctový. Nemluvě o stále se opakujícím "ujíždění". ()

bery71

Velmi pohodová oddechovka, která si od začátku na nic nehraje. Neokoukaní herci působí mile a přirozeně. Jednoduchá režie a jednoduchý scénář, který je zasazen do (naštěstí) zkrácené stopáže. Vnitřní monolog hlavního hrdiny i s integrovanými zprávami (pravidly) se mi líbil a celkově jsem příjemně překvapen. "You've got to enjoy the little things". ()

Magenta

Osobně vůbec nechápu zdejší vysoké hodnocení. A už vůbec mi nejde na rozum, proč se tenhle film v hodnocení procentuálně blíží k Úsvitu mrtvých, který je v rámci žánru nejmíň o dvě třídy výš. V Zombielandu mě zaujala jen Jesseho pravidla. Dalo se z toho vytříškat víc, prakticky to nemá příběh a postavy mi vůbec nepřirostly k srdci, takže mi bylo úplně jedno, jak to s nimi dopadne. Chybí tam napětí i nějaká pořádná akce. Podle mě je to sice stylové, ale strašně prázdné. ()

FilmWave

Ano, je tam několik á la "Evil Dead" fórků (např. výborný Bill Murray), ale to na celovečerní film nestačí. Krátké a bez zápletky. Mám zombies rád, ale jestli se má tento žánr někam posunout, tak to chce mnohem originálnější přístup. ()

vojo

Kvôli kovbojovi Woodymu a zombie Murrayovi nemôžem ísť nižšie a kvôli existencii Shaun of the Dead vyššie. Veľkým plus je aj dĺžka filmu, presne akurát. Škoda len, že po Metallice žiadne ďalšie nárezové songy. To by som aj tie láskyplné zbytočnosti možno odpustil a dal plných päť zmasakrovaných zombií hlavičiek pardon hviezdičiek. ()

mala_kea

Ruben Fleischer ala Quentin Tarantino numero 2, aneb jak lze hrozivě vypadající zombie zesměšnit. Woody je vážně skvělej, stejně jako ostatní herci a já se prostě nedokázal nezasmát. Oproti Tarantinovi, Ruben předkládá něco, co rozhodně stojí za víc, jak jedno shlédnutí, protože resident evilů a panchartů už bylo vážně nad mraky, zato zakrvácené zombičí držky žeroucí pozůstatky jiných a následné praidlo číslo #2 "doubletape", rozhodně skvěle pobaví a otevře cestu k dalším zvrácenostem. V rámci zombie komedií rozhodně nejlepší kousek za posledních 10 let......The united states of Zombieland......4,5*, ale jelikož 5 se zaokrouhluje nahoru, rovných 5 ()

DHDV

Co má Zombieland a Úsvit mrtvých společného? Nejlepší zombie filmy posledních let. Občas decentně dochází filmu dech, ale bavíte se až do konce. Pravidla pro přežití jsou úžasná, více užásnější je ale pro mě scéna se zastřelním Billa Muraye :D ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku