sehe

Film Pouta z čias normalizácie je zaujímavý hlavne vďaka skvelému výberu neokukaných hercov.Mnohí sa na čsfd zhodli,že Ondrej Malý má niečo z K.Rodena i podobu s Putinom.Výborne zahral eštebáka,ktorý má moc v rukách a stačí málo,aby mu preplo v hlave a stáva sa z neho psychopat,násilník.I slovenskí zástupcia(K.Farkašová a L.Latinák)sú fakt dobrí.Niekde som čítala,že Životy tých druhých majú atmosféru socializmu až neznesiteľnú a Pouta sú neznesiteľne neuveriteľné.Trošilinku s tým súhlasím. ()

upas

Nesdílím všeobecné nadšení a moc nechápu tak vysoké hodnocení. Kromě výkonu Ondřeje Malého to byla docela bída. ()

liberator

● celkom príjemné prekvapenie - "Pouta" dávajú miestami príležitosť zabudnúť na mizériu českých a slovenských hraných filmov posledného obdobia (česť výnimkám). Takisto česko-slovenská kinematografia podľa mňa nemala za posledné dve dekády "lepšieho" záporného hrdinu ako je soudruh Antonín. Viditeľný je aj rozdiel medzi slovenským (divadelným) a českým (filmovým) hereckým prejavom - jeden z mála javov, ktorý narušuje celkovú zovretosť a je na škodu filmu. ()

greigor

Musím přiznat, že tohle předčilo všechna moje očekávání. Původně sem si to vlastně ani nechtěl pouštět, hlavně kvuli jeho délce, ale nakonec jsem se odhodlal a nelitoval jsem. Ondřej Malý byl výborný a táhl celý film. Všechna ocenění byla zasloužená.. 5* ()

MELODY

Ne že by stály za nic herecké výkony, oceňuji také filmovou hudbu, téma, atmosféru a mnoho dalšího, přesto se mi Po uta zoufale nelíbila. ()

haroska

Možná je to tíml,že jsem se narodila v jiné době,ale pro mne film plný nesympatickýh postav,hory patosu a přehnaně vážných záběrů. ()

Jimy

Temně psychologický a musím říct, že i dost depresivní zrcadlový odraz prázdnoty, jaká někdy může být v lidské duši, stejně jako byla v celém systému v socialistickém Československu. ()

BDMarty007

Hodně temný film o hodně temné době, která byla tak nedramatická a přesto tak zoufalá, že se z toho zbláznil nakonec i ten estébák. Film má řadu předností od zachycení atmosféry, vynikající herecké výkony (Malý, Kaiser...), pěkné vykreslení některých postav, řada skvělých dialogů. Malý je učiněný Putin. Produkce ale občas působila spíše televizně a příběh směrem ke konci už začal ztrácet věrohodnost a zbytečně se to natahovalo. To je škoda, nechybělo moc a mohl to být hodně dobrý film. I tak je to ale velmi slušné a ač je to velmi depresivní, stojí to z mnoha důvodů za vidění. Mě osobně celý pocit velmi umocnila hudba WWW - Pikola (http://www.youtube.com/watch?v=m_70AxZx9V4). Nervózně neurotická hudba Ondřeje Anděry skvěle doplňuje scénář Ondřeje Štindla. ()

alonsanfan

Ne estébáci nebyli lidi, byli to zasraní zkurvení hajzlové, kteří sprostě využívali systému. A na jeden takový výstavní kousek zkurvence a jeho duševní život a pochody se můžeme prostřednictvím filmu podrobně podívat. Zakomplexovaný hajzlík, který si ve stresových situacích musí dejchat z papírového pytlíku, aby nezkolaboval. Sebestředný, opájející se tou trochou moci, kterou mu jeho strana umožnila zneužívat. Manipulátor, který se domnívá, že každého zmanipuluje a zažene do kouta, že se z něj každý posere. Neuvěřitelně slizská avšak zcela reálně působící osobnost. Ano, a jde z něj strach. S tímhle člověkem bych se rozhodně potkat. A přitom narazí a je zlomen obyčejnou holkou, která ho odmítne. V hlavní roli naprosto neuvěřitelným způsobem exceluje Ondřej Malý. Celý film má zvláštní tíživou až normalizační atmosféru absolutní šedi a průměrnosti. Ani protihráči STB, disidenti, nejsou vylíčení jednoznačně kladně. Činnost jednoho se v konspiračním bytě omezuje výhradně na nevěru manželce, druhý zase s STBáky vesele spolupracuje a za možnost nahlédnout do svého spisu bez problémů zrazuje mladou milenku toho prvního a přitom si vše náležitě morálně a filosoficky zdůvodňuje svým utrpením. Let toho hnusného STBáka mimo realitu a jeho zasloužený pád na tvrdou zem si zaručeně užijete. ()

MeaCulpa

Absolutně nečeský film, který se dostane pod kůži a nepřestává pracovat. Trochu mě znepokojuje, že Antonina chápu :) ()

E lan

Trochu dlouhý a chladně nepříjemný film. Herecké výkony nejsou vůbec zlé, ale jinak se nejedná o nějak dobrou zábavu. Malý je přesto ve své roli neskutečně důvěryhodný a i proto **, jinak by to bylo za míň. ()

kratina

Zajímavě uchopený (a ve finále i depresivně utopený) námět na film. Hořká romance v jednosměrné ulici. Plus poznání, že i v srdci sebevětší lidské svině, zde STBáckého zmetka Antonína, dřímá touha po naplnění svého života něčím jiným než jen ubližováním lidem. Touha po lásce. Ale čas ubíhá nemilosrdně nám všem a prázdnota dokáže nehezky dusit. Potom, aby se člověk nesesypal, je nutné sáhnout do zadní kapsy a zadýchat si do pytlíku. ()

kraval

Ondřej Malý v životní roli bestie v nadprůměrném dramatu, jež přináší syrový vhled do praktik tajné policie v období normalizace, avšak celý olbřímí propletenec nemá tak silné vyústění, jak jsem čekal. ()

Inozuka

Jednoznačně nejtemnější český film po roce 1989 a jeden z nejlepších filmů o totalitě. Ta je tady zahnízděná v myslích lidí, v prostředí i ve vztazích. Nikdo není bez viny a čistý a nikdo není černobíle správný resp. špatný. Jsou jen různé odstíny šedi, které se odrážejí ve společnosti i v prostoru. Na Poutech si nejvíc cením toho, že všechen ten marasmus zobrazuje skrytě, netlačí na pilu a nic nebarví na růžovo. To z něj dělá vyjmečné dílo a čiší z něj na dálku všechna ta temnota a prázdno, která se vpíjí hluboko pod kůži. Je mi jasné, že tohle ne každý vydýchává a řadě lidí se ten film zdá nudný a otravný. Ondřej Malý si svou rolí poručíka Antonína zadělal na celoživotní škatulku hajzlů a psychopatů, kterou asi těžko bude opouštět. Ale útěchou mu může být, že tahle role a způsob jakým ji pojal za to stála. ()

Mngwa

Typický český film z doby komunismu je hořkosladká hřebejkovina typu Pelíšky nebo Občanský průkaz. Tyto a podobné filmy mě neskutečně nudí a štvou a právě proto jsem od Pout nic moc nečekala. A právě proto jsem byla tak překvapená - v dobrém smyslu slova. Tohle je úplně něco jiného, tady mě fakt mrazilo v zádech a z celého filmu přímo řve, jak byla ta doba příšerně hnusná. Pouta nejsou žádná prvoplánová rádobykomedie s trapnýma jakože vtipnýma figurkama .. Tady je všechno a všichni zkažení a šanci na lepší život nemá skoro nikdo, včetně přisluhovačů zvráceného režimu. Výkon herce v hlavní roli naprosto špičkový. To prostě nemůžu dát nic jiného než 5*. ()

mira.l odpad!

Myslím, že to, že jsem se na tuhle snůšku estébáckejch zmrdů vydržel dívat hodinu a šestnáct minut, je až kam. Jedna z největších hovadin tuzemské produkce, které jsem kdy viděl. Nepočítám-li to, že estébáci jsou od začátku na zblití, tak je to od začátku naprosto o hovně. Při představě, že by to mělo trvat skoro ještě jednou tak dlouho, jsem usoudil, že toho nemám zapotřebí. ()

dawid

Jak řekl jeden můj kamarád když opustil kinosál: "A český film má nového Karla Kopfrkinkla..." Lépe bych to vystihnout nedovedl. Totálně rozložený charakter hlavního "hrdiny" musela být neskutečná herecká výzva a Ondřej Malý ji pojal nejbrilantněji, jak bylo možné. Pouta by se skoro mohla odehrávat kdekoliv, natolik nadčasová mi přijde studie povah osob lidí, osmdesátá léta filmu "jen" dodala větší míru odevzdání a bezvýchodnosti. Po všech Hřebejkových filmech o ničem je tu film z doby ne tak dávno minulé o NĚČEM... ()

Mysho

Hodne mi to pripomínalo Životy těch druhých , dej z toho istého prostredia , zápletka tá istá takže mi to prišlo docela nudné . Ale z hereckej strany dosť dobré na česko-slovenské pomery až dosť + skvelý soundtrack ()