Prezidentka Sally Sheridan je zastrelená behom slávnostného prehlásenia v Deň nezávislosti. Toho pred voľbami využíva k nárastu vlastných preferencií jej brat senátor. O tri mesiace neskôr objaví postarší pár na strome zraneného muža s padákom. Mladík si ale vôbec nič nepamätá a jedinou stopou je tak tetovanie na jeho krku - "XIII". Postupne sa rozpamätáva na tajnú operáciu, ktorej úlohou malo byť zvrhnutie vlády v USA. Objavujú sa aj ďalší agenti s vytetovanými číslami. Kto má záujem zvrhnúť vládu a kto má na krku vytetovanou rímsku jednotku? (oficiální text distributora)

charmin

3*..4*??Bud tri silne, alebo styri slabe. Je to akcny film, takze kedze akcie tam bolo nadostac, nemala by som co vytknut, lenze trosku niekedy nepredstavitelne temy a stale otrepany namet AMERICKY PREZIDENT mi uz zacina liezt poriadne na nervy. ()

guri

XIII neurazi, no ani neprekvapi. Ked by som vypol mozog a nevidel kdesi v pozadi Bourne-a (teda pokus o neho...), nebranil by som sa zopakovaniu. ()

ER

Stephen Dorf opět na scéně (nemohu si pomoct,ale jeho role v prvním "Blejdovi"je doposud nepřekonaná),tentokrát jako skoro Bourne. Pak Val Kilmer jako jméno-tahák (jeho pár,nic neznamenajících, minut není to,co by přitáhlo),něco akce,hodně dialogů (čili vysvětlování typu kdo jsem a je to pravda?).Prostě skrz naskrz průměr,na který by se lépe dívalo,nebýt delší stopáže. ()

E lan

Lehce podprůměrný televizní snímek, u kterého mě překvapuje vysoké hodnocení mých spoluhodnotitelů. Akční scény jsou na draka, scénář ještě dejme tomu, ale herecké výkony? To je tragédie. Přesto to scénář táhne nahoru... ()

waska

Variace na Bourna v televizním podání nebyla až tak špatná, ale dal by se z toho udělat solidní 120 minutový film a hned by se mi dávalo o hvězdičku víc radostněji. Herecké obsazení docela zajímavé, potěšil mě Val Kilmer. ()

BDMarty007

Je to celkem neskrývaná kopie Bournea, která asi nic nového po umělecké či technické stránce nepřináší. Když jsem si pustil DVD, netušil jsem, že to má dva díly. Když se uprostřed DVD ozvalo "konec první části", měl jsem najednou radost, že si naleju další sklenku whiskey a užiju si ještě dalších 90 minut slušného detektivní thrilleru. A to je asi hlavní deviza a charakteristika filmu. Slušný detektivní thriller, který odsejpá, je plný zvratů, průběžný vývoj děje není předem zřejmý (i když je možná zřejmé kdo je za tím vším...). Příjemná záležitost na odreagování, i když asi jen na jedno použití. ()

D.Sleeper

Trochu přetažený a průhledný, jinak velmi dobře natočený thriller. Atmosférou něco mezi "Pravidly boje" a "Bournem". Obsahově velmi blízko k seriálu "24 hodin"... A pak že "třináctka" přináší jen smůlu. I když.... záleží na úhlu pohledu... :) ()

SKreyn

Pekný miniseriál, plný akčných scén, dobre časovaného deja, plného rôznych prekvapivých udalostí a nečakaný koniec. Skvelý herci, možno trošku dlhý film, ale nie nudný. O komixe som síce počul, takisto aj o hre, ale do rúk sa mi dostal "len" tento miniseriál. Z filmu cítiť bourneovský štýl, ale tak ako aj z bourneho trilógie, našiel som vo filme pár "vecí", ktoré mi pokazili celkový dojem. Chvíle a la "Rambo". 3* ()

Crosshair

Líbilo se mi to. Stephen Dorff se mi v roli klaďase líbil. Komix jsem nečetl takže nemůžu srovnat, ale scénář jako takový se mi líbil. škoda jen toho,že stopáž není o hodku kratší, prospělo by to. Na zkrácení volné chvíle super: 3,5/5* ()

Steel

Hodně jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale druhá půlka mi přišla slabší, tak jsem se přiklonil k nižšímu hodnocení. Jinak ale slušný film - kéž by i zbytek produkce určené pro televizi byl podobně kvalitní... ()

unrocker

Dlouhá stopáž, ale nabitá dobrými nápady a hlavně spoustou akčních scén. Které jsou bohužel občas proloženy nudnými kecy, ale jinak klasika na ztracenou paměť. Už nakonci jde vidět že se asi dočkáme pokračování... :) ()

Quendi

Nemilosrdná vykrádačka Bournovy trilogie, dokonce i s neopakovatelným hudebním motivem v pozadí některých akčních scén. Stephen Dorff na tu roli nestačí a Val Kilmer si u mě definitivně potvrdil místo opravdu obohého herce. Až začínám přemýšlet, na kterých filmech si to vlastně vydobyl holywoodskou slávou. Snad i tohle všechno bych překousla, kdyby to nebylo tak nudné. Je to opravdu poměrně hutný snímek, který se velice ztěžka táhne přes dvě a půl hodiny. Čas od času se zamotá sám v sobě a balancuje na samé hranici jakési zábavnosti. P.S.: Souboj se střepy je ale za všechny prachy:) ()

kolik27

Tak musím uznat, že jsem ze začátku na tento film koukal asi 3x a ani jednou mě nezaujal, ale když se film dokouká, tak za 3 hvězdy určitě stojí. Konec je připraven na pokračování, na které se těším ... ()

MartyMcFly89

Četl jsem všechny, které vyšly. I když to není tak dobré, jako komiks (ani jako stejně tak báječná hra), tak XIII atmosféra je stále cítit. A to se cení. ()

CrazymanM

Mě se to velmi líbilo,možná to hodnotím až moc vysoko,neboť i hra mě velmi zaujala.Jen to možná nemuseli tak natahovat,myslím,že stačily dvě hoďky,byla tam hluchá místa.Ve hře sice zastřelili prezidenta Sheridana,ale co,hlavní je,že to byl perfektní akčnák s kapkou sci-fi. ()

gotham

XIII je něco mezi Bourneovkou a 24 hodinama, dá se na to dívat, má to styl, tempo i dobře zahrané postavy, bohužel je to moc dlouhé a průhledné. Průměrný filmový fanoušek musí nejpozději v polovině vědět, kdo za tím vším je a hlavnímu hrdinovi na konci neuvěřitelně dlouho trvá, než mu to dojde. Na druhou stranu na to, že je to tv film, to vůbec není špatné. Výslednému dojmu určitě pomůže vidět oba díly najednou a nemít přehnaná očekávání. 60% ()

Marty_cz

Nepatřím mezi ty lidi, co jsou ovlivněny komiksovou předlouhou, ale byl jsem ovlivněn počítačovou hrou. Už ta mnohé nebavila, ale já byl z ní nadšený. Když jsem slyšel, že je i film XIII věděl jsem, že ho musím vidět. Už vzhledem k tomu, že patřím mezi hrstku, co bavila hra, tak je celkem jasné, že patřím i mezi ty co se u filmu dobře pobavili. Věděl jsem co sice co se bude dít, jaká je zápletka a co zhruba mám čekat, tak jsem nemohl být zklamán, jak jsem četl z předpovídatelnosti filmu. I kdyby ho natočili sebelíp, tak vím, jak a co se stane. Myslím, že film je dobře zpracovaný a výběr herců a jejich kostýmy mě mile potěšili, jak byly podobné předlohám. ()