Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

hazaba

Neskutečně protivná hlavní hrdinka, která je posedlá svou prací. Variace na téma jak chudák holka ke štěstí přišla, zachránila spoustu lidí a našla i svého milého. Jedinými velkými klady jsou Ford, jako morous, a Keaton, která svým šarmem a vtipem všechno odlehčuje. Vlastně jen kvůli těm dvěma stojí za to na film se podívat. ()

chrispe

Ačkoli Rachel McAdams moc v oblibě nemám, musím uznat, že tuhle romantickou komedii vytáhla hlavně ona sama. To, co předvedl Harrison Ford, nebo Diane Keaton podle mě nestojí za řeč... a Patrick Wilson na mě prostě působí jako vosková figurína. Nejen tady. No vlastně... Harrison tu svou roli nejspíš zahrál víc než dobře - ale! - nebavil mě. ()

BOURQUE

Veľmi ľahká komédia so skvelou hereckou gardou. R. McAdams je fajn, D. Keaton dobrá, ale film nad vodou jednoznačne drží H. Ford. Skvelá a pohodová rola pre neho, kde vždy čakáte, že čím vás ten (dnes už kultový) herec prekvapí. Tá jeho práca s mimikou je nadpriemerná (a do istej mieri aj jedinečná). Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Luk Skywalker

Na jedno podívání dobré a když venku řádí koronavirus tak, že jsou hospody zavřené... Průměrná komedie, kde se jen místy usmíváte; trošku té romantiky, ale opravdu pro mě nezávadné množství. Nenudil jsem se, stopáž mi přišla v pohodě. Až na ten americký konec, by to mohlo být ze života. ()

..Anya

Chvílema jsem se potrhávala smíchy až mi zaskakoval popcorn. Hlavní herci byli vynikající a i přes pár mdlých dostaveníček se jedná o zajímavou podívanou. ()

Mashak

Fakt jsem očekával další blbost typu Ugly Truth, ale ono ne! Pro mě osobně je nevidět film s Rachel McAdams hned po jeho uvedení hřích. A proto jsem pelášil do kina užít si tuhle krásku! K tomu jsem dostal příběh, který není ani zdaleka postaven na nějaké blá blá mině o dvou geneticky nadřazených osobách, kteří se na konci filmu políbí. Je to vtipný náhled do zákulisí americké televize, náhled do života jedné mladé americké ženy, která má sen, je ztřeštěná a nejintimnější vztah má s kelímkem od Starbucks. A když se k povedenému scénáři přidají také výkony - Diane Keaton a Harrison Ford, tak nás, světe div se, po dlouhé době v tomto žánru potkalo cosi nevšedního! ()

radaza

Příjemná komedie, která nijak nepřekvapí, ale pokud je se divák připraven bavit, nezklame. Při odchodu z kina jsem si uvědomil, že dojem z filmu hodně záleží na náladě, ve kterého vidí. Jako celý život i tohle ovlivňuje okamžik, v kterém se člověk s filmem potkává. A mně tenhle film sedl.... ()

Tomo

Znáte takový ten film, jak má spád, je v něm inteligentní humor, jsou v něm uvolnění herci užívající si svoji práci, no radost podívat, film, který když skončí, je Vám hezky a máte dobrou náladu ..neznáte? Pusťte si tenhle :) ()

jacko

prvni pulka nemastna neslana, az v druhe puli zacalo bavit, ale o to vic...sceny s reporterem z atrakci a 50c rules :) ()

Achlastajda

Velice pěkná, příjemná romantická komedie, pokud nechcete u filmu moc přemýšlet tak je to ideální. Nemůžu si, ale pomoct mám pocit, že už podobný nápad na film jsem viděla jen nevím název.....Ale jinak 4 hvězdičky za zvednutí nálady =) ()

IdaHutt

Skutečně se mi dělalo špatně! A ne kvůli nalajnovanému příběhu, jehož konec divák předpokládá od první minuty. Výtvor je uváděn coby „komedie“, já ho však sledovala jako nefalšovaný sociální horor. Další ukázka totální morální deformace americké (globální) filmové produkce posledních dvou dekád. Zdá se mi, že se z těchto snímků definitivně a nezvratně (?) vytratila jakákoli snaha o společenskou sebereflexi, natož o sebekritiku (tady alespoň na úrovni „komediální“), takže mohou sloužit už pouze jako tristní studijní materiál. A právě za cenný sociologický přínos přiděluji onu jedinou laskavou hvězdičku. Jinými slovy: to nejdůležitější není to, co dílko chtělo říci (pokud ještě vůbec něco říci chtělo), nýbrž to, co doopravdy řeklo. Prozacovým Autorům jakákoli sebereflexe chybí, takže je to všechno na Divácích. Mám v tomto směru dva návrhy: Za prvé bych doporučila, aby DVD Morning Glory bylo přikládáno jako názorná pomůcka ke všem příštím vydáním knihy Ubavit se k smrti od Neila Postmana. Za druhé bych si přála zhlédnout ještě pokračování příběhu mladé, nezdolné televizní produkční Becky a její Brigády kapitalistické práce, nejlépe pod názvem Burnout Glory. Jenže když Jim holt chybí ta sebereflexe… Poznámka: Ano, úpadek je čím dál zřetelnější a děsivější. Konkrétně např. stejná scenáristka (Aline Brosh McKenna) stojí za snímkem Ďábel nosí Pradu (2006). – Tam hlavní hrdinka posléze přece jenom ze svého mladistvého zápalu vystřízlivěla a pochopila, že by pracovní úsilí měla věnovat lidsky hodnotnějšímu cíli. Becky z Hezkého vstávání však v honbě za „sledovaností“ (ergo posvátným Ziskem) už pouze tupě papouškuje, že „zábava vyhrála nad informacemi“, a proto se Srandou na věčné časy a nikdy jinak! ()

lxbch

Tolik cukrkandlu nekoupíte ani v Candy Shopu (modří už vědí). Koukal jsem na to jenom kvůli Harrisonovi a to je taky ten jediný důvod, proč na to utratit 107 minut času (možná víc, když uvážím přestávky na oškrabání toho sladkého nánosu z monitoru). Jo a Rachel McAdams je tu na zabití. ()

karinakari

Tohle je přesně průměrná romantická komedie podle mého gusta. Film, který když končí, cukají vám koutky a nakonec se na svět začnete usmívat jak diví. A jestli na vás nezapůsobí děj, tak Rachel McAdams vás k tomu jednomu nepatrnému úsměvu donutí (když ona je tak roztomilé stvoření). ()

Gixian

Chvíli jsem váhal zda tři nebo čtyři, ale zůstanu raději při zemi. Tento film je tak nějak "o ničem", šablonovitý a naivní, nadruhou stranu je ohromně pohodový a příjemný - spíš než třeskutá komedie je to takový roztomilý film, kde se sem tam zasmějete. Důvodem mého zvažování čtvrté hvězdičky pak je především dokonalá Rachel McAdams a nářezové scény s chlápkem z počasí, u kterých jsem se málem zadusil smíchy. :D ()

pepa3rd

Slušně zvládnutá žánrová komedie ve stylu 30 Rock, která proti sobě postavila trochu netradičně mladou producentku v podání Rachel McAdams a postaršího zahořkého, kdysi slavného, reportéra v podobě Harrisona Forda a obratně se tak vyhnula žánrovému romantickému klišé. Určitě nadprůměrných 60 %. ()

joker30

Aj keď je hlavná hrdinka miestami vrcholne trápna, to zobrazenie "telerána" prostredníctvom niekoľkých celkom vtipných postáv funguje. Harrison hrá svoju rolu skvele a napriek antipatii v scenári medzi nim a Diean Keaton chémia celkom slušne funguje. Dopozerať sa to dalo, ale zas ani nič vysoko nadpriemerné to nieje. ()