Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

tom275

Konečně!!! Je tady film, který se díky bohu liší od všech těch Ironmanů, Hulků, Avengerů, Supermanů. Liší se za prvé, že si ze všeho dělá prdel a to i sám ze sebe. :-) A hlavně za druhé je tam kreeeeev. Já jsem se bavil a nebýt v trailerech polovina vtipů co byla ve filmu, bavil bych se ještě líp. Jen jsem velice zvědav jak dopadne cz dabing, myslím, že to nebude nic moc. ()

MirINDay

Tenhle film měl být pecka. A taky že to pecka je! V tomhle filmu vlastně není žádná komplikovaná zápleta, jako tomu bývá u většiny Marvelovek. Deadpool se od nich odlišuje ve více směrech a to je dobře, protože jinak by se nenaplnil potenciál hlavní postavy. ()

Tomas_313

Reynolds konečně našel postavu, která má srovnatelně velké ego jako on sám a co je více než překvapivé, perfektně mu to sedí. Po nepříliš vydařeném ztvárnění Deadpoola v X-men Origins: Wolverine a tragickém Green Lanternovi se napotřetí vše vydařilo a největší marvelácký prasák ukázal, že má své podmanivé kouzlo. Otázka tedy zní: Jak se Deadpool odlišuje od ostatních filmů se superhrdiny ? Má odpověď: Nebere sebe ani své všemohoucí steroidové kamarády příliš vážně, čímž se rapidně liší od všeho minulého ( a zřejmě i budoucího ) týkajícího se štramáků v latexu. Je vulgární, v poměru se svými kolegy drsný, překypuje oplzlými vtipy a vlastně není ani hrdina. Přinesl na scénu přesný opak toho, co bylo doposud v těchto filmech viděno a navíc to udělal s noblesní grácií a ve správný čas. I přes nízký rozpočet a absenci mladšího obecenstva Deadpool získal nehynoucí slávu a dal světu, co sliboval. Rozhodně to bylo působivé, ale přece jenom musím ukojit své choutky a trochu si rýpnout. Snaha scénáristů vytvořit originální postavu vygradovala trochu opačným směrem než bylo zamýšleno. Je jednoduché předpovědět, že Captain America zase pronese nějakou tu přehnaně patriotickou hlášku a že Black Widow bude po dalším filmu zase na pár dní nejčastějším účastníkem snů mužského obecenstva. S Deadpoolem je to bohužel velmi podobné, po chvíli očekáváte neočekávané, vyhlížíte zvrácený vtípek za každým rohem a když je vám konečně naservírován na zlatém podnose, už to nějak není ono. Proč ale naříkat, z kina jsem si kromě použité stříkačky zastrčené v sedadle odnesl přesně to, o co jsem žádal a toužebně prosil. Spokojenost. 90% ()

Tobias_Sin

Hmm, zklamání. Prostě trapné, humor na úrovni střední školy, dnes spíše základní, příběh jsem čekal víc propracovanější, také jsem naivně čekal víc zajímavých mutantů. Nejslabší komixovka ještě pod Antmanem.. ()

xChorosh

Film stojí na jedné věci. Vtip. Postava Deadpoola je super, je v tipná a na tom se taky snažili postavit celý film. To by se povedlo v případě, že točíte komedii.. Vítejte ve světě, kde se superhrdinové vyrábí jako na běžícím páse v programu pro smrtelně nemocné veterány speciálních jednotek a kde každý (kdo podstoupí program a přežije ) vyhrává BONUS : SCHOPNOST NECÍTIT BOLEST! (Tu má ve skutečnosti jen jedna postava ). Nezáleží na tom jestli Vás probodnou ve vzduchu mečema a poté přišpendlí ke konstrukci mostu - nevykrvácíte. Je jedno jestli Vás udeří ocelový muž tak, že letíte 30 metrů vzduchem a zakousnete se do rámu od auta - nebolí Vás to. Dokonce Vás ani nebude bolet, když Vám zabodnou nůž do hlavy - i když máte "jen" jako superschopnost rychlou regeneraci. Prostě v tomhle filmu mají všichni bonusovou superschopnost. ()

galaxy84

Na tento film jsme zašli, aniž bychom věděli o co vůbec jde. Vlastně jsem ani nevěděl, že se jedná o komedii. Prvních 15 minut jsem byl na rozpacích. Děj byl celý rozházený, vůbec jsem to nechápal a humor mi přišel tak nějak tuctový. Pak se ale začal příběh postupně vyjasňovat a jeho poměrně chudou pointu častokrát zdobily povedené nápady a vtípky. Hlavnímu představiteli, Ryanu Reynoldsovi, jsem jeho roli opravdu věřil a podle mě mu dobře sedla. Kdo má rád ve filmech černý humor, přímočarost a akci, ten by si tohle neměl nechat ujít. ()

Wasper

Jakožto jeden z těch, kteří Chcíplýho Bazéna znali dávno před únorovou premiérou, jsem si při zjištění filmové adaptace tohoto kontroverzního super(hrdiny) připadal jako malý nedočkavý chlapec před Štědrým večerem. S tím se dostavilo i určité očekávání. Vzhledem ke konceptu komiksů o Deadpoolovi (uvědomění si sama sebe v komiksu) se dal očekávat velmi originální a přinejmenším zajímavý snímek.--- Dalo by se říci, že hlavní prosby malého chlapce byly vyslyšeny. Zpracování Mrtvého Bazéna je opravdu povedené, téměř dokonalé. Akční scény, časové smyčky, přerušování děje se velice povedlo a udržuje film ve skvělém tempu a dodává mu určitý druh svěžesti. Co by se dalo ještě vypíchnout jsou určitě vtipné dialogy či monology, které k panu Bazénovi přirozeně patří.--- Ovšem dostáváme se k černé stránce filmu, a to jsou pitoreskní vystupování X-Menů pana Kolosálního a slečny Náctileté Hlavice a naprostá absence smysluplného tématu a pestrost příběhu. Dejme tomu, že role mutantů byla zamýšlená vzhledem k sarkastickému konceptu celého filmu, dobrá. Ale chybějící smysl celého filmu se nedá jentak odpustit, divácký zájem a trhání rekordů z návštěvnosti je pochopitelný vzhledem ke zpracování. Jenže je tu i otázka úspěchu na všech různých filmových databázích, kde se Zheblý Bazén zařadil mezi nejlepší filmy vůbec. Domnívám se ovšem, že by film měl být pouze intrem k dalšímu (dalším) pokračování, tudíž se mu dá odpustit určitá jednoduchost. ()

JerryPilsen

Působivý,nekonvenční a hlavně plný řízného vtipu.Pro mě překvapující zábava,která jakoby odrážela až moc velkou vážnost ostatních marvelovek.Vtipy a gagy dobře umístěné a sebeparodické hlášky nečekaně trefné.A to nemluvě o akčních scénách,kde se nejede podle žádné šablony. ()

Kallic

Takhle kurevsky nasadit laťku pro NEAKADAMETIKY pro nejlepší biják 2016? No, ty krávo....kdo tohle KURVA překoná? ()

Narg79

Tak jsem na tom byl v kině. Po pravdě nic moc extra jsem od toho nečekal a prvních 20 minut jsem se rozkoukával, ale musím říct že dlouho jsem se tak nepobavil :) Ty hlášky byly naprosto super a bylo jich tolik, že jsem měl břicho v křeči dlouho po filmu :). Opravdu nelituji že jsem na ten film šel. Maximálně doporučuji!!! To musíte vidět!!! ()

Modano

Typické klišé v podobě traileru, který obsahuje všechny dobré scény z filmu. To se ale nekonalo. Průměrný děj naprosto převálcovaný vtipem, tudíž jsem se bavil celý film, až na část, kdy musel být super-záporák stvořen. Ale bez toho to prostě nejde. Lépe strávený Valentýn jsem nezažil. ()

D.D.Dees

"Asi jsem si ustřík" prohlásil jsem po prvních minutách filmu. A ukázalo se, že to byl jen slabý odvar. Úvod před něčím velkým. A to velké přišlo po pár minutách a další slova mé pocity nemohou vyjádřit. Doporučuji. A pro ty, břidili, co nebyli v kině. Udělali jste chybu. Haha :P ()

Pcermis

Něco jako Kickass čož byl jeden velkej průser zde to dopadlo obdobně. Nedalo se to brát ani jako film o superhrdinovy ani jako komedie film co se snaží být obojím ale ani jedno mu nejde. ()

Socirel

Jako žánrovka k doplnění x-menů nebo jednohubka k Valentýnu to postačí, ale jinak z Deadpoola moc nadšený nejsem. Příběh je příliš přímočarý, na Rko to není nijak zvlášť sprosté či brutální. Reynolds se snažil být vtipný a prodat svůj herecký (ne)talent, ale to se mu povedlo tak napůl. ()

Mrliš odpad!

Jediná zajímavá chvíle tohoto filmu je úvodní scéna, kdy kamera proléta zastavenou scénou. To je nádhera! Ostatní už je jen břečka. Celkově produkce Marvelu je žalostná. Rozhodně počin Deadpool má nesmyslně vysoké hodnocení. ()

L.O.T.R

Tak toto má byť tá skvelá komixovka, z ktorej som mal padnúť na prdel v tom aká je zábavná a super? Lebo vôbec nie je. Prvá tretina filmu dokáže totálne človeka unudiť a to všetko kvôli tomu, že ten film a skoro všetko v ňom je strašne nasilu. A vedel som, že keď sa to páčilo ľuďom, ktorí vôbec nemusia filmy o superhrdinoch, takže niekde musí byť problém. Za celý čas tak boli možno dve narážky na iné filmy, kde som sa pousmial ale ani jedna scéna, kde by som sa schuti zasmial. Nebolo to preto, že by som ostatné nechápal, skôr preto, že až príliš sa tvorcovia snažili ukázať, že nemajú peniaze na lepšie veci tak sa to budu snažiť uhrať na to, že si budú robiť srandu z iných komixoviek a sorry ale bol to vrchol trápnosti. Už keď som počul asi desiatu narážku tak som prevracal očami a hovoril si vážne? Našťastie stredná časť filmu, kde sme videli zrod Deadpoola mi to čiastočne vynahradila a aj keď je mi jasné že je tá postava v komixoch zábavná tak som si rozhodne užil tú strednú časť filmu, kde bola fakt tá jeho nasranosť. Záver slabý a tažkopádny, kde som presne vedel čo sa stane, keď tam Colossus začne kecať. Takže čo dať filmu čo sa trápne snaží ospravedlniť svoju prázdnotu ešte trápnejšími vtipmi na iné filmy? Maximalne s odretými ušami 6/10 a nebyť toho zrodu Deadpoola tak sa unudím k smrti. ()

Pytlicek

Komedia co stoji za dve veci. Trosku sa kde tu nasmejes ale podla mna totalna strata penazi na natocenie tejto snimky. Az sa divim kolko percent moze takyto film ziskat.... ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě