Pravdivý příběh Mary Griffithové, bojovnice za práva gayů, jejíž dospívající syn spáchal sebevraždu, protože matka nedokázala přijmout jeho odlišnou orientaci. Adaptace stejnojmenného románu Leroye Aaronse, který vyšel v roce 1995... Bobby Griffith (Ryan Kelley) pochází z konzervativní presbyteriánské rodiny. Když začne dospívat, uvědomí si, že je asi gay. Svěří se s pochybnostmi o své sexualitě staršímu bratrovi, a tato informace se díky tomu dostane i k ostatním sourozencům a rodičům. Všichni jsou ochotni, i přes odpor k takovému překvapujícímu odhalení, stát při něm. Kromě matky. Mary (Sigourney Weaver) se s tím nedokáže smířit, je přesvědčená, že její syn spáchal hřích a chce, aby se změnil s pomocí církve. Bobby se rozhodne, že nejlepší bude odejít z domu a doufá, že matka najde způsob, jak ho přijmout takového, jaký je. Mary ale neochvějně trvá na svém, a tím dožene syna k sebevraždě. Nikde pak nedokáže najít útěchu, ani v kostele. V zoufalství se obrátí na komunitu gayů a zjistí, že podpora někdy přijde z míst, od kterých bychom to nejméně očekávali. (TV JOJ)

prasokote

Nemůžu si pomoct, ale tohle bylo nudné. Film staví na tom, že je dle skutečné události, proto tolik na lidi třeba zapůsobí. Na mne to ale bohužel nefungovalo a z těch katolických keců mně málem jeblo. Mělo to být poselství pro rodiče gayů a leseb, aby to začali respektovat nebo se s dítětem mohou rozloučit, tak nějak to na mne působilo. Prostě jen přímočarý, promyšlený útok na city. ()

Megynka

Jeden z nejsilnějších filmů a hlavně - jeden z těch opravdu pravdivých, kdy snad i tomu největšímu ignorantovi musí dojít, že tudy cesta nevede ... Kéž by každý jednou došel takového "spasení", jako Bobbyho matka ... ()

Linzi

Škoda, že tento film byl natočen pouze jako TV film. Zasloužil by si být v kinech. ,,Ještě než zazní „Amen“ u vás doma nebo v kostelích, přemýšlejte!“ Mary Griffith. ()

IvonaK

Byl to dobře natočený film ale bohužel to byl snad první gay film který byl strašně smutný. Po celou dobu jsem brečela a když k tomu přidáme že se to skutečně stalo, tak je to ještě smutnější. Film je srovnatelný s filmem Písně o lásce, který byl trochu o něčem jiném, ale i tak mě dohnal k slzám. ()

jafuska

opět nádherný film s gay tématikou, ale tentokrát je o nesmyslné víře a fanatismu a o nepochopení matky, že je syn gay, chápu, že v té době to bylo něco nemorálního se takto přiznat, ale tohle bylo na mě moc, takto orientovaní lidé jsou pro mě hodně blízcí, a chápu je, ale jsem ráda,že dnešní svět, se změnil, nebo se snaží změnit, a že tuto problematiku berou už jinak, naštěstí. Tento film dává i člověku zamyšlení nad svým životem, a auvědomění, si že homosexualita je v pořádku, normální a vždycky bude,doporučuji, skvělý film ()

obscurite

Překvapení, velké překvapení. Díky vysokému hodnocení, jsem čekal něco naprůměrného, ale ne to, že od druhé poloviny filmu budu jak na houpačce - chvíli slzy nenávistí, chvíli soucitu. Hlavním tématem je vina, vina matky, která se zřekne svého syna. Je to silný film plný emocí, slepého fanatismu a o přijmutí "nepřijmutelného". Sigourney tentokrát najde hlodajícího vetřelce v sobě.. ()

nelluc

Priznavam .... pri tomto filme vzdy placem ako decko ..... zimomriavky mavam vsade kde sa len da zimomriavky mat. ()

FandaHoffman

Když nepočítám "Kruh (2002", tak tohle je pro mě nejlepší film. Krásná citová stránka. Nemůžu napsat nic víc, než - strhující. 10/10 ()

imarvin

Má oblíbenkyně Sigourney Weaver ve filmu s mě hodně blízkou tématikou. I když jde o televizní zpracování, a je to na filmu hodně znát, jde o velmi silný příběh, který se mě prostě dotkl. A S.W. válí jako fanatická matka, která bohužel prozře až příliš pozdě. ()

Luciee113

Uf, no co to bylo? Na takový žánr jsem nebyla připravená. Film jsem z půlky musela přeskočit, protože na takový žánr filmu nejsem opravdu připravená. Takové tlachání a chování mě dokáže vytočit a nerozumím tomu. Tento film může být opravdu přínosný pro katolické rodiny a rodiny, které nedokážou pochopit odlišné touhy člověka, než mají oni sami. To by si tento film zasloužil 5* . Pro "normálního uživatele" je to břečka nesmyslných názorů a stupidního chování. PS: Dojemný příběh a ukázka toho, jak může církev zblbnout společnost! ()

Swingie

A presne za takýchto zmagorených pánbožkárov umierajú/umierali tisíce normálnych ľudí... Celý film som prenerváčil, nemohol som sa na tú ženskú ani pozerať, i ked som dopredu vedel, ako to asi dopadne... Sláva 1:17, ked si uvedomila, že citáty z biblie vôbec nesedia a nemajú sa brať vážne. Ešteže žijeme už v celkom chápavom a tolerantnom svete /oukej, tak zas len na pár percent/ a že sa takéto rodeá snád už nekonajú. Jediná útecha toho filmu je, že tá matka asi trpela najviac =) ()

Charlinka

Ukázalo se, že Modlitby pro Bobbyho je film, který nejčastěji doporučuji svým přátelům. Nikoliv proto, že bych si snad myslela, že je to nejlépe natočený film. To ne. Co se týče kinematografické stránky je to úplně průměrný film s průměrnou kamerou, střihem, hudbou apod. Nicméně je to film o kterém málokdo slyšel a přesto popisuje příběh mladého Bobbyho celkem unikátně. Rozdělení filmu na několik "částí" není zase tak neobvyklé a první polovina filmu by se mohla zdát jako spousta jiných filmů o mladém homosexuálovi a problému přijmutí tohoto faktu jeho rodinou. Co mě však na tomto filmu zaujalo byla druhá polovina filmu, ve které Bobbyho "opouštíme" a příběh se točí okolo matky. Sigourney Weaver je výbornou volbou a matku zesnulého syna, která se snaží pochopit smysl toho co Bobby udělal a která následně přehodnocuje svůj vztah k Bohu, zahrála perfektně. Právě díky portretizaci matky si myslím, že stojí za to film vidět. ()

Aniki

Velmi průměrná televizní záležitost, kterou z toho průměru nijak zvlášť nevytrhává ani Ripleyová. Nechal jsem se nalákat a vlastně současně zmást vysokým hodnocením zde na fóru, aniž bych si uvědomil, že příběh zabodoval převážně mezi homosexuály a lesbami. To je pochopitelně ok, akorát jsem zkrátka čekal víc. U nás, ale i jinde ve světě už je stran homosexuality situace samozřejmě jiná a nejde jen o jistou dávku slušnosti k odlišnému, tedy tu jakousi zprofanovanou toleranci. Posunuli jsme se úplně do jiné dimenze, do stavu, kdy nejen, že jsme my hetero úplně ukradení komunitě “4procentních", ale stejně tak jsou po všech těch letech ukradení homosexuálové zase nám. A tak to má být, nechť si každý žije na svém doskočišti a nezasahuje do svobod tomu druhému. Příběh mne nijak extra nezasáhl a proto hodnotím jen tím výše zmiňovaným průměrem. ()

huasca

Po shlédnutí filmu mám chuť políbit svoje rodiče za to, že jsou ateisti a pogratulovat si, že u nás v Čechách nemá církev takovou moc, jako někde jinde. Ačkoliv jiných dogmat v našich rodinách je dost a dost. Na vnucování pocitu vlastní špatnosti dětem je křesťansví velice vhodné, ale jde to i bez něj, že jo. Když se musí mladý člověk prát s nějakými dogmaty, je jeho startovní čára hozena dozadu, než si to přežvýká podle sebe a může jít dál a chudák Bobby to vyřešil takhle. Ať žije každý film, kde se bojuje za svobodu! ()

Djmacik

Zase tu máme film s Náboženskou tématikou, ktorá sa musí všade strkať! Neviem, ale môj osobný názor je, že je každého osobná vec koho ľúbi(ako to bolo povedané aj v jednej pasáži). Koniec koncov si za smrť svojho syna mohla vlastná matka. Keby nebola tak konzervatívna, čo v tej dobe bolo normálne, možno by sa to nebolo stalo....ale musel som dať filmu 5*, stál zato :) ()

Elijah93

Nikdy se mi nestává aby mě film dohnal k pocitu blížící se slzy, ale film Modlitby za Bobyho to zvládnul. Důležité je se filmu poddat a uvědomit si co asi tak jednotlivé postavy prožívají. Sigourney Weaver ztvárnila roli silně věřící matky, která si ze všeho nejvíce přeje, aby se celá její rodina sešla v ráji opravdu skvěle a její postoje jsem jí opravdu věřil. Její situace byla opravdu složitá, odjakživa věřila, že co je v bibli je nedotknutelné až do doby kdy zjistila, že její vlastní syn je gay a proto ho odsoudila ten zvolí cestu sebevraždy, protože nenávidí sám sebe a věří že tím že je homosexuál je opravdu špatný. A matka si začne až pozdě uvědomovat, že měla víc dát na to co se jí snaží říct její vlastní syn než na to co říká bible. Což mi připomíná citát že "Bůh nestvořil člověka, ale člověk boha". Když se člověk nechá pohltit dějem uvědomuje si, že život nemusí být vždy jen příběh bez překážek a že někteří si můžou chyby, které dělali připustit a přehodnotit až když je už pozdě. ()