Pravdivý příběh Mary Griffithové, bojovnice za práva gayů, jejíž dospívající syn spáchal sebevraždu, protože matka nedokázala přijmout jeho odlišnou orientaci. Adaptace stejnojmenného románu Leroye Aaronse, který vyšel v roce 1995... Bobby Griffith (Ryan Kelley) pochází z konzervativní presbyteriánské rodiny. Když začne dospívat, uvědomí si, že je asi gay. Svěří se s pochybnostmi o své sexualitě staršímu bratrovi, a tato informace se díky tomu dostane i k ostatním sourozencům a rodičům. Všichni jsou ochotni, i přes odpor k takovému překvapujícímu odhalení, stát při něm. Kromě matky. Mary (Sigourney Weaver) se s tím nedokáže smířit, je přesvědčená, že její syn spáchal hřích a chce, aby se změnil s pomocí církve. Bobby se rozhodne, že nejlepší bude odejít z domu a doufá, že matka najde způsob, jak ho přijmout takového, jaký je. Mary ale neochvějně trvá na svém, a tím dožene syna k sebevraždě. Nikde pak nedokáže najít útěchu, ani v kostele. V zoufalství se obrátí na komunitu gayů a zjistí, že podpora někdy přijde z míst, od kterých bychom to nejméně očekávali. (TV JOJ)

josefkam

- Tento film bych doporučil všem homofobům jako večerníček před spaním :-D - !!! Pozor, komentář obsahuje spoilery !!! Jedna z mých nejoblíbenějších hereček Sigurney Weaver v jedné ze svých tradičních nízkonákladových rolí, které této dámě sluší daleko více, než když se "za peníze honí za Vetřelci". Film je pravdivým příběhem z přelomu 70. a 80.let 20.století v USA. Je rozdělen do dvou velkých částí. První z nich je zaměřena na Bobbyho, 18 letého mladíka, který se sice obtížně, ale přesto, srovnává s tím, že je homosexuál. Nezbývá mu nic jiného, než jít s pravdou ven i před svojí rodinou a především před svojí fanaticky až chorobně nábožensky založenou matkou (Sigurney Weaver). Ta se s touto informací není ochotna srovnat. A je schopna zajít až tak daleko, že svými pokusy změnit sexualitu svého syna, Bobbyho vyžene z domu. Bobby se přes svoji sestřenici seznámí s Davidem, který se pro Bobbyho stává oporou a vlastně vším... Davidova nevěra však Bobbyho raní natolik, že dál nedokáže žít... Druhá část filmu je přehlídkou skvělého hereckého výkonu Sigurney. Jejího postupného srovnávání s tím, že Bobby již nežije, přes uvědomění si, že za Bobbyho smrt může vlastně ona sama, až po závěrečné vystoupení před radou města při boji za práva 4% menšiny a následný duhový průvod... Filmu vůbec nevadí, naopak velmi svědčí, levný televizní formát. Mé hodnocení: 10/10 (5*) ()

vodelu

Film, který má obrovskou sílu už jen tím, že je podle skutečnosti. Hlavní ženskou roli ztvárnila Sigourney Weaver, kdy ze zajímavostí mě zaujalo, že se herečka šla zeptat matky, zda může roli ztvárnit. Film ukazuje to, jak je těžké přijmout jinakost. Bobby nádherný mladý muž je gay, ale je v silně katolické rodině a ta to nehodlá přijmout. Posílá Bobbyho na „léčbu„, což situaci ještě zhorší. Bobby bojuje se sebou a zároveň ještě s matkou. Ta se ho zřekne a on odchází do města za klukem, Miluje ho, ovšem on ho pak opustí kvůli úletům s jinými. Bobby nesnese nátlak od matky ani ztrátu milého a skáče z mostu a zemře. Poté přichází část, která je moc poučná. Matka začne litovat, co vše udělala. Vyčítá si vše, co udělala. Moc se mi líbí, jak film ukazuje problematiku toho, že lidé nejsou zcela ztotožněni s homosexualitou, které zajisté je odchylkou, ale není úchylkou a není nemocí. Homosexuální lidí ač už lesby či gayové nebo bisexuálové a dokonce transgender mají stejné právo žít, milovat a být milováni stejně jako heterosexuálové. Přál bych si, aby tento film viděli všichni lidé na světe. Aby si uvědomili, jak mohou svými činy ublížit. A pak už je pozdě litovat. ()

Sadova302b50

Dobře, možná jsem příliš příkrá. Film má silný námět, velmi dobré herecké výkony, u S. Weaverové si u mě vysloužily aplaus a vhozenou růži po úkloně, náboženské vymývárny zase hozenou šavli – takže splnily účel. Ovšem ta hrozná, skoro všudypřítomná pachuť kýče, speciálně se zhmotnivši na závěr, sráží čtvrtou hvězdičku těžce na kolena. Pokud mohu doporučit silný film s (nejen) náboženskou a homosexuální tematikou, který se kýči obloukem vyhýbá, je to starší britský snímek Priest (1994) . ()

clubland

Filmov na tuto temu existuje viac, tento je vsak niecim iny - az prilis napadne kopiruje vztahy a udalosti v jednej rodine, ktoru poznam. Skutocny "Bobby", ktoreho poznam, je prave v stadiu, kedy je zalubeny do dievcata, zhodou okolnosti tiez MISEL :) A ta filmova Bobbyho matka - spravanim ako keby z oka vypadla tej skutocnej. To uz nemoze byt nahoda :) ()

RyuzakiSE

Tak, a přesně tohle ze mne dělá odpůrce homosexuálů (říkejte si tomu jak chcete, třeba ta vaše slavná "homofobie"). ,,Odsuzujeme našeho syna, protože je gay, budeme ho léčit! Bůh nemá rád gaye! Náš syn to nezvládl a zabil se! Dohnali jsme ho k sebevraždě! Začneme mít všechny gaye rádi a tímpádem nebudeme mít již špatné svědomí! Již nejsme hříšníci, máme všechny gaye rádi! Jsme ti dobří, protože Pán!" ()

BigMajky odpad!

Příběh o ortodoxní křesťance která zjistí, že její syn je teplouš. Naprosto příšerný scénář s naprosto příšerným obsazením... ()

hofiktom

Nádherný film, kterým cloumají emoce od začátku až do konce. První polovinu filmu se může zdát, že hlavní postavou filmu je Bobby, ale po jeho smrti se ukáže, že jde především o vývoj jeho matky, v jejíž roli dle mě září S. Weaver. Tato problematika je velmi zajímavá a tento film by mohl působit jako výchovný pro rodiče, kteří nechtějí přijmout homosexuální orientaci svého potomka, protože ukazuje nejhorší možný způsob, jak může taková situace dopadnout. Skvěle je zde ukázáno postupné uvědomování si matky, jak se její syn cítil, ale bohužel pozdě... Pocit z filmu je o to silnější s vědomím, že se to opravdu stalo... 95% a jasně stojí za shlédnutí. ()

Azitras

Další propaganda, ale líbilo se mi to. Škoda, že velká část fundamentalistických magorů z Jihu USA k něčemu takovému, jako matka Bobbyho, nikdy nedojde. V USA je mnoho homosexuálů, které rodiče vyrazili z domu a třeba ani nemají kde bydlet. ()

Dajman odpad!

No jasné. Vitajte v USA. Miesto kde si každý môže vziať a robiť čo chce, koho chce a všetci na to kašlú. Nazval by som to obyčajnou propagáciou gay vzťahov. Mamička zarytá katolíčka a synáčik gay. To je strašné. Ako viem že to je natočene podľa skutočnej udalosti ale tak načo otravovať filmový priemysel takýmito vecami? Ja osobne nepodporujem vzťahy rovnakých pohlaví a tento film mi fakt nesadol. Nadával som skoro celý film ako nám Amíci opäť dokázali ako dokážu z každej hlúposti urobiť drámu chytajúcu za srdce. 89 minút života ktoré mi nikto nevráti...... ()

Akinaz

Škoda, že si hodnotu člověka leckdy uvědomíme až když ho ztratíme. Tenhle snímek to vystihuje dokonale. Matka, která je posedlá vším, co říká Bible odsoudí syna za jeho homosexualitu, mermomocí se ho snaží "vyléčit" a nic jiného nevidí. Od té chvíle, kdy se dozvěděla pravdu o jeho orientaci, viděla pouze to, neviděla jeho samotného a to že ho svým odsuzováním vlastně žene do záhuby. Nakonec si uvědomila, že lidé s jinou orientací nejsou nemocní a nepotřebují léčit a dokonce začala bojovat za práva gayů. Smutné je, že teprve až smrt syna Bobbyho jí otevřela oči. Tenhle film by měli vidět všichni rodiče povinně. 4* ()