Pařba v Bangkoku

• USA The Hangover Part II (více)

Od Dougovy bláznivé rozlučky se svobodou uplynuly už dva roky. Nyní je na řadě Stu. Jeho nastávající ženou se má stát imigrantka Lauren z Thajska a celá svatba má proběhnout v Bangkoku. Stu si uvědomuje, jaké problémy by při jeho rozlučce mohly nastat, a tak nesouhlasí s účastí divokého Alana. S tím ale nesouhlasí Doug a Phil, a tak tedy na svatbu vyráží celá partička společně. Už při předsvatební večeři dochází k potížím, otec nevěsty řekne Stuovi, že je příliš povrchní a nevýrazný, že takového muže si pro svou dceru opravdu nepředstavoval. Aby zaplašil špatné myšlenky, tak Stu vyrazí s kamarády na pláž k táboráku, což se jeví jako nevinná zábava. Ráno se ale Phil, Stu a Alan probudí ve špinavém hotelovém pokoji v Bangkoku, aniž by si pamatovali jedinou věc z předchozího večera. Jediným z celé party, kdo zůstal, je Doug, který má za úkol krýt kamarády do doby, než se vrátí na svatbu. Stu má na obličeji stejné tetování jako Mike Tyson a Alanova hlava je pro změnu oholená až na kůži. To nejhorší ale teprve přijde. (TV Nova)

Vančura

Pokud by to šlo nějak porovnat, dvojka mi přijde rozkročená někde mezi jakž takž ucházející jedničkou a zcela dementní trojkou. Nebavilo mě to, děj mi přišel stupidní a nic v něm nedává smysl, všechny postavy mi přišly jako banda nesympatických kreténů, a vydržel jsem u toho až do konce jen proto, abych zjistil, jak to dopadne. Jedna hvězda za tu kouřící opici, která je fakt vtipná, a druhá za Jamie Chung, která je zde velice atraktivní (a to tyhle Asiatky nijak nemusím). ()

liskam

Pro mě je film velice příjemné překvapení (po kritice která na něj zde padla). ! Rozhodně mi nepříjde ""slabý,bez nápadu,nudný,předvídatelný a podobně..."" Stále jde o rozlučku se svobodou která se vymkne (tentokrát v Bangkoku) Takže já osobně jsem počítal s tím že se v některých věcech podobnosti v P.v.Vegas nevyhneme. A pokud byl někdo tak naivní, že si myslel že Pařba v Bangkoku bude ůplně něco jiného (nového,nevyděného),tak to je čistě jeho smůla. pan Phillips říkal že tahle pařba je "temnější" než ta ve Vegas, a já s ním naprosto souhlasím. Je to svým spůsobem velice "temná " komedie která hlavní hrdiny tlačí díky situacím které prožívají až na kraj jejich snesitelnosti. Takže stavy mírného psichyckého zhroucení,které několikrát vydíme jsouvelice reálné,a pro tento film potřebné. U mě 75 až 85% (upravím to po druhém shlédnutí) ()

kingik

Jak se nevtipná jednička dočkala sice stále málo vtipného, přesto však snesitelného pokračování. Strasti party nerozlučných přátel po šíleně prohýřené noci mají svého následovníka, ze zábavného Vegas jsme se přesunuli do zločinem prohnilého Bangkoku. A tvůrci tohle exotické a nevyzpytatelné prostředí využili celkem naplno, ačkoliv námět zůstal stejný, včetně zdrogování, které opět nese zodpovědnost za "okno" našich přátel. Stu se žení, a to že ho nemá jeho budoucí tchán v lásce by nebylo to nejhorší, co ho může potkat. Ještě večer před obřadem si stihne s kámoši něco málo vypít, v rámci rozlučky se svobodou. Jenže je to tady znovu a situace, kterou prožili před dvěma lety, se neuvěřitelně opakuje. Trojice nerozlučných kamarádů Phil, Stu a Alan (Doug s nimi tentokrát nebyl) se probouzejí jednoho prokaleného rána v cizím hotelovém pokoji a opět si z předešlé noci nic nepamatují. Alan přišel o vlasy a Stu je potetovaný na tváři, v pokoji je s nimi malá opička, starý známý kámoš Chow, starý mnich vázaný slibem mlčení a ufiklý prst. A navíc jim chybí do party nechtěně přibraný mladší bratr Stuovy budoucí nevěsty, který se vypařil neznámo kam.Takhle si kámoši následky rozlučky se svobodou rozhodně nepředstavovali. Partička opět rozjede šílený boj s časem v ulicích Bangkoku a bude si postupně dávat dohromady střípky vedoucí k jasnému rozuzlení a objasnění skutečností, které předcházely osudnému probuzení v hotelu. A to není samozřejmě všechno, protože jak se ukáže, Bangkok je městem hříchu i zločinu, a tak se setkáme s celou řadou postav od arabského obchodníčka až po transsexuála. Na závěr opět nechybí prohlížení fotek z mobilu pořízených v inkriminovanou noc. Když jsem jedničku strhal, neočekával jsem od dvojky zlepšení, ale nemožné se stalo skutkem. Má to sice natahovaný začátek a protahovaný konec, ale zábavný prostředek, ve kterém není nouze o nápaditá vyústění kritických situací, nebo až absurdně zábavné momenty. Herci jsou celkem v pohodě, a kdo chce slyšet falešně zpívajícího Mika Tysona, tak se rovněž v závěru dočká. O nějak mimořádně pojatou komedii se však rozhodně nejedná a nuda se prostě v pravidelných intervalech dostavovala, i přes dobře zvládnutou režii. A po zhlédnutí této komedie už si budu pamatovat, že pařit v Thajsku, jen na vlastní riziko. 60% ()

Šakal

Další důkaz toho, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Pravda, říkejte to hlavním hrdinům :-) Nevadí (mi) opakující se model z předchůdce, ostatně co chcete měnit (nosná kostra je předem jasně daná), vadí mi následné samotné (tuctové) zpracování. Neočekávám zrovna gejzíry nápadů, ale trocha tvůrčí invence by ne(u)škodila. Prvních 45min naprosto unylých (nenápaditých), aby se (od „prozření“ hl. hrdiny a následné automobilové honičky) začalo blýskat na lepší časy, aby to posléze vyšumělo zcela doztracena (viz trapná etuda s M. Tysonem). V jedničce pobavil, tady to byla jedna velká křeč, kdy se dostavila tak max lítost (nad koncem jedné velké boxerské legendy, byť chápu...ostatně takový Lumír Mistr by mohl vyprávět). Výsledný resultát. V jedničce jsem se chvílemi (téměř) válel (smíchy) v křečích na podlaze, zde jsem se.... nakonec křečí také dočkal, leč bohužel těch tvůrčích. Tohle je jako dopřát si deset let zrajícího Malecona a následně pozřít tuzemáček od „Draka“, kdy jediným světlým momentem bude, když si budete (ráno s kamarády) moci popřát „rád Tě vidím“. To já (o tomhle pokračování) bohužel říct nemůžu. 1* za dealující („samotář“ J. Macháček věděl své), leč „neskypeující“ sympatickou opičku, (btw, budu si taky muset (než mi dorostou děti) jednu opatřit a vycvičit, kdo má pořád ty staré nohy „Na růžek“ pro jedno točené tahat), 1* za závěrečná fota (jediné co dorovnává předchozí díl) a ½* za těch pár světlých (přesněji řečeno „tmavších“) momentů kolem „trancky“. Přičemž není žádným tajemstvím, že nejvíce snímek funguje ve vážnější poloze (resp. kombinaci obého). K smůle nás divaků je jich zde pár, přesněji řečeno jedna a to sice (upřímná) „rozmluva“ hl. hrdiny s opičkou sirotkem. P.s. „Melancholii“ opravdu neočekávám, od tohoto typu snímku vyžaduji „pouze“ jedno: (po)bavit se. To chci opravdu tak moc?! A něco mi říká, že přemrštěnými nároky to rozhodně nebude. P.p.s. dojnou krávu je pořeba (po)dojit dokud to lze, chápu, nicméně dá se to dělat o poznání zábavněji. Poprosil bych na pokračování se.....nebo jinak. Tentokrát žádná „vokna“ (resp. jedna velká vytrína), ale příběh viz samotná pánská jízda resp. (rozvinutá) závěrečná fota. Tam (nevyužitý) potenciál rozhodně je! Takže co takhle Pařba (nikoliv kocovina).... v Praze? ()

IQ Tiqe

Slab odvar Pařby ve Vegas (která bylo hodně dobrá), který je stejně jako "jednička" o svatbě, ranním oknu a pátrání, co se stalo předchozí noc; ale míra zábavy šla dost dolů, nahlas jsem se zasmál max 6×. Průměr. # příběh 6 | hudba 6 | humor 5 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Sobis87

Nejzábavnější na druhé Pařbě je opět závěrečná prezentace fotek (chvílemi dosti hardcore), kterou však plně doceníte pouze tehdy, když absolvujete předešlou hodinu a půl filmu...což ve výsledku není až tak velká oběť. Je sice fakt, že tenhle film prakticky zcela kopíruje jedničku, ale i tak nabízí solidní dávku zábavy. Jen toho Tysona si tentokrát mohli odpustit. ()

Sonnery

Že použili stejný schéma beru - já si taky každý ráno češu patku přesně podle Rathova volebního plakátu, jestli to funovalo a funguje, tak okej. Ale když pak držim hubu otevřenou, jakože se každou chvíli začnu smát a místo salvy smíchu mi naservírujou strach z penisů asijskejch prostitutek, tak mi to docela vadí. Prostě to jen vyhrotili do maxima, což je dneska trend, namísto kvalitního scénáře. ()

Jordan

Slabšie (rozumej - podstatne menej vtipné) ako jednotka (dokonca aj ako Due date pre mňa osobne), ale stále príjemná letná komédia na oddýchnutie. Ukážu sa VŠETKY známe tváre z jednotky a celkovo je tento film prínosnejší pre tých, ktorí jednotku videli a pamätajú si, aby si zahrali hru "nájdi desať rozdielov" resp. jej variáciu "nájdi všetky analógie/prepojenia", pretože Bangkok je skoro úplne presná a 100% kópia Vegas len s niektorými vymenenými rolami a pozmenenými lokáciami - a na pár miestach trošku pritvrdeným nekorektným humorom, ale to je bežná prax "dvojek", ktoré musia prekonať jednotku. tuto však jednotkina vysoko nadstavená latka nebola prelezená. pri nej som sa totiž veľakrát hlasno smial a mal slzy v očiach, tuto som sa skôr len tak párkrát uchechtol a paradoxne najsilnejšie mi prišli práve záverečné fotografie. ()

Tsuki

Je to sice v podstatě opakování prvního dílu s rozdílým zasazením v Bangkoku, takže už to nepůsobí tak originálně, ale musím uznat, že se tvůrcům podařilo uržet laťku poměrně vysoko - pořád je to zábavné a má to šmrnc. Opět jsem se skvěle pobavila a postava pana Chowa (Ken Jeong) mi dokonce přišla ulítlejší a vtipnější než v jedničce. Takže v hodnocení mám jasno :) Navíc si myslím, že se docela povedl soundtrack. ~(3,5)~ ()

Carol Pifková

Nič super prekvapivé ale ani nič hrozného. Je jasné, že sa to dalo čakať, že to bude ako v jednotke, no ale práve preto som to porovnávala a jednotka sa mi zdala o dosť vtipnejšia. Možno keby je scenár pozmenený boli by to aj 4 hviezdičky, pretože by nebol dôvod hľadať plus a mínus medzi jednotkou a dvojkou, ale možno aj len dve, ktovie. Svadobný dar Alana ma dosť prekvapil a pobavil za ten "spev". ()

Frajer42

Tak hurá srovnávat. Celkový příběh byl vzhledem k Vegas o poznání horší a i méně vtipný, zejména tomu prostředí, kde se celý odehrával jsem nemohl přijít na chuť. Každopádně ty finalní fotky mě zabily. Takže tak nějak celkově bych to viděl o trochu níž než Vegas, ale ne zase až o tolik aby se to v mém hodnocení projevilo úbytkem nějaké té hvězdičky. Ústřední čtyřka vedena Zach Galifianakisem + několik vedlejších postav je zvolena určitě dobře. Hudebně si film také pevně drží laťku v dostatečné výšce, ale co je to všechno platné, když se těšíte na super komedii a zasmějete se se vším všudy 3x a z toho 2x v samotné fotografické koláži na konci. Sice je fakt, že se nenudíte, protože film má celou dobu bláznivé tempo, ale i tak to prostě zdaleka nenaplnilo moje přemrštěná očekávání. Omlouvám se všem kolegům obdivovatelům toho nejzvrácenějšího humoru, ale přes 2* svoje hodnocení nedostanu ani kdybych se maximálně zpokrytečtil. Pokud se však připravuje pokračování, tak ho určitě risknu a naprosto mi nevadí zda jeho schéma bude opět stejné. Nač měnit něco, co se vcelku osvědčilo. Snížit hodnocení a argumentovat pouze tím, že je kompletně zopakovaný děj pouze zasazený někam jinam mi přijde, jako mírně ubohý argument. Nikomu ho však neberu a ani brát nehodlám. ()

Kothy

O něco slabší. Zápletka je úplně stejná jak v 1. Akorát je to v Thajsku. Film nepřináší nic nového. Ale na konci uvidíte Mika Tysona zpívat. "Odkud mám tu kérku?" :D ()

Filmmaniak

Úplně to samé, co Pařba ve Vegas, akorát v Bangkoku. V podstatě identický film s identickou hladinou kvality a s dealerskou opicí a asijskými transexuálkami navrch. ()

teutates

Trochu jsem se bál... bál jsem se, že Alan (Galisifilakos) nebude tak velkej debil jako obvykle a tím to celé posere, no nezklamal mě. Absolutně mi nevadilo, že "Pařba v Bangkoku" je v podstatě úplně to samé co "Pařba v Las Vegas" jen s asijskými kurvami, prostředím... vyčetlo to tu mnoho gayů a nechápu proč? Co jiného může vymyslet smečka chlapů na rozlučce kromě chlastu, drog a prasečin?! Bavil jsem se, nenudil jsem se, no nevěřil jsem to klukům tolik co v Las Vegas. Přece jenom to Las Vegas bylo reálnější, no ne? Ale jooo, těším se na pokračování a bezmyšlenkově střílím 6/10. Jen tak povrchně, protože kdybych do toho začal špárat, nebylo by to ončo. ()

swamp

Jako přes kopírák, ale jedničku jsem viděl dávno, takže to vůbec nevadilo (co si tak vzpomínám, byla asi o něco málo lepší). Ovšem tohle pokračování byla taky slušná jízda a ani koláž fotek v závěru nechyběla. :D ()

Dalda

Slabý odvar prvního dílu. Ani by mi tolik nevadilo, že to byla nachlup zkopírovaná jednička a nikdo se neobtěžoval vymyslet něco nového (pokud neberu v úvahu, že to bylo v Bangkoku a ne Las Vegas). Vadí mi, ale, že to moc vtipné nebylo. Vážně jsem se moc nebavil, lepších vtipů bylo poskrovnu. ()

Ant

Říká se, že co funguje, to nespravuj. A tohle schéma jednoduše funguje. Příběh je sice už jednou viděný, ale jen stěží je obehraný. Vidět zase ty jejich výrazy po probuzení po další kalbě je komediální zlato. Wolfpack mě zkrátka baví, jejich eskapády už tuplem a u závěrečného fotoalba jsem málem slzela smíchy. Chci 3. díl a nejlépe hned. I don't get it, is this a magic show? PS: Největší haluz jsou ovšem titulky. Přeložit "It's fucked up" jako "Je to píčou ke zdi" se opravdu jen tak nevidí. ()

predators

Pozval jsem na tuto pařbu jednoho moc smutného člověka v domění, že se zasměje. Inu, až tak uplně mi tento plán nevyšel. To už jsem já vtipnější :-) Ale zpět k filmu. Ano, je to opět to samé v bledě-modrém! Opět se kamarádi sjedou a ráno nikdo neví, která bije. A celý kolotoč sbírání střípků vzpomínek a indicií začíná nanovo. Jo, párkrát jsme se pousmáli, taky se konal jeden záchvat smíchu, ale jak jsem psal výše, na rozveselení je to málo. Stejně jako naši kaliči, tak i já jsem po pár hodinách zapomněl, co se tam vlastně dělo. 55% ()

Zodd

Bez prvního filmu určitě za tři nebo čtyři. Některé nápady jsou bravurní. Ovšem sequel tolik okatě kopírující jedničku si dosud nepamatuju. Na místech dost slušně pobaví, ale při předvídatelnosti scénáře spojené v každém momentě s mentální fixací na jedničku i z vlastní perspektivy vlastně dosti zevnitř naštve. ()

Slarque

Jedničku jsem sice neviděl, ale nijak mi to nevadilo. Dvojka byla přiměřeně vtipná, přiměřeně sprostá, přiměřeně dlouhá, prostě další film vykonstruovaný podle přesné šablony. Z toho pak nikdy nemůže vzniknout žádné extra dílo. Ale koukat se na to dá a člověk se semtam zasměje. ()

Pařba pokračuje v Evropě

Pařba pokračuje v Evropě

02.06.2011

Todd Phillips se ještě před premiérou Pařby v Bangkoku nechal slyšet, že uvažuje o trilogii. Studio Warner Bros. mu to bezpochyby rádo umožní, hlavně poté, co druhá kocovina sesbírala ze světových… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Tak co dál, Shyi?

Tak co dál, Shyi?

05.07.2010

Kauza Poslední vládce větru už se k vám zřejmě donesla. Celovečerní hraná adaptace populárního anime seriálu sbírá za oceánem extrémně špatné recenze. Kritici se předhánějí ve vymýšlení vtipných… (více)

Pařba bez Vegas

Pařba bez Vegas

02.12.2009

O tom, že jeden z nejvýdělečnějších letošních filmů se dočká dvojky, jsme už psali. Pravda, ani jsme nemuseli – když nějaký snímek stojí 35 milionů a vydělá jen v kinech 460 milionů dolarů, je… (více)