Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Vichry zimy (S06E10)

(epizoda)
  • USA The Winds of Winter
Z natáčení  - D.B. Weiss, David Benioff

Daenerys se chystá na cestu do Západozemí. Jon a Sansa sjednocují sever a Jaime se vrací domů. (KajusaK)

Kimkong

Další kvalitní díl, ale jeden z mála v této sérii. Likvidace spousty hlavních postav bravurně natočená, napínavá a obohacena o zajímavou hudbu vymykající se zbytku. Tommen, to slaboch a vždy byl. Alespoň mají různorodé krále. Citadela vypadá hezky, jen ti lidé tam jsou mimo realitu. Johnův pův poodhalen. Jeden z nejsilnějších momentů seriálu. Měla to být spíše závěrečná scéna. Lady Mormont opět výrazná postava a další pokud na krále severu. Závěr patřil Daenerys jen proto, aby nás bylo odhaleno, co bylo slíbeno snad již v první epizodě. ()

0verseer

Sever má nového kráľa (snáď vydrží dlhšie ako jeho predchodca), kráľovstvo "novú" kráľovnu, Vrabčák dovrabčákoval a Daenerys sa konečne blíži. Lepšie navnadiť na ďalšiu sezónu snáď ani nešlo. ()

IZFNP

Jeden z najlepších dielov seriálu. Vďaka veciam, ktoré zobrazil, vďaka veciam, ktoré po ňom majú prísť, no hlavne vďaka Sapochnikovej bezkonkurenčnej réžii. Pre seriály, ako je GoT, žijem, a pre epizódy, ako je táto, je GoT vrcholom televíznej tvorby. Ani nedokážem povedať, čo sa mi páčilo viac. Či úvodná sekvencia v King's Landing, ktorá bola perfektne zrežírovaná a vypointovaná, alebo prekvapenie s Aryou, u ktorého som si u telky doslova zatlieskala, alebo mrazivá korunovácia Cersei, ktorej som vlastne celú epizódu fandila, alebo dojemné prebudenie Severu, ktorý našiel svojho kráľa. Záver s flotilou kráľovnej ohňa a krvi už bol "len" extrémne chutnou čerešničkou na extrémne chutnej torte. Myslela som, že po predchádzajúcej epizóde už nič lepšie nepríde, ale GoT ukázal, že všetci, ktorí ho po 5. sérii zatracovali, sa nemohli viac mýliť. Ide sa do finále a ide sa doň turbo tempom. Rok čakania sa ešte nikdy nezdal tak dlhým. ()

thePivl

Za tuhle sérii prostě tleskám. Člověk u prvních dvou sérií zůstával jenom protože nikdo nevěděl, co přijde. Jink spousta kecání, vyhýbání se bitvám přímo na scéně a všeobecně víc mluvení než děje. Pak vždy přišly zvraty, které diváka připoutaly k sedlu a on se pak těšil zase na další díl. S postupem času se ukázalo, že to takhle holt už fungovat nebude a nemůže. Přece jen po necelých 40 hodinách Hry o Trůny vás už žádné další ukecané díly moc nezajímají a proto 5. série už neslavila takový úspěch. Místo aby tvůrci pokračovali v kecání a dostávali tak další vlnu kritiky, připravili pro nás totální hype sérii. Je pravda, že něčeho už jsme dostávali prostě přes plříliš - Alá proslovy Daenerys, ze kterých by se už dala udělat snad půl hodinová kompilace ze všech sérií, ale kromě toho se v každém díle připravoval zvrat, každá událost byla podána tak, že jsem ji hltal vším co jsem měl a u poslední dvou dílů jsem byl napružený jak kšandy. Mimo to na scéně přibyly originálnější střihy a kupodivu úplně zmizel sex. A protože o vymizení sexu ze série nikdo nemluví, je jasné, že je to zaraceně dobrá série. Bohužel si myslím, že stejně jako pro knihy už je ten nedostatek starých známých postav poněkud pohoršujících faktor. ()

Aundreyka

Kdybych měla ještě dalších pět hvězdiček navíc - dala bych je... V tomhle díle bylo všechno, do slova a do písmene. Celou sérii jsem čekala na tohle, ale nečekala jsem, že to dostanu naservírované na ne stříbrném, ale zlatém podnose a jako celou hostinu - včetně dezertu. Winter is finally here. ()

strelenka

Seděla jsem pohodlně v křesle a těšila se na závěr série oblíbeného seriálu, nic netušíc. A následně jsem pohodlně už neseděla, byla jsem naplno zmítána emocemi. To trvalo celých 56 minut, kdy jsem si již pošesté řekla: "To si ze mě děláte srandu. Přece po mě nikdo nemůže chtít, abych po tomto závěru čekala rok na další pokračování. Damn it!" Každopádně tento díl byl nadupaný,perfektní, se skvělou hudbou a dějem, který šlapal jako po másle. Těším se na další sérii - Winter is here! ()

mima33

Emóciami nabitá epizóda, ktorá priniesla presne to, čo som od nej očakávala. Tower of Joy úžasné, zaujímalo by ma, čo Lyanna pošepkala Nedovi, no myslím, že je viac-menej jasné, že R+L=J je realitou. Cersei mi pije krv, a to som ju predtým mala celkom rada - btw, že by sme sa konečne dočkali toho, že ju Jaime znenávidí? White Wolf - nikdy som Jona nemusela, no na severe ma to baví viac ako kedykoľvek predtým. Záverečný pohľad na lode bol dychberúci - konečne! A teraz mám vážne čakať rok? ()

FLVEKK

Husina po celém těle ! Tohle byla opravdu skvělá finální epizoda 6. série, která je možná o něco malinko lepší než Battle of the Bastards a to jsem si myslel, že lepší už to být nemůže. Fantastický díl doprovázený skvělou hudbou..Sakra, tak rychle to uteklo a teď zase rok čekat :( SPOILER : O původu Jona jsem si to opravdu myslel, protože všichni přece víme, kdo Lyannu Stark miloval a co se muselo přihodit, takže vítej, Targaryene ( King in the North !! ). Arya netřeba slov, Daenerys je konečně o dům dál a bude to hodně zajímavé ! A Cersei to s korunkou sluší, zase mám o důvod víc ji nenávidět ! ()

Sesh

Po předposledním dílu těžko uvěřitelné, že se zrodí ještě lepší. Skvělé zakončení série! Bombastické činy ihned ze začátku. Winter is here. King of the North! But they are here. Starks!!! Jaime? No vyvrbí se to ještě pěkně. Asi umřu nedočkavostí. ()

cipokomon

Poslední díl... ach jo. Po luxusním dílu devátém jsem se těšil. Prvních 15 minut jsem si říkal, super, můj odhad, že desítka bude žvatlání byl špatný. Pak mě bohužel opět vrátili na zem. Je to žvátlárna. Scény knihovna, Snowking atd.... jsem otráven. Prej dechberoucí scéna s loďstvem.... ()

Malinko

Nikdy by som nečakala, že ma začne až takto moc baviť Game of Thrones.. táto séria nemala absolútne žiadnu chybu.... no season finale vynikajúce, nemám čo vytknúť.. jednoducho sa to nedá popísať ani slovami, aké to bolo vynikajúce... Čakanie na siedmu sériu bude nekonečné ... 100% ()