Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (Cinemart)

Pítrs85

"Dabljů tý ef" zakončení mojí milované Cornetto Trilogy! Vím, že od Simona Pegga můžu čekat cokoliv, ale The World's End je nakonec ještě šílenější, než jsem tušil. A co se týče samotného Pegga, tak ten snad nikdy nebyl démoničtější (a to nejen díky svému looku), ten černej plášť byl fakt super :-) Filmu se dá vytknout hočico, protože ona je to ve skutečnosti opravdu taková kravinka (chlapi jdou do hospody, pomlátí pár robotů /btw díky za osvětu, kde se vzalo slovo robot/, jdou do další hospody, zase pomlátí pár robotů), ale minimálně dvě scénky z hlavy vytřesu hodně těžko (scéna za doprovodu "Alabama Song" od The Doors a pak ta "vždycky dopadnu na všechny čtyři", ta mě vážně rozsekala :-). Také potěšily odkazy na předchozí dva filmy. Mohla to být ještě větší prča, Soumrak mrtvých pro mě zůstává nepokořen, ale až zas někdy začnu chlastat (teda až zas někdy dostanu chuť na pivo), chci jít na pivo se Simonem "Gary Kingem" Peggem :-) ()

HellFire

Špatné, špatné, opravdu špatné :(. Co to ti moji dva oblíbenci napsali za film? :( Kašlat na příběh, který je sám o sobě hrozný, ten by vyrovnalo jeho pojetí. Ale to, co se děje na plátně, je nesmyslné až do morku kostí. Nebudu vypisovat všechny nesmyslné situace, je jich přehršel. Zato těch, u kterých se dá zasmát je pár. Doslova tři. ()

Othello

"Have you noticed how the communications technolgies developed in last ten years?" "No." Liché byly obavy, že po komerčním auvajs Scotta Pilgrima bude anarchistická kreativita Edgara Wrighta usazena pod pokličku. Naopak vznikl asi nejčistší Wright film, kde se zvládají propojit dvě výrazné devizy režiséra, a to práce s humorem a schopnost natočit kvalitní, přehledné akční scény. Navíc ona ožralá oslava anti-systémovosti a hlavně konstantní vtipnost jsou prakticky nekorigovány jakýmikoli vnějšími zásahy, takže si lze opravu užít například výborné dávkování vtipů, které nejsou do scén očividně dopisovány, ale naopak jsou hybateli děje. Jde to poznat zejména na tom, že často vycházejí z věcí, které byly naznačeny dříve, takže je nutné si neustále zachovat ostražitost a vnímat film za hranicí veselohry. Navíc mi Simon Pegg snad poprvé nelezl na nervy. Co asi mohl tenhle režisér provést s Ant Manem budiž navěky v mých masturbačních fantaziích. (Omlouvám se zdejším uživatelům za přidání 667. komentáře. To vědět, tak se s nim neseru a Satan může povstat) ()

Janek

Je to škoda, Edgar Wright je do dvou třetin mistr tempa, každý obraz má nápad (i když Pilgrim byl ještě nabušenější). V poslední půl hodině se to zastaví a odbočí někam, kde to vůbec nemuselo být. Konec zanechává pachuť. Je to fakt škoda, protože mi to bylo celou dobu hrozně sympatické. 70% ()

Thomick

"GARY, DABLYJŮTÝEF?!" --- Na jednu stranu nevídaně dospělí Pegg s Frostem, na stranu druhou (tu delší, bohužel) vůbec ne. Humor má silnou tendenci sklouzávat k infantilitě, gagy se nedaří uspokojivě pointovat - spíš se v nich autoři rádi nimraj, aby je postupně zadusili - a úderný hlášky jsou hrubě nedostatkovym zbožim. Naštěstí se The World's End vypravilo opačnym směrem než Paul, takže co tam poslední půlhodina zkazila, to tady napravila. Z tý svérázný reflexe týhle naší planetky by skoro až mrazilo, no ne? ("Hey! It's our basic human right to be fuck ups! This civilization was founded on fuck ups!") --- Camea Julie Deakin a Marka Heapa potěšily; zřejmě nejšílenější Simon Pegg potom rovnou vyrazil dech (kdo by bejval řek, že je to vůbec možný, dál se překonávat). Gary, King of the humans!! ()

SOLOM.

Zázraky se nekonali, nicméně si nemyslím, že by šlo o špatný film – scifi komedie. Poslední čtvrthodina mě bohužel vůbec nebavila – závěr stojí za hovno, ale zbytek film byl docela slušná pivní jízda (svého času jsme s bandou taky obráželi většinu hospod ve městě – tzv. pivní maraton). Herecké obsazení ušlo, postavy správně jeblé po hlavě, pár povedených scén i hlášek by se tu našlo - Rosamund Pike je po tváři docela sympatická ženská, na víc jak průměrné ohodnocení to ale nevidím. Bohužel i zde vítězila trapnost nad zábavou, ale akční scény byly dynamické a trefné. Takže přivřu jedno oko a ty průměrné tři hvězdy tomu vlepím. ()

ARI50

Jestli nás chtějí modráci dostat mají smůlu první pokoříme zlatou míli a potom můžou, výborná komedie kde se člověk nenudí ale dobře baví. ()

Dharter

Slovo robot má etymologický původ ve slovanském slově „robota“, které znamená „pracovat“, neboli být robotník/pracovník => otrok plutokratů. (: ✔ ()

Necrotongue

Nebudu se tvářit, že nemám rád Simona Pegga, ale pokud se nepletu, jde o mé nejslabší hodnocení filmu, na němž se herecky a scénáristicky podílel. Proč? Protože šlo podle mého názoru v podstatě jen o upravenou verzi snímku Shaun of the Dead. No, a to je pro mě málo. Herecké obsazení bylo přitom více než slušné a já jsem nechápal, proč je film na čsfd v modrých číslech. Teď už tomu rozumím. Vážně; ve srovnání s Shaunem, Hot Fuzz a Paulem šlo o výrazně slabší záležitost, která ve mně vyvolala dojem, že Simon Pegg velice odbyl svou práci na scénáři. Hmm, až na výjimečné momenty jsem se příliš nebavil, místy se o mě dokonce pokoušela nuda, a to se mi s dvojicí Pegg / Frost stalo poprvé. Jediným výrazným pozitivem je tak pro mě pouze fakt, že jsem konečně pochopil, proč se v určitém typu reklam používá modrá krev. / Poučení: Nejde-li vše podle tvých představ, je důležité neztrácet hlavu. ()

MáŠa

Tenhle film je pro mě zklamáním. Jeho větší část je průměrná záležitost s občasnými fórky a hrdinou, ke kterému nelze získat moc sympatií, protože je to magor. A finální část je něco, co mi vůbec nesedlo, je to divné, totálně mimo zaběhlé škatulky a úplně mi to zkazilo výsledný dojem. Jde tam o život, hlavního hrdinu nezajímá nic jiného, než vypít si další pivo, a všechno, co se děje pak dál, je jedno velké WTF ()

matestlust

Tři hvězdy v tomto případě znamenají velikým zklamáním...Dával jsem do filmu asi moc nadějí. Po geniálním Shaun of the Dead a taktéž geniálním Hot Fuzz jsem začal považovat trojici Wright - Pegg - Frost jako jasnou záruku totální stoprocentní zábavy. Ejhle, novinka World´s End má sice obrovské ambice, ale prostě to nefunguje tak, jak by mělo. Sem tam padne dobrý vtípek, ale to je tak celé. Těžkej průměr. Stále jsem čekal, kdy přijde nějaká záchrana, ale marně. Jako samolibá sci-fi komedie dobrý, jako další do řady oné zmiňované trojky - slabý. ()

mm13

Nebavilo. Partia v pohode, Simon Pegg a jeho Gary prekvapil nad všetky očakávania, sadlo mu to ako doteraz žiadna rola, ale inak sa tu veľa neudeje. Už po cca 40 minútach som sa chvíľami nudil a to až do úplného konca. Vlastne tu dokopy o nič nešlo, iba sa to tak snaží tváriť. ()

Morholt

Asi nejslabší z peggovsko-frostovských parodií, ačkoliv co se nápadu týče, jedná se naopak o tu nejlepší. Prostě klasickej pub crawl okořeněnej nebotickejma emzákama. Jenže to prostě drhlo. Pár vtípků bylo povedenejch, to zase jo, obsazení bylo taky super, možná nejlepší, ale mě vadila rozevlátá Peggova postava, která na mě byla prostě moc a hlavně mi to celý přišlo na jedno brdo. Jdeme do hospody dáme si pivo, emzáci, jdeme do hospody, dáme si pivo......atd.. To může bavit chvilku, ale ne hodinu. Škoda. Tady je ten potenciál vyloženě promrhanej. 50% ()

Sawy

Místo další komediální smršti nejdospělejší a nejpropracovanější Wrightův film. Je jen jedna TRILOGIE! 90 % ()

ScarPoul

Posledný diel trilógie je príjemnou buddy uletenosťou, ktorá nebyť zohraného dua by dopadla podstatne horšie. Ako obvykle tu máme divnú zápletku, ktorá sa naplno prejaví v druhej polovici príbehu a ako by dala zabudnúť všetkému čo jej predchádzalo. Je jasné, že Wright si svoj osobitý štýl vypracoval práve na tejto trilógií. Osobne ho mám ale radšej ako človeka, ktorý nám priniesol Scotta Pilgrima, než ako človeka, ktorý robí tie týmové filmy s Frostom a už vyššie spomínaným Peggom. Pravdou, ale je, že je to skvelo zostrihané, má to brutálne tempo a veľmi dobre vykreslené vzťahy medzi postavami. Vďaka tomu máme možnosť ako keby prižmúriť nejaké to očko. V konečnom dôsledku sa jedná, pre mňa o najlepší záver zo všetkých dielov. Konečne sa tu naplno prejavil akýsi presah a dostal svojmu titulu World´s End. Pre mňa príjemná oddychovka, ktorá je ešte k tomu príjemné zrežírovaná a obsadená. Prvá scéna na záchode je po všetkých stránkach výborná. ()

RelaxMan

Simona Pegga jako herce moc nemusím, ale v tomto filmu hraje na jedničku. Konečně role v které mi opravdu seděl. Musím se, ale zastat i ostatních herců a herečky, všichni hrají též velmi dobře. Musím pochválit i dobrý námět filmu. Je to takový mix " Divochů ", " Stepfordských paniček ", " Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase " a já nevím čeho ještě. Dále jsem byl nadšen z trikových efektů a i soundtracku. Jen z toho posledního záběru se Simonem Peggem jsem nebyl 2x nadšen a proto jsem nedal ten dokonalý plný počet hvězd. Co říci na závěr: Docela bych se rád k této bandě alkáčů přidal, tak na 4-5 hospod. To by mi bohatě stačilo. Do 12 knajpy bych totiž živí, už nejspíš nedorazil. ()

Lacike

Prva vazna polovica je famozna a keby cely film taky, tak je to u mna za 5*. Ale v druhej polovici sa naplno rozbehne ten blaznivy Wrightovsky humor, ktory mne nikdy nesedel a zabavnost filmu u mna klesla skoro na nulu. Preto davam neutralne 3*. ()

6thSun

Vykloubený epilog sice zabránil tomu, abych měl samou slastí vlhký spodky i s gaučem dohromady, takže bych za normálních okolností dal o hvězdu míň, jenže tohle je všechno jiný než normální, minimálně v současné filmařské strnulosti, kdy jde o osvěžení natolik žádané, že se mu jiné, než plné hodnocení, prostě a jednoduše udělit nedá. ()

maseer2

první polovina je ještě docela vtipná a očekávání toho, co má přijít, diváka drží alespoň trochu v napětí.. jenže pak se to zvrhne v klasický Wrightův absurdní mišmaš a já jsem celou druhou půlku bez přehánění protrpěl.. nejslabší kousek z téhle volné trilogie a slabé 3* ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)