Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

HArna

Roztomilá kravina. Má to stupidní příběh, humor, ale nějak to jede. Navíc ty akční scény jsou fakt našláplý a želvy vypadají cool. ()

ZdenoLo

Tento nový vzhľad turtlesákov sa mi teda vôbec nepáčil a potkan detto, ale ten "upgradenutý" Shredder nemal chybu. Megan Fox tam bola skôr pre vizuál ako pre herecký výkon. Ale cez tieto všetky nedostatky som sa bavil. Akcie boli perfektné a ako to už býva zvykom tak 3D efekt to ešte navyšoval. Dosť mi to pripomínalo tie staré komiksové scény z 90tych rokov. A veľkým plusom bol dej filmu a z minulosť odhaľujúcimi flashbackmi. ()

Yangus

No tak, špatný to nebylo, jako fanda který na tom vyrůstal jsem se na to samozřejmě musel podívat.. Něco jsem ocenil, něco pro změnu zklamalo. příběh strašně zrychlenej ale co čekat když v tom má prsty Bay. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykl na podobu želv, ještě že charaktery byly zachovány. Některé vtípky se povedl, třeba výtah byl pěkný. ()

Ledkodlaq

Správně přehnané, sama ze sebe si srandu dělající, akurátně komiksově přeplácané, jsem nadmíru spokojen a pobaven. :-) ()

Tessie

Perfektně zpracovaní Želváci mě dokázali bavit, jak jsem vůbec nečekala. Obzvláště povedené hlášky a evidentně přehnaná akce dotvořily fakt super kousek, který musí vidět každý milovník těch označkovaných zvířátek. ()

MareT.

Takovy nenarocny, vtipny, akcni odkaz na kresleny serial. Akce super, vtipy dobre, scenar by se mohl trochu vice zabyvat zelvama, ale hadam, ze tohle si tvurci nechavaji do dalsiho dilu. Megan je porad sexy, ale jako herecka me nejak neoslnila. Ja se bavil. ()

Neshika

Velká sranda, co si zoufale a zbytečně místy hraje na vážnou dramatickou akci + nejtrapnější záporák světa. Proč? Když děláte film o pubescentních ninja želvích mutantech, tak je na místě trochu zvolnit. ()

Ripley

Na tento film jsem se hodně těšil,ikdyž jméno režiséra mě malinko děsilo.První polovina filmu je tak tak na hraně snesitelnosti.Druhá je přesně to co jsem očekával od tohoto filmu v dobrém slova smyslu.Akční nářez s nadhledem a humorem.Akce a trikové scény jsou velice povedené.Konkrétně sjezd na zasněžené stráni nebo souboj na střeše mrakodrapu jsou zkrátka bombastické.Pobavila mě i krátká hip-hop scéna ve výtahu.Ke grafickému vzhledu želv nemám připomínky.Megan Fox paradoxně zastínil její vtipný novinářský kolega v podání Willa Arnetta...a to jsem 100% hetero.Hudba je skvělá a připomíná hlavní motiv z Transformers.Jsem zvědavý na dvojku. ()

Michalechal

Na začátku 90. let jsem byl dokonce na původních "hranejch" želvách v Líbeznicích v kině ... jako děti jsme to žrali, a to doslova! :-) Ale podle tohodle filmu se to nikam neposunulo ... hodně oddychový ... Ale věřim, že pro malý kluky super pecka :-) ()

SpaceOdyseus

Tohle si zelvy nezaslouzily. Cela mytologie je prekopana tak, ze ztracim jakykoli zajem o postavy. Vztah Trisky a Trhace? Uplne pryc, vzdyt z dynamiky ucednik - mistr se da tolik vytezit! Zrozeni zelv? Nuda a sed. Zaporak? Absolutne nezajimavy, nevyuzity Trhac. K tomu akcni sceny, ktere nejsou absolutne nicim zajimave a pribeh nedava smysl. Opravdu slabota. ()

Lefty86

Já dávám 65% , film odsejpá ale přišlo mi všechno hrozně zrychlené, ne scény, ale příběh, hrozně snadno se sžily s April, ona se jich téměř nebála, nelekla. I v kultovním seriálu z 88mého bylo poznání lépe podané a to byl 20 minutový díl. Jako druhé mi vadilo jakým způsobem želvy zmutovaly a jak se naučily bojovému umění. Až takhle nebylo potřeba to změnit, verze původního komiksu jsou dané, v jednom případě je Tříska sám Hamato Yoshi, v druhém jeho krysou která zmutovala později se želvama, tady je to úplně jinak a to je chyba. Před premiérou jsem mluvil o tom že bych rád viděl drsné eRko, podle původního temného komiksu a podle návštěvy kina by to nebylo od věci, dětí bylo minimálně a sedělo nás tam nejvíc 30ti letých pitomců :-) podoba želv mi nijak zvlášť nevadila, podle toho jaký druh byli na fotkách před zmutováním si byli i podobné. Fichtner excelentní, nejlepší herec ve filmu. Určitě to není takový průser, je to pohodová oddychovka, prostě trochu jiné Želvy ninja. Dal jsem to znovu po třech letech se synkem a hodnocení měním, zvedám. Asi že už nebylo to očekávání a naopak jsem čekal že se mi to nelíbí. Navíc se teď těším že zkouknu ještě druhý. Plný počet nedám jen kvůli tomu zmutování a naučení se bojovému umění. To mi vadí. A Trhače bych si představoval taky malinko jinak 80% ()

Dyas

Klasický průměrný blockbuster s milionem efektů, který nic nového nepředvede a ničím vyjímečným nevyniká. Přitom seriál a původní filmy jsou boží a raději si pustím klasiku nebo animák než tohle. A co sexy mladá Megan? Ta mi přišla hrozně otravná a kazila mi celý film. Kde byli želvy, bylo to dobrý. Jakmile se objevila ona, okamžitě to přešlo do špatného stavu. Najde se však něco, co bych měl velmi vynachválit a to je rapování ve výtahu a nechtěné odpálení auta na konci, což byly dvě scény, u kterých jsem se z plna hrdla zasmál. Dalším plusem je, že film má alespoň rychlé tempo, funkční příběh a rychle uteče. Jsem rád, že jsem na to nešel do kina, neboť jsem návštěvu zvažoval. ()

peetriss

Nefalšované peklo předigitalizované prázdnoty! Nečekal jsem zázraky už vzhledem k personám, které jsou pod tímto dílem podepsány (Bay, Liebesman), ale to, čeho se mi při sledování Želv Ninja dostalo, překonalo i mé nejčernější představy! Postavy bez charismatu, násilná a neumětelská snaha být cool a komerčně zábavný, přitom až na možná dva poměrně zdařilé vtípky tento výpotek producenta Baye nudí, ubíjí i na ploše na jeho poměry střízlivé stopáže. Akce je nepřehledná, efektně odpudivá, plná těch nejhloupějších prvků a aby toho nebylo málo, zcela absentuje alespoň náznak příběhu. Naprosto nevtipná, nechtěná a urážlivá parodie na kreslené Želvy Ninja. Ani sám nevím, proč nedávám přímo odpad! Jediným koukatelným zpestřením zůstala Megan Fox, i když i ta ztratila díky botoxovým úpravám velkou část svého kouzla. To, že je velmi špatnou herečkou však dokazuje i zde. Ukazuje se, že průměrní filmoví Želví nindžové z 90. let nakonec nejsou ve srovnání s tímto Bayovým "transformeřím pomatením mysli" zase až tak špatným filmem. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)