Tři dny ke svobodě

Tri dni k slobode

The Next Three Days

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA, 2010, 128 min

V momentě, kdy už mě to plánování přestávalo bavit a říkal jsem si, co jako bude? Se to rozjelo a byla to fakt napínavá podívaná. Malinko mě zaskočila epizoda, kdy se trochu nepochopitelně Russell Crowe z nudy rozhodne vystřílet jakési dealerské doupě, ale jinak dobrý. Navíc si tam Haggis propašoval svoje oblíbené herce z Black Donnellys.(25.5.2011)

Těžko se mi staví tomuto filmu čelem, neboť je výborně zahraný a skvěle zrežírovaný (za tím si stojím), ale svou naivní a přespříliš ambiciózní myšlenkou jakoby byl předem odsouzen k nezdaru. Scénář zkrátka nedokáže obsáhnout jak rodinnou idylku, líbivé postavy, emocionální momenty, tak kompletní vykonstruování MacGyverovského plánu útěku zakončeného adrenalinovou honičkou - všechno tohle do jednoho filmu narvat nejde. Tvůrci se snaží bojovat s naivním vyzněním, snaží se omezovat patos a v rámci jednotlivých scén se jim to i daří, klobouk dolů za konzistentní zábavu po celé dvě hodiny, jenže jako celek působí film přestřeleně a jaksi uměle... Bodík navíc za skvělého Russella Crowe. 7/10(26.4.2016)

Na Haggise možná příliš hloupé (setkání s Neesonem a posezení na dálnici - WTF?!?), ale stále velmi dobře natočené a především zahrané. Croweovi to prostě sežere i s navijákem, ačkoliv má silnou nadváhu a víc než zarputilého osvoboditele připomíná roztomilého Méďu Béďu, jenž má vždy po ruce tu správnou hlášku. Mít film o 20 minut míň, šel bych možná "na čtyři", takhle jsem se už trochu nudil, jelikož předvídatelnost by se místy dala krájet víc než napětí... za několik nápaditých scenáristických krůčků ale velký dík... poslední scéna s otcem je prostě... aaaaaaahhhh. :)(25.2.2011)

Hodně napínavý civilní thriller s koncem, který ke škodě celku vyžehlí všechna morální dilemata a pochyby. Russell Crowe se v rolích intelektuálních gladiátorů s nadváhou začíná nacházet. A jde mu to rozhodně líp než švarní zbojníci. Celkově určitě příjemné překvapení, které fanoušky "útěkářských" filmů nezklame. Nebýt toho přepáleně schematického konce, rád bych dal čisté 4 hvězdy, takhle upozorňuju na to, že jedna je trochu ukousnutá.(19.1.2011)

• Zeck

Sterilní jak noha od stolu. Tento film lákal na útěkové akční drama, kde bude akce, napětí a spousta proježděného benzínu. Ve skutečnosti to byla hodinu a půl dlouhá nuda, která sázela na fakt, že diváka bude bavit nudný příběh o zatčené manželce a hnusně pomalý manžel a jeho plán na útěk. Následovala půlhodinka útěku, která mě už nedokázala zlomit, protože jsem byl jednoduše znuděný. Špatně sestavený film, který mohl trvat pouze 60 minut a přesto by obsahoval vše důležité. 45%(7.3.2011)

• - Poštovní směrovací číslo 15909, které se ve filmu objevuje, náleží Johnstownu v Pennsylvanii, nikoliv Pittsburghu, ve kterém se příběh odehrává. (Butcher of Blaviken)

• - John Brennan (Russell Crowe) nosí hodinky značky Hamilton. (dyfur)

• - Ve scéně, kdy se utíkající dvojice schovává v davu fanoušku týmu Pittsburg Penguins, si můžeme na jednom z fandů všimnout dresu Jaromíra Jágra s číslem 68. (Chater)