poster

Tři dny ke svobodě

 • USA

  The Next Three Days

 • Francie

  Les Trois prochains jours

 • Slovensko

  Tri dni k slobode

 • Velká Británie

  The Next Three Days

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Francie, 2010, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Tak tohle je film Nevinná v bleděmodrým. Jen s tím rozdílem, že Nevinná je mladej film přímočaře uhánějící do finále, kdežto Tři dny ke svobodě je spíš usedlejší filmeček, která má na všechno dost času a nikam se nežene. V první části je to spíš o filmařině a hereckých výkonech. Rejža hodně lpí na tom, nám představit Russella jako milujícího tátu i manžela, naprosto neschopnýho nějaký tvrdý a rychlý akce a to se mu podařilo dokonale. Spíš bych totiž uvěřil tomu že Russell umí uvařit svíčkovou a uplést prošívanou vestičku s vzorky srnek než že by dokázal dát někomu ránu. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě samotný Russell, který zde dostává víc prostoru než má anorektička v posteli. On vůbec herecký výkon Russella je zážitek, milující táta a současně chvilkový ranař, dvě různé herecké polohy a obě mu v jednom jediným filmu uvěříte. To fakt klobouk dolů. Naopak klobouk na hlavě pokud jde o důvěryhodnost plánu a následnou realizaci, moc mě film nepřesvědčil, ale čert to vem, protože akční část filmu stojí za to. Auto honička má v sobě víc adrenalinu než kdejakej akční bijásek a musí být v nominaci na ceny Taurus i kdyby nechtěla. Nejvíc se mě však líbila scéna, kdy Elizabeth chytne Russella za ruku a řekne "tohle zvládnu já" a pak následuje krátký záběr jak se Russellovi třese ruka. Připadalo mě to hrozně reálné, protože i ten nejchlapovičtější chlap musí mít svůj stres strop. Možná nepatrná scéna v gejzíru těch velkých, ale na moje hodnocení měla velmi podstatný vliv.(25.1.2011)

 • cheyene
  ****

  Docela váhám, zda hodnotit 4* nebo 3*, protože v podstatě celý snímek mě bavil jak po stránce příběhu, tak jeho zpracováním a hereckým projevem Russella Crowe, avšak ke konci mi už film začal připadat až moc přitažený za vlasy, byť napětí se stupňovalo a mělo řadu dobrých momentů. S přivřenýma očima 4*.(22.7.2014)

 • Davies182
  *****

  Haggis nečekaně vytírá zrak. Kde ostatní thrillery za poslední léta mírně škobrtají, a kde se několika málo filmům podaří diváka na okamžik pobavit tak, jak by to mělo býti v kině zvykem, tam střílí skvělý režisér Crashe do terče samé desítky. Sedačky zůstavají ve vylidněném sálu po promítání rozdrásané a umazané od krve, koberce zmáčené slzami... štěstí! Protože jestli v dnešní době zaplatím za lístek 170,- Kč, tak čekám podobný odvaz; nemůžu si pomoct, ale když mě naposledy takhle dostal třeba Avatar nebo Kick-Ass, tak to je už pořádně dlouho. Skvělá režie, parádní herci, a čirý adrenalin a napětí druhé půlky filmu - to vše činí z Tří dnů ke svobodě ojedinělý zážitek, díky kterému s lehkým přivřením jednoho oka odpouštím i ten několikanásobný konec...(31.1.2011)

 • Cervenak
  ****

  "I love it when a plan comes together!" :) Veľmi zaujímavá záležitosť. Na prvý pohľad si Haggis natočil žánrovku, ale v skutočnosti je celý film hra na situácie, ktoré "nevychádzajú podľa filmovej logiky, skôr podľa tej skutočnej". Dokonca sa tu ani "nestrieľa z príliš očividne ukazovaných pušiek" (napr. som bol presvedčený, že niečo do väzenia prepašujú pomocou chlapcovho angličáku). Vďaka tomu je to napínavé a gradácia funguje ako z veľkej učebnice. Má to ale aj pár múch a Banksovka na Crowea herecky rozhodne nemá, takže som sa úvodných 20 minút nedokázal nahodiť, potom sa ale Crowe rozhodol a zašiel za Neesonom a od tej chvíle sa začalo nalievať prvotriedne vínečko. (originál som bohužiaľ nevidel)(22.2.2011)

 • Botič
  ****

  Film, kterému stačí 15 minut, aby ho divák smetl ze stolu pro jeho nezáživnos. Dalších 35 minut na to, aby nad ním zlomil hůl kvůli nelogičnostem, nevyužitým figurkám na šachovnici a přílišné náhodilosti. A film, který svou druhou půlkou způsobil, že ho už asi nikdy nedostanu z hlavy. Haggis v druhé polovině ždímá emoce a napětí takovým způsobem, že na úvodní zaškobrtnutí se lehce zapomíná. A když pustí ke slovu MOBYho Mistakes nebo nečekaně vypálí znepokojivé drama na silnici, zadírá se pod kůži - prvoplánově - ale baštím mu to i s navijákem. Rozhodně se, však jedná o neskutečně rozporuplný snímek. Film dohánějící stejným dílem k slzám i k vzteku.(15.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace