Tři dny ke svobodě

Tri dni k slobode

The Next Three Days

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Francie, 2010, 128 min

Tak tohle jsem už někde viděl... Ano v roce 2008 ve filmu Nevinná. Tento fakt docela podstatně snižuje mé hodnocení. Russell Crowe předvádí opět herecký nadprůměr. Olivia Wilde snad nikdy nebyla hezčí. Škoda že větší prostor nedostal Liam Neeson. Tři dny ke svobodě zkoumají kam až je ochotný člověk zajít pro záchranu své rodiny. Při hodnocení jsem váhal mezi silnými 3 nebo slabými 4.(18.10.2011)

Od začiatku je vidieť, že vo filme pôjde hlavne o napätie a nie akciu. Napätie má v rukách Russell, plynulo sa nabaľuje zo scény na scénu, gradácia si dáva na čas. Pri tom všetkom Russell Crowe hrá tak, aby bolo ťažké odhadnúť ako celý film bude ďalej postupovať. Do toho sa na chvíľku blysne Liam Neeson a očakávania sa znásobia. Napriek mnohým kladom si viac krát sama pre seba poviem, že je to čudný film, pretože práve to najnosnejšie v ňom sa stáva tým najhorším článkom. Dobrý dojem jednoducho celý čas kazí schématickosť a pár logických nedostatkov. Proste dobré našlapnutie a zámer končí pre mňa rozpačito a vyumelkovane.(20.3.2011)

90%. Ani som nevedel, ze existuje akysi original tohto filmu, ako pise uzivatelka larelay ale som rad, ze som ho nevidel, lebo takto som si mohol vychutnat cely film a mohol tipovat, co bude robit Russell Crowe a ci mu vobec vyjde jeho plan, pretoze on tu nie je ziadny James Bond, ale iba obycajny ucitel, ktory nema ziadne skusenosti s kriminalnou cinnostou, ku ktorej ho donutila zla situacia. Pacilo sa mi, ze Paul Haggis sa snazil natocit realny film a nemyslim si, ze by tam bolo nieco, co by v realite nebolo mozne, ako sa to dari pokazit v mnohych inych filmoch. Reziser si ale ponechal svoj vlastny styl natacania, mam na mysli to, ze to nemalo taky akcny svih, ako som ocakaval, ale to mi vynahradila napinava posledna tretina filmu, pri ktorej som chvilkami ani nedychal, pretoze som hrdinom drzal palce a nezabudnem ani na scenu v aute na dialnici, kde takmer... ale to treba proste vidiet. Mimochodom potesujuce bolo vidiet okrem Liama Neesona v kratkej ulohe aj Daniela Sterna ako pravnika, ktoreho poznam hlavne z komedii SAM DOMA (1990), kde si zahral zlodeja, na ktoreho padla zehlicka :-) ________ Russell Crowe - (John Brennan) +++ Elizabeth Banks - (Lara Brennan) +++ Liam Neeson - (Damon Pennington) +++ Brian Dennehy - (George Brennan - Johnov otec) +++ Daniel Stern - (Advokát Meyer Fisk) +++ Jonathan Tucker - (David) +++ RZA - (Mouss) +++ Produkcia: Paul Haggis +++ (Videl v kine 08.02.2011) +++(10.2.2011)

Mám Russella hrozně rád. Tváří se na filmovém plátně jako neskutečně férovej chlap. Doufám, že je takový i ve skutečnosti, protože taky právě kvůli tomu mám filmy s ním tak moc rád. I Tři dny ke svobodě je supr film. A to především díky němu. Vždyť on se naprosto nádherně na plátně mění, jako když chameleon mění barvy. Jednou je to zatrpklý tatík a napodruhý je z něj cítit neuvěřitelná odplata. Takhle se měnit na plátně dokáže snad jenom on. Radost na to koukat. Do toho perfektní hudba, solidní scénář, který sice novotou nečerpá, ale pořád nezklame a parádní akční scéna, na kterou budu ještě hodně dlouho vzpomínat. Co víc od takového filmu chtít?(26.4.2011)

Solidní útěkový thriller složený ze dvou rozdílných částí. Russellovi zatknou a odsoudí manželku na doživotí za vraždu (kterou spáchala / nespáchala?), on se rozhodne dostat ji ven - mimosoudní cestou. V první (delší) části sledujeme plánování útěku, v části druhé pak jeho provedení. Velikým plusem je scénář, jenž v plánovací části neukáže zdaleka všechny karty, takže divákovi se onen plán vyjeví až při jeho realizaci, což je v podobných filmech dost nevídaný přístup. Samotný útěk je natočen velice svižně a napínavě, bohužel při velkém WTF momentu na dálnici film získané tempo ztrácí a do úplného finále dojede tak na půl plynu. Doslov je pak ryze zbytečný (a možná i kontraproduktivní). I přes ne zcela uspokojivý závěr ve mně ale pocit ze zhlédnutí "fajn žánrové oddychovky" přetrval. 7/10 PS: Ten plakát složený z fotografií je hodně cool.(24.1.2011)

• - Telefónne a faxové čísla na laboratórne práce sú aktuálne čísla pre zdravotnícke služby v Monroeville, PA, a skutočné zdravotnícke laboratóriá. (jofffo1)

• - Jakmile si Russell Crowe přečetl scénář, sešel se s Paulem Haggisem v Londýně. „Všechno se to seběhlo hrozně rychle. Crash byl úžasný film a samozřejmě také vynikající vizitka," říká herec. Croweovi se velmi líbila pevná struktura Haggisova scénáře, události a jejich sled, které vytvářejí napětí a zároveň skličující, byť realistické překážky, které postavy musí řešit. (Taninaca)

• - John Brennan (Russell Crowe) nosí hodinky značky Hamilton. (dyfur)