Reklama

Reklama

John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 078)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nijak objevná, ale docela chutná žánrovka o jednom osudovém rozhodnutí, které vše změní. Nechybí tomu šmrnc filmů "s velkým plánem", Russell Crowe je megasympaťák i s porcí kil navíc a gradace tu celkem funguje (dokonce jsem si chvílemi nebyl jistý, jak to s hrdiny dopadne, což považuji za veliké plus). Mínus ovšem za to, že Haggis popřel to, co z Crash udělalo veliký film - hrdinové jsou extrémně vyhranění a bez dramatických dozvuků. Strohé rozložení na černé a bílé figurky, kdy je hodným přáno a zlým nikoli, je velikým zklamáním. Stejně tak je úplně zbytečná finálová koláž, která by hrozně moc chtěla rozechvět zvon emocí, jak tomu bylo u Crashe, ale na to jsou zdejší postavy příliš povrchně rozkreslené. Coby milá upomínka na klasické thrillery 80. let to celkem funguje. Nic víc v tom ale není. P.S. Takhle NEvyužít Liama Neesona je ohromná škoda (což se ale dá vlastně napsat o každém známějším herci v tomhle filmu, jediný Crowe má nějaký charakterový prostor). ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Když se našinci zrovna nechce sledovat francouzské drama v originálním znění, protože už pěkně dlouho nemluvil galsky a před tím taky ne, sežene si titulky. To požírači horkých psů na to jsou o něco skromněji! Seženou si pana Vránue a spíchnou si hraný dabing. A to slovo od slova! Vlastně jim teď trochu křivdím! Přidají si tam půl hodinu obvyklých, nudných a kýčovitých zvratků o tom, jaký je ten pan Vránae vlastně grejt dedy a laving hasbend, což mohla nějaká chovatelka koček či přecitlivělý homosexuál v originále postrádat! A nebyl by to pan Vránae, kdyby nás o tom svým konstantním, plačtivým výrazem "kurva, zase se mi zařezávají slipy" nepřesvědčil a nedonutil nás pomočit kapesník! Navíc mít tak šerednou manželku, nechal bych ji v té base shnít a užíval si s děvkama! To kvůli původní Krugerovic Diance, to by už stálo za to naučit se péct buchty s pilníkem! Panu Haggisovi zřejmě Crashly všechny neotřelé nápady a tak holt musí vydělávat na splátky na porsche xeroxem. Jen doufám, že se někdy dočkáme toho, že kohouti vrátí úder a my uvidíme například "ryze originální" francouzské historické drama Le Gladiateur s Casselovic Vinckem! ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Solidní útěkový thriller složený ze dvou rozdílných částí. Russellovi zatknou a odsoudí manželku na doživotí za vraždu (kterou spáchala / nespáchala?), on se rozhodne dostat ji ven - mimosoudní cestou. V první (delší) části sledujeme plánování útěku, v části druhé pak jeho provedení. Velikým plusem je scénář, jenž v plánovací části neukáže zdaleka všechny karty, takže divákovi se onen plán vyjeví až při jeho realizaci, což je v podobných filmech dost nevídaný přístup. Samotný útěk je natočen velice svižně a napínavě, bohužel při velkém WTF momentu na dálnici film získané tempo ztrácí a do úplného finále dojede tak na půl plynu. Doslov je pak ryze zbytečný (a možná i kontraproduktivní). I přes ne zcela uspokojivý závěr ve mně ale pocit ze zhlédnutí "fajn žánrové oddychovky" přetrval. 7/10 PS: Ten plakát složený z fotografií je hodně cool. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Remake lepší originálu. Hlavně proto, že to rodinné pnutí jde Haggisovi mnohem lépe, než Cavayému. Daří se mu to především proto, že americká rodinka je mnohem přístupnější. Tíha manželova údělu nemá téměř až existenciální rozměr, ale naopak je tažena jasnou taťkovskou motivací a nabízí více divácky atraktivních prvků (fígl s tenisákem, bumpkey, časový press). Jedinou výtku tak vysílám směrem k absenci razantnějších honců (a že k tomu postava det. Quinna přímo vybízí!). Jinak nejlepší ‚útěkářský‘ film od Uprchlíka. 4 a ½. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Haggis možná někoho zklamal tím, že se nepustil do nějaké vlastní látky. Tři dny ke svobodě jsou ale velice koukatelnou žánrovou záležitostí. Když už se Haggis "snížil" k tomu, že přijal nabídku natočit remake, vnesl do něj alespoň svůj osobitý styl. A navíc měl po ruce standardně skvělého Russella Crowea. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (17)

  • Při natáčení scén v metru povolilo město Pittsburgh štábu natáčet v metru každý den dvě hodiny. Dokonce mu dalo k dispozici vlastní kolej. (Gastovski)
  • Poštovní směrovací číslo 15909, které se ve filmu objevuje, náleží Johnstownu v Pennsylvanii, nikoliv Pittsburghu, ve kterém se příběh odehrává. (Geralt z Rivie)
  • Celosvětová premiéra proběhla 9. listopadu 2010 v New York City. (BMW12)

Související novinky

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.… (více)

Reklama

Reklama