Tři dny ke svobodě

Tri dni k slobode

The Next Three Days

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA, 2010, 128 min

Stará škola. Trochu možná nadsadím, ale vážně se mi to líbilo. Russel rulez. Skvělý nápad a zručné provedení dělá z téhle žánrovky skvělou podívanou, při které fandíte hlavnímu hrdinovi až za hrob. Crowe je příjemně civilní a dokonce mi připomínal jednoho chlapíka co znám tak hodně až to bylo divné. Cameo Liama Neesona potěsilo a Olivia Wilde byla úžasná jako vždy. A Elfman hudbu zase jednou neodflákl. Palec nahoru.(21.2.2011)

Remake ještě o něco lepší Francouzské verze. První polovina je bohužel neuvěřitelně utahané drama o rodině, které zavřeli do vězení maminku ... Ovšem druhá polovina to zcela vynahradí. Excelentní napínavá jízda, kdy do sebe vše -zdánlivě - zapadá a divák chce uvěřit, že by to snad mohlo i být možné a drží Rusellovy všechny palce. Suprovej thriller.(1.4.2011)

Hodně napínavý civilní thriller s koncem, který ke škodě celku vyžehlí všechna morální dilemata a pochyby. Russell Crowe se v rolích intelektuálních gladiátorů s nadváhou začíná nacházet. A jde mu to rozhodně líp než švarní zbojníci. Celkově určitě příjemné překvapení, které fanoušky "útěkářských" filmů nezklame. Nebýt toho přepáleně schematického konce, rád bych dal čisté 4 hvězdy, takhle upozorňuju na to, že jedna je trochu ukousnutá.(19.1.2011)

Bez očekávání směrem ke spokojenosti. Přes scofieldovské plánování a vychytralost učitele, až po famózní (skoro hodinový) útěk. Vše funguje jak má, Crowe opět potvrzuje kvality, Elizabeth Banks je kus i bez hromady makeupu a Liam Neeson má v hrdle (děsivý) poklad. Po skončení filmu jsem byl nadšen, celý plán útěku je výborný, v mnohém logický a předvídá v mezích lidských možností. Naneštěstí mám s filmem jeden menší problém (spoiler) a tím je především jednoznačný postoj Haggise na straně Brennana a jeho ženy. Stačilo si odpustil svoje dovysvětlení celé vraždy (které mě osobně napadlo už když si četl Brennan spisy o vraždě) a film by získal větší působivost. Ukázkových 90%.(25.2.2011)

• Zeck

Sterilní jak noha od stolu. Tento film lákal na útěkové akční drama, kde bude akce, napětí a spousta proježděného benzínu. Ve skutečnosti to byla hodinu a půl dlouhá nuda, která sázela na fakt, že diváka bude bavit nudný příběh o zatčené manželce a hnusně pomalý manžel a jeho plán na útěk. Následovala půlhodinka útěku, která mě už nedokázala zlomit, protože jsem byl jednoduše znuděný. Špatně sestavený film, který mohl trvat pouze 60 minut a přesto by obsahoval vše důležité. 45%(7.3.2011)

• - Metoda otevírání zámku u auta pomocí tenisového míčku, která byla ve filmu použita, byla vyvrácena v pořadu Bořiči mýtů, v němž se dvojice expertů filmovými triky zabývá. (s.e.p.p)

• - Žiadne auto použité vo filme nemá vpredu poznávaciu značku. (N0X.)

• - Ve scéně, kdy se utíkající dvojice schovává v davu fanoušku týmu Pittsburg Penguins, si můžeme na jednom z fandů všimnout dresu Jaromíra Jágra s číslem 68. (Chater)