Reklama

Reklama

VOD (1)

John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (1 087)

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Režisér Haggis postrádá smysl pro zákony hitchcockovského stylu, aby mohl film rozkvést. Jeho práce coby režiséra (Crash, V údolí Elah) a jako scénárista (Million Dollar Baby) nikdy nevyznačovala humor. A to je poněkud paradoxně to, co film Tři dny ke svobodě potřebuje, má-li být brán vážně. Jinak to není víc, než úzkostlivě detailní a velmi dlouhé instruktážní video nebo kniha "Illegal Activity for Dummies". ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Na Haggise možná příliš hloupé (setkání s Neesonem a posezení na dálnici - WTF?!?), ale stále velmi dobře natočené a především zahrané. Croweovi to prostě sežere i s navijákem, ačkoliv má silnou nadváhu a víc než zarputilého osvoboditele připomíná roztomilého Méďu Béďu, jenž má vždy po ruce tu správnou hlášku. Mít film o 20 minut míň, šel bych možná "na čtyři", takhle jsem se už trochu nudil, jelikož předvídatelnost by se místy dala krájet víc než napětí... za několik nápaditých scenáristických krůčků ale velký dík... poslední scéna s otcem je prostě... aaaaaaahhhh. :) ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Při sledování tohoto filmu jsem prošel několika změnami duševního rozpoložení asi jako žena v šestinedělí. Nejdříve jsem se ptal sám sebe, jak dlouho se ještě budu nudit. Naštěstí ale Croweho manželku zavřeli, aniž bychom se zaobírali nějakým monstrprocesem, takže film se přehoupl do své svižnější poloviny. Lehce natěšenou náladu střídal pocit nepochopení, kdy jsem se musel zaobírat Croweho zdary a nezdary při shánění falešných dokladů a vůbec jeho cestě k vysvobození manželky. Připadalo mi to, jakoby film nevěděl v jaké rovině se chce pohybovat. Jestli nás zadusí hutnou atmosférou psychologického dramatu opuštěného táty se zamlklým chlapcem na krku nebo strhujícím thrillerem o jednom boji proti nespravedlivé soudní mašinérii. Ovšem přesto všechno jsem se nějak prokousal k závěru, kdy mi poprvé Elizabeth Banks způsobila ztopoření chloupků na těle, svou sebevražednou tendencí v momentě kladení filozofické otázky, zda má svoboda cenu bez svého syna. Malá přestávka, dotek malíčků manželů a jede se dál. Nakonec se tedy film takříkajíc povedl. Přes několik nešvarů mu dokážu odpustit a klidně jej doporučím někomu dalšímu. Líbit se bude zvlášť těm, kteří mají Uprchlíka ve své topce... ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Ale áno, Minkovi sa toto páčilo. Originál som ešte nevidel (napravím), ale pokiaľ je čo vylepšovať, tak prečo nie. Navyše Haggis je ten typ puntičkárskeho režiséra, ktorý si sám napíše scenár, takže s prehľadom a spokojne si kočíruje svoj vlastný koč, ktorý drží pevne v rukách. Herecká chémia stopercentná, napätie graduje každou minútou, zvraty fungovali na jednotku a miestami som naozaj netušil ako sa to celé skončí a vždy to bolo naopak a vždy to dávalo zmysel. V celkovom dojme ma trošku ma brzdila dĺžka - mohlo to byť trošku kratšie a svižnejšie. 85%. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Tak tohle jsem už někde viděl... Ano v roce 2008 ve filmu Nevinná. Tento fakt docela podstatně snižuje mé hodnocení. Russell Crowe předvádí opět herecký nadprůměr. Olivia Wilde snad nikdy nebyla hezčí. Škoda že větší prostor nedostal Liam Neeson. Tři dny ke svobodě zkoumají kam až je ochotný člověk zajít pro záchranu své rodiny. Při hodnocení jsem váhal mezi silnými 3 nebo slabými 4. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (31)

  • Haggis založil hlavnú postavu na sebe: "Len som si sadol a povedal: Ak by som mal z väzenia vytrhnúť ženu, ktorú milujem, ako by som to urobil? Nuž, išiel by som na internet, to je prvá vec, ktorú robím. Googlil by som - Ako sa dostať z väzenia. Ako sa vlámať do auta. A takto by som pokračoval." (Arsenal83)
  • Brian Dennehy (George Brennan) povedal, že ho film bavil, pretože si vychutnával možnosť hrať postavu, ktorá sotva hovorí. (Arsenal83)
  • Russell Crowe bol prvou voľbou Paula Haggisa pre hlavnú úlohu. V tom čase Crowe pracoval na Robin Hood (2010) a bol unavený zdĺhavou produkciou filmu, takže pôvodne nemal záujem skočiť do ďalšieho filmu. Scenár ho presvedčil o opaku. (Arsenal83)

Související novinky

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.… (více)

Reklama

Reklama