John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

gicous

Napinavý thriller s vynikajícím Crowem, který dokázal postavu Johna zlidštit a zpřístupnit. V klíčových momentech, kdy se rozhoduje, zda překročí hranici a stane se zločincem, jsou díku tomu lidsky pochopitelné a velmi působivé. Film, který vsází spíše na konflikt hlavního hrdiny a vztahy v rámci rodiny stižené nešťastnou událostí, spíše než na akci. Příběh má pomalejší rozjezd, ale gradace mu nechybí. Při prvním zhlédnutí jsem si nevšimnul ani nějakých zvláštních děr ve scénaři. Všechno je podpořeno dobrou žánrovou hudbou Dannyho Elfmana. Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. ()

dragosta

Na tenhle film jsem se hrozně těšila, ale trvalo mi, než jsem se k němu dostala. A čekalo mě překvapení...je to ještě lepší než jsem doufala!! Druhá polovina se rozjela neskutečným tempem, logika super, vše do sebe náramně zapadá. Nejvíc mě dostalo, že jsem do poslední minuty netušila, jak to všechno dopadne. To se povede v málo kterém filmu. Palec nahoru! =o) Takže jasných 5*. ()

GordonCZ

Hodně koukatelný thriller o snaze manžela osvobodit z vězení svou ženu, který dokáže nasadit vždycky přesně v momentě, kdy už by se každou chvílí mohla do děje začít vkrádat nuda. Film vás díky tomu vtáhne do děje a i přes více jak dvouhodinovou stopáž vás v něm také spolehlivě udrží. Konec mě sice mírně zklamal, ale na kvalitě filmu jako celku to už moc neubralo. Ne, že by konec byl špatný, jen mi prostě do celkového pojetí zbytku filmu nějak nesednul. ()

Eruzione

Velice atraktivní téma. Muž, co věří své ženě a udělá pro ni cokoliv. Jenže mi to Haggisovo zpracování přišlo nedotáhnuté, konečnou fázi sice zvládl bravurně, tak že vás to donutí přemýšlet, ale to je tak vše. Nic na tom nemění ani skvělý Russell Crowe. ()

sechmet5

Moc pěkný film, jen mě trochu zklamal ten konec. spoiler=> Čekala jsem, že by třeba fakt mohla svou šéfovou zabít, nebo něco. Šlo to trochu až moc skvěle. ()

hurdy10

Pro mě janých 5 hvězd! Film mě pohltil hned od začátku a napínal mě až do posledních minut, kdy jsem si opravdu oddychl, že "jsme" vyhráli. ()

Romeroo

Poctivé, sice svou stopáží natažené, ale ta poctivost vítězí a když se přidá trocha kudrlinek navíc hodí to celkem slušný film...prostě žánrovka jak má být s bonusem Russella jako vždy velmi slušně hrajícího...77% ()

Mr.Atsor

Zase ta bezmoc. Nesnáším ji! Příběhy, kdy nevinný člověk stojí proti všemu, co kolem něj je, jsou více než dojemné a zároveň i dost strašidelné. Do podobné situace se teoreticky může dostat každý z nás. Russell Crowe odvedl jako vždy skvělou práci a při zachraňování krásné Elizabeth Banks nechal diváka pořádně napnutého až do samotného konce. Shlédnutím určitě neprohloupíte. ()

subic

Nápadité, napínavé, ALE když víte, jak to dopadne, tak už to není tak napínavé, jak by se to mohlo zdát. Před nějakou dobou jsem viděl francouzský originál Nevinná (2008) a ten na mě zapůsobil trochu více. Tento americký remake je sice propracovanější a místy i napínavější, přesto trochu pokulhává za takovou tou francouzskou elegancí a realističností. 70% ()

radaauer

Velmi povedené. A fakt nemám nic proti remakům a vím, že už tu všechno bylo, ale s ohledem na fakt, že z původní verze použil v řadě scén i záběrování, ubírám jednu hvězdu. ()

Nalimator

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*, ale nakonec jen 3. Byla tam některá hluchá místa a tak úplně mne to nepohltilo, i když možná to bude TV Joj, která měla brutálně dlouhé reklamní přestávky. V obsahu filmu tu píšou, že usilovně pátrá po důkazu, což právě vůbec není pravda - místo toho plánuje velmi složitý útěk z vězení. Zvedam na 4, bez reklam to ma svih. ()

helrohir

Film sa zo začiatku javí ako nevinná rodinná dráma o osude otca a syna, ktorí zostali sami, ale postupne sa začína všetko zamotávať do premysleného plánu "všetko alebo nič", ktorého dejové napĺňanie predstavuje množstvo režijných vychytávok, vyhrotených situácií a (do istej miery) nepredvídateľného konca. Štandardne dobrý výkon Russela Crowea dodá filmu potrebú hereckú kvalitu, nechýbajú ani emócie, ale na druhej strane mi prišlo pár vecí v scenári nedotiahnutých a tým pádom je to s logikou vo filme niekedy na hrane. 80%. ()

Guran

Hezký film už i z důvodů, jaký svět ve filmech ještě neviděl. Manželka pana Brennana sedí ve vězení a on vymyšlý jak ji z toho dostat. Opravdu pěkný příběh. Mě se nejvíc líbí scény ke konci filmu, nebudu prozrazovat co se tam děje, ale jen tak pro zajímavost si můžete všimnout dresu Jaromíra Jágra (1:34:00). Konec je překvapující a nemůžu si pomoct, ale připomíná mi "Vykoupení z věznice Shawshank" ()

kslaww

Film jsem dokoukal až napotřetí...ale za to opravdu pohlcen a přibit k obrazovce...rychlý, svižný a napínavý thriller + Russell Crowe. ()

borohub

Film se strašně pomalu rozjíždí, akce je tam minimum. Jediné co mě tam tak trošku bavilo byl R. Crowe, který tuto roli ztvárnil skutečně dobře. Nenadchne ani neurazí, za mě 65% ()

JosefTomas

Určitě to Haggis umí s větší důsledností i osudovostí. V čem ale nikdy nepoleví (a nezklame) je propracovanost. Není to sice tak promyšlené, jako Crash, ale ono ani nemusí být, protože Haggis do toho jde se vší silou a vytrvalostí jako vždycky. Jen to ze začátku trochu drhne, protože se hraje spíš na notu dramatu a pomalého plynutí. Jenže, jakmile takzvaná "příprava" pomine, Haggis nasadí takové tempo a poslední hodina je plná adrenalinu i napětí, že si člověk nemá šanci vydechnout. Proto těch 80% a zřejmě můj osobní favorit. :) ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona