John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Hrus

1. třetina filmu příšerně rozvláčná a kdyby tam nebyla Elizabeth Banks, tak se snad ani nebylo na co dívat. Od té chvíle, co Crowe začal chystat útěk už daleko zajímavější a postupně napětím slušně gradující. Kdyby nebylo 1. nudné třetiny, jasných 80%, takto 65%. ()

laurence

Námět je sice hodně otřepaný, ale napětí, skvělá atmosféra a vynikající Crowe dělají z tohoto filmu prvotřídní podívanou. ()

sebuLba

Někteří zachraňují celé planety, jiní se spokojí jen se svoji rodinou. Mám raději ten druhý typ. Russel nedal na krásná očka svůdné Olívie a raději si zvolil cestu věčného útěku se svojí rodinou. Jestli mu tento snílkovský plán vyjde nebo ne tady nebudu vyzrazovat, jen dodám že to bude běh na docela slušnou trať. Přeci jenom osvobodit manželku z vězení a rychle šupem za hranice není žádná legrace, no ikdyž v pár minutách docela ano, protože film sklouzává do zajetých hollywoodských kolejí ( teď pomůžeme hlavnímu hrdinovi ať to stojí co to stojí ). Možná proto jen 4 hvězdy, možná proto že jsem nedostal odpověd v čem je Elizabeth Banks tak výjmečná, že bych pro ní risknul celý život a dítě v pěstounské péči. Raději se na to vykašlat a příliš nešpekulovat, jen se na dvě hodiny zavřít a v klidu si vychutnat tenhle útěk za lepším životem. Liam Neeson potěší, ale při povaze jeho postavy mi není jasné proč dostal tak málo prostoru, jedna scéna je zatraceně málo Haggisi ! :) ()

schwejk

Haggis pevně drží ruku na kormidle napětí a jím vedená plachetnice vplula do přístavu s názvem "Výborný film." Vyzdvihnul bych zejména psychologickou hru mezi Elizabeth Banksovou a Russellem Crowem - do posledního okamžiku člověk neví, jestli opravdu zavraždila svou šéfovou, nebo je jen tak trochu hysterka. A on, na začátku posera, později odhodlaný tvrďák. A znovu se musím vrátit k napínavosti filmu - takhle napnutý už jsem dlouho nebyl - vyzraje Crowe na policii? Vyzraje policie na kantora? Opravdu výborné! A ten konec! ()

rigby

Nic zásadního, jen příjemný film nepostrádající napětí v mezích snesitelnosti určený pro zkrácení dlouhého podvečera. Není třeba nad ním extrémně přemýšlet, vše je podáno stylem, který chutná většině diváků. Ale fajnšmekr si na něm nepochutná. K tomu, aby se dostal nad televizní průměr, mu toho hodně chybí. ()

Dexter666

Ceeelkom dobrý "biják"...celý čas ma držal v nepríjemnom napätí (čo bol predpokladám účel). Crowe ako obyčajne skvelý, dobrý part zahral aj James a móc pekné cameo od Neesona :-) Najviac zo všetkého ma potešilo, že som neodhadol záver, takže o to lepšie. Pekné filmové prekvapenie. Asi si dám na Haggisa v budúcnosti lepší pozor. ()

Djmacik

Toto bolo presne to isté ako Francúzska verzia, len s tým, že tamto ma nadchlo trochu viac, ale to bude asi tým, že som videl ten film skôr ako tento s Rusellom :) ()

t4

Velke zklamani, naprosto predvidatelny dej, nedotazene, nedomyslene, ... Klasicka klise, kde temer nemozne veci vychazeji jak po masle a naprosto jednoduche ukony naopak selhavaji. Navic typicky americky happy end, = 25% ()

Akyno

Jednoznacne prekvapenie....napinave jak guma od teplakov....do poslednej chvile ste na vazkach ci to bude mat happy end alebo nie... ()

john986

cekal sem vic. Naprosta vetsina filmu byla super, az na nekolik pro me fatalnich seku... napr zpusob, jakym se policie dostala Croweovi (skrz Prius) na stopu a vubec cela policejni honicka (zaniceni, naivita) odpovidala spis nejake B tride filmu, vygoogleni Neesona a celej rozhovor s nim a tresnicka na dortu konec s knoflikem, aby to pochopil i naprostej imbecil... pro me zklamani... ()

pcarogers

Slušná atmosféra začátku, naprosto neslaný nemastný prostředek, který mě unudil a pak poslední půlhodina, která je dobrá a nechá vyzdvihnout tu naprostou obyčejnost a neakčnost hrdiny. Tři a půl - myšlenka udělat z obyčejného člověka akčního hrdinu je stará jak moje babička, ale udělat to tak, že to na konci neosolíte a neuděláte z něho supermana - to se nestává. To bych tak viděl jediné zajímavé, ale na druhou stranu--- nebylo ten způsob vyprávění trochu nudný?? ()

mouzi

Slabsi prvni polovinu bohate vyvazuje naslapana druha. Ponekud netradicni hudebni doprovod pusobil trochu zvlastne, ale originalne. Diabetes viz komentar larelay, taky jsem to nepochopil. Prijemne na celem tom filmu je, ze az do poslednich par minut si nemuzete byt jisti, jak to nakonec dopadne. A Russell Crowe by mel asi zacit hubnout :-) 4* ()

RoB23

Na začátku je neprávem zatčena manželka hlavního hrdiny. V první hodince se plánuje, aby se posléze mohl naprosto do detailu promyšlený plán útěku zdařit. Russel hraje klasicky skvěle. Elizabeth je kus a Liam sice krátce, ale rozhodně potěší. ()

veverysiak

Keď som si po nejakej hodine nevdojak uvedomil, že tomu učitelíkovi urputne držím palce, došlo mi, že tento film ma úplne dostal, môžeme polemizovať o pravdepodobnosti zdarného zrelizovania dosť komplikovaného plánu, ale tá druhá hodina je taká silná a emotívna, že som ju šlukol na jeden dlhý nádych a nenechal som sa ničím vyrušovať, skvelý scenár, skvelá réžia, skvelá kamera, skvelí herci, takže 90%. ()

david666

Výborná práce, u tohoto filmu jsem se skvěle bavil a pořád jsem byl v napětí, jak to všechno dopadne. Russellovi jsem fandil od začátku do konce. A nevadí ani to, že ve skutečnosti by jejich útěk asi skončil už v nemocnici. Navíc tady jsou skvěle obsazené jednotlivé role. ()

Hans07

2 hodiny velmi průměrného filmu...velice uměle navozené napětí a na konci i dojemná chvilka. Policie ze začátku všechno prokoukla, vše věděla dřív než sám Crowe, ale ke konci byla zase za "klasickou" policii, která všechno po*ere. Russell hraje dobře (jak už je u něj zvykem), ale bohužel mu s tím nikdo moc nepomáhá. Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdami, ale fakt, že jsem u filmu neusnul (jak se u "dvouhvězdových" filmů stává) mě přiměl dát filmu nakonec hvězdy 3. Bohužel mé hodnocení je ovlivněno asi také tím, že když jsem si zde přečetl Obsah, tak jsem čekal velice zajímavý film, plný napětí, u kterého bude těžké se vůbec nadechnout a vydechnout, ale to (bohužel!) film nenaplnil. :/ ()

jopal

Mozno si nezasluzi uplne 5*, ale som sa neskutocne bavil, ziadne velke nezmysly som nezaznamenal (az na ten neprirodzeny Cesky dabing Crowa, ale zato film nemoze), tak preco nie? ()

cici24

Velice zajímavé krimi o jednom nešťastném vyšetřování, ke kterým by nemělo dojít. Působivé pojetí látky, velmi příjemné tempo filmu a přirozený přednes. V závěru filmu jsem byl napnutý jak to skončí, nebylo to tak jednoznačný, jak se u některých filmů stává. Velmi pěkné překvapení a jsem rád, že ještě se točí normální krimi a filmy.. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona