John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

c.tucker

Jelikož je to dost věrný remake, tak jsem dost často očekával co přijde. Tato verze se mi líbila o trochu méně, jelikož je to trochu roztahanější a zbytečně prodlužované. Ale hlavně je plán trochu méně uvěřitelný, že vyjde než v originálu. Zato je to trochu více filmařsky učesané, má to ten hollywoodský look a vynikajícího Russella Crowea, který svůj part na neskutečnou jedničku. Shrbený učitelský tatínek, který neskutečně miluje svou ženu a udělá pro to, aby byla rodina pohromadě, všechno. ()

BoXBe

Je to jízda jak by pustil lyže rovně z kopce. Paul Haggis nezklamal a podařilo se mu zvýšit tepovou frekvenci přinejmenším na celou polovinu flmu až na nezdravou úroveň a zároveň zachovat akurátní míru inteligentní zábavy protnutou silnými rodinnými emocemi. Film, u kterého jsem jsem se dobře bavil od začátku do konce. Možná víc, než u všech těch Oscarově nadhodnocovaných filmů z minulého roku. Třetí shlédnutí v roce 2020: Je to thrillerová neblockbusterová pecka na úrovni Nebezpečné rychlosti, kterých se točí tak deset za dekádu, jestli vůbec. ()

Icefist

Nádherná a obrovská perla v širém filmovém oceánu. Už dlouho jsem neměl tak sevřený žaludek z napětí a očekávání, zda to skončí, jak bych si přál. Jakkoliv to může znít úsměvně, tak mě přitahovala uvěřitelnost. Věřil jsem tomu chlapovi, věřil jsem i policajtům a co je možná nejdůležitější- věřil jsem těm situacím a náhodám, které se děly. A do toho všeho hrála impozantní hudba, která nemalou měrou přispěla k tomu, že jsem nehybně seděl a sledoval od první minuty až do konce závěrečných titulků. A víte co? Já si nakonec i přál, ať ten knoflík najdou. Takže: perla je objevena a já jí přeju, ať si jí prohlédne co nejvíc filmových obdivovatelů. 100 % Oblíbená část- Neesonův monolog v baru ()

laik_60

Mňamky, po čase zase pekné krimi. Plné napätia celkom fajn scenár, a to čo Russell zase predviedol, stálo za to. A ešte Haggis, Myslím, že po tom pánovi sa bude treba poriadnejšie poobzerať, nielen v režisérskych ale aj v scénaristických prácach. Troška ľúto mi prišlo starého Rambobijcu Dennehyho, ako si nám ten starček ostarol, a ta jeho býčiobuldočia šija mi akosi nepasovala do role dobrého starého otecka :) ale to nevadí. Skvelá hudba a pesničky v čase keď sa to začalo všetko pritvrdzovať to všetko vynahradilo. Dávam vysoko plusovych 4b. ()

sir-dave

Nebude to pravděpodobně žádný výjimečný snímek ve filmografii Russella Crowea, ale rozhodně nezklame. Zabývá se z počátku krátkým idylickým životem, poté plánováním a zbytek samotným uskutečňováním akce. Ta část (nejdelší), kdy zoufalý manžel hledá řešení, u mě něco postrádala. Posledních pětačtyřicet minut se už jen necháváte unášet detaily, jak všechny do sebe zapadávají s dávkou štěstěny. O napětí nepříjdete. Škoda málo využitého Liama Neesona a Olivie Wilde. 80% ()

Madlenka26

Řeknu to jednodušše. Byla to bomba. Už dlouho se mi u filmu nestalo, abych u něj nic neřekla a už od začátku filmu byla natěšená jak se to vyřeší. A že tady se to opravdu bravůrně vyřeší. Netřeba zmiňovat herecký výkon Russella, celý film máte pocit , že vy jste za tou kamerou a vše sledujete. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem sama sebe načapala jak jsem ke konci křičela ,, Dělejte'' a připadalo mi, že utíkám s něma. Velice povedená drama. 5* je především za děj , zápletku a konec!!!!! ()

tomeek

Naprosto skvělý film, na kterém nehodlám šetřit hvězdičkami. Skvěle hrají všichni. John Brennan jedná podobně jako Michael Scofield v Prison Breaku, aneb důkladná příprava = polovina úspěchu. Celý film jsem byl napjatý jako prase, z nervozity mám ještě teď pálení žáhy. Originální a promyšlený scénář, jehož reálnost a šance toho, že by se to opravdu mohlo stát, působí mnohem lépe, než prvoplánové likvidace překážek. Scénář, ve kterém hraje hlavní roli plánování a obrovské štěstí, narozdíl od supermanských výkonů hlavního představitele (Saegall, Norris). Mám rád tyto filmy. Komu se to líbilo, doporučuju seriál Prison Break... alespoň jeho první sérii. ()

dr.fish

Celý film jsem neustále špekuloval nad tím, že jsem to už viděl, pak jsem zjistil, že jsem viděl francouzský film Nevinná, který je stejný. Rozdíl tu však přece jen je. Russel Crowe a jeho vnitro. Tím svým tichošlápkovstvím dostává film úplně jinej rozměr a posouvá se do zábavnějších sfér oproti francouzskému kolegovi. Takže tentokrát amíci vyhráli...70% ()

bartias

Thriller s kolísajícím tempem je hóóódně dlouhý a vypadá jako dva podobné filmy sražené dohromady. Jeho proměnlivá zápletka by dokonce vystačila na tři. Russell Crowe to neutáhne i proto, že se Tři dny ke svobodě tváří za všech okolností neobvykle vážně. Režisér Paul Haggis si udělal pověst filmy, které zajímavě píchají do vosího hnízda (Crash, V údolí Elah). Tohle ale byla zápletka na vyloženě zábavnou podívanou. Jenže výsledek zase tak zábavný není. ()

Pilgrimka

122 minut k infarktu. Bez legrace. Tohle mě šíleně provokovalo a napínalo. Crow jako zoufalý, oddanný a milující manžel byl vynikající a Banks se taky vůbec nemusí stydět. Film poukazuje na to co jsou lidi schopní udělat pro někoho koho milují, a je jedno jestli se jedna o mateřškou či milostnou nebo jinou lásku. Donutí člověka myslet úplně jinak, dělat věci, při kterých by dříve zvraceli jenom by se na ně podívali a jen tak zahodit za sebe celý svůj dosavadní život. Ironíí je jaká "maličkost" to v tomhle filmu vyvolala. A to jaká je zde policie radši nekomentuju, protože bych musela být ultradémonsky sprostá. Haggis si se mnou pohrál no. SPOILER: V závěru filmu, kdy se na place objeví jediný schopný vyšetřovatel, který se nad tím případem zamyslí, tak trochu si zahraje uvažováním na Columba, ukáže, že taky poslouchal co říká obviněná a taky jak lehce šel ten případ vyřešit, je tak na rozběhnutí hlavou proti zdi, protože stát se to před třemi lety, nemuseli prožít takové peklo. ()

abenino

Pokud se někde objeví Russell Crowe, je to pecka. Tento film není výjimkou. Crowe je ještě v lepší formě a přiřítil se na nás ve velmi kvalitní a chytré kriminálce, která diváka nenechá chladným. Kam až je člověk schopný zajít pro záchranu své ženy, neprávem obviněné z vraždy, když už všechny běžné prostředky selhaly? Za mě 85% ()

sator

Emoce postav naprosto neodrážejí to co by měly prožívat, od prvních minut do 20 sem měl pocit nepravdivosti... Atmosféra nulová..Crowe je špatný až běda... Mimochodem jak se učitel dostane k recidivistovi odborníku na útěky se scénárista nenamáhal vysvětlit ... ()

HorrFi

Zatim jeden z nejlepších filmů o nevinně kterej jsem měl tu čest vidět.. solidní thriller/ solidní rodinný drama, kde bylo skvěle ukázaný co všechno je člověk schopnej udělat když něčemu věří a někoho miluje.. radostí jsem neskákal, ale slabších 5 si to ode mě zaslouží.. ()

Deyw

Pry je to stejne jako Francouzky film nevinna - ale na to ja jim seru! hodne dobrej film,ktery muze skoncit jakkoliv a nechava cloveka pekne nervozniho az pak ukaze svuj konecny zamer..docela smutny konec! ()

TomStall

Do tohoto filmového zážitku jsem Russella nikdy moc nemusel. Až tady si mě získal a opravdu klobouk dolů, dokázal to celé emočně utáhnout sám (Elizabeth dostala opravdu pramálo prostoru). Dlouho jsem si nepřál vyložený happyend tolik jako tady.. Solidní nerváček, silný zážitek. 90% ()

Cedr

Remake francouzského originálu navíc již tisíckrát ohraného námětu. Nicméně Russell Crowe v uvěřitelné roli průměrného chlápka "proti všem" je díky snaze o jakou takous reálnost slušným základem pro velmi slušnou atmosféru. The Next Three Days je od začátku do konce téměř vždy napínavý jako kšandy (myšleno seriózně) a v žebříčku tajení dechu poráží i mnohem zkušenější kolegy. I přes tu klasickou šablonovitost a okoukaný recept zaujme a uteče jako voda. Občas je totiž příjemné vidět film, který se mermomocí nesnaží vybočit. ()

Khumbac

Zacatek filmu mohl byt vice rozvinuty.... i kdyz se nam to ke konci ukazalo. Stred me trochu i uspaval. Postupne gradujici konec prekvapil....a uplny konec potesil. Ale max je 4* ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona