DAPDO

Myslím, že si v tom každej najde tu svou parketu. Je to taková Kobra 11 na poušti. Spousta luxusních, drahých a rychlých aut, krásný prvorodičky, sexy chlapští mutanti a v neposlední řadě ďábelskej kytarista :-))) Nemám absolutně co bych vytknul, moc dobrá podívaná po celý dvě hodiny, kdybych mohl, dám těch hvězd šest. ()

Jakubik

Jak má vypadat film, kterej by působil moderně, ale přesto by měl feeling z osmdesátých let minulého století? Odpověď je jednoduchá. Jako Šílený Max – Zběsilá cesta. To co se povedlo 70-ti letému dědkovi je až s podivem. 30 let uplynulo od posledního Maxe s Melem a změnily se jen dvě věci. Obsazení, které je dobré a vše tak nějak zmodernizovalo. Ale ta pravá podstata zůstala stejná. Jednoduchý příběh s pěknou post-apokalyptickou atmoškou. Jízda od začátku do konce. Nicméně bych možná začal pracovat i na charakterech což Miller moc neumí a to trošičku ubírá na závěrečném hodnocení. Jestli se jedná o počátek nové třeba trilogie tak je to sec sakra dobrý rozjezd a je potřeba neusnout na vavřínech. Původní trilogie byla kvalitativně dost nerovnoměrná… ()

Critic

Má to až podivně jednoduchý příběh (Jedem tam, no, tak jedem zpátky :D), ale George Miller zde (opět) použil nesčetně praktických triků a za to musím dát 5*. To se dnes prostě už nevidí. ()

emdvojka

Jeden z málo mnou videných filmov, kde to frčí od začiatku do konca a kde bez zbytočných rečí dostanete efektami požehnané akčné šialenstvo, ktoré si niekde v strede vyžiada krátku prestávku, aby opäť všetci nabrali dych na ďalšiu polovicu, kde sa nešetria ani plechy monster aút , ani CGI ľudia vypadávajúci z rotujúcich aút, ktoré sa z lietajúcou kamerou na všetky strany rozbíjajú o tvrdý piesok futuristického sveta, kde nie sú dôležité ani peniaze ani drahé domy, ale je to svet kde je ceninou voda a holý život. Tom Hardy na začiatku filmu kde je v zajatí z maskou na papuli pripomínal Butlera...ten by sa do tejto úlohy určite hodil viac. ()

caramell

Ani ta tuna akce mě neodradila od vnitřního pocitu, že to bylo nějaké dlouhé, natahované a ke konci prázdné (I když stopáž nebyla objektivně dlouhá). ()

Whitebeard

Slušný, hodně slušný. Ale nikoliv dokonalý. Po začáteční splašený jízdě jako by filmu začal docházet dech, až mi přijde, že na konci nadobro došel. Přesto slušně nářezovej film, kde je jenom málo okamžiků, kdy se budete vyloženě nudit. 4* ()

phoenixer

Trailer mi pripadal dost hloupe a nijak natseny jsem z nej nebyl. Film ma velmi originalni coloring a dobre zpracovani, proto nadprumerne hodnoceni. Ten kdo ma rad akcni filmy, u kterych neni potreba hluboce premyslet si jiste bude libovat... ()

Drom

Za devatero dunami a devatero vraky vládl z výšky své mléčné skály starý metalista, král Mléčný Joe. Ovládal svůj mentálně i tělesně deformovaný lid pomocí Aqualokovy limonády a nemilosrdné armády čuchačů průmyslových barev se zálibou v tuningu. Jednoho dne si však jeho stoupenkyně Fibrilóza čuchla lihoviny a postavila se vládcově zlovůli. Nejen že se začala líčit vazelínou, ale unesla i jeho nejmladší a nejhubenější striptérky z dosud mléčného Trigger whiskey saloonu a rozhodla se hledat bájný hepyplejs. Joe se ale nehodlal tak lehce vzdát, rozkázal vyvézt všechny káry z garáže (včetně mobilního metalového pódia), rozdal čuchačům volanty a rozpoutal epickou honbu pouští. A právě v tuto chvíli na scénu nastupuje hlavní hrdina, šílený Bau (coby ozdoba na nezdařené renovaci trabanta) a je hned jasné, na čí straně je štěstí. Jelikož jeho spolucestující mají už dost načucháno, nemůže pošťuchování s kamiónem dopadnout dobře. Naštěstí našeho Baua chvilku před osudným okamžikem odpoutají, bezpečnostní pásy mu tak nemohou zachránit život a on při mohutné destrukci nezraněn ladně doplachtí na hromádku písku. Další důkaz, že BESIP lže. Když Bau zjistí, že náklaďák převáží slepice, neváhá a hned se vetře s vidinou hlavního kohouta na smetišti. Společně pak překonají území zlých motorkářů, nerudných, protože jim dochází benzín, blátivé území vyznavačů chůd, rozpálenou poušť a dorazí až na území motorkářského gangu důchodkyň. Aby život nebyla taková nuda, tak Bau s odstupem ostatním prozradí, že jedou celou dobu špatně a tam, kde je začátek, je vlastně konec. Obrátí se tedy na cestu zpět. Narazí však na rozlíceného metalistu Joa a nevyhnutelně následuje koncert, krádež dýchací masky a šťastný únik na mléčné sídlo. To i všichni retardovaní poddaní se skloní před bandou špinavých pobudů přivážejících zpět erosenky, sežerou ostatky Joa a v nastalém hepyjendu není nouze ani o vodopád slz. Svět je opět krásné místo pro život. ()

rukay

U mne se nový Mad Max hravě vyhoupl na příčku největšího letošního zklamaní, nejvíce nadhodnoceného filmu, a největší slátaniny - to vše zároveň. Nejsem divák příliš náročný, a klidně bych se přiznal, že se dovedu dobře bavit u lecčeho, kde si režisér nedělá moc hlavu s logikou, jenže tohle bylo i na mne už trochu příliš. Abych absolutně nebyl schopen odhadnout chování a zařadit motivace některých postav, protože všichni jednají tak nějak náhodně, jen aby z toho bylo co nejvíc digitálních výbuchů, to se mi ještě nestalo. Tajemství předestřená na začátku se nikdo neobtěžuje objasnit, a s těmi co se objeví uprostřed se zachází jako by nebyly. Prostředí není vůbec představené, postavy nejsou vykreslené, a děj zcela chybí. Jen se jezdí z místa na místo, něco se vyhazuje do vzduchu nebo zabijí. Vtip apsentuje - víc joků je i v Bibli. Postavy nemluví, snad aby náhodou něco nevysvětlily. Jak mi je Hardy sympatický, tak tady by jej mohl směle nahrazovat i jeden z mladších bratrů Baldwinů (jako - vejce - vejci) . A příběh... ?? Tam byl nějaký příběh? Jestli jo, tak Vám to bohužel nemůžu ani vyspoilerovat, protože jsem jej nezachytil. A teď fakt nekecám. Je tu jakás-takás zápletka: "S bandou sexy holek sedneme na hovnocuc a jedeme tam a zpátky", ale to nepočítám. Jediné co je na tomhle dílku vidět jsou tak nějaké ty miliony na masakr ve zvláštních efektech, takže za to ta 1*. Víc ani ťuk. Trapnost nad trapnost - za pár let to budou dávat od jedné v noci na Nově Cinemě a pes po tom neštěkne. ()

dalziel

To sa nedá okomentovať to treba vidieť.Buď si ten film zamilujete, alebo si budete pri jeho sledovaní neveriacky klopkať na čelo.Je to len na správnej krvnej skupine,Označenie šialené je vskutku na mieste.Charlize ako vždy dvíha uroveň filmu o level vyššie. ()

salamandrr

Tak jsem z toho rozpačitej jak holka po prvním rande kd enebyla žádná líbačka. Na jednu stranu vidíme ultimátního drsňáka co v mlze zabije celý auto gaunerů, chytne šipku z kuše a kus si jí vytáhne z hlavy, dále tu je drsná bezruká holka, která se pomazává kolomazí, aby byla napůl černá a pak parta polonahých roštěnek jak kalendáře Pirely. To vše bych bral jako pozitivum, negativem je naprostá absence reálnosti, krom jednoho napití nikdo nic nejí, nepije, všichni žijou jedině proto, aby jeli autem. Benzín a nitro se magicky samovyrábí v benzínovém městě, kulky do zbraní zase na kulkové farmě. Cena života je nulová, dobrý chápu z pohledu vůdce, ale ty magoři neřeší ani vlastní životy a jednají zcela nereálně.... nechává to ve mě jakousi pachuť a zklamání jak jahoda co je prolezlá červy. ()

Jeand´Boa

Sedmdesátiletý tvůrce překonává sám sebe. Někomu se tento svět líbit nemusí, nemusí vizi takovéto společnosti holdovat, ale to nelze mít danému filmu za zlé. Tento snímek žije v tomto vlastním světě a může soupeřit pouze se sobě rovnými. Miller kdysi přinesl něco nového a ostatní jej od té doby napodobují. Miller však sám sebe nenapodobuje, ani netěží ze své dávné slávy, Miller je dál Millerem. ()

cerbygerby

Ty vado to byla tedy doopravdy ŠÍLENÁ JÍZDA! První půl hodina mazec akce bez zastavení, potom sem tam chvíli oddych, ale pak opět jízda až do konce. Perfektně natočeno, skvělé efekty, akce, herci.. prostě bez chyby...navíc ten kytarista byl fakt suprově bizarní.. Skvěle jsem se bavil a tuto jízdu šíleného maxe doporučuji - 5* a 95% ()

Blowler

Nehorázná šílenost. Zpočátku jsem se bál, že mi to bude kazit přímočarý děj a nepřítomnost Williama Wallace v hlavní roli, ale pak mi něco došlo. U Maxe jde o post-apokalyptickou atmosféru, o přetuněný vybuchující retro-káry a o bandu sadomasochystických nájezdníků v koženým prádle s děrovaným kýblem na hlavě. Kdo by tu hledal pestrou dějovku? Spousta řevu, kvantum výbuchů, nálož akce. Vydejte se s Immortan Joem a jeho hudební kapelou (ano, parta bubeníků v čele s naprosto luxusním kytaristou) na ZBĚSILOU CESTU vyprahlou pouští a nebudete litovat. Hlavně se nenechat odradit klesajícím tempem, ono se to zas rozjede. ()

pepa3rd

Jedna velká vizuální masáž v tom nejlepším slova smyslu a ani děj příliš neuráží průměrnou inteligenci, ale toto prostě není tak uplně šálek mého čaje. 60 % ()

chaotic

Vezměte skvělé koření původní série - proveďte extrakci - maximalizujte koncentraci extraktu - pro větší sílu polijte nitroglycerinem, přeleštěte hadříkem a ofoukněte. Při podávání zapalte a tavící směs ihned konzumujte! Právě jste získali nového Mad Maxe - bez hloubky, bez příběhu - genocidní likvidátor všeho střevstva. ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)