sulimo

Utahaná a nedotažená kosočtvercovina s příliš dobrejma trikama. Jedno z největších zklamání roku. Nevim, co víc napsat, pod jakýkoliv zdejší komentář s hodnocením nižším, než jsou tři hvězdy, bych se prakticky mohla podepsat. Tož tak. ()

Pajky3

To mohlo bejt tak dobrý, vážně tak dobrý, ale bohužel. Efekty jsou úžasný a fakt se mi líbily, horší to bylo s pravidlama, protože ty jsem nejspíš úplně nepochopil, ale to by se dalo přežít. Přežít by se dalo i ta prvoplánová romantika ani ta by mi vůbec nevadila. Co mi vadilo byl ten konec, ten byl tak narychlo spíchnutej, že to snad ani není možný. Než přišla závěrečná čtvrhodinka byl jsem rozhodnutej dát o hvězdičku víc, teď už prostě nemůžu. ()

asinus

Nedotažené vykreslení fungování světů, nijak srdcervoucí romance, nádherné obrázky ve 3D. Výsledkem je nic víc a nic míň než hladivá omalovánka, pohádka s přiměřenou trochou nápadů, nesmyslů a fádnosti. S krásnou Kirsten Dunst. A potenciálem zpříjemnit večer. Nic pro hnidopichy. ()

Flynn

Lehká romantická záležitost, ale hrozně moc se mi líbil ten nápad. Jasně nebyl dotažený do dokonalosti, ale i tak skvělý.... a scény, kdy nosili věci z jiného světa (kvůli gravitaci) byly prostě super.... díky tomu hodnotím vyšším počtem ()

pakobylka

----- "V našem světě je možné spadnout nahoru a vystoupat dolů." ----- Málo platné, pohádky zvysoka kašlou na vědu a techniku, kterými se tak rádi oháníme. Řídí se vlastními zákonitostmi - pod svrchovanou nadvládou čisté lásky a bezbřehé fantazie ... tak to tak berte a nesnažte se je zbytečně rozebírat a zpochybňovat. Stejně to máte marné - mají svou hlavu a pokaždé udělají jenom to, co samy uznají za vhodné ... a ať se vám to líbí nebo ne, "Paralelní světy" JSOU pohádkou - vybavenou fantastickými, neobyčejně atraktivními kulisami. Pravda, můžete je brát i jako alegorii, protože (ač se to na první pohled nezdá) i modrá planeta zvaná Země se skládá z paralelních světů, které spolu v rámci odvěkého boje o moc a o bohatství nedokážou komunikovat a spolupracovat jako rovný s rovným, nechtějí akceptovat a respektovat svoje vzájemné odlišnosti ... a zdaleka nejsou jen dva - na scéně se objevují globální i regionální hráči. Ale co se filmu týká, na rozdíl od syrové reality jednoznačně vyhrává pohádková linie. Tak se dívejte ... protože jenom tak zjistíte, jestli je "láska silnější než přitažlivost". P.S.: ----- !!!!! MOŽNÝ SPOILER !!!!! ----- Jediná věc mi maličko pokazila náladu - bohužel jako naschvál zrovna ve finále. Víte ... bez mrknutí oka přijmu ledacos - kupříkladu pokud rozpářete břicho nebohému, právě naobědvanému vlkovi, můžou z něho klidně vyskočit Karkulka i babička ... nejenom vcelku, nesežvýkané, živé a zdravé, ale i čisťounké, usměvavé, s nažehlenými sukénkami - Karkulka dokonce i s načančaným čepečkem. Ale pokud se mi jen tak z ničeho nic (bez bližšího vysvětlení všech souvislostí) oznámí, že velká láska jedné bezvýznamné zamilované dvojice ve svém důsledku jako mávnutím kouzelného proutku změnila běh dějin - to je na mě přece jenom trochu silná káva. ()

Morzael

Ale jo, mile poetický příběh lásky, který bohužel zaniká v pozadí, kvůli neustálému dumání nad tím, jestli nebyla porušena pravidla gravitace, na kterých je film postaven. Škoda, že nemám rád Kirsten Dunst, možná by se mi to jinak líbilo víc. ()

Martrix

Fantaskní příběh o lásce, která je tak silná, že i gravitaci překoná. Ono je vcelku jedno, co se lásce postaví do cesty, takže proč ne třeba fyzikální zákony, které znesnadňují styk nebohých milenců stejnou měrou, jako nepřející režim. Pohádka pro dospělé, která nemá se sci-fi žánrem vůbec nic společného. A to dávám tvůrcům k dobru, protože i když si s vizuálem opravdu vyhráli a triky jsou na velmi dobré úrovni, je zřejmé, že měli spíš ambici odvyprávět příběh dvou milenců žijících v podivuhodném světě, než udělat dechberoucí sci-fi. Na to je scénář příliš blbounký. Všechny postavy byly napsány krásně jednobarevně...pohádkově jednoduše, takže se můžete soustředit na ...můžete se prostě dívat a fandit všem na straně dobra. Díky sympatickému obsazení, to ostatně není těžké(nevadila mi ani jinak unylá Kirsten). Možná vám časem ten podivný svět připadne i neotřele zajímavý, takže je nač koukat. Nakonec jsem rád, že jsem to po první minutě nevypnul, k čemuž díky vyprávěnému prologu, mohlo snadno dojít. První dojem byl totiž moooc špatný. Ale nakonec ...jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Aspoň že si to na nic nehrálo. ()

papaJA21

Neuvěřitelná sci-fi pitomost s veleotravným romantickým základem a otřesně hrajícími herci. Výsměch veškeré praktické i teoretické logice na pozadí hnusného vizuálu. Bleee. ()

campix

Velmi zajímavý nápad, bohužel není stoprocentně využit. Z Upside Down je sice celkem prima romantika s výrazným scifi nádechem, jenže srážejí ji některé nedomyšlenosti a celkově se tak nemohu ubránit tomu, že s podobného námětu se dalo vytřískat daleko více. Neprávem opíjený film, který ale není ničím víc, jak spíše průměrem. ()

forsythia

Nápad geniální, vizuální ztvárnění fantastické, příběh průměrný, hlavní dvojice si mě za celou dobu nějak nezískala a závěr, že jsem z něj celá vzhůru nohama. Ještě mohli dodat, že v pohádkových knihách v obou světech nyní máme nádhernou formulku: "láska je silnější než gravitace". Nadhodnocuji, musím kvůli těm prvním dvěma věcem. ()

Ninkaa

Docela by mě zajímalo, kde stihli "upéct" ty dvojčata...že by při té "grilovačce" pod skálou? Nebo při přestřelce a následném pádu do větví stromu? Těch nesrovnalostí v celém filmu bylo bohužel víc než dost a víc než nad samotným příběhem, tvořeným víceméně banální lovestory, jsem neustále sledovala, zda to, co se na plátně děje odpovídá fyzikálním zákonům, které měly v tom kterém světě platit, jako asi většina lidí, co tento snímek vidělo (soudě podle velkého množství zdejších komentářů)...nehledě na to, že si nemyslím, že by jedny dvojčata/vztah smíšené dvojice dokázaly zcela změnit tak radikální členění společnosti, jaké se nám režisér snažil ze začátku vsugerovat. ()

Šimpy

Ale jo, tak nebylo to špatný, první půlka filmu dokonce skvělá. Milostný příběh zabalený do visuálně skvostného hávu. Jen mě tak napadlo, že kdyby tuto látku dostali do pacek sourozenci Wachovští, mohl z toho klidně být druhý Matrix. A za vyzvednutí stojí výkon Timothy Spalla.... ()

Iwus.ka

Tak si říkám, o čem že to vlastně bylo? Jo, o dvou světech. V jednom žijí chudáci a v tom druhém, který je naruby, zase boháči. Jak už to bývá, dva lidi z těch světů spojí láska, které není přáno, nic nového. Po nějaké době, vyhlíží týpek z ubožákova lepší časy, které mu má zařídit vlastní kosmetický výrobek, omlazující krém. Navíc se opět naskytne možnost, spatřit svou dávnou lásku. Přes zádrhely se o to samozřejmě snaží a k tomu se pořád patlá s tím krémem. Že to zní jako volovina? To onen film vskutku je. Dva stejné světy a přeci v něčem rozdílné, nápad je to dobrý, beru. Bohužel zpracování je nezáživné a nudné. Po vizuální stránce ovšem moc pěkné. ()

WolfR

Jo Jim Sturgess a Kirsten Dunst, zejména ona, vypadají nádherně a spolu ještě lépe, avšak jejich romantický příběh bez špetky napětí mohl být malinko víc dramatičtější. Člověka zamrzí, že v tak úžasně nápaditém a vizuálně úchvatném světě, nevznikly hlubší příběhy. potenciálu tady bylo dost. I přes banálnost a přespřílišnou cukrkandlovost romantické linky, jsem si to vizuální obžerství užil. Takže s přimhouřenýma očima, 4 hvězdy. ()

majo0007

(Ne)klasická lovestory, ktorú nad štandard povyšujú dve veci: originálny námet a hlavne úchvatný vizuál. Bolo by zaujímavé vidieť, ako by sa s takýmto nápadom pohral komediálny tvorca, pretože scénka(asi jediná humorná) čúrania na toalete nemala chybu. ()

spitr

Pohádka o tom, jak se vy_rat na fyzikální zákony a užít si kouzelně stylizovaná panorama. Zaujme zvláštním a originálním příběhem. ()

klida

Zajímavá je jenom ta vizuální stránka, jinak špatnost. Ta kostra toho romantického příběhu je tisíckrát omletá, jen je zasazená do reality, kde věci začnou za půl hodiny hořet. Evropská unie, pokud toho myslí s doháněním Hollywoodu vážně, by měla začít podporovat nějaký kvalitnější projekty, protože todle je fakt bída. ()

tomeek

Originální, nápadité, zajímavé a vizuálně vynikající. To, co Matrix Reloaded jenom lehce nahodil v tématu akce na protějších plochách podlahy a stropu, Upside Down rozvíjí takovým způsobem, že se místy nestačíte divit. Romantická zápletka sice není nic nového a občas tam něco "neštymuje", ale když od toho nebudete čekat nic, než zábavnou podívanou s hromadou gravitačních podivností, budete se bavit. Jim je takový sympaťák, že kdyby hrál v reklamě na toaletní papír, tak to nevypnu a Kirsten je prostě zlatíčko - pokud vám toto bude stačit ke spokojenosti, připočítejte si ještě tu obrazovou stránku filmu a sejme vás to jak lokomotiva :) ()

sator

Kdyby zkusili paralelu s našim "nahoře a dole" více rozvinout, bylo by to zajímavější, ale asi tristní... ()

URBAN

Sakra tak nevyužitý nápad !!! A jaký skvělý film to mohl být . Sice i toto zpracování se mi líbí , ale je to jen dobré a s tímto nápadem by se daly dělat věci to mi věřte , ale musím se smířit s tím jak to dopadlo a zas tak špatně ne . Nato že se jedná o romantické scifi tak to má svoji hlavu a patu postavy jsou super a herci jsou sympatičtí . ( 3.10.13/MAC ) ()