Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

Cabotin

Shrnutí na závěr trilogie: Dobrá, byl to bestseller, je to hit, ale proč je to takové sebestředné a bere se to tak vážně? Celé je to tak podprůměrné a sterilní, až je to skoro nudné, včetně obecného, televizního herectví, kdy stačí tvářit se závažně. Hlavní hrdinka Lisbeth má jisté osobní kouzlo, což se nedá tvrdit o hlavním hrdinovi, majiteli mocného a chlupatého břicha, který se od prvního ke druhému dílu lehce zvětšil a režisér tak pocítil nutnost nám ho předvést v celé jeho nahotě (brrr). Ani stopa po humoru, či odlehčující nadsázce. Navíc to, po mnoha cestách po Skandinávii, potvrzuje mou osobní tezi, že Švédové jsou z 98% krásní a ztepilí lidé. Zbytek jsou herci. ()

KcarlosK

Pro mě na úrovni druhého dílu. Jen občas jsem měl pocit, že snad sleduju mexickou telenovelu (myšleny totálně dementní a školácky zahrané scény). A Lisbeth už mi začínala pít krev s tím svým věčným mlčením. Víc toho nakecaly i maily. ()

profeek05

Zakončení filmové verze trilogie se povedlo na výbornou, nenudil jsem se ani minutu (ani přes špiony-důchodce). Jen fakt, že navzdory nepříliš dobře se vyvíjející situaci kolem hlavních postav celý příběh končí prakticky happyendem, mi nějak nesedí. Jdu shánět knížky.. ()

cachanell

Považuji první a třetí díl za velmi dobré, velmi. Konečné rozuzlení je příjemné, sice ne nečekané - pomalu vyprávěny příběh dívky a jednoho novináře, kteří se snaží prokázat pravdu. Prokázat - to je to správné slovo, něco tvrdíš, ale kdo bude věřit dívce vypadají jako černá pankerka - tedy jinak než obyčejně - se zvláštní minulostí v psychiatrické klinice a s vroubkem dvounásobného pokusu o vraždu vlastního otce ? Věřil - jeden novinář. Příběh - prokazování pravdy ... ()

krrimi

Ideálnym posledným dielom by asi bolo keby sa druhý a tretí diel spojili dohromady a nechali v sebe len to zaujímavé a pre diváka potrebné čo v nich bolo, inak je množstvo troch dielov úplne zbytočné a na umelo vytvorené. Ale rozhodne ma tento diel zaujal viac ako ten stredný ten bolo proste iba voľnou plavbou medzi prvým a druhým ()

vyhnalek

V hodně komentářích jsem si přečetl, že se jedná o důstojné zakončení trilogie. Souhlasím, ale dodávám, že na můj vkus až příliš důstojné. Veškeré hrubé hrany z předchozích dílů jakoby byly zabroušeny a podřízeny cíli dobrat se nějakého happyendu, kterým má být zcivilizování hlavní hrdinky navrácením svéprávnosti a návratem do každodenního života běžného slušného občana, který na zločince volá policii... Trošku nuda a popření atmosféry prvního dílu, ale v rámci žánru politických thrillerů či soudních drama je to slušné dílko. ()

FidoKuba

Moc dlouhé .... dalo se to krásně shrnout do hodinky. Stejně každý tušil jak to skončí! Nejslabší článek trilogie řekl bych .... 60 % ()

raiha

Tři hvězdy za zlepšení oproti dvojce, nicméně - co to sakra je? jestli chtěli tak strašně točit film podle Larssonovi knihy, proč se jí do háje nedrží a mění dějové linky? Asi proto, že by to vyšlo klidně na dalších pět dílů. Možná jsem moc náročný divák, ale vadí mi, když postavy prostě nejsou prokresleny tak jak by měly asi být. Netvrďte mi, že je to takový problém a to kór když to je trilogie? Kromě toho, zdá se mi to, nebo některé scény pokulhávají, co se logiky týče. krucipísek, vždyť už to někdo před scénristou napsal, tak ať se toho drží. Pardon, ale tuhle filmovou trilogii nelze považovat za velevýznamnou událost kinematografie. Velké zklamání, čekala jsem pořád víc alespoň od jednoho z dílů - nedočkala jsem se. ()

mechulice

Dlouho jsem neviděla lepší film, než je tato trilogie. Doporučuji přečíst knihu a film si dát až jako třešničku. Kniha je velmi poutavá, film je ale rovněž velmi zajímavý. Samozřejmě do filmu nedáte všechny detaily z knihy, ale to hlavní bylo vystiženo skvěle a to ve všech třech dílech. ()

gep

Dal bych i pět, ale Eriku Bergovou popsal Larsson O HODNĚ jinak - vzhledově i povahově. Ta se fakt nepovedla. A Monika měl být vysoká a nakrátko.. :( ()

kratajirka

Završení nesmírně zdařilé trilogie. Rozklíčování celé situace po kouskách, jak jsme u toho byli zvyklí v předchozích dvou dílech. Švédská kinematografie tímhle u mě obrovsky stoupla. 75% ()

Martazoe

Pěkné zakončení trilogie Millenium. Už si konečně můžete oddychnout, že spravedlnosti bylo učiněno zadost a všichni ti hajzlové dostali co proto. I když předlohu znám poměrně dobře, tak jsem byla docela napjatá a film si pěkně užila. ()

virus5161

Kdybych to necetl, dal bych pet. Ale takhle dam pet. S timhle panem jsme si mohli jeste asi hodne uzit. Ale no tak, Verbale, kdybych Te neznal... MIMORADNE ODPUDIVA LESBA? Ty holt musis bejt vecnej kverulant, rozumej QERULANT , vid... :D Kecas jak Palackej, je to kost :) Bojis se, ze by Te ve spojeni s tou inteligenci rozcupovala jak pitbull houbu na nadobi :) Kecám, bavíš. Po druhé projekci opět pětř. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta