Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

DrifterSoul

Celou strhující knižní trilogii (bohužel již zesnulého autora) jsem před pár lety jedním dechem přečetl. A nyní se bál kapku zklamání z filmové adaptace naservírované v TV. Nepřišlo. Natočeno perfektně, přesvědčivě, realistickou kamerou a s inteligentním výběrem vhodných herců. A Lisbeth ? I přes své outfity a manners působila sympaticky - a přitažlivě. ()

michalkop

Za mě neskutečně nudný film. Několikrát jsem při něm usnul a zdálo se mi, že trvá snad celý den. Stopáž 141 minut je tedy aspoň o hodinu delší, jak by bylo stravitelné. Něco se začíná dít až po první hodině. Nepřipadá mi to ani dobře zahrané nebo propracované dialogy. Drama ano, Krimi rozhodně, Thriller určitě ne. ()

Bragi66

Nepatetické soudní drama s vysokými morálně - politickými ambicemi. Je za tím vidět spousta neholywoodské a nepatetické filmové práce, ale výsledek je myšlenkově, emocionálně i logicky nějak nedovařený. ()

P/\/EL

ježiš...její otec Zalačenko teda nic moc vybranej typ...........ale pedopsychyatr z dětství byl lepší, pěkně se vykrucoval u soudu, ale bylo to takové vleklé.........což teda soudy bejvaj..........lepší než 2ka....určitě........hm....já nevim, jelikož je to nápaditější než hollywood, tak se mi vlastně ani nechce nic moc kritizovat....ale je určitě hodně co..........po Lizbet se mi bude stýskat...ale určitě se vzhledem k popularitě vrátí.....ještě mnohokrát (ačkoli vzhledem k předčasné smrti autora knížní předlohy, který stačil napsat jen 3 knížky.....)...Lisbet bez pírsingů vypadá celkem pěkně.......ve špitále jí je sundaj......tělo teda nic extra....ale je taková prostě zajímavá..charismatická........jo..Mikael ustoupil víc do pozadí...partička Milenium mě teda moc neuhranula......ale drsný agenti v důchodu byli fajn....................blonďaté monstrum...hehe......bez toho bych se bejval i obešel.....ale...tak co.....finále docela ušlo.. PS: ještě mi teda došlo, jak je to docela plný product placementu: Dostane hadry z H&M, koupí nábytek z Ikee, někdo tam jezdí ve Volvu, Lizbet má jako mobil samozřejmě Sony Eriksson...všecko jsou to teda švédský firmy.... ()

zebu_cz

Důstojmé vyvrcholení celé série. I tady mám ale pocit, že si autoři ukousli příliš velký krajíc a že je scénář děravý jak necky. Absolutně se v celé sérii nepovedl casting Eriky (tohle má být ta pohledná šéfredaktorka?) a Michaela (to je ale seladon!). Jsem zvědav, co s tím provedou Amíci. ()

Igwar

Aj tretia časť (zatiaľ) trilógie sa točí okolo Lisbeth a je vlastne asolútne priamym pokračovaním dvojky, pretože začína takmer presne na sekundu v momente, kde dvojka skončila. Trojka je o poznanie lepšia ako dvojka a posúva príbeh do polohy špionážneho thrilleru. Stále je nutné pochopiť, že cieľom druhej a tretej časti trilógie je rozmotať príbeh okolo Lisbeth, preto film nie je a nemôže byť rovnaký ako jednotka a nie je teda veľmi korektné ho s jednotkou porovnávať. Aby sme sa dočkali toho, že Lisbeth a Mikael budú zase spolupracovať na riešení ďalšieho pochmúrneho prípadu,. Larsson by im musel napísať ďalší príbeh. Za záverečnú súdno-procesnú časť musím dať plný kotol. Bola síce mierne klišoidná, ale triumfálna a geniálne vygradovaná. Už dávno sa mi nestalo, aby som sa pri filme zabudol nadychovať... **** Spoiler ***** Dotyčný žalobca si môže z hanby ušiť nie kabát, ale rovno plachtu pre cirkusové šapitó. Keď Larsson napíše ďalšie pokračovanie, asi v ňom bude predavač párkov, lebo iné mu asi nezostáva :-) ()

ales.he

Stejně jako u dílu druhého jsem i u trojky na rozpacích. Myslím že 2. a 3. díl tak jak jsou napsané se pro zfilmování moc nehodí. Výsledná podoba, tak jak si s ní poradili tvůrci filmu má pro diváka stejný efekt, jako kdyby četl každou desátou stránku knižní předlohy. ()

sibal

Pro mne nejslabší díl trilogie,nenašel jsem zde žádné napětí a vše se mi zdá zbytečně zdlouhavé a nepřiměřeně natahované.Dá se zde lehce ztratit ve jménech postav.Herci v hlavních rolích jsou stále dobří,takže vše kazí nudný děj.Zklamání... ()

Dominikkk

Tretí diel slávnej trilógie mi prišiel kvalitatívne určite aspoň na takej istej úrovni ako jednotka . Myslím že záverečná časť bola jednoznačne zvládnutá v pozitívnej ceste. Obzvlášť si cením že film neobsahuje žiadne hollywoodske veľké finále s prestrelkami a výbuchmi. ()

SensationW

Sobotní večer jsem strávila přes dvě a půl hodiny v kině na závěrečném díle trilogie švédského krimi thrilleru.. neviděla jsem předchozí dva díly, tudíž malá obava z toho, abych se chytala, tam byla..Jak jsem ale poznala,absence prvniho i druheho dilu nevadila.I když mi chyběly jisté důležité souvislosti z předchozích dílů, ve filmu bylo vše podstatné pro pochopení vysvětleno. Délka nebyla vůbec na škodu, uteklo to jako voda, nenudila jsem se, od začátku do konce filmu opravdu napínavé. Drsné drama, které potěší i ty, pro které je třetí díl prvím..u mě rozhodně spokojenost 85%..nicméně ale předchozí dva díly si asi ještě doplním:) ()

majakmp3

Závěrečná část trilogie Milénium. Film přesně navazuje na předchozí díl - (Dívka, která si hrála s ohněm). Role novináře Blomkvista ustupuje do pozadí hlavní dějová linie sleduje Lisbeth, a její pomstu. Pomsta se chválihodně netýká střílení a vraždění, ale soudního procesu. Na rozdíl od předešlého dílu, je závěrečná část přímočařejší, a hlavně uvěřitelnější, i když si zrovna nedovedu představit, že by náš soud připustil, aby se obviněná hájila v punkerském ohozu, který Lisbeth před filmovým soudem předváděla. Příjemně mě překvapil závěr filmu, totiž, že se nekonal žádný happyend. O kvalitě jistě svědčí i to, že jsem se za celých 147 minut projekce ani jedou nepodíval na hodinky. Film se promítá v původním znění (Že by Švédština?) s titulky. ()

dogzila

Aj tretiu časť je nutné pochváliť , skutočne má dej taký spád , alebo tak zaujme , že som sa nenudil. Herci neboli umelí a napomádovaní ako ich kolegovia z USA (aj keď sa viacerím podarilo preraziť už aj za veľkou mlákou) a nemali hlavne chôdzu so zapichnutým pávim perom v zadku :) Trochu naivity pravdaže nezaškodilo a aj dej bol samozrejme plochý , ale kiež by bolo viac takýchto snímkov produkovaných. Mne sa hlavne páčil ten mix medzi obyčajnosťou a strelenosťou , ktorý sa podarilo parádne trafiť. ()

jobina

Mám pocit, že druhý a třetí díl trilogie stojí pouze na sadistickém znásilňování náctiletých, jakož na jediném pilotu, který téměř spolehlivě ještě upoutá dnešní společnost. To je zastřešeno jakous takous rádoby konspirační teorií, aby nám nebyla ta syrová amoralita tak podstrčena pod nos na talíři. Pro mne je to tedy málo. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta