Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

LTeez

Bohužel,poslední díl je suverénně nejslabším z celé série. Od prvního dílu, který se mi moc líbil, je to jako na vcelku strmé horské dráze. Vytknul bych určitě zakončení, protože bylo takové nijaké, bez nápadu a celkově slabé. Zápletku, která šla jistě natočit trošku poutavějším dojmem. A takovou, jak to říct, moc velkou jistotu a klidnou atmosféru, jež měla být asi o něco ostřejší! ()

O´Neill

Závěrečný díl trilogie je natočen z naprosto jiného hlediska než předchozí dva. Chybí ta klasická tajemnost a neustále vyšetřování, místo toho zde máme v jedné části sběr důkazů, v druhé pak samotný soudní proces. Mě osobně tahle změna vůbec nevadila, a i když je dílo úplně jiné, je právě v tom skvělé. 85% ()

joker.george

Závěrečný díl může poděkovat předchozímu, že mu krásně umetl cestičku, ale kvůli této nemalé závislosti nemůže fungovat samostatně. Překlopení do soudního dramatu proběhlo hladce a drželo si stejnou hladinu napětí jako akce, i když už bylo jeho vyústění zřejmé. Ústřední dvojice si prošla změnou a už není tak vyhraněná a břitká jako na začátku. Kéž by se k látce vrátil Fincher a viděl bych, jak by si se zbylými částmi ,,nepěkně" vyhrál. ()

Crawler-D

Nejlepší díl trilogie, který skvěle a smysluplně shromažduje všechno, co se stalo, a vytváří napětí, i když se ocitá v těsných mantinelech čtyř stěn nemocničního pokoje nebo vazby. ()

Andre3000

Jak by řekli v HIMYM...přeprávničen. Závěr trilogie přinesl asi nejvíce napětí a po slepovacím druhém dílu vrátil standart, který měla jednička, i když dějově a stylově jsou to naprosto odlišné filmy. Nyqvist hraje svůj opět skvěle, Rapace svůj standart zvyšuje vizáží. Napětím napěchovaný třetí díl je opravdu hoden završení knižní trilogie takové formátu a už předem mi je jasné, že americký obšleh nebude mít u mě ani tu nejmenčí šanci na úspěch. ()

campix

Dívka, která kopla do vosího hnízda je solidní zakončení světoznámé série bestsellerů, sice nedosahuje ani zdaleka kvalit a atmosféry prvního dílu, ale napravuje pošramocený dojem z předchozího prostředního snímku, který se moc nepovedl. Neměl jsem tu čest s knižní předlohou, ovšem po prvním díle se mi nezdál děj nijak výrazně zajímavý s vyjímkou finálního soudního přelíčení. Je vidět, že i s menšími obnosy peněz se dá stvořit více než slušný film, teď sem zvědav na Finchera (který má jak herce tak i rozpočet), tak sem zvědav jak to dopadne a doufám že Noomi Rapace uvidím ještě v jiném povedeném snímku. ()

kusper

Mohutné zakončení této skvělé trilogie. Patrně nejlepší od Pána prstenů! Vůbec se toho nebojím. Vše co by ostatní nazvali trapné já bych nazval stylové (brácha, hřebíky, gang, stylizace Lisbeth). Skvělé herecké výkony nejen hlavních herců ale i vedlejších. O bráchovi jsem už mluvil, ale ten psycholog! Perfektní pohovor se skvostnými detaily! SPOILER Ani poněkud nasládlý dobrý konec mi nevadil, přál jsem si ho. (K) ()

Wormboy

Nielenze potencial kniznej predlohy neboj uplne vystaveny, naopak akoby sa len par krat zjavil a zostal niekde vzadu, resp. vyvrcholil v prvom snimku. Filmove spracovanie posledneho dielu sice nie je az takym pruserom ako diel druhy, no stale neponuka ani polovicu z toho, co v sebe nesie kniha. Autori naproti blbostiam, ktore vo filme nemali co hladat opomenuli zasadne veci, ktore formovali charaktery postav a ich vzajomne vztahy, co sa najvyraznejsie prejavilo pri absolutnom odignorovani podstaty Lisbethinej odtazitosti voci Michaelovi. Je tam toho mnoho, co ma sklamalo, zaverecna sudna scena bola slusna, no pokaslat take vyvrcholenie by dokazal asi skutocne len majster Boll, aj to pochybujem. Ak by som videl najprv filmy, neviem neviem, ci by som sa vobec do knih pustil a som teda velmi rad, ze som zvolil klasicke poradie. ()

Martrix

Druhý díl jsem si pustil proto, že mě navnadil díl první. Dívku, která kopla do vosího hnízda jsem pak shlédnul jen proto, že mě ten druhý díl totálně otrávil a chtěl jsem si spravit chuť. I když nadšením nehýkám, přidám se ke většině s tím, že tentokrát to bylo o něco lepší. Jenže pořád to nevydalo na víc než jen lehce nadprůměrný film. PS: Vřele nedoporučuji český dabing ()

spygirl

Je to bohužel tak, další dva díly této trilogie vůbec nedosahují kvalit toho prvního. Tento je na stejné úrovni jako 2. díl. Hodně pomalé tempo... nic moc se tam neděje a když už, je to předvídatelné... A dostavit se k soudnímu jednání jako pankáč? To si musím zjistit, je-li to vůbec možné, protože mě se to zdá jako pohrdání soudem. :-) --- 60% ()

sulimo

Bude to znít asi nehezky a nevhodně, ale po přečtení třetího dílu a následně po absolvování filmu, jsem docela ráda, že toho Larsson nestihnul víc o Salanderový a kol. napsat, jelikož už po druhym dílu, jsem začínala mít pocit, že to celé spiknutí a zejména pak charaktery postav s jejich supr schopnostmi Larsson tak trochu přepísk. Kdyby pokračoval dál, dost možná bych se začala oprávněněn obávat, že Lisbeth se svym zjevem, povahou, hackerskými schopnostmi, genialitou v oblasti matematiky, biologie atd. dokáže vyprodukovat další spiknutí, které dost možná pro Larssonovu rostoucí adoraci postavy Lisbeth a zjevně i dějové zamotanosti, asi opustí prostory Země. Ne, vážně, k věci. Poslední film je nejhorší, což jsem ale čakala, jelikož i třetí díl knížky nestál za moc a byl až trapně uměle natahován. Nějak jsem před tím vším čtením doufala (zjevně marně), že se konec bude odehrávat více v soudní síni spíš, než na nemocničním lůžku, tudíž zklamaná z knížky jsem šla i do filmu, který byl...a teď si držte klobouky....no zklamáním, samozřejmě. Jo a Nyqvist mi pořád připomíná Jirku Paroubka, což samozřejmě filmu na kvalitě a zejména pak na divákovu pozitivním dojmu z filmu moc nepřidá. ()

pufina

Larssone, buď rád, že ses toho nedožil! Se sérií Milénium teď žiju víc jak měsíc nonstop, tím neuvěřitelným příběhem, knihami, kritikami, názory, atp. - ale filmy až na první prostě nepřekousnu. Je to slabé a průměrné. S hereckým představitelem Mikaelem jsem se smířila, a Noomi je naprosto fantastická (jako jediná mi do své role naprosto padla). Ale ten zbytek? Čím to je, jejich původem nebo se moc upínám na vlastní fantazii, že se mi nikdo nelíbil? Přečtěte si knihy, dojde Vám spoustu víc věcí, o které jste zde přišli. ()

zette

Za me vyborna kriminalni trilogie, ktera predevsim cerpa z kvalitni knizni predlohy. Ale ma i dobre herecke obsazeni a cela technicka stranka filmu je zvladnuta velice dobre. Jen krucek od plneho hodnoceni. ()

Juto

Film sa vyznačuje skvelým finišom, v ktorom sa podzápletky a postavy troch filmov spájajú do úchvatného vyvrcholenia a konečnej konfrontácie, ktorá pozitívne uspokojí dušu. 7/10 ()

blitzer

Závěr trilogie zůstal na cestě mezi pětihvězdičkovým prvním dílem a tříhvězdičkovým druhým. Začátek v podstatě plynule navázal na druhý film, což mě příliš nepotěšilo a taky jsem to dlouhou dobu viděl na stejné hodnocení. Konec se naštěstí hodně zvednul a začalo mě to zase pořádně bavit. Scény ze soudní síně měly neskutečný grády a považuju je za skvělé finále celé trilogie. Posledních 10 minut z cihelny byl už jen takový bonbónek na závěr. PS: jsem hodně zvědav na další role Noomi Rapace, která si skvěle zahranou postavou Lisbeth zaslouženě otevřela dveře do světa filmové velkoprodukce (např. chystané pokračování Sherlocka Holmese). ()

forsythia

Závěr celé trilogie se vydařil, ale mě si stejně nejvíc získala jednička. Ta měla naprosto neopakovatelnou atmosféru. Konspirační zápletka by mě tolik nezaujala, nebýt právě postavy Lisbeth. Té staré dobré Lisbeth, která zůstala na konci taková, jaká byla na začátku. Ještě že tak. Ta postava byla výborně napsaná a výborně zahraná. ()

WolfR

Srovnatelné s druhým dílem, oproti předloze se opět vytratila atmosféra a napětí. Navíc to celé bylo opět velmi uspěchané a děravé. Alespoň, že závěrečný soudní proces nezklamal. A i Noomi Rapace byla opět skvělá a démonická. 3 hvězdy. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta