Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

zekon

Určitě lepší než 2, nicméně pořád mnoho nelogických nebo nevysvětlených věcí a hlavně......hacknutí notebooku jedním tlačítkem mě dojímá už od 1. dílu :-) Mě celá trilogie nijak vyjimečná opravdu nepřišla. 3 1/2 ()

Jevablo

Nečetl jsem knihu, takže tentokrát opravdu jen k filmu. Tvůrci se poučili z druhého dílu pod heslem není třeba, aby ve filmu bylo všechno, když stačí půlka a stále je to pochopitelné. Tato nová teorie výrazně přispívá koukatelnosti filmu a také tomu, že se v případě nečtenáře necítíte, jako by vám stále něco unikalo, jako by to bylo všechno příliš rychlé...jednoznačné plusové body. Na druhou stranu, film trochu postrádá napětí - není vyvrcholením celé série, Mikaelovi a Lisbeth hrozilo podstatně větší nebezpečí v předchozích částech (zejména v jedničce, která je pořád kvalitativně někde jinde). Tajná organizace je celkem bez problému zlikvidována, Lisbeth celkem v pohodě zproštěna obžaloby, Teleborian a Niedermann posláni kam patří. Příliš lehce, příliš rychle, bez jakýchkoli zvratů. Dvě věci si režisér (možná i autor knihy?) mohl odpustit - vizáž Lisbeth u soudu a závěr, kdy Lisbeth (opět jako ve druhém dílu) leze zcela nesmyslně do největšího nebezpečí, pochopitelně sama, že... ()

ragtime

Výborné finále a celkom nepochopiteľný zámer amerických tvorcov urobiť z tohto švédskeho skvostu remake. Nech sa tí amíci naučia čítať titulky. ()

Tess92 odpad!

Záverečný díl trilogie Millenium považuji za nejhorší. Děj knihy je překroucený, příběh je ochuzený o několik zajímavých rovin ( odchod Eriky do "Velkého draka", poměr Mikaela a Moniky) a celkově je velmi nepřehledný i pro ty, kteří knihu četli. Psychiatr Peter Teleborian vypadá nanejvýš odpudivě, ačkoli má jít o muže okouzlujícího a působícího nevinným dojmem, Erika je bez výrazu a emocí (to je ve všech třech dílech), scéna ze soudní síně a osekána na nejnutnější informace i když jde vlastně o vrchol knihy a slovní souboj mezi Annikou a Teleborianem by mu rozhodně dodal šťávu. Dalším zklamáním je také závěrečná scéna, kdy Mikael od Lisbeth odejde. Je to zvlášť škoda, že se třetí díl tak hrozně nepovedl, když je kniha nejlepší. ()

Shaman::..

Věřím, že kniha (už z toho důvodu, že se jedná o knihu:-) bude mnohem napínavější a lepší. Bohužel děj by se dal popsat ve třech větách. Každopádně o něco lepší než druhý díl a horší než díl první. A pokud Fincher nechce udělat jen "nejvíce zbytečný remake" v historii, mohl by v budoucnu druhý a třetí díl seškrtat v jeden. Pak by to mohlo být zajímavější než uměle napínavé čekání na soudní jednaní. ()

Dr.dogous

Až na tu stopáž, dobrá severská "krimi", ale ten pravý mráz přichází s padouchem z Kremlu. Švédsko jsem měl za spořádanou zemi, možná svůj názor poopravím. V příšeří severské zimy se daří temnému zakoutí švédských duší. Prznění malých děvčátek, za dohledu státu. Otcovražda, bratrovražda, nejhorší zločiny, co existujou. Zadostiučinění jsem pocítil s Lisbeth Salander při zatčení kvazipsychiatra. Pro mě bylo důležité, že Lisbeth věří sobě!!! A proto nekompromisních 90% ()

2sistem

Volné pokračování druhého dílu a s prvním má společného to, co tam bylo navíc. Mě osobně se líbila atmosféra prvního a druhým dílem se vše přehouplo spíše do akčního thrilleru. Trojka byla i tak napínavá se skvělou dohrou a zaslouží si čtyři hvězdy. Jen mě mrzí, že nepokračovali v tajemném duchu jedničky. ()

Alvin

Po třetí zasahuje nebojácný novinář a emo-punkerka, je totiž třeba finálně rozdrtit všechny frakce, sekce, agenty a jiné zlořády. A byla to podobná nuda jako dvojka. Škoda že ve Švédsku nemají ve vstupu do soudní budovy detektor kovu, to by jim Lisbeth se vším tím bordelem v držce pokaždé spustila parádní poplach. ()

Kubin...

V žádném případě nečtěte knihu, pokud chcete, aby se vám líbil film. To po tom zjistíte, jak je ten film zpackanej. ()

Alchemilla

Lisbeth jsem znala jen z fotky s čírem na hlavě a cigaretou v puse. Cigarety jsem se dočkala záhy, ale na číro jsem si musela počkat až na třetí díl. A ta jeho symbolika. Ach... Skutečně mne potěšil kvalitativní posun, po průšvihu s dvojkou jsem se dost bála. Mám ráda kontrašpionážní zápletky, takže jsem se příjemně bavila. Akorát člověk nad nimi nesmí moc přemýšlet, protože pak naráží na různé nelogičnosti. Důstojné zakončení celé série. ()

surprise

Ne že by mě příběh nezaujal, ne že by film byl nudně natočen, ale při zpětném pohledu šlo vlastně o pohádku se šťastným koncem. O statečné a chytré princezně, která se nešťastně zapletla do hry králů, byla zlými čaroději zakleta, ale hodní princové kolem ní ji pomohli k vítězství. ()

mentos.

Skvělé zakončení trilogie. Ta Noomi je prostě fantastická! Strašně se mi líbí názvy filmů a celkově hodnotím trilogii jako výjimečně povedenou. Navíc se mi v poslední době velice zalíbila severská kinematografie a právě "Millennium" je z posledních let to nejvydařenější. Dávám 4*, a to za skvělé zakončení. ()

jarynzlesa

Nejlepší ze série Milenia. Třetí pokračování není už tak temné jako předchozí díly a dostává se do další roviny špionážního thrilleru. ()

bloudilek

Lepší než druhý díl, horší než první.. Stále mě chybí moment napětí a překvapení prnvího dílu, ale nečekané zvraty tomu dávají aspoň trochu více šťávy, kdo by čekal nějaký akční biják ať si pustí Smrtonostou past, prostě dokončení kriminálky, kde vlastně nakousáváme pro mě nový děj.. Lisbeth se mstí a Michael chce zachránit Lisbeth před vězením.. Až na soudní přelíčení a doslova vymódění Lisbeth dobrej film.. 80% ()

Lukkyn

Slušné zakončení nadpůrměrné trilogie. Kvalit prvního dílu ani trojka nesodáhla , přesto jsem spokojený!!Lisbeth všechny nakopala do koulí , ať už obrazně či doslova!!Její zjev u soudu byl fakt pekelnej - fuj ani kolo bych si o "to" neopřel!!Nicméně i s vizáží nezaměstnané lesby působí děsně cool a člověk má chuť si pustit nějakou punkovou vypalovačku!!Co se týče samotného rozuzlení vše reálné , nikterak přehnané , žádné výbuchy , střílení jen na konci jedna bitka v baru a potom si Lisbeth zahraje na kutila Tima a ukáže bratříčkovi , kterak se stojí doslova jako přibitý!!Vidíš Hollywoode??Učíš se?nebo jenom čumíš? ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta