Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

subic

Nejlepší díl celé série. Jestliže druhý díl volně navazuje na první, první je v podstatě samostatným dílkem, tak tento třetí díl plynně navazuje na druhý a do hloubky rozvádí děj. V podstatě se z toho stala politicko špionážní záležitost vč. monstr procesu, která i přes svou opravdu velkou délku celkem plynně ubíhá. Otec Zalaščenko po sobě nechal docela velké dědictví pro teď už zase svéprávnou Lizbeth. Otec Zalaščenko zplodil ještě takového monstrózního blonďatého synka, se kterým má nějaké nevyřízené účty motorkářský gang. 2023: Se zaujetím jsem na to koukal i po několika letech. ()

rodik

Změny oproti knize jsem byl ochoten akceptovat v prvních dvou dílech, tady už toho bylo moc. Odklony byly tak diametrální, že už nedávaly některé příběhové linky smysl. Kniha byla mnohem vygradovanější a já doufám, že Hollywoodská verze nabídne lepší podívanou... ()

mark9th

Naprostá povinnosť pre milovníkov kvalitnej krimi. Prvá časť trilógie úplná pecka, Noomi je oveľa sympatickejšou ''Lisbeth'' než Rooney Mara v americko-britskej verzii, rovnako ako Nyqvist uvereniahodnejším novinárom než Craig. Druhá časť síce stratila trochu na adrenalíne a dynamickosti, ale herecký prejav si napriek tomu udržal svoju kvalitu. No a napokon táto záverečná časť (nie však podľa knižnej predlohy! ) úspešne zavŕšila Lisbethin príbeh. ()

Carlie

No tohle bylo opravdu báječné. Z kriminálky nezbylo skoro nic a u závěrečného soudního procesu jsem pomalu zapomněla dýchat napětím. Celá ta trilogie byla opravdu skvěle napsaná, což filmařům nejspíš opravdu hrálo do karet, protože tak zajímavé postavy se jen tak nevidí a Stieg Larsson měl všechno promyšleno do posledního detailu (i když druhý díl nebyl tak povedený). Noomi Repace byla dokonalá (i když na Lisbeth možná trošku stará a vysoká) a Michael Nyqvist mi svojí postavou sice k srdci nepřirostl ani z poloviny tak jako Lisbeth, ale pořád mě zajímalo, jak to s ním dopadne. Snímky jako tento jen posouvají úroveň evropského filmu a jestli jsem u Millénia 2 bědovala nad nedostatky a litovala, že se režie neujal i Fincher, pak si u mě Švédi třetím dílem přilepšili a já jen pochybuji, že by se to dalo zfilmovat lépe. Je to depresivní a na náladě to nepřidá, ale je to jako droga, protože ať už kniha, či film Millénium vás absolutně pohltí. ()

ostravak30

Švédské kriminálce se nedá upřít neopakovatelná atmosféra tak typická pro severský typ žánru. Noomi Rapace je asi to nejzajímavější, co lze ve filmu sledovat. A to nejen její psychologické rozpoložení a šílené útrapy, kterými musí procházet. Jde i o celkovou vizáž. Její kostýmy a účesy jsou vskutku pozoruhodné. Pravdou je, že i když jsem se ani chvíli nenudil, závěrečný díl trilogie neobsahuje zase tolik dramatu a napětí, Sledujeme novinářské získávání důkazů, přípravu na proces i  počáteční slyšení, policejní vyšetřování a nakonec i závěrečné rozuzlení. Čekal jsem trochu víc alespoň od souboje Lisbeth Salander a jejího bratra... Z celé trilogie první a třetí díl nejsou vůbec špatné, druhý šel trochu mimo mě. ()

Cyberboy

Celkově se jedná spíše o průměrné pokračování. Napětí z jedničky chybí, protože se pan režizér rozhodl házet padouchům klacky pod nohy kde se dalo. Hlavní představitelé jsou ale prostě takoví "simpaťáci", že jednu hvězdu navrch tam s přimhouřenýma očima upustím. ()

CrazymanM

Tuto trilogii hodnotím velice kladně,závěrečný díl nám spoustu odhalil,ale stejně nám zanechal i nezodpovězené otázky.Pro mě osobně byl nejlepší první díl,který byl velmi tajemný a drsný.Určitě si seženu celou trilogii a přečtu si jí,abych vše pochopil,škoda,že pan Larsson už nic víc nenapíše!!! ()

Ruud36

Obyčejné, průměrné. V některých postavách jsem se už dokonce začínal ztrácet. O něco málo lepší než dvojka, ale na jedničku to nemá. Film začne mít spád až v závěrečné fázi filmu a to je na dvou a půl hodinový snímek málo. ()

lobo87

Dôstojné zakončenie trilógie, ktoré však mohlo ponúknuť ešte o trošku viac. Celkovo vyznel záverečný proces a ukončenie filmu rozpačito. Oba Alfredsonove diely sa jednoducho nemôžu rovnať prvému, atmosfericky a dejovo takmer dokonalému filmu z trilógie Milénium... 75% ()

jfaba

Před zhlédnutím této trilogie je lepší si nejprve přečíst knihy. Filmy jsou trochu předělané - trochu víc - některé části odstraněné a dle mého zbytečně. Některé části se zdají nelogické a pro nečtenáře nepochopitelné. Všechny filmové díly trilogie jsem ohodnotil stejně. *** Muži, kteří nenávidí ženy: Film je horší než kniha. A skoro mě neupoutal. Film: 70%; Kniha: 100% Dívka, která si hrála s ohněm: Lepší než první díl! Bylo tam i napětí. Film: 75%; Kniha: 90% Dívka, která kopla do vosího hnízda: Řekl bych, že nejlepší z trilogie. Film: 80%; Kniha: 95% Jsem zvědav' na Fincherův pokus. Hudba v traileru od LedZep!!! Pasovalo to k sobě:-) ()

warpcore

Zmena režiséra priniesla opačný efekt, ako možno produkcia dúfala. Už od druhého dielu je to jasne vidieť. Jednička je proste jedinečná. Záver trilógie je však doslova "v pohode" a na úrovni. Možno keby ostal u kormidla Niels Arden Oplev, bolo by nadšenie o hviezdičku vyššie. Ale som spokojný. ()

capik25

Kvalitní zakončení série, který se snaží držet předlohy zuby nehty a skvělý navození pocitu, že ikdyž vlastně ,,všechno" dobře dopadlo, ty zatracený hajzlové tady stejně furt jsou a budou. Jediná škoda je u toho konce (ikdyž to je bohužel zapříčiněno smrtí autora) a absolutního vynechání Lisbethina zamilování do Blomqvista, který v knize vlastně ovlivňuje většinu jejich rozhodnutí a tak mi občas přijde, že filmový divák nemá šanci tu černě oblečenou podivnou osůbku správně poznat... ()

pivomamrad

Jelikož je toto již můj ohodnocený 1000film, zde na filmové databázi, chtě nechtě musím napsat nějaký ten komentář. Celkový pocit mám dobrý, ze začátku mně děj sice přišel poněkud zdlouhavý, ale po nějaké půl hodince se to už docela rozjelo. Nejvíce mě bavila část, kdy probíhal soudní proces, při něm jsem ani nedutal. Co se týče herců - Nyqvist a Rapace opět výteční, ti nikdy nezklamou :-) Bohužel jsem film viděl s českým dabingem, který ostatním divákům nedoporučuji - někteří dabéři se zde moc nepředvedli, což je věčná škoda. 80% ()

spookee

Dvojka byla, po kulervoucí jedničce, otřesná. Ale pochopila jsem, že bez ní se neobejdu... A červené hodnocení třetího dílu mi slibovalo, že zase uvidím alespoň slabší odvar superskvělé jedničky... ale nekonalo se. Jediné, co mě vlastně druhou půlku filmu zajímalo, bylo, jestli ji z toho teda vysekají nebo nevysekají... Škoda! Jednička nastolila hodně vysoký potenciál... ()

ikilledjenny

Obstojné zakončení trilogie, vše do sebe zapadá (pokud jste dávali pozor a nejste úplní tupci). A Lisbeth je prostě Lisbeth. Jeden z nejzajímavějších knižních a filmových ženských charakterů. ()

PamelaJJK

Závěr trilogie si vysloužil opět plný počet bodů. Psychologický krimi thriller se špionážním nádechem pro fajnšmekry. Znovu vyzdvihovat Noomi Rapace a Michaela Nyqvista je nošení písku na Saharu. Ta nesourodá dvojka má zkrátka charisma, drive a šťávu. Je to dokonalé završení příběhu, který mě i přes slabší místa ve dvojce neskutečně nadchnul a bavil. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta