Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

Jiu

Po skvelej jednotke, trocha roztiahnutej dvojke prišla celkom pozerateľná, aj keď oproti knižnej predlohe veľmi orezaná a poupravená trojka. Ja osobne by som dej dávkoval menšou rýchlosťou, pretože divák neznalý predlohy zrejme množtvo informácií a mien navyše spojených s celkom neznámymi tvárami tak rýchlo nestrávi. ()

Brejlil

Pomalé, zmatené, bez špetky invence. Plno jmen, žádné napětí. Bez jakéhokoli zájmu ze strany kohokoli. A navíc, kdo nečetl předlohu, nabyde zřejmě dojmu, že ta banda důchodců vlastně ani nic zvláštního nedělala. Ani se jim nedivím. I přes znalost předlohy jsem měl stále pocit naprosté zmatenosti. Lisbeth tentokrát slouží jen jako zvláštní dekorace soudní síně. Napětí v Milleniu by se mělo dát krájet, ale redakce vypadala jako piknik mírně hysterické obstarožní šéfredaktorky, dvou poskoků a přerostlého skauta. Výměna režiséra byl od producentů ošklivý přehmat. ()

ursinko

O chlp lepšie než predchádzajúca časť, ale asi len kvôli tomu, že to bolo ukončenie trilógie. Škoda, chýbala mi miestami logika, z celej redakcie Millennia, ich dialógov a práce som mal pocit, že sledujem redakciu Nového Času. Vyhrážanie šéfredaktorke - je samozrejmé, že "keď sa kope do osieho hniezda" tak následky musia prísť, neviem prečo sa toľko čudovali a ešte to bolo trápne zahraté. Ale Noomi Rapace sa mi páčila, vďaka nej dávam 60%.. ()

JK-Stinger

Vrchol trilogie, Lisbeth za mřížemi a plán na její osvobození. Asi o chlup lepší než druhý díl, ale jednička suveréně vede. ()

Vesecký

Je to skutečně velice dobře natočené a od začátku do konce tak napínavé, že člověku ty dvě a půl hodiny utečou ani neví jak. Osud dívky, s níž si život zahrál nepěknou hru, kdy byla nejprve svědkyní a pak sama obětí násilností ze strany mužských, pro svou neobyčejnou inteligenci a nebezpečí, které znamenala pro gang mafiánů v čele s jejím otcem, byla dlouhodobě v blázinci a nyní po zabití svého otce v sebeobraně tam měla strávit zbytek života. A neohrožený a poctivý investigativní novinář Michael, který se snaží najít důkazy v její prospěch, jak jsme je obas mohli zaznamenat v předchozím filmu "Muži, kteří nenávidí ženy". Zde už se produkčně USA nepodílely, ale Seveřané zvládli film na výbornou. ()

petikacka

A tady máme naprosto odpudivé finále celého Milénia...Jednomu se nechce ani věřit,že je něco takového možné...Přesto je to tak...A přesně to shrnul komentem verbal...Za mě 98% ()

ddf76

Posledni dil trilogie, kteremu trochu chybi smrnc a jde v nem vsechno jak po dratkach. Ale i tak to stoji za zkouknuti. ()

Martyr

The Girl Who... je vynikajuca trilogia, ktoru vsak treba pozerat od zaciatku. Vsetky diely nadvazuju a pritom kazda jedna cast bezi svoju trat v inom tempe. Niekedy si sice kladie prekazky zlozito a ich preskoky su trochu silenejsie ale na 6 hodin pribehu je to asi potrebne. Herci su presne ako maju byt, teda ziadne prepudrovane xichty ale krasne vyrazkove a jazvate pokozky :-) Skoro by som dal 5 ale trebalo by tu ustrihnut, tam zdramatizovat atd..Nie je co dodat, napriek obavam som sa nenudil vobec a posledna cast moj dojem z celej serie len vylepsila. ()

HouseMK

Tentokrát s pěkným odstupem od přečtení knihy. V mých očích se film podobá druhému dílu (rozumněj Dívka, která si hrála s ohněm) a rozhodně ztrácí na díl první (rozumněj Muži, kteří nenávidí ženy). Lisbeth je po operaci mozku až moc čilá, její právnička bezradná a "strana dobra i zla" se drobí na nepřehlednou změť postaviček, které si asi divák těžko zapamatuje. Opět naprosté potlačení jakýchkoli vztahů Mikaela a vedlejší linie se oproti knížce vytrácí. Opravdu se musí celostátně hledaný "blonďatý obr" ve filmu objevit před hlídanou nemocnicí s pistolí v ruce a mířit do okna? :-D A pak naprosté pohřbení zásad Lisbeth jedinou větou u soudu (čtenáři asi ví, co si přála k třináctinám). Abych jen nekritizoval, líbila se mi závěrečná scéna v cihelně, atmosféra u soudu a opět Noomi Repace. Jinak bohužel jen lehce nadprůměrná krimi se scénami vytrženými z knihy a poslepovanými nastavovanou zdrclou kaší. Strašně strašně rád bych viděl seriál, který běžel ve švédské televizi (ČT prosím prosím, kupte mi ho a puste!!!). Protože zřejmě jen seriál může mít dostatek času a prostoru k vykreslení takového díla, jako je knižní trilogie Millenium. Závěrem se připojuji k těm, co jsou natěšení na Americký remake a drží Fincherovi všechny palce. ()

Gastovski

Velmi důstojné zakončení této krimi trilogie. Každý díl je malinko odlišnější, stejně jako Lizbetiny účesy, ale ani jedinkrát nepovolí v tempu ani v napětí. Velká spokojenost! ()

Saur.us

Posledním dílem trilogie si u mě Millennium opravdu spravilo reputaci. Narozdíl od prvních dvou dílů se ale více než na klasickou kriminální akci Dívka, která kopla do vosího hnízda zaměřila na soudní drama a to se cení. Oproti prvnímu dílu samozřejmě zaostává ale oproti druhému režíséru Alfredsonovi sedlo soudnictví mnohem víc. ()

jane1106

Sestupná tendence. Druhý a třetí díl "salanderovské" trilogie nelze dost dobře chápat jako dva samostatné filmy, i přesto na mě finále zapůsobilo ještě natahovanějším, protivnějším a režijně ne zcela zvládnutým dojmem. Své jistě vykonal i špatný český dabing, ale obecně mi Alfredsonova práce vůbec nesedí, výkony postav ve vedlejších rolích byly přinejmenším rozpačité a střih prolínající stěžejní soudní proces s nudnými záběry z redakce Milénia celkově negativní dojem umocnil na druhou. Doufám a věřím, že americká produkce si s dořečením příběhu poradí podstatně lépe. ()

Druury

Rozhodl jsem se pro pětihvězdičkové hodnocení, jelikož i s ním hodnotím celou trilogii. První díl byl vynikající. Bylo tam takové to tajemno, alespoň pro mě "bojavé" černobílé fotografie, kdy jsem každou chvíli čekal že se dívka na obrázku pohne a mne tím usmrtí, jelikož napětí v celém filmu by se dalo krájet.. kdo je ta dívka v okně.. kdo je vrah.. Nechybělo tomu absolutně nic. Nechtěl jsem si ale vystřílet všechny ostré náboje a proto jsem hodnotil 4*. Druhý díl mne nikterak nenadchl, ale byl to tzv. klid před bouří. Tento díl byl zkrátka základna pro poslední třetí díl a tak jsem hodnotil 3*. Poslední, závěrečný díl byl úplně jiného charakteru, než díl první. Nikdy bych nečekal, že mně budou bavit soudní procesy. Dokonce jsem prahnul po tom, aby se kamera opět vrátila do soudní síně a já tak viděl, jak s těma šmejdama zatočí. Hlavní postavy i postavy vedlejší byly naprosto dle mého gusta a tahle banda "neznámých" herců hodila laťku hodně vysoko>Teď nezbývá nic jiného, než omrknout dílo davida finchera abych mohl porovnat. Tuto třídílnou filmařinu a závěrečný díl hodnotím tedy 5* ()

Bozvav

Na třetí část jsem se začala dívat s mírným mrazením, že se naštvu, že je to blbé. Musím říci, že se tak nestalo a film docela překvapil. Děj byl přímočařejší, skoro jako by se vymykal severské tradici. Od knižní předlohy dost vzdálen (mezi sledováním jsem ji stihla přečíst), ale to dílu na kráse neubralo. Velmi pěkně natočené, výborné herecké výkony. ()

hEROic

opet napinave a atmosfericke... skoda, ze uz se jedna spise o takove vygradovane shrnuti vseho predesleho zakoncene odsouzenim vsech, kteri se provinili na Lisbeth... ale i tak si myslim, ze dustojne rozlouceni s touto drsnou sagou... za me dalsich 80% ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta