Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

mombasamomo

Tak jo, režisérovi se bohužel nepodařilo ukočírovat závěr. Nejvíc mě naštvaly 2 scény, které v knize byly naprosto skvělé, ale ve filmu totálně vyšuměly. Z tohoto důvodu dávám nižší hodnocení než u dvojky. ()

DavidAAAA

Tenhle film jsem viděl z celé trilogie jako první, takže je možné, že mi na něm vadí právě to, že jsem občas něco nechápal.. Jinak se jedná o výborně natočenou špionážní věc se skvělou zápletkou. Chvílema mne jímala hrůza z toho, jak je člověk bezmocný ve chvíli, kdy se setká s lidmi, kteří si hrají na bohy a ještě k tomu mají prostředky a tiché svolení státu. A i když je Lisbeth neuvěřitelně nesympatická, tak jsem jí fandil. 80% ()

Helgard

Není jednoduché na tomto filmu najít něco, co by se klidně nemohlo stát ve skutečnosti. Herecké výkony hlavních rolí byly fakt čitelné a naprosto uvěřitelné a především konečně něco co nepřišlo z "dřevěné hoole". Neviděl jsem ani jeden předchozí díl a nevěděl ani že nějaké jsou a nečetl ani jednu knihu. Každopádně napravím to. Za to příběh stojí. ()

Zikfryd

Do třetice Millénium. Po slabším druhém dílu se děj opět osvěžil a dostal smysl. A závěr mě doslova pobavil. ()

NIMis

Je to taký mix spionážneho thrilleru a súdnej drámy. Ako pri druhom diele je tu tiež posledných 20 minút skutočne dôležitých a zvyšok je nudný. Tajomná Sekcia, ktorá je plná zápornych postáv, ktorí sú dôchodcovia tiež neposúvajú tretí diel o triedu vyššie. Dialógy sú zo začiatku suché, ale neskôr je to lepšie. Tento film jednoducho stratil atmosféru prvého dielu. ()

mdf

Jednička dobrý,ale tohle bylo,jakoby to bylo natočeno rychle,dokud se o těch filmech mluví,mě už to vůbec nechytlo. ()

Fuhman.Dajar

Já bych o Lisbeth Salanderové řekl jednu věc.Mě jako lesbička nepřipadá v úvahu ale v tomhle díle chtěla zjistit kdo stál za těma vraždama a ke konci filmu zjistila že v otm jel její vlastní otec bývalý agent KGB Alexander Zalačenko. Ta blonďata nadopovaná gorila co ji uhnula při střelbě z pistole byl její nevlastní bratr a ona to jaksi nepochopila. V tomhle díle máme přišla o život ale díky pmoci Michaela přežila. ()

Dr.Miku

Jedna z mojich najobľúbenejších sérií vôbec. Švédi vedia ako na to, aspoň tu sa to ukázalo naplno. Celá sfilmovaná švédska trilógia ma bavila a nakoľko je posledná Stiegova knižka moja najobľúbenejšia bála som sa ako dopadne filmové spracovanie, ktoré je väčšinu času situované do súdnej siene a skúmania Lisbethinej integrity. A nesklamalo, mňa osobne film bavil od začiatku do konca, i keď som už knihy mala za sebou napätie bolo to tam. Herci mi tiež počas celej trilógie vôbec nevadili práve naopak, nesúhlasím ani so sťažnosťami na Mikaelov (Nyqvistov) nedostatočný sexepíl, i keď nie je môj , najmä vekový typ, ale najväčšia bomba, ktorú americká verzia Milénia nemala a nebude mať je samotná Noomi Rapace. Do role Lisbeth sa určite narodila, zahrala ju presne ako som si to počas čítania knihy predstavovala. Kiež by sme sa dočkali ešte pokračovania v danom obsadení, bohužiaľ Nyqvist by to už nedal. ()

A_Shearer

Navzdory obecně chabému castingu postav film navazuje na druhou část v obstojném zpracování dobré knižní předlohy. V téhle části si tvůrci dovolili asi největší odchylky od knihy, ale vše je veskrze v míře. Solidní průměr. ()

StarFsh

Heh, to je možné iba vo švédskych filmoch, aby väzňa prevážali v bežnom - nepancierovanom policajnom SAABe. A predstavte si, že ho cestou nikto nerozstrieľal, ako ementál, ani ho neodpálil raketometom. Veď to je úplne sci-fi, takéto veci sa predsa v reálnom živote nedejú! :-D Bohužiaľ, aj keď sa tretí diel oproti dvojke mierne zlepšil, stále nemá na prvý diel. ()

Jirkacek

5 – 3 – 2. To není rozestavení fotbalového mužstva, které všechno vsadilo na obranu, ale hodnocení všech tří dílů švédské detektivní série Millenium. Zatímco první část Muži, kteří nenávidí ženy mne bavila hodně a dostala 5 hvězdiček, protože pojednávala o pátrání po ženě, která zmizela před 40 lety, tak druhý díl Dívka, která si hrála s ohněm byl spíše akčnější a záhada kamsi záhadně zmizela, zato jsme se dočkali drsného mafiánského prostředí se špionážním nádechem ze současnosti, což jsem ocenil již pouze třemi hvězdičkami. No a pak přišel na řadu třetí díl Dívka, která kopla do vosího hnízda, který bohužel potvrdil sestupnou tendenci. Ten pojednával o tom, jestli hlavní hrdinka celého příběhu Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace) půjde do vězení nebo ne. Na začátku ležela v nemocnici, kde se zotavovala po brutálním útoku na svou osobu, který na ni spáchal její nevlastní bratr Ronald Niedermann (Micke Spreitz) na příkaz otce obou sourozenců Alexandera Zalachenka (Georgi Staykov). Mezitím novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist), jemuž Salanderová pomáhala v předchozím případu, pokračoval ve svém úsilí zbavit ji několika obvinění z vraždy, protože ví, že ji obvinila „sekce“, skupina v rámci švédské bezpečnostní služby, která ilegálně ukrývala Zalaščenka poté, co uprchl ze Sovětského svazu. A právě zmíněná sekce výrazně ovlivňovala děj třetího dílu, v němž vyplouvaly na povrch staré věci a vše se točilo kolem tajných služeb či politických věcí. No a to mne vrcholně nebavilo. Hlavně ze začátku jsem měl chaos orientovat se v osobách, které se najednou začaly objevovat na scéně, když jsem předtím o nich neslyšel. Členové sekce Evert Gullberg a Fredrik Clinton se rozhodli umlčet Zalačenka a Salandera, aby si zachovali svá tajemství, dále se tu angažoval Dr. Peter Teleborian, správce psychiatrické nemocnice, který mladou Salanderovou omezoval a více než rok byla připoutaná k posteli a teď ji před soudem očerňoval znovu, aby ji dostal zpátky na své oddělení. Vše sledoval blonďatý obrovitý nevlastní bratr Ronald Niedermann, který chtěl sestřičku pořád zabít, i když už byl jeho otec mrtvý. No a pal tu byla druhá strana, která na příkaz politických špiček naopak chtěla celou věc vyjasnit a tak se to zamíchalo, že mne to nebavilo. Pryč byla ta skvělá detektivní práce z prvního dílu a zůstala jen pachuť pomsty za dávná příkoří. Tomu odpovídá i mé hodnocení, které jsem prozradil už na začátku. Suma sumárum, třetí díl série s názvem Dívka, která kopla do vosího hnízda ode mne získal dvě vosí hvězdy **. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta