Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

Phorbo

Začátek filmu je příšerně dlouze rozvleklý. Návštěva čtveřice a následně dalšího člena je šíleně dlouhá, místy ohavně nudná. Druhá půlka reputaci filmu docela zlepšuje, ale SAW pasti byly dost nudné. Navíc pochybuju, že by to slečínka která váží tak 50 kilo frajera zvedla a privázala ho, nebo jiného dala na dvě fošny nad vanu s louhem aby se tam nemohl ponořit. Chválím vychytávku s rybářskými háčky v kombinaci s očními víčky. Ale jinak je to jen revenge film. První půlka důvod, druhá půlka reakce. A klasicky bez pořádného konce. Je to film na jedno odpoledne a už film nikdy nebudete chtít vidět. škoda tomu, čekal jsem solidnější odvaz. ()

mosnak

Neskutečně brutální... nemám rád filmy,kde je žena ponižována a následně několikrát znásilněna! Naštěstí se těm parchantům pomstila a to opravdu chladnokrevně! Několkrát jsem musel časovou osu posunout,protože jsem na to jednoduše neměl žaludek.Ale pomstu jsem si vychutnal celou... ()

tenebrae86

Původní verze je klasika, která dodnes dokáže šokovat. Bylo hodně zajímavé sledovat tento remake, který už dnes sice tolik nešokuje, ale za to je stejně zábavný. Opět tu máme mladou spisovatelku z města, přijíždějící na venkov, kde chce v klidu a tichu napsat svou knihu. A dál už to všichni známe. Parta vidláků, znásilňování... :) Tvůrci remakeu ale raději vsadili na následnou pomstu. Druhá půlka je tak mnohem zábavnější a vraždy jsou oproti originálu mnohem propracovanější. Navíc je tu jedna nová postava, která je podle mě nejlepší z celého filmu... Ano, mluvím o tom šerifovi, který si říká "Ass man". ()

1945 odpad!

Realisticky odporné a protahované do dlouhých minut opravdu hnusných scén. Mám rád horory, u kterých se můžu bát (Sirotčinec) nebo se i vyjímečně zasmát (Scary Movie). Plivu na tvůj hrob je určeno otrlým sadistům, kteří chtějí vidět lidské utrpení nejhorší formy. Jako moralista musím hodnotit odpadem. ()

ApsidalTill

Hrali ste hru Alan Wake? To bol fiktívny patlal, čo sa snažil riešiť stratu inšpirácie odsťahovaním z NY do zapadákova. Presne v tomto duchu, som začal pozerať film I Spit on Your Grave, kde sa hlavná hrdinka rozhodne bez zrejmého dôvodu nasáčkovať do totálneho buranova, s obseseívnou polevou na vrchu. Na rovinu: dopozeral som to len preto, že som si od 5% filmu myslel, že naozaj zrovna hrajem znova hru Alan Wake a že proste, všetko čo sa deje na "pozor náraz na realitu" obrazovke, si hlavná hrdinka len vymyslela a na konci nám všetkýnm vyrazí dych. Celí čas som v to veril, pretože inak by scenár nedával väčší zmysel, než skočiť do Zoo a vraziť varlata do tlamy leva. Na môj šok, to scenárista tak urobil a do dnes je teda impotent bez pointy. Škoda. ()

sona123

No teda....perverzni, sadisticke, velmi, velmi násilné. Ale pro mě ještě relativně na únosné hraně. První část, znásiňovací, byla pro mne teda těžko koukatelná, zbytečně dlouhá a opravdu otřesná. Takže ta následující, pro tu jsem měla pochopení a jakž takž i žaludek...Originál neznám. Zavání to pravda starými dobrými horory, ale styl je novodobý exploitation, což zrovna nemusím (po chvíli se to okouká a ještě z toho má člověk žaludek na vodě). A jak tak přemýšlím, asi ten originál vyštrachám, už pro srovnání. Ach jo, chudák holka (ovšem, na druhou stranu - copak je to normální, taková kočka jet sama do pustiny uprostřed lesů???). Uf. ()

Mikino00

Určitě se nejedná o špatný film v rámci žánru, pokud u filmu zbytečně nepřemýšlíte, pominete pár nelogičností či chybek a prominete natahovanou první polovinu filmu, budete odměněni poutavou podívanou, která v první části napínavě hraje na divákovy nervy a zároveň vyvolává obavy o titulní hrdinku, v té druhé, pak rozehrává docela nápaditou pomstu, ta dokázala udržet mou pozornost i přes svou samoúčelnost násilí. ()

mazadlo

Trochu fašírky se sekanou a míchanými vajíčky. Skvěle natočená cesta za pomstou při které tuhne krev. Nádherná Jennifer se vypořádá s násilníky po svém. Ani jeden z nich ale určitě řehtat nebude. Rada na závěr...najděte si holku a neznásilňujte ženský...nikdy nevíte kdy se to obrátí proti vám. A pokud jste pošahaní kreténi tak vám přeju aby vám někdo uštípl ocásek. ()

mira007

Na amerických filmech mne fascinuje ta jejich prudérnost ohledně nahoty - vše je tady ukázáno tak decentně s ohledem na ženský respekt nebo bůhví proč a o pár minut později se divák může pozvracet, když tam pánovi zahákne víčka u obou očí, vykastruje , mučí, střílí... na druhou stranu musím přiznat, že dokud hlavní hrdinka nezačne svou pomstu, při které agresoři - oběti budou trpět ještě dva dny po skončení filmu, tak se jedná o solidní thriller, který není k zahození.... ale to trvá jen asi 30minut. Oproti původní verzi, která je trochu z jiné planety je to prakouzelný film, ale i tak je to bída. ()

bobstock

Žádné představování či seznamování, odůvodňování není. Prostě jedna pipina jede sama na chatu do lesa a prostě ji tam začne znásilňovat banda idiotů z benzinový pumpy. První půlka. V druhej se všechno otočí a můžete si prohlédnout sadistickou zabíjačku na několik způsobů. Nic obohacujícího. 45% ()

kamigava

Srovnatelné s originálem, který byl syrovější, co se týče znásilnění. V remaku navíc do party přibývá jakýsi šerif, který jako muž zákona by měl jít příkladem, ale je to ten největší hajzl z party nadrženejch zmrdů. Pomsta na tom tlusťochovi byla nej a prostřelení prdele taky neuškodilo vidět. Celkově to jako remake ušlo. 60 %. ()

WayDott

Tak ač jsem byla varována před brutalitou tohoto filmu, nedalo mi to a koukla jsem se na něj. Některé scény jsem musela přeskakovat. Film jen o násilí hnusu a brutalitě. Je super, že je vždycky jebla něčím do palice a omráčila je na půl dne. A ještě je jako 40 kilová ženská dokázala dotáhnout kam potřebovala, svlékla případně je někam zavěsila a dělala si s nima co chtěla :-D Nejvíc si to asi užil pan sheriff no.... ()

Klajnik

Remake je více explicitní, což je dobře, protože ho to činí záživnějším. Technicky je ale obdobně břidký. O filmařském napětí nemůže být řeč stejně jako o nějaké psychologie postav. Děj má mezery v naraci, což ubírá na věrohodnosti, ale zde očividně nešlo o víc, než ukázat jak burani znásilní městskou holku a ona se pak každýmu sadisticky pomstí. ()

krusty2

Musím uznať ze vcelku slušný film aj keď nelogicky.Pridám hviezdu za to ze od Steven R. Monroea som to nečakal. ()

wampire23

Priznám sa, že pôvodný I spit on your grave som nevidel. Ale podľa reakcií som ani o veľa neprišiel. Ale na tento kúsok som sa celkom tešil. A musím povedať, že aj právom. Zrejme jeden z najlepších revenge movies (aj keď nový Last house on the Left ma bavil a zapôsobil na mňa viac). Príbeh znásilnenej dievčiny, ktorá sa vydá na cestu odplaty, zmena nevinného dievčaťa na neľútostnú vrahyňu. Po skončení filmu som si však spomenul na knihu Zločin a trest. Bol trest, ktorý dostala pätica násilníkov adekvátny k spáchanému zločinu? Ale to bol zrejme jeden z motívov tvorcov, nastoliť túto otázku. Keď by som mal napísať o formálnej stránke, tak nie je naozaj príliš čo vytknúť. Scéna znásilnenia bola naozaj ostrá a vraždy násilníkov boli potom ultradrsné a nemilosrdné. Keby takto vyzerali všetky revenge movies, tak by som sa nemal načo sťažovať. 75% P.S. Po zhliadnutí pôvodnej snímky musím povedať, že toto je oveľa drsnejšie a atmosferickejšie. A ide sa na ISOYG 2. ()

Meteorista

Původní film jsem neviděl, takže budu hodnotit jen tento. Hodně zajímavý film vybočující z té řady podprůměrných amerických hororů. Udržel si svou napjatou atmosféru a nepustil do závěrečných titulků. První polovina filmu je otřesná, pobuřující a šokující, přesto brilantně zahraná a do budoucna budu Sarah Butler sledovat a budu zvědav na filmy, ve kterých se objeví, protože nebýt jejího výborného hereckého výkonu, koukalo by se na to daleko "lehčeji" (rozuměj - to, že tak výtečně autenticky hrála, způsobovalo, že se na snímek koukalo hrozně těžko, což je dobře, protože me to udržovalo přibitého na židli). Druhá polovina filmu je zase brutální, krvavá a drsná (u takto brutálních scén se vždycky podivím, jak to můžou natočit takhle naturalisticky). V polovině filmu nechá film diváka dokonce tápat, zda hlavní hrdinka přežila, či nikoli, což je také plus. Přesto všechno nemohu tomuto snímku dát plné hodnocení. A je to mnou - nejsem na takto drsné filmy zvyklý. ()

jerenymo

potěší,ale některý věci jsou tam prostě jak pěst do obličeje....nenalezení holky, která se objeví po měsíci z bažin, přičemž má na sobě nové padnoucí oblečení, a to to její předtím spálili...atd atd... ()