Apokalypsa: 2. světová válka

• Česko Apokalypsa 2. světové války (více)

Epizody(6)

Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány. Tyto znovu objevené záznamy byly obarveny, aby si diváci mohli představit, jaké to bylo zažít válku zblízka. Síla tohoto pořadu spočívá ve snaze vyprávět příběh 2. světové války novým způsobem a pomocí netradičních záběrů, které diváci ještě neviděli. Například v 2. díle uvidíte záběry francouzských školáků v malé vesnici nedaleko Arden. Je to jejich poslední den ve škole, předtím než budou muset vesnici opustit a obsadí ji Němci. Diváci také uvidí strašidelné opuštěné školní třídy bez dětí. Díky těmto záběrům je snazší si představit civilní či také "každodenní" podobu války. (National Geographic)

deckardx

Neskutečný dokument. Záběry, které se ještě neobjevily a informace, co jsem ještě neslyšel. Navíc v dabingu tomu dává pan Rímský vynikající atmosféru. Francouzi se tímto shrnujícím dokumentem, který nevyniká podrobností nýbrž celkem, vytáhli. ()

Daddko

Klasický príklad Francúzskeho prilepšovania potupnej porážky. Podľa filmu v 02E bojovala Francúzska armáda statočne. Opak je pravdou, utekali ako myši. Žiadne slová ako zbabelstvo, neschopnosť velenia, bezhlavý útek. Čo si v Mníchove zasadili, to si v máji 1940 zožali. Dunquerke považovaný za hrdinstvo!!!, mali jediné šťastie, že vtedy sa ešte chcel Adolf s Angličanmi dohodnúť a neutopil ich v mori. A Anglický expedičný zbor miesto toho aby zničil všetko, odovzdal zbrane na podnose Wermachtu. Obvyklé historické perly napr. v 01E : Angličania a Francúzi počas Zimnej vojny vo Fínsku tam vyslali expedičný zbor. Možno aj chceli, ale vlády neutrálneho Nórska a Švédska presun cez ich územie hneď odmietli. Žiadny tam nikdy nedošiel. Po 02E som to vzdal, nič nové. ()

Maynard.

Nejsem zrovna velkým příznivcem dokumentů nebo seriálů, tento se mi dostal "pod ruku" spíš náhodou (no když se podíváte na pondělní večerní program, tak to až zas tak úplná náhoda nebyla, páč na komerčních kanálech je to jeden "super" seriál vedle druhýho a všecky dohromady leda tak pro houpací koně :o) ). Nicméně tento seriál se od ostatních liší tím, že se nepouští do zbytečných detailů, nýbrž ukazuje tuto smutnou část lidské historie v těch nejdůležitějších faktech. Navíc s pouze dobovými záběry a né s přehrávanými. A i ty záběry mi přijdou, že jsou vybírány jen ty "nejlepší" a nejzajímavější. A co mě ještě zaujalo, tak že se tvůrci během jednoho dílu nesoustředí pouze na jednu událost, či lokalitu, ale pouští se do všech důležitých míst a mezníků 2.Světové války. Rozhodně bych doporučil lidem, kteří se nechtějí dlouhosáhle pídit po nejdůležitějších faktech. Pro "znalce" už to bude pouhý opáčko, ale hodně kvalitní! ()

ryba443

Konečně válečný dokument, ve kterém se neopakují dokola stále stejné profláklé záběry, použité v každém druhém snímku tohoto druhu. Ve většině dílů je i slušný doprovodný komentář, až tedy na díl o německém tažení do Francie, když komentátor prohlásil, že Francouzi bojovali tvrdě a hrdinsky, málem jsem šel do mdlob. Zkuste si přečíst paměti některého z československých letců, co ve Francii létali, ti na to mají poněkud odlišný názor. ()

Spike23

Jeden z nejlepších dokumentů o 2. světové válce, kterému jsem moc vděčný za pochycené znalosti a u kterého jsem se narozdíl od většiny ostatních ani trochu nenudil. ()

Zagros

O druhé světové válce toho vím poměrně dost, a dost mám i nakoukáno, přesto mě spousta věcí opět dokázala překvapit a to především v tom negativním smyslu. Druhá světová válka byla ještě mnohem ničivější než ta první a jediným poučením z té první bylo vyvinout lepší (=efektivněji zabíjející) zbraně. K tradičním válečným zvěrstvům jsme si dali ještě navíc bombardování bez ohledu na civilisty, snahu o vyvraždění celých národů a etnik a nakonec také atomovku. Velmi mi zatrnulo při informaci, že se uvažovalo o atomovce v souvislosti s Berlínem. Všichni v Evropě můžeme jen děkovat, že spojenci porazili Hitlera dříve, než byl podobný útok nachystán. Násilná smrt každého člověka je tragédií a ve druhé světové válce takových tragédií bylo padesát milionů… snad se tentokrát poučíme. Opět všem maximálně doporučuji a byl bych jen rád, kdyby obě řady Apokalypsy povinně všichni viděli již ve škole. ()

wosho

Na poli dokumentů o WW2 velice podařené, dokonce se zde vyskitli jisté informace o kterých jsem neměl tušení. Dobrá práce frantící. ()

DocBrown

Dokument v pravem slova smyslu, bez zbytecnych vypovedi a emoci (snad az na prvni dil) zamereny hlavne na fakta - politicka, vojenska i technicka. Moc chyb tu najit nelze. Francouzi se opravdu vyznamenali, skoda ze takhle nebojovali. Oproti Svetu ve valce je ale daleko strucnejsi. ()

divak84

nepřeberné množství dokumentů o největším vojenském pekle, které lidstvo zažilo, nabízí hned několik, které vynikají. Apokalypsa je jedním z nich. spousta "nových" záběrů, které jsem osobně nikdy předtím neviděl, ale hlavně hudba, je to co z tohoto dokument.cyklu dělá špičku na tomto velmi smutném poli. Během sledování tohoto cyklu vás magická hudba vnese do atmosféry bojišt, zatímco velmi poutavé vyprávění orámuje vše, co vidíte. střelba, zvěrstva, smutné pohledy civilistů, přehlídku techniky. výborný dokument, chytlavá technická stránka. ()

Shakeus

Fantastické! Pro milovníky historie a WW2 lahůdka, i když pro ty opravdové labužníky pochopitelně stručná :) Komentář má někdy tendence zjednodušovat, ale záběry jedna báseň. ()

Reckon

Asi jeden z nejlepších dokumentů o Druhé světové, jakej jsem kdy viděl. Barevné obrázky vás víc zatáhnou do situace. Navíc je tam dost informačních "bonbónků", takže určitě doporučuju ke shlédnutí. (9/10) ()

Paity

Skutečně poprávu mezi TOP 10 dokumenty. Nové informace, nové záběry, ale hlavně zcela přehledné vyprávění dělají z tohoto dokumentu příručku pro školy. ()

Ebon

Skvěle zpracovaný dokument na kterém mě překvapilo hlavně množství nepublikovaných záběrů, to vše ještě kolorované. Nové informace, i místy odzbrojující komentář. Jeden z nejlepších dokumentů o WW2. ()

Hanys_

Povinných 6 hodin do vyučování dějepisu. Samozřejmě, že tady není úplně všechno, ale to nejdůležitější nechybí. Já ale nejsem takový znalec různých záběrů, takže fakt že jsou kolorované moc docenit nedokážu. ()

Rendiss

Výborný dokument o postupování a odražení německé armády v 2. světové válce. Doporučuji si sehnat a podívat se! ()

vander19

Zobrazenie skutočného pekla. Nenormálne zábery, ktoré chytia za srdce každého. Pri každej časti človek premýšľa čo museli ľudia tej doby prežiť kvôli jednému vyšinutému a zakomplexovanému malému Rakúšanovy. Je to síce práca Francúzskych tvorcov, ale ľúbilo sa mi ich nestranné zaujatie pri tvorbe. Dozvedel som sa mnohé veci, o ktorých som nemal ani šajnu. Fakt APOKALYPSA. Ostáva len dúfať, že sa ľudstvo poučí, aj keď súčastná situácia hovorí o inom. ()

Norino12

Perfektný ak nie vôbec najlepší dokument aký som o druhej svetovej vojne videl. Plná informácií, záberov a dychberúcej atmosféry vojny. Vrelo odporúčam. ()