Apokalypsa: 2. světová válka

• Česko Apokalypsa 2. světové války (více)

Epizody(6)

Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány. Tyto znovu objevené záznamy byly obarveny, aby si diváci mohli představit, jaké to bylo zažít válku zblízka. Síla tohoto pořadu spočívá ve snaze vyprávět příběh 2. světové války novým způsobem a pomocí netradičních záběrů, které diváci ještě neviděli. Například v 2. díle uvidíte záběry francouzských školáků v malé vesnici nedaleko Arden. Je to jejich poslední den ve škole, předtím než budou muset vesnici opustit a obsadí ji Němci. Diváci také uvidí strašidelné opuštěné školní třídy bez dětí. Díky těmto záběrům je snazší si představit civilní či také "každodenní" podobu války. (National Geographic)

HellFire

Ta nejlepší ukázka destruktivní povahy člověka a důkaz toho, jak je celá planeta ovládána pár lidmi, lačnícími po moci. Byl jsem udiven, jak arogantní a slepé byly mnohé národy, jak drzý a nelidský byl zakomplexovaný Hitler, potažmo jeho vysoce postavení důstojníci, jak slepě jej všichni následovali (Rusko, Itálie) a kolik lidí muselo zemřít zbytečně, z rozmaru. Seriál, který je plný dobových záběrů mrtvých lidí a poprav z vás vydojí všechny emoce, protože zasáhne hluboko do vaší lidské duše a přímo z něj sálá ta bezmoc, kterou obyvatelé Evropy zažívaly, když musely opustit své domovy. Nutné vidět. Tohle by měly pouštět ve školách a ne se to učit z učebnic... ()

Karrfik

NEJLEPŠÍ dokumentární série o 2. světové válce!! Nic na tom, že není nejdetailnější, o to Francouzům nešlo... Vynikající střih, špičkové záběry. ()

m.krudenc

Šílená válka. To by člověk neřekl, jak ta válka vypadá najednou jinak, když je barevná. Ona totiž byla barevná, šílená, krutá a neuvěřitelná. Dokument je velmi poučný. ()

Marek1991

Vynikajúci dokument o druhej svetovej vojne. Človek keď to vzhliadne celé pochopí určité ľudské hodnoty, to čo je na živote a svete skvelé a čo je zlé. Možno to nie je detailné, ale za to je to skvelo urobené. Patrí to k špičke dokumentov o týchto hrôzach, čo sa odohrali. ()

baribal

Nejlépe hodnocené dokumenty o WWII mají jednu nevýhodu, přesněji řečeno nevýhodu pro mě. Plno záběru je už známo, at už se jedná o popravy čety Waffen SS, Adolfa Hitlera a dalších. Zkouknuto jako jednohubka, přidaná hodnota ne tak silná, ale preciznost se musí také ocenit. ()

MartinezZ

Velmi obecné a zkratkovité informace, pokud o WW2 neslyšíte poprvé, není tu informačně nic nového. Za to je ale třeba extra hvězdičkou pochválit filmové záběry, byť kolorizované, ale alespoň ještě dostatečně vkusně a ne křiklavě nevkusně ála německé televizní šarády. Pro školní škamny vhodný doplněk (kdyby se v nich někdy něco takového učilo, že). ()

erased

Můj první, v plné pozornosti sledovaný dokument z druhé světové války a hned trefa do černého. Určitě bych se vůbec nezlobil za více materiálu z války v Tichomoří a trochu mi chyběl mi i širší záběr událostí v jednotlivých zemích a jejich dopad na celkový průběh války, obzvlášť v kontrastu s přespříliš propíranou Francií. Ale jako úvodní přehled tématu a zároveň rozcestník pro jeho budoucí poznávání slouží Apokalypsa výborně. Nemalý podíl na tom mají vedle bohaté informační hodnoty i obarvené záběry a výborný komentář, díky kterým se do doby nedalo nevžít a s oběťmi nesoucítit. ()

blackrain

Velmi podařený dokumentární seriál. Příjemně mě překvapilo, že je barevný. Většina takových seriálů je totiž černobílá. Do rukou nebo špíše do povědomí se mi dostaly informace, o kterých jsem nevěděla nebo jsem si je nějakým způsobem nedávala do souvislostí. Dokonce i moje matka mi řekla, že jim při vyučování ve škole vykládali některé věci jinak nebo jim byly úplně zatajeny, ale to samozřejmě souviselo s dobou, ve které vyrůstala. Dnes je přístup k informacím o něčem jiném. Za sebe můžu jedině dodat, že dokumentární seriály jako je právě tento uvítám s otevřenou náručí a myslí. ()

Dr. Hawkeye

Když jsem na to poprvé náhodou narazil, nevěřil jsem svým očím. Kolorované a ořezané dokumentární záběry? Stačila minuta a dokument mě naprosto dostal. Nejen, že kolorování není na škodu (řekl bych, že se snaží být co nejvíce "dobové"), ale dodává záběrům nový rozměr. Válka, jak jsme ji dosud neviděli... ()

Easykk

Jeden z nejlepších dokumentů o druhé světové, obrovské množství autentických záběrů a ještě k tomu dodatečně dobarvených - vypadá to skvěle a příšerně z toho mrazí......už se těším na druhý díl - ponožky, horkej čaj a jedu dál....Ristekp!! ()

Thomassi

Druhá světová válka - nejvetší konflikt v dějinách. Frantíci nám ukázali, že mají nadání nejen na filmy, ale také na dokumenty. Já, který se zajímám o tento konflikt, jsem viděl nespočet dokumentů, a abych pravdu řekl, od tohoto jsem nečekal nic jiného, než shrnutí těch nejpodstatnějších událostí. Ale po shlédnutí všech šesti dílu bylo překvapení na světě. Co se týče událostí, tak v tom dokument nekraluje, tady je to spíše viděno všechno z rychlíku, protože do šesti hodin se to fakt nevejde, něco mi tam chyblo, něco zase naopak potěšilo (hlavně některá zcela nová fakta). Pokud hledáte kvanta podrobných informací, toto asi nebude ta správná volba, i když ..... Co ale dělá tento cyklus výjmečným, je styl, jakým je to předkládáno divákům. Někdy mi přišlo, že se dívám na film. Dalším plusem byly nové archivní záběry, které jsem ještě neviděl a taky to, že se za celých šest hodin ani jeden neopakoval. Vše v barvě (myslím tím kolorizované originální černobílé sekvence) je pak jenom perlička, protože to těm záběrům dodává jiný rozměr. Navíc naprosto dokonalá hudba Kenjiho Kawaie. Asi jeden z nejlepších současných dokumentů o druhé světové, 95%. ()

Herr_Flick

Tento šestidílný dokumentární cyklus se do nejvyšší možné míry komplexně zaobírá nejdůležitějšími aspekty nejdůležitější události v historii lidstva (i se když žabožrouti pochopitelně věnují ve větší míře sami sobě). A i když není jeho smyslem, aby byl podrobný, jako literatura (což je pro mě sice škoda), i tak přináší spousty informací, svědectví a záběrů, které jsou v povědomí veřejnosti zakořeněny jen velmi málo. Největší devízou je samozřejmě jeho barevnost, která dodává pohledu na válku další rozměr. ()

Dont

Tak po včerejším Nejdelším dni jsem měl příležitost se dneska po ránu podívat v TV na pátou epizodu tohoto dokumentárního seriálu. Už jsem tedy viděl některé díly i dříve, ale zatím jsem je nekomentoval. Výborně natočený, sestříhaný a tematicky uspořádány dokument s řadou unikátních záběrů a dobře napsaným doprovodným komentářem. Doporučuji všem, rozhodně to stojí za zhlédnutí. Po týdnu jsem si nenechal ujít poslední, šestou epizodu, a byť jsem ji viděl už dříve, s chutí jsem se podíval znovu. Na to, že se jedná o dokument, to má neskutečné tempo. Nuda nehrozí ani na chvíli. Jen škoda překladu do českého dabingu, mohli si dát více záležet a nechat to zkontrolovat nějakým historikem. Kodex Bušidó skutečně není kódem, jak v posledním díle dvakrát zazní. ()

Ombe

Rozhodně skvělá podívaná a za skoro šest hodin dobových záběrů bych rád dal plné hodnocení, ale mám pár výtek. To, že se Francouzi pokusili o dokument shrnující celou světovou válku je sice super, ale doufal jsem ve větší komplexnost. Je až příliš viditelné, jak se zabývají nejvíc sami sebou. Na výsluní se dostává stále de Gaulle a jeho cesta k moci, zatímco o Heydrichovi je řečeno pouze to, že měl něco s konferencí ve Wansee. O anthropoidu ani slovo. Nechci říct, že jsme snad byli ve WW2 nejdůležitější, ale ani o Himmlerovi se přiliš nezmiňují, protože měl víc společného s Polskem než s Francií, a přitom to byl druhý muž říše. A konečně, trochu jsem se pousmál, ale proč ten komentátor tak často používal místo zneškodnění nebo zničení slovo neutralizace ;) ? ()