Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

Scalpelexis

Tohle je vskutku trefně pojmenováno. Těžko bych dokázal lépe definovat pokračování původního vtipného zombie dobrodružství než rána jistoty. Nezažijeme žádný posun, nedozvíme se nic nového, nemáme nové hlavní postavy (ani ansámbl), ale víte co? Mně to ani trochu nevadí! Scénář si vzal skvělé postavy pěkně pod mikroskop a pokračoval v dalším dolováním zlata, vytahujíc další a další (až nekonečné množství) povedené momenty založené na jejich charakteristikách (vyjma na vedlejší kolej odstrčené Little Rock). Pokud Vám nestačí si užívat volnost Harrelsona (rozvášnění v tělocvičně), tak k němu doplňtě zprofanovaně typickou moderní bloncku na jedničku zmáknutou Zoey Deutch, a i když se nerad chichotám v kině, bránice toto smrtelné duo často neustála. Pokračování Zombielandu si umně vybírá ty nejlepší přísady předchůdce, ale zároveň důsledně si dává majzla, aby to nikde nepřepálili nebo nepřetáhli do trapných situací. Nežral jsem úplně onu vtíravou romantickou linku a chyběli mi jeden či dvě balení Twinkies, ale krom toho víc než povedená záležitost. Upřímně mě to hodně bavilo. ()

MrHlad

Čtyři hrdinové jsou zpátky. Pořád zabíjí lidožravá monstra a pořád se snaží nezabít se navzájem. Teď ale jedna z hrdinek zmizela a zbytek ji musí najít a případně zachránit. A při své cestě přes zombíky zamořenou Ameriku narazí nejen na nemrtvé, ale i na další přeživší, Elvise nebo hipíky. Druhý Zombieland by se dal považovat za kopii jedničky, protože moc nových věcí nepřináší, ale pořád je to stejně zábavné a pokud vás likvidování nemrtvých a hláškování přeživších bavilo minule, dvojka vás nezklame. ()

kingik

Parodie v parodii. A vlastně jsem to i čekal. Pravidla pro přežití v Zombielandu jsou pro provizorní čtyřčlennou rodinku i deset let od vypuknutí zombie nákazy stále nepostradatelná. Kdykoliv je nějaké pravidlo pro přežití v nevyzpytatelném prostředí zmíněno, okamžitě do prostoru nabíhá popisek s jeho přesným zněním, jak tomu bylo v prvním dějství. Jesse Eisenberg s Woody Harrelsonem jsou proklatě zábavná dvojka bijců zombií všeho druhu, v podstatě se od jejich posledního společného putování krajinou o dekádu zpět jejich zevnějšek extra nezměnil, což už se nedá prohlásit o jejich ženských protějšcích. Obě děvčata jsou již podstatně vyspělejší. Emma Stone je stylovější než dřív, nejhůře dopadla Abigail Breslin, která by určitě výživové poradce dostala do panických stavů, neb zadělala na sádlo, tudíž její nemilá obtloustlá fyzická proměna byla raději z větší části uklizena, načež scénáristé si vymysleli, že si ji neznámo kam odveze svobodomyslný jinoch, následně se bude po ní pátrat a pro diváky s nevyčištěným potrubím připraví laskominu v podobě Zoey Deutch. Ta je ztělesněním dokonalé barbíny, která kupodivu v pohodě přežívá a ve zlých časech bojuje s nepřízní osudu svou sexualitou, kterou okusí i Columbusova vejce. K ustáleným protagonistům přibude ještě Rosario Dawson, zajímavě ztvárněné postavě ovšem scénář neumožnil naplno zazářit a vytěžit z ní potenciál drsné hláškující ženy. A celkově nevytěžený potenciál je z celého pokračování občas znát. Ke vší hororové škodě stagnaci prodělávají nejvíce zombie, jejichž vývoj šel podle úvodních popisných minut značně kupředu, takže na scéně máme hned několik nových a originálně vtipně pojmenovaných druhů, dokonce je na "skladě" i terminátoří odrůda, nicméně horda těchto krvelačných monster si dává poměrně načas, nebojím se napsat, že jde až o sporadický výskyt, a větší prostor, ten největší, dostává nad hororem humor všeho druhu. Jasně, film umí být náležitě úderně vtipný (viz třeba úvodní rozpohybování strnulého loga filmové společnosti) i parodický, scénář přece pochází od "deadpoolovského" dua Rhett Reese a Paul Wernick, jejichž řady vyztužil taktéž "comicsově" laděný Dave Callaham, a umí si skvěle poradit i se scénami, kde už je zapotřebí zakousnout se do lidského masa, uvítal bych ovšem větší porci obdobně nápaditých a vyladěných scén, k nimž patří zastávka s dvojicí Luke Wilson a Thomas Middleditch, tlupa zombíků by měla obtěžovat protagonisty mnohem frekventovaněji a Bill Murray už by měl raději odplout do projektů, kde nebude jeho cameo výskyt zcela nadbytečným a neužitečným. Masky zombií, efekty a výpravná stránka je podchycena na patřičné úrovni a zastávky v opuštěném Bílém domě a Gracelandu mají punc neotřelosti. Druhé rozjímání se starou dobrou partou, která se ani po deseti letech (profesně) netrhá, v krajně nebezpečné krajině je hlavně hodně hutně a zhusta zábavné, vtipné a parodické, hutný horor tolik prostoru nedostal. A to je vesměs připomínka, kterou se režisér Ruben Fleischer třeba v případném třetím shledání bude úspěšně zabývat. 8/10 () (méně) (více)

filmfanouch

Je pravda, že se první Zombieland stal už tak trochu kultovním filmem, já ho ovšem nikdy zas tak nemusel. Film z roku 2009 mi vlastně dal čtyři parádní hlavní herecké představitele, fajn režiséra, několik opravdu zábavných vtipů a gagů, fajnové cameo Billa Murrayho, zároveň jsem ale u prvního Zombielandu netlemil 24:7, jeho vizuál mě vlastně vůbec nebavil a především finále za mně vůbec nefungovalo ani jako velké vyvrcholení filmu ani jako kdovíjak povedená akční scéna. Přesto jsem byl na druhý díl zvědavý a jsem rád, že se sice ve finále hodně mých názorů na jedničku dá aplikovat u dvojky, zároveň jsem ale potěšen tím, že jsem se tentokrát opravdu smál 24:7, vyloženě mě to celé bavilo a především mám ve finále Zombieland 2 rád o ždibec víc než jedničku. I přesto, že jednička pro mně není klasika, kterou bych si pouštěl pořád dokola, návrat do Zombielandu jsem si chvilema vyloženě užíval. Především fakt, že ony čtyři parádní hlavní postavy z prvního filmu jsou zpátky a, že každá z nich dostává nějakou novou osobní zápletku a prožije si charakterový vývoj. Zombieland 2 za mně mnohem lépe pracuje s faktem, že se film odehrává v zombie světě. Především se začne nastinovat jak onen Zombieland vlastně funguje a scénáristé přitom používají geniálně využitý humor. Ze Zombielandu 2 si budu ve finále pamatovat 2x počet povedených vtipů a gagů oproti jedničce, především díky tomu, že se scénáristům nejenom chytře povedlo pohrát si se zombie světem ale zároveň zapojí sem tam i popkulturní odkazy nebo povedené bourání čtvrté zdi, které fungují. Nejvíc si stejně jako v Zombielandu 1 užívá svou roli Woody Harrelson jehož Tallahassee mě nepřestal za celou dobu obou filmů bavit a i tady je především on tahoun grupy. Neztratí se ale ani zbytek navrátivších hvězd a Jesee Eisenberg, Abigail Breslin a především Emma Stone jsou zase jednou super. Tohle byl správný krok už od prvního Zombielandu, zároveň ale potěší, že se v Zombielandu 2 objeví nové důležité postavy a ty fungují. I otravná hloupá blondýnka Madison (Zoey Deutsch zvládla postavu, kterou bych jí jen tak nevěřil), především ale je povedená postava Nevady v podání Rosario Dawson, která funguje jako skvělý Tallahassee v sukni. A potěší i dvojice Thomas Middleditch a Luke Wilson jejichž postavy sice těží především z toho, že jsou kopírkami Columba a Tallahasseeho, i oni ale fungujou. Především má za mně Zombieland 2 i povedenější akční pasáže, bohužel ani tentokrát na mně finální akční sekvence nefungovala a je jasnou nejhorší pasáží filmu, která bolí zvláště si když si člověk vzpomene na parádní úvodní akční sekvenci. I design zombíků je tentokrát trošku odfláklejší a ve finále film opravdu nemá žádné vyloženě horrorové pasáže, které měla aspoň jednička. Pořád se ale musí počítat s tím, že tohle nemá být zombie horror film ale film, který si ze zombie horror filmů dělá tak trochu prdel. A v týhle stránce to funguje. Ve finále zas chybí k dokonalosti daleko, přesto budu mít dvojku ve finále radši než první díl. Návrat do Zombielandu byl ve finále hodně fajn a pokud se za 10 let znovu všichni sejdou u Zombielandu 3, rád u toho budu. A příště snad už Woody tu motorovku využije! PS: Bill Murray se vrací a svým parádním štěkem v nejlepším zombie filmu roku si vykoupil svou účast v nejhorším zombie filmu roku- Mrtví neumírají! () (méně) (více)

Stanislaus

(SPOILER ALERT!) Zombieland nabízí velmi slušné intro, už při zobrazení filmového loga se člověk neubrání smíchu, poté to pomalu, ale jistě směřuje k drsňáckému finále, které je zakončeno neuvěřitelně humornou poctou "nejmenovanému krotiteli duchů". Dvojka má možná nějaká slabší místa, v nichž se moc mluví, poučuje, huláká či plká, ale to vše bohatě vynahradí velké množství akčních a kulervoucích scén. Cenu za nejvtipnější postavu vyhrává roztomile pitomá "blondýna z mrazáku", vedle toho mě rovněž velmi pobavila sekvence s "dvojníky". Ve výsledku to jsou sice slabší čtyři hvězdičky, avšak nemohu říct, že bych se v kině nudil, a to je u komedie nejdůležitější. ()

• Když se Madison (Zoey Deutch) dívá na Tallahassee (Woody Harrelson) dalekohledem, objeví se na konci záběru (když sklopí dalekohled) prst, který na ni ukáže. (LaserJet)
  • Nápad Madison (Zoey Deutch) o vození cizích lidí cizími lidmi je jasný odkaz na Uber. Společnost, která v Zombieland světě neexistuje, protože Uber i Apokalypsa začali přesně v roce 2009. (LaserJet)

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)