Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

ARI50

Pokračování spíš nese takového rodinného ducha, nejde ani o zombie bych řekl, no až na jednu šílenou akcí teda. Po tolika letech přišla snad jedná změna z malé holky byla rázem starší kulatější žena. Slabší i co se týče humoru, zombie či nějaké akce plné masakru, čekal jsem mnohem víc. ()

JASON_X

Matně si vzpomínám (a mým starým komentářem si potvrzuju), že u jedničky jsem se dobře bavil, jen ty dvě ségry mi trochu lezly na nervy. U dvojky jsem se už tolik nebavil (sem tam se pousmál a asi 3x zasmál dobrému gagu) a ségry mě nebavily opětovně. A ani zbytečný Murray na konci mě nepřesvědčil o čtvrté. Nejlepší momenty - scény s blbkou v růžové ("Víš proč ještě žije? Protože zombies žerou mozky a ona žádnej nemá!") a soutěžní skeče o nejnápaditější zabití zombií (u mě vyhrává věž v Pise). ()

luka4615

Stejně jako snímek z roku 2009 je i Zombieland - Double Tap slušnou "no-brain" odpočinkovou záležitostí, která Vás dokáže skvěle zabavit a pobavit. Jistě, oproti prvnímu dílu je zde minimální posun vpřed, což by nějaký hnidopich mohl označit jako tvůrčí lenost, nicméně si myslím, že u těchto typů filmů to zas tak nevadí. Kreativní zabíjení zombies, hezká ikonografika a trojlístek hlavních hrdinů totiž opět funguje jako etanol bezstarostné komediální jízdy, jejíž tempo je až na pár menších výtek dokonalé. Skvělá práce! „When you love something, you shoot it in the face... So it doesn't become a flesh eating monster.“ ()

mm13

To isté, čo prvý diel. Myslené v dobrom. Bavil som sa (bláznil spolu s nimi) vrchovato. Akurát tie rodinné presahy a poznania mi tam nechýbali (ani vtedy ani teraz), boli naviac. Sympatické a zrozumiteľné postavy by predsa samé o sebe úplne stačili. Inak fajn jazda. ()

Lucasion

"Merry Christmas! What would you like, little girl? - I'd really like for you to stop calling me little girl. - But do you know what I would like? - I don't give a fuck what you want." Před deseti lety, když přišel Zombieland, tak pro mě vznikl naprosto kultovní film. Takovýto status nerozdávám jako cukroví, ale první Zombieland je pro mě naprostá srdcovka. Film, který jsem si den po shlédnutí pustil znovu. Po deseti dlouhých letech jsem se konečně dočkal pokračování. Pro mě byl Double Tap jedním z nejočekávanějších filmů roku. A jaký teda pokračování kultovního filmu je? Zaprvé jsem moc vděčný, že se vrátily všichni hlavní protagonisté. Vidět tuhle čtyřku pohromadě je prostě super. Úvodní scéna ač skvělá, tak se nemůže rovnat té z jedničky. Příběhem moc nevymyslíte a jsem rád, že dvojka připomíná některé scény z jedničky. Na lunapark a klauna prostě nelze zapomenout. Navíc už z trailerů bylo patrné, že o zábavu nebude nouze. Není. Smál jsem se na mnoha místech a je vidět, že situační humor a gegy tu fungují. Možná ne tak skvěle jako v případě jedničky. Ale rozhodně fungují. Opět je zde příjemná délka, nová pravidla a humor neztrácí šťávu ani ke konci. Černý a brutální humor zůstal. Brutalita vzhledem k dnešnímu trendu možná opět poskočila trošku výš. Jediné, čemu nedokážu rozumět je americký způsob humoru cpát do každé komedie scény se zvracením. Nechybí minimálně tři a bez nich bych se naprosto obešel. Tomuhle se smát asi nikdy nebudu. Přesto, že jsem se skvěle bavil a vad na kráse není tolik, tak musím říct, že vnímám ten rozdíl oproti jedničce a tomu jak jsem se cítil po jejím zhlédnutí. Kultovní status tohle nemá. A nebo si k Ráně jistoty musím teprve najít cestu. Až skousnu to zvracení a rozšláplou hlavu, tak si třeba i tuhle dvojku zamiluju. Prozatím je to výborná komedie a skvělé pokračování k dokonalé jedničce. (87 %) ()

Morholt

Jedničku jsem za kdovíjakou pecku nepovažoval, ale byla to solidní zábava nešetřící slušnou hláškou, kterou výrazně táhl odvázaný Harrelson. No a o dvojce se dá říct to samé. Fleischer jen přidal víc krve, nápaditější zabíjačky, dobrou muziku a osazenstvo doplnil zrůžovělou Zoey Deutch, která si tu blbku vyloženě užívá. Že je to v mých očích o něco lepší než předešlý díl je zásluha nestárnoucího Murrayho, který prostě neumí nepobavit. 80% ()

seale

Bejkárna a ujetina, jejímž výsledným produktem je humor. Proto lze film označit za stylový popcornový biják. ()

Lacike

Klasické pokračovanie. Väčšie, velkolepejšie, hlučnejšie, proste všetkého je viac, ale vo výsledku je to rovnaká jednohubka ako jednotka, keďže to kopíruje aj jej nedostatky. Svižný úvod, nabúchané akčné finále a medzitým väčšinou nuda okorenená len občasnou vtipnou epizódkou. Zatiaľ čo minule k vrcholu vtipnosti patrila zastávka u Billa Murraya, tak tentoraz neskutočne pobaví výstup dvojníkov ústrednej dvojky. Škoda že vo filme neboli dlhšie namiesto tej pravej blondínky, ktorá je síce sexy ale vtipná ani náhodou. Po dejovej stránke sa, okrem menšieho vyjasnenia vzťahov, film tiež nikam výrazne neposunul a tak by ma neprekvapilo, keby sme sa za 10 rokov dočkali trojky, ktorá bude znova o tom istom a zas to bude len mierne nadpriemerný film s pár ostrovčekami zábavy. Ale zase ako spríjemnenie dňa po všetkých tých otravných rozprávkach to na Vianoce padlo celkom osviežujúco. 6/10. ()

ScarPoul

Prvú hodinku je to skvelé. Potom čím sme bližšie k finále sa začínajú dostavovať typické americké neduhy komédií - aj tých hororových. Záchrany v poslednej chvíli a epic finále, bez toho, aby sme sa báli, že sa hrdinom niečo stane. Príliš veľa CGI a romantické rozuzlenie, ktoré je každému jasné. Je fajn vidieť starú partu pokope. Harrelsona nám zoslalo samo nebo. Ale najsilnejšou postavou je tu pre mňa Zoey Deutch v postave hlúpej blondínky. Tá ma bavila najviac. Nebyť konca dal by som asi o hviezdu na viac. Lebo predsa len je to pohodovka. Ale v konečnom dôsledku to vyšumí z hlavy pomerne rýchlo. Všetky príbehy sú už len stou variáciou na niečo. A ako náhle tomu začne po hodine dochádzať dych, nemám veľmi chuť akceptovať ani fakt, že sa to dalo od takéhoto typu filmu čakať. Po titulková scéna s Murrayom ale potešila. ()

BoPo

Obľúbená partička sa vrátila. Len teda už nebola celá štvorka v plnej forme. Abigail Breslin bola herecky použiteľná len do určitého veku (Malá Miss Sunshine, Zombieland). S rastúcou veľkosťou podprsenky v priamej úmere klesal jej herecký potenciál. Preto ústredná trojka pribrala blonďatú blbku, ktorá bola vlastne najsvetlejším momentom celého pokračovania. Inak dostanete všetko čím sa Zombieland vyčlenil z davu, ale všetko logicky už pôsobí ako opakovaný vtip. Navyše skôr ako opakovaný vtip u ktorého prezentujúci zabudol či skôr poplietol pointu. Rosario Dawson a Luke Wilson boli pomerne lacne pôsobiace výpomoci. Radšej si dajte znova jednotku a dvojku nechajte tak. ()

BrooksW.Here

"Time to nut up or shut up." alebo "Let's kick some dicks." Postava Tallahaseeho je v druhej časti Zombielandu ešte väčší magor ako v parádnej prvej a práve vďaka nemu a jeho hláškam bola Rana istoty rovnako vtipná ako prvý Zombieland. Úvodné titulky s Metallicou, ale vlastne aj celý začiatok v Bielom dome boli neskutočné a ja stále nemôžem prísť na to, ako tvorcovia dokázali zo strieľania zombie-hláv spraviť takú dobrú zábavu. Dokonca aj vianočná scéna ma príjemne rozosmiala a to ani nehovorím o tom, že táto časť sa odohráva až 10 rokov po prvej, a preto už sa ocitáme v skutočnom postapokalyptickom svete, ktorý je skoro úplne vyľudnený a presne tak to ja mám rád. No to, čo mi vadilo bolo množstvo nových postáv (prekážala mi hlavne Madison, ktorú zombie očividne nezjedli, len preto, že nemá žiadny mozog, citujem Tallahaseeho), potom tu bola štipka predvídateľnosti a samozrejme nie úplne podarený prekombinovaný koniec. Ale to nemení nič na tom, že ja som si to užil a určite sa k Zombielandu ešte niekedy vrátim, či už k prvému alebo tomu druhému. Na záver ešte spomeniem to, čo povedal Columbus, keď čítal komiks The Walking Dead : "That's terryfying. But totally unrealistic!" ()

BigDeal

Toto absolútne nebolo za päť hviezd, ale čo mám robiť, keď som sa počas celého filmu smial, alebo prihlúplo usmieval? Výborná dynamika výbornej hlavnej štvorky, plus perfektní dvojníci a excelentná nová blondína. Seriózne nechápem, ako postava, ktorej charakteristika je len "hlúpa blondína" mohla dopadnúť nielen ako najvtipnejšia postava, ale ešte aj tak prirásť k srdcu. Super pohoda do každého počasia. ()

vurhor

V podstatě stejná odreagovačka jako díl předešlý. Humor tu funguje skvěle, postavy sympatický (hlavně ten Harrelson je boží), plus je tam i pár vcelku originálních nápadů. Ale stejně jako u předešlého dílu z toho je tak nějak cítit určité nedotažení. Je to dobrý film, ale nemohl jsem se celou dobu zbavit pocitu, že do toho tvůrci nedávají všechno, co by správná komediální zombie řezničina měla mít (V tomto ohledu i nadále sedí na trůnu Soumrak mrtvých). Ovšem mnoho věcí tam fungovalo náramně - nerdovské odkazy na slavné filmy a hry, dělání si prdel z celého zombie žánru, plus Zoey Deutch je jedna z nejvtipnějších "tupých sexy bárbín", co jsem za poslední dobu ve filmu viděl. Ovšem na rozdíl od prvního dílu ona finálová zombie bitka už neměla takové koule, což je škoda. Ve výsledku je druhý Zombieland dost dobrá vtipná konverzačka, která ale postrádá švih a pořádnou krvavou šťávu starších a lepších zombie komedií. Velká škoda, že na tomhle ztrácí, jinak by se jednalo o fakt dost dobrou podívanou. Stejně ale bylo fajn vidět všechny ty čtyři plantážníky opět pohromadě. Lepší 3* ()

JohnCZ

Už to nemá tak bezchybný flow a zejména v poslední třetině mi to přišlo malinko natahované, ale pořád je to výborná komedie, které vévodí Woody Harrelson a zdatně sekunduje roztomile stupidní Zoey Deutch. Ostatní jsou tam tak trochu do počtu, obzvlášť postava Rosario Dawson nemá prakticky žádný prostor. ()

corpsy

Tento ZOMBIELAND, nieje Double Tap. Skôr Half of That. Bol som okúzlený jedničkou, skvelou, svojskou básničkou, k splatter comedy žánru. Ale čakať v dnešnej dobe, že nejaký sequel prerazí viac, ako originál, by bolo asi len zbožné prianie. Ale tak nieje to zlé, aj keď sa to len replikuje. Občas to nieje na škodu. Občas. ()

liquido26

Trochu jsem se dvojky bál, ale zbytečně, humor pořád funguje a ani vteřinu to nenudilo. Blondýna Madison byla top postava. ()

salisbury

Zombieland zasadil baseballovou pálkou napodruhé ránu jistoty a již v úvodu kdy Columbie rozkmitala své doposud strnulé paže vstříc živým mrtvým jsem vytušil, že tady se nudit nebudu. Následný zombie videoklip s hudebním doprovodem kapely Metallica mě v tom jen utvrdil. Film má hodně vtipných momentů, které nejdou nijak moc přes čáru nevkusu a diváka tak donutí přežít tento masakr s úsměvem na rtech až do skvělé závěrečné třešničky s výtečným krotitelem duchů Billem Murrayem. Rána jistoty je film, který se dá vidět nejednou a není potřeba se obávat, že už se jím v budoucnu nepobavím. ()

ledzepfan

Jednička je pro mě něčím co si pamatuju jako poměrně osvěžující zombie záležitost, která ale trpěla řadou hluchých míst a lehce jalovou dynamikou.. Od dvojky jsem tak nečekal nic víc než o řád slabší zavzpomínání na jedničku, vycpané vatou a fičící kupředu jen na setrvačník nostalgie... No, podle všeho to bylo to nejlepší nastavení s jakým jsem mohl do kina vstoupit, aby na mě z plátna následně vybafla jedna z absolutně nejzábavnějších, nejodlehčenějších a nejuvolněnějších záležitostí posledního roku.. Double tap je vším čím mohla být už jednička, kdyby se jí to tenkrát povedlo správně namixovat. V úvodní titulkové sekvenci to za mě smrdělo hrozným průserem, ale prakticky hned potom si mě tenhle buddy-zombie-road-movie začal namotávat kolem prstu a já se královsky bavil až do konce... Paráda! ()

zdepapepa

První Zombieland se mi líbil v tom, že byl komorní o víceméně jen čtyřech lidech, takže v něm bylo dost času ukázat více rozměrů postav. Nově přidané postavy ve dvojce mi však vinou scénáře připadaly jako karikatury/stereotypy a nebavily mě, alespoň ne tolik jako ústřední kvartet. Celkově z nich táhla pachuť, kterou jsem zažil v pozdějích sériích Walking Dead (bylo fajn, že existuje i in-universe) - jak ony postavy dokázaly přežít tak dlouho? Nemám na mysli zásoby, mám na mysli to, že je ještě nezakousli zombies. Ruku v ruce s tím tu máme i klasický "hrdinský" syndrom, kdy do doby, než někam přišli hlavní hrdinové, vše fungovalo bez problémů. Osobně si myslím, že z toho šlo vytřískat ještě víc humoru, stačí se podívat na britské Shaun of the Dead - doufal jsem, že při souboji v Králově domě zazní nějaká jeho písnička, leč nestalo se tomu tak. Spokojil bych se i s meta komentářem na SotD, kde hrála, ironicky, "Královna". Vždyť i narazili na podobnou partičku přeživších, stejně jako tehdy Shaun narazil na Yvonne a její partu. Nebudu se tady sáhodlouze rozepisovat o tom, jak moc to na můj vkus tlačilo na amatonormativní pilu. Takhle dvěma větami to stačí. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)