Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Dinsberg

Pevně doufám, že autoři už nechají sérii spát. Další díl už by nesnesla. Pointa je krásná, i když pozornější divák ji vytuší už v polovině filmu. Rozhodně už nemá ty grády. ()

Olafsson

Úvodní scéna bombastická! A zbytek taky jízda, obzvlášť ta gymnastka to byl mazec. Na čtyři hvězdy to u mě je. ()

MartinTerran

Pořád to samé dokola, ale to vůbec nevadí, dokud jsou v myšlenkách tvůrců originální a bizardní úmrtí, tak mě to bude bavit pořád. Napojení na jedničku je dobrý nápad. Hodnocení: 63/100. ()

Pitryx

Škoda těch dlouhých míst mezi úmrtími, protože ty jsou zpracovány celkem dobře. Na oko budu hodně dlouho vzpomínat. Akční závěr nebyl špatný pokus, ale sem se nějak moc nehodil, mě být trošku jiný. Přesto jsem se bavil, ale dávám „jen“ průměr. ()

predator.1

4ka zklamání, 5ka hrůza. Nechápu ty komenty tady. * za začátek na mostě * za Janu Kramer, ta je k sežrání. Vlastně většina 3D filmů stojí v dnešní době za hov**. Pa děti ()

Romek1971

Tak tu máme popáté Nezvratný osud a rozhodně patří k těm lepším dílům! Úvodní scéna s mostem je velmi podařená,už se těším na 6 ! :) ()

Langiis

Filmová série Nezvratný osud měla spíš klesající hodnocení. Tento poslední díl ale přináší jakési zlepšení a stává se tak po jedničce a dvojce nejlepším dílem. Jednotlivé smrti jsou dosti krvelačné, což mi moc nevyhovuje. Chválím však výborné scény na mostě a velmi překvapivý závěr, který nikdo nečeká. ()

Toumyk

Zvrat zvratoucí!!! Po třech relativně nudných dílech se nám vrací tento coby prequel k jedničce a musím říct, že jsem si jej neskutečně užíval. Luxusní psycho, které ve velmi dobře udělaném 3D dovede člověka někdy až na pokraj šílenství, nepředvídatelný děj, 100x si tipnete a 100x to bude jinak.... ()

hani94

Opravdu mě tento pátý a vlastně konečný film mile překvapil. Oproti čtvrtému dílu, ze kterého jsem byla docela zklamaná. Konec zcela překvapil a verze 3D se rozhodně vyplatila. Momenty měly daleko napjatější atmosféru. ()

Vimrak158

Naprosto skvělý film. Po průměrné 4 jsem se opět chystal na průměr,ale z kina jsem odcházel naprosto spokojený. Film má vše co by horor měl mít. Když padal most tak jsem opravdu nevěřil tomu co na plátně vidím. Naprosto skvěle zpracované od začátku až do konce. Herecké výkony jsou normální,ale o žádný zázrak nejde. Film přidal na krvavosti,což si ale myslím,že není vůbec špatné,protože v tomhle filmu má prostě smysl. Už nejde o obyčejnou vyvražďovačku,ale o chytrý příběh,který vás napíná od začátku do konce. 3D zpracování je vynikající. Doporučuji všem... ()

Cechyno4

Tak tu máme Final Destination 5 v 3D. Musim říct, že 3D efekty v kině jsem si užíval. Mezi nejlepší scény podle mě patří scéna na mostě a v tělocvičně. Tyhle dvě nehody byly propracované. Scéna na mostě, to byla nehoda za nehodou. A při scéně v tělocvičně jsem byl tak napnutý. Celou dobu nevíte jak se ta nehoda stane, jak do sebe zapadají všechny ty věci, které se kolem dějí. A říkáte si kdy už se něco stane a potom BUM a je to! Tyhle dvě scény jsem si opravdu užil. O dalších se to ovšem říct nedá. Tvůrci si nelámali hlavu s propracovaností dalších nehod a úplně je zjednodušili. Kladly důraz především na 3D efekt. Tudíž uvidíte lítající kladiva, samostřílející zbraně atd. A také zkratující přístroj jako tomu bylo tuším v třetím díle v soláriu. Tohle pro mě bylo trošku zklamání. Jelikož FD si na tomhle vždy zakládal a hodně jim to vycházelo. V pětce uvidíme také nové pravidla! Zabij abys mohl žít! Chápu tvůrci chtěli něčím oživit tuhle sérii a trochu více vygradovat napětí. Mě osobně se více líbil předešlý styl. Jinak velký plus byl pro mě konec filmu a návaznost na první díl FD mě příjemně překvapila. Hodnotím třemi hvězdami a musím se přiznat, že mé hodnocení není až tak objektivní. Protože Final Destination je moje slabost ! ()

lmc

Za to že jsem to dokoukal 2 hvězdičky... jinak se jedná o tisickrát omleté klišé se špatnými vizuálními efekty a špatně hrajícími herci. ()

White-Man

První a druhý díl zůstal stále nepřekonán. Škoda, že se tvůrci nesnažili přijít s nějakou novinkou., která by pozvedla dobře rozjetou a pomalu upadající sérii. Jako plus ale hodnotím zasazení děje před jedničku, kdy jsem si říkal, že je strašně špatná návaznost na předchozí díly a až na konci jsem se dozvěděl proč tomu tak je. ()

DonBraso

Takže další pán na holení,trochu evokuje,jako "Bylo nás pět".Tenhle film,jak hodně lidí psalo,je dobrý na oči,ale ve 3D v kině.Doma u topení,to hřeje na srdci,ale,že bych vyšel do ulic a někoho sejmul,že si strávim další dny ve stereotypu nevim nevim.Emma Bell v dalším zabijáku,kdy už to táhla ve filmu Frozen,tady stejnak byla do počtu a o ostatních snad radši ani nemluvim,ale tady nejde o herectví,ale o pořádně propracovný špíz,jak někohonabodnout,spálit,rozříznout,nakrájet......Triky bez 3D skončili dost vzapomění,krev vypadala nepřirozně,ale viděl jsem jí už v Pirani3D,nejspíš jediný efekt,který na brýle zabírá:DNápady byly už lepší a proto tenhle filmek,nebyl tak špatný,byl dobrý,ne lepší:) 60% ()

Black_doll

Nemůžete uvařit polívku z vody. Pamatujte si to, prosím. Stokrát přemletý příběh, přišlo mi to spíše vtipné jako filmy typu Scary movie. Ne, nebála jsem se, bylo to spíše nechutné a přehnané. Zlatý první a druhý díl, kdy mi ten film tak perfektně zaklíčil v hlavě....Herci jako z Ordinace v ružové zahradě. Efekty možná pěkné, ale naprosto nereálné. Soundtrack pořád stejný. Můj oblíbený hrobník si své charisma ničil tím hrozným scénářem. A ta myšlenka ? Když někoho zabiješ, získáš jeho čas? Takže se všichni máme začít vraždit navzájem ? Ale prosímvás.... ()

honzic

Zase trochu lepší verze asi na úrovni 3 po nejhorším 4 zlepšila úroveň, žel hodně klesající v průběhu filmu a též grafické a počítačové efekty vypadají hodně nedokonale a lacině, škoda! Hodnocení: 55 % ()

Psychotic17

Co kromu říct? Stejné jako čtyřka, která byla stejná jako trojka, která byla stejná jako dvojka, co se hodně podobala jeničce. Pěkně nechutných a složitých způsobů, jak zaklepat bačkorama se člověk nikdy nepřekouká. 60%. ()

zdeci

Tak tohle jsem vážně nezvládl! Omylem jsem zmerčil tento filmový krvavý paskvil a byl to ten největší horor to vůbec dokoukat. Ale na stranu druhou Škorpíci a Dust In The Wind, pak taky Ejsíci a If You Want Blood a konec ve stylu Donnie Darko tuto filmovou verbež dostrkalo na 2 hvězdy, hodně slabé, nutno dodat; nikomu rozumnému, kdo má větší IQ jak počet vlastních zubů, tohle NE-DO-PO-RU-ČU-JI!!! ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání