Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

dundy666 odpad!

Jako u předchozích dílů jsem nebyl nijak ohromen a ony totálně předvídatelné vize mě naprosto nepokrytě štvali. Myšlenka k tomu, aby se vytvořil holywoodský trhák vážně nestačí a jen doufám, že nikdo nepřijde s nápadem zbohatnout na Final Destination 6, protože z této série udělat kvalitní snímek už je vážně mimo síly většiny slušných režisérů. Místo toho by se měli zamyslet a uvědomit si, že těžko postaví 20 filmů na stejné pásce s jinými postavami, efekty a pozadím. Nezvratný osud je naopak pěkně zvrácený. ()

intro

Nečekal jsem od Final Destination 5 nic moc, ale nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Steven Quale to dokázal a natočil film, který se svou kvalitou podle mě dokonce přiblížil i prvnímu a druhému dílu. Já se teda u filmu nenudil a můžu ho jen doporučit. ()

walkingdead

Žádný trhák se nekoná, bohužel mi přijde, že další a další díly Final Destination se točí jen kvůli přiživení se na slavném jménu (a zdaleka nejde o jedinou takovou sérii). Zřícení mostu je udělané slušně, jen mohlo být ještě o něco delší a propracovanější. Dál už je to jen rutina. ()

vieriX

Opět jsem dostával to lehké mrazení, které jsem od prvního dílu u této série nezažil.Jsem myslel, že tato série je už totálně vyčpělá, ale tento díl mě hodně mile překvapil. ()

Kopite

Úvod zapôsobil, otvoril oči dokorán a totálne vtiahol do deja, až som si myslel že sa mi tak neobľúbená filmová séria môže zapáčiť. Potom to ale prišlo - sled nudných, patetických, rutinných udalostí, z filmu sa postupne vytrácala akákoľvek logika a úplne to stratilo šťavu. Ani akčnejší záver (ktorý bol mimochodom totálne odboku / nijak nesediaci do príbehu, ale najmä atmosféry) tomu nijak nepomohol. Napokon, aspoň vieme čo sme sledovali - starú známu Final Destination. ()

Ernie_13

Zase raz o kus drsnejšie natočené než predošlé časti, no zároveň trochu menej napínavé. A záver ma troška sklamal. ()

AlexUnited

Po slabšom 3. a 4. dieli sa Nezvratný osud v piatom pokračovaní vracia v plnej sile. Úvodná katastrofická scéna na moste je (ako sa drvivá väčšina zhodla) naozaj vynikajúca. No a záver - tak ten to celé zaklincoval vo veľkom štýle. Samozrejme som očakával objavenie sa nejakého prekvapenia či menšieho zvratu, ale že sa výsledná pointa ponesie až do takýchto rozmerov, by ma ani vo sne nenapadlo. ()

FandaHoffman

Dost dobrej film. Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, protože nebyl důvod, proč je nedát. Sympatický herci, pěkný soundtrack, ale taky pěkně zabitej konec! 6/10 ()

jafuska

Viděla jsem všechny díly, a proto jsem si vybrala tento žánr, a vyplatilo se mi to, ano vyvraždovačky jsou pekelné, krve požehnaně, záběry, které vyústí ve smrt jedinců,dobře zahrané, mě se prostě tento styl sérií líbí, nemám ráda lekačky, potoky krve ve filmu, to je pro mě naprosto nepřijatelné, ale když je vše natočeno v dobrém a napínavém scénáři, pak klape vše jak má , a tady se vše do puntíku splnilo. ()

Lucilay

Když se neohlížíme na to, že už režisér vymýšlí opravdu stupidní a otřepané smrti, jsou i celkem originální. Lze to ale považovat za komedii, protože jako horor to ztratilo efektivitu už v předchozích dílech. Líbil se mi nápad, vrátit to celé do prvního dílu s letadlem, za to palec nahoru. ()

rodik

Pokud koukám na pátý díl série, očekával bych posun v celkové myšlence celého díla. Bohužel jsem dostal to, co v každém díle. Pouhé koukání na propracovanou smrt nepobaví, protože vrchol jsme dostali ve dvojce... ()

kubilov

Vzhledem k ostatním dílům Nezvratného osudu je pátý díl docela obstojné zakončení série. Postavy jsou docela sympatické, jako vždy to rychle uběhne, ale to, čím je tento díl nadprůměrný je naprosto geniální a bezkonkurenčně nejlepší úvodní scéna z celé série. Padající ohromný most plný lidí, prostě a jednoduše nejlepší okamžik celé série. Právě teď to vidím jako poslední možný okamžik k ukončení, jelikož si ještě série zachovala důstojný průběh a takovýto závěr si zaslouží. ()

MeatFly_cz

Nečekal jsem to, ale po absolutně odpadové čtyřce, přišel pátý velice ucházející díl, docela dobře jsem se bavil. Nutno říct, že tuto sérii mám rád. ()

Ivoman

Tuto sérii mám rád a doufám, že někdo přijde s dalším dílem, i když by se mohlo zdát, že na konci tohoto dílu se série uzavírá ;-P . ____________Ve 3D super. :-) ()

Brano

Piate pokračovanie hodnotím ako najvydarenejšie a zároveň najkrvavejšie. Už od úvodu to má slušné tempo, ktoré sprevádzajú výborne scény. Konečne tie vraždy majú ako taku logiku a dá sa na to pozerať. Tento diel mi príde najserióznejší s dobrým hereckým obsadením. Špeciálne efekty sú na veľmi dobrej úrovni a ja som sa proste celý film nenudil. Ale zároveň muším dať menšie hodnotenie, pretože film je celkom dobrý a sú tu zaujímavejšie vraždy, ale je to iba opäť kopia prvej časti. Od začiatku viete čo sa už vopred stane, kto zomrie ako posledný, aj to, že na konci znova prežijú dvaja, traja a aj tí potom zomrú. Keby to nebolo tak hrozné predvídateľné a na oko spravené ako aj všetky predchádzajúce pokračovania, tak by som to hodnotil lepšie. /65%/ ()

Nikca2112

Nápad, že můžou uniknout smrti tím, že zabijí někoho jiného a tak si vlastně vezmou jeho život, je opravdu super :) Jen mi přijde, že to není dotažené do konce. A konec mě celkem dostal. Zjistit, že se to všechno stalo ještě před Nezvratným osudem 1, hmmm :D Tak to asi vypadá, že už další díl nebude. Možná je to tak lepší :) ()

kelto44

Úvodná katastrofická scéna je dosť skvelo zrobená, cez priebeh filmu som sa bavil, vraždy a všetko sekli.. Niekoľko posledných minút síce nič moc, kvoli blbej postave, ktorá tam chcela zavraždiť hlavné postavy, ale záver je dosť prekvapivý. Celkovo to je medzi 5-4.. ak mám časti zoradiť vzostupne, vyzeralo by to takto: Filnal Destination 3: 58%; Final Destination 4: 65%; Final Destination 5: 90%; Final Destination 2: 95%; Final Destination 1: 100% ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání