Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Kokutek

Moc líbilo. Vyvražďovačka pana Osuda s paní Smrtí funguje dobře, jako správnej ouchyl jsem se těšil na každou další smrt. Předvítalelný jak hřmění po blesku a jednoduchý jak Pepek Vyskoč, ale funguje skvěle. Až na ten nečekanej konec, kterej mile překvapil neholywoodským nehappyendem. Výborný. ()

Nikolas__

Společně s jedničkou nejvážnější díl. Je to jen tak tak 70%, přesto jsem se bavil. Nejvíce mi vadilo pochybné chování postavy Petra ke konci, a herci kteří mi vůbec nepřišli psychicky v háji. Přesto je to rozhodně zlepšení oproti tragickému třetímu a čtvrtému dílu. Nevím zda se někdy objeví šestý díl, každopádně moje pořadí od nejlepší po nejhorší by bylo asi nějak takto: 2, 1, 5, 3, 4 ()

Scanerior

Již páté a dlouho dobu také poslední pokračování tohoto příběhu. No havárie je opět zajímavá, máme tu skvělé odkazy a nový nápad, jak se vymanit z plánu. Tentokrát se jede bez znamení, ale jede se opět více na stylu jedničky no a závěr je epické překvapení. Celé to nakonec stačí na 4 hvězdy. ()

awastrman

3* za to jak lžou, že prý je film ve 3D, za celých 92 minut pouhopouhé 2 efekty a oba uplně mega počítačové a vubec ne realsitické, avšak jinak opět kvalitní pokračování nezvratného osudu s vynikajícím flashback momentem ;-) ()

Hawaitypek

V podstate žiadny príbeh, pár dobrých "maso" záberov....nie o moc lepšie ako predošlé diely ale 80minút sa to vydržať dá aj keď by som od toho nečakal nič iné ako predchádzajúce diely...3* - film pre fanúšikov ()

MaxQ69

Brilantní závěr, ale tím to hasne. Film je strašně zdlouhavý, nudný a předvídatelný. Plusový bod za snahu eliminovat nechuťárny, které sérii táhnou čím dál víc mezi žumpoidní filmy. ()

brasek

Úvodná demolácia mostu bola skvelá. Film však stráca dych, obyčajný holý dej, niekoľko možností pre diváka akou smrťou sa osud skončí a tupý koniec, kde film vlastne stratil pointu. Chcelo by to viac mystiky a Coronera... Zaujímavé prekvapenie bola previazanosť na úvodný Final destination. Aj keď mám slabosť na celú sériu tak hodnotím len za tri hviezdičky. ()

BEJB

Už v tom mám celkom slušný chaos keďže toto je 5 a v podstate sú všetky časti na jedno kopyto, ale toto bola vskutku slušná morbídna komédia s ešte lepším 3Dčkom. Nepochybujem, že o mesiac si nespomeniem ani za svet čo bolo v tejto 5, ale na koniec nezabudnem, ten sa mi veľmi páčil. :) ()

tatka

Vyvražďovačky sa už prvým dielom FD posunuli do ďalšieho levelu /čo nevyhnutne neznamená vyššieho/. Vrahom je smrť, ktorá má neobmedzené možnosti hýbať časom, priestorom, i našimi hrdinami. Takže rejža so scenáristom majú o starosť menej. Netreba hľadať motív, logiku v konaní vraha, ani obetí, netreba dodržiavať žiadne fyzikálne zákony. Stačí, že hlavní hrdinovia nie sú tí najodpornejší záporáci, slizôni a odpad spoločnosti, vyzerajú pozerateľne, vedia trošku hrať a konajú aspoň trochu, ako ľudia s hlavou -ešte stále- na krku. K tomu treba vymyslieť niekoľko hustých, bizarných a hodne krvavých scénok a úspech je zaručený. Bohužiaľ, jediné, čo je tu nové, je hra: Hádaj, ako a čím v tejto miestnosti zabijeme ďalšieho maníka? Nie, neuhádol, ventilátor to nebude. Zas vedľa, ani elektrický prúd....Ináč, bolo celkom zábavné, dostatočne krvavé, brutálne a bizarné, okorenené trochou vtipu a nadhľadu. Myslím, že šesťka je taká istá nevyhnutná ako smrť. Ktovie, čo budeme teraz hrať. Vlastne ma napadlo: keď v každom dieli hlavný hrdina má víziu, sen, či predtuchu o tom, čo sa stane, skadiaľ ju má? Kto mu prezradí, čo si na neho pani s kosou chystá? Len niekto, kto je dobre informovaný a stojí ešte o stupienok vyššie, ako smrtka, nie? Takže v 6 by hrdinovia mohli začať konečne pátrať, prečo a kto ich varuje. Možno by ich osud nebol až taký nezvratný?? ()

Little

Opakoval bych, co už jiní napsali. Slibný začátek tvůrci nevyužili... Jen další občas zábavný, ale většinou spíš prapodivný recyklát. ()

Ondrew

Piate pokracovanie neprinasa absolutne nic nove. Ziadny sviezi zavan, iba neustale nadstavovana kasa. Vsetko bezi podla tej istej schemy, ako predosle diely. V zasade som vo filme nenasiel nic, co by ma nejakym sposobom prekvapilo a zaujalo. Po vyslovene trapnej svorke je tu uplne zbytocna patka. Dokedy chcu, smankote, tvorcovia s touto seriou pokracovat? 30%. ()

Leffi

Nedal jsem odpad, protože se s tím tentokrát kucí trikově docela poprali, ale hereckej výkon Twajlajtový generace byl uplně příšernej. Jedinému herci jsem tam neuvěřil byt jedinou vteřinu strachu, uvažování nebo napětí. Velká škoda téhle série. V zájmu tvůrců doufám, že další díly už nevzniknou. ()

Xpat

Výborná hudba, výborná zápletka a zase další originální mordy. Ale tolik hvězdiček hlavně za tu hudbu. Herci hráli, krev tekla a most spadl. A velký plus za počáteční titulky, které jsou dokonalé. ()

Hucocaky

Zo začiatku mi to pripadalo dosť obyčajné ako posledné dve časti, jediná dvojka myslím stála za to. Koniec 5 bol však iný, nadväzoval so začiatkom jednotky, super, mám rád filmy kde sa spája dej s časťou filmu alebo epizódou. pekné zakončenie no dovtedy som sa musím povedať nudil. *3 ()

david666

Přiznám se, že mě tato série pořád baví. Takže i zde jsem si "pochutnal" na zajímavých nehodách, které podle mě mají pořád solidní úroveň a jsou vcelku originální. Bodík navíc si zaslouží vtipně zvládnuté propojení s jedničkou na konci. ()

bezprezdivky

Zas jsem jednou naletěl a nepochopil jsem, že když produkce napíše "pokračování", myslí tím opakování téže zápletky, jako má jednička. O čem proboha byly filmy 2 - 4 ? Úmrtí jednotlivých aktérů je jiné, ale zápletka doslova opsaná. Body plus za závěr, který se obloukem vrací k jedničce. ()

IvanKovar

Neuvidíte nič, čo by ste už nevideli v predchádzajúcich častiach. Nezvratný osud 5 začal skutočne vo veľkom štýle, na úvod ponúkol dynamických a nervy drásajúcich 30 minút napätia a autenticity, takej presvedčivej, že som mal pocit, že na tom moste zomieram tiež. Po úvodnej scéne s padajúcim mostom sa celý film vlečie akoby v scenáristovej bezradnosti. Scény pri ktorých zomierajú ľudia sú moc uhladené, predvídateľné a neprinášajú nič nové. Sklamanie. ()

Venceslao90

Je to sice opět to stejné jako předchozí díly, ale pořád zábavné. Síla snímku je především v promyšlených, efektních, originálních a občas pěkně nechutných vraždách. Na takové přejeté lidské oko asi ještě dlouho nezapomenu. No a ten konec mě vážně potěšil, opravdu povedená myšlenka ;) Lepší tři hvězdy. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání