Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Mrliš

Docela fajn podívaná plná krvavých momentů. Nic úchvatného, zároveň nic hrozného. Zlatý střed. Taková klasická popcornovka pro diváky, kterým nevadí brutálnější scény. Občas bylo znát digitálně udělaných smrtelných scén, ale co naplat, nad tím se dá mávnout rukou. ()

DarkAngelus

Ach jo,opět stejný děj osudu mezi životem a smrtí.Děj který se dá už očekávat a efekty které už nepřekvapí,prostě nuda a hlavně už je to pátý díl a to už opravdu je jen opakování.Tento film je asi pro ty co neviděli předchozí 4 díly tak kdo neviděl tak se klidně podívejte a kdo viděl tak je to ztráta času. Ale dávám dvě hvězdy za dobré viz.efekty a scény. ()

MiroSmith

Kdo viděl všechny díly s názvem Nezvratný osud, tak toho už nic nepřekvapí, možná jen závěr, protože má souvislost s tím prvním dílem. Velkou slabinou celé série těchto filmů je asi to, že se jedná pořád o téměř stejný průběh děje, ale určitě potěší příznivce detailních, často až nechutných úmrtí :) ()

ronin zabak

Od prvního dílu se potýkáme s naprosto stejným scénářem. Nějakej blb z něčeho vyleze, vezme sebou tlupu ovcí a pak nečekaně dochází na to, že smrt si bere svou daň. No a představte si, co nás překvapí v pátém díle! Naprosto NIC! hvězda za výdrž režisérů v dělání seriálu se stejným scénářem a hvězda za efekty, které dělalo ožralé děcko. ()

katjaaa

Jednička super, dvojka taky dobrá, trojku jsem skousla, ale další dva díly neskousnu a už vůbec ne tenhle. No to byla neskutečná pi..... . Koukala jsem do konce jen kvůli chlapovi, který mě přemluvil. A právě díky konci alá končí to, kde to začalo dávám jednu hvězdu a prosím, šestku už né!!!! ()

jawjaw

Ach jaj...tak som sa odhodlal si to pozrieť, prvotná idea filmu tu už má len mizivú stopu a osud alebo smrť už nemá čo ponúknuť. Prešli 2 dni a ja už si ani poriadne nespomeniem na dej filmu, prinajlepšom to zachruňuje iba efekt na začiatku iba koli tomu 2* ()

nicky.2000

Jednička byla super, dvojka měla taky celkem šťávu, trojka už zaváněla lehkým podprůměrem a čtyřka byla vyloženě trapná, takže jsem se bála, kam ještě může další díl spadnout. No, kupodivu je to o fous lepší čtyřka, ale celkově je to už strašně ohrané. Zajímavá je snad pouze myšlenka "výměny života" s jiným, která ovšem přichází na samotném konci tak nějak vniveč. Není té osudovosti přeci jen už trochu moc? ()

Keledaia

No, celkově tak trochu odbočení od předchozích dílů. Neříkám, že špatné, ale jiné. Zajímavá změna. Dost chyb, chybí logika, chybí pud sebezáchovy, ti lidé jsou jak "figurky"... není to pro mě dostatečně živé. Postavy jsou tak strohé, že se nedokážu vcítit, smrt ani jedné z postav mě žádným způsobem nezasáhla, což by alespoň minimálně měla. Na druhou stranu, opět, občas originální nebo pěkně udělaná smrt, jako za to určitě plus, protože o to v tomto filmu jde (alespoň já si na frekvenci a kvalitě smrtí v těchto filmech zakládám - kdo taky ne, že :)). ()

Figuto

S ústy dokořán jsem byl svědkem nepředvídatelných, úskočných, neuvěřitelných a krvavých způsobů nezvratné smrti. Po čtvrté slabotě další příjemný zářez v sérii, která jistě nevydechla naposled. ()

themiracle

Pěkné efekty, ale jinak pořád neustále dokola naprosto to samé co první díl. V podstatě se jen mění osoby a způsoby smrti. 40 %. ()

Devoon

Poviem to takto, celú sériu som si pozrela za 2 dni. S tým, že som naozaj nečakala veľa. Pri 1 som si ešte vravela, fajn horor ako má byť! No postupom času ma to začalo nudiť. Filmy išli, ako sa vraví dole vodou. Priznám sa, že na konci päťky (ďakujem, že som na ňu predsa len nešla do kina!), som si už naozaj priala, nech ďalší diel už nenatočia! Pre mňa? Podpriemer, nuda...a čím ďalej tým menej uveriteľné úmrtia. ()

Mikkys

Stejný scénář jako obvykle, taky co novýho by se v této serii mělo vymyslet. Smrt opět přichází velice promyšleným způsobem, nenechá nic náhodě. A když už si myslíte, že jste vyhráli, tak se zamyslete znovu. Smrt prostě neoblafnete :) ()

Pcermis

Po ne moc povede 4 je tahle 5 o poznání lepší která vše zakončuje tak kde to všechno začalo. Takže jo ale některé z těch smrtí byly dost absurdní ale jinak jo proč ne ale za mně to mám asi tak že 2 se mi líbila nejvíc pak 1,5,3,4. Takže dobrý a to je za tři :-) ()

Antarius

Původně jsem byl filmem nadšen. Nevím proč. Vždy jsem oceňoval horory, kde se režisér snaží vystrašit diváka, ne jej utopit v hektolitrech krve. Skutečně, tyto filmy vzbuzují spíše odpor, než strach, a to je špatně. Edgar Allan Poe psal horory, kde nikdo neumřel a přiznám, při čtení na mne padl tíživý pocit. Ale u nezvratného osudu mi bylo vyloženě špatně. Nicméně efekty slušné a způsoby smrti originální a nečekané. ()

onevoice

Dlho som sa tak nenudil ako pri tomto filme. Mal som problém to dopozerať dokonca. Dve hviezdy dávam akurát za začiatok na moste ináč nie je čo chváliť. ()

smirec1

Je tu par dobrych efektov....dobre je urobeny dej a spracovanie na moste...v polovica filmu je nuda...ale preco som dal 5 hviezd je to ako skonci ten film....mam rad filmy ktore koncia necakane a tento patri medzi ne...90% ()

-krusty-

EHF: Sestupná tendence, která mne šokovala při sledování FD4 je sice pozastavena, ale téma se lehce vyčerpalo a "stálestejnost", kterou jsem si do FD3 pochvaloval začíná nudit. Scénář sice nabízí oživení v podobě vykoupení se prostřednictvím vraždy někoho mimo okruh čekatelů na smrt, ale i tohle je využito tak nějak na půl plynu. Postavy jsou nesympatické (Emma Bell je příšerná i jako ženská), ploché, jednoduché a "americky" dokonalé. Jediný klad prozatím posledního dílu této série je ladné vklouznutí děje před FD1. To se povedlo, ale jinak žádná sláva. Shlédnutí či neshlédnutí tohoto dílu Vám život nijak nezmění... ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání