Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Pharao20

Som fanúšikom tejto série a na piate pokračovanie som sa tešil ale musím priznať že nesúhlasím so všeobecným názorom, ktorý tu prevláda.Tento diel je rozhodne zo všetkých najslabší.To, že je to stále o tom istom, že dejová línia ide podľa nezmenenej šablóny, že typy postáv sú presne také isté len s iným hereckým obsadením ( sympaťák hlavný hrdina, jeho priateľka topmodelka, černoch, ťažký frajer a zbytok len ako materiál na masakre) - tak to neriešim.Bolo jasné že to tak bude keďže je to osvedčený postup a to mi až tak nevadí. Čo mi vadí je hromada nelogickostí. Áno, viem že celé je to pritiahnuté za vlasy už od začiatku série ale tu mi to proste strašne vadí až ma to samého prekvapuje lebo patrím k divákom, ktorí nemajú problém vypnúť pri filme mozog..Hneď začiatok je priam dementný. Z čoho bol preboha postavený ten most že po zavŕtaní popraskal ako škrupina na vajci a v momente sa zosypal ako domček z kariet? Akékoľvek rekonštrukčné práce musia prebiehať pod vedením statikov a iných odborníkov a niečo také by sa proste nemohlo stať!...toto ma nepríjemne zaskočilo hned na začiatku..Pád lietadla, havária na diaľnici, nehoda horskej dráhy sa môžu stať v pohode aj sa stávajú, aj ten začiatok zo 4-ky sa dá s prižmúreným okom pochopiť ale toto je moc...a bohužiaľ nelogické kiksy tým nekončia ale sprevádzajú takmer každú smrť až do úplného konca (ktorý síce film príjemne obohatí ale nie je to zas niečo pre čo by som zvýšil hodnotenie)..Jediné čo ostalo naozaj kvalitné sú samotné jatky o ktoré tu vlastne ide:).Myslím po technickej a vizuálnej stránke - fakt pekné a nechutné tak ako je to pri FD zvykom. Za to dve hviezdicky, inak som sklamaný... ()

klerr

Není se k tomu více říci - Bože, to byla ale blbost! Poslední hodinu jsem nemilosrdně odpočítávala, kdy už film skončí. Zábava opravdu jen pro milovníky série - jinak nedoporučuji. 45% ()

de-andre

Další a další bizarní způsoby smrti party známých, kteří se jí vyhnuli. Tentokrát ne tak zábavné a s velmi špatným scénářem a herci, kteří toho taktéž moc nepředvedou (obzvláště ten Tom Cruise-look-a-like je otravný). Nakonec snad alespoň závěr má vcelku vtipnou pointu. ()

Majklkm

Jedním slovem nádhera. Pro nezvratný osud jsem měl vždycky slabost. Většina filmů, které mají pokračování mají sestupný potenciál, což se o nezvratném osudu nedá říct. Díl za dílem se mi to zdá větší a větší masakr a hlavně napětí a namakanost a propracovanost rádoby nehod. Vřele doporučuji. Už se těším na další pokračování. ()

Mesmeric

A kruh se nám uzavřel. Ten konec jsem vskutku nečekal, takže za mě 4 hvězdy a díky za docela osvěžující sérii. :) ()

Helled odpad!

To je nejhorší film o osudu který jsem kdy viděl nasrat s tím to už dál nejde nuda,amtosféra - 0 %, prostě blbost po čtyřech díle když se jedná o to uplně samé co v předchozích dílech prostě už nebude dobrý film žádné masakry prostě všechn do mínusu je zbytečné točit další nezvratný osud protože to bude vypadat jěště hůř než toto spíš by se hodilo remake.Jediné co je ještě na tom filmu dobré byl návrat černocha z prvního a druhého dílu. ()

Kletus

Klobouk dolů před námětem, ze kterýho se těží už víc jak deset let a pořád funguje. Startovní masakr je jako vždy vydatnej, postavy jako vždy nesympatický a smrti jako vždy nesmírně nápaditý a tak trochu komický (neřikejte, že jste si při každý smrti neodpustili mírný úšklebek :-)) a finální resumé za zvuku If you wanna blood tomu nasazuje korunu 8/10 ()

pop.z.pop

SPOILER JAK PRASE....a přitom by stačilo, aby si dali do pořádku jenom zásuvky a kabely. Né opravdu už té prskající elektriky bylo trochu moc. No a ta rozlámaná gymnasta při pádu z hrazdy? Vždyť to vypadalo, že ju přejel buldozer. A ten budha jak mu rozmázl tu hlavu v té masérně :)) to by musel vážit tak půl tuny, aby se mu podařilo takto roztříštit lidskou hlavu. No spíš víc. A poblázněný laser na korekci očí :))) to už opravdu nedokáže nikdo v holywoodu vymyslet nějaký real deadly accident? A opravdu se mi to nezdálo a na konci na toho černouška spadl motor z toho vybuchlého letadla? :))))))))))))))) Tak to už si scénarista opravdu dělá kozy ;) ()

vorel999

Řeknu to takhle, pokud film berete s nadhledem a spíše se smějete tak to celkem ujde. Po hovňáckých dílech 3,4 je konečně úleva, že poslední díl vypadá alespoň takto, Naprosto úžasný začátek, který stál všechny peníze, co měli. Pokud chcete vidět, jak se dělali efekty, tak se podívejte na tohle video : https://www.youtube.com/watch?v=pzkvYXle0nk . žádné převratné herecké výkony a smrti, které by se nikdy nestali, jako třeba, jak může být laser na operaci očí tak silný, že popálí ruku ? Blbost. Nebo jak ta holka spadla z tý tyče, tak by určitě neskončila takhle zlomená. Ale to jak mu spadl na hlavu ten Budha bylo ultra vtipný. Musím, ale přiznat, že vždy na místě smrti bylo fakt hodně možnosti, jak mohli osoby umřít a nakonec umřeli úplně jinak, což se mi líbí. Dávám 50% a jsem rád alespoň za takovéto zakončení série. ()

pan_Bily

Hm, tak ani pátý díl nijak nepřekvapil. Těžko hodnotit jestli a v čem je lepší nebo horší než trojka a čtyřka, ale rovněž je jeho doménou hlavně co nejkrvavěji zmasakrovat oběti. A některé triky jsou natočené dost lacině. Jak už jsem psal minule, na dané téma je zbytečné točit tolik dílů, těžko přijít s něčím novým, kromě způsobů zabití. Pokud někdo chce natočit krvák, kde tuny vnitřností létají vzduchem (a já nemám nic proti takovým filmům), je ale naprostá škoda na to vyplácat tak zajímavé téma, jakým souboj se samotnou Smrtí bezesporu je. ()

nevergiveup

Po páté už je to prostě moc. Film opět začal tak jako všechny předešlé díly(katastrofa, jen předtucha, zachrání je) a to je po pátý už únavný. Největší problém ale mám v tom, že co se týče umírání hrdinů se pouze přidala krev a ubral důvtip. Například smrt té gymnastika je snad špatný vtip. 40% ()

michael99

Oproti předchozím dílům si troufám říct že toto je opravdu sra*ka. Prostě se mi zdá, že film je stejný jako jeho předchůdci a liší se jenom v obsazení rolí. Herci jsou nesympatičtí a těžce amatérští ! Krásný začátek filmu. Bohužel jediná část na kterou se dá koukat !!! Po tom jak všichni "zemřou" na začátku, následuje 70 minut nudy. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání