Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

kvasiva

Čekal jsem víc. Příběh předvídatelný, vyumělkovaný, nelogický a troufám si říci, že pro mě i místy nudný. Efekty super, ale jen díky tomu z toho nebudu dělat nějaký haló, světe poser se ... Velké zklamání. ()

Martrix

Tady se potvrzuje to, na co spousta kritiků, ale i filmových tvůrců často zapomíná. Když se scénárista/režisér nesnaží diváky oblbnout rádoby oduševnělými kecy, nesnaží se jim vlichotit uchvátnými exteriéry, nebo ohromit supertriky, prostě když je film o něčem důležitém, nebo ukáže něco jinak a přitom nás pobaví, tak většina z nás neřeší nelogičnosti, nevyvážené trikové sekvence, nebo jednoduchost příběhu a prostě si to užije. Jsem milovník sci-fi a fantasy, takže mi v dnešní době nezbývá než tiše trpět nad digihnusy, kterými se to v těchto žánrech jen hemží. U Zrození Planety opic jsem si to naopak velmi užíval a to i přes to, že příběh je už tisíckrát omletý a pointa je na první pohled zřejmá i pro někoho, kdo nikdy o Planetě opic neslyšel. Jestli jste ještě nezabili filmového fandu v sobě a nestali se z vás pouzí kritici, tak si to užijete stejně, jako když za starých časů, poprvé viděli Planetu opic naši předci. ()

zette

Tak dobry sci-fi jsem necekal. Az na nekolik trhlin v logice pribehu a chovani jedincu (coz se da u podobnych zanrovek cekat, potazmo prehlednout) se jedna o velice dobry film, ktery neni o nic horsi nez Planeta opic z roku 68. S mimikou opic si tvurci vyhrali perfektne, cela tela a nektere pohyby opic ale byly i pro laika jasne, ze se jedna o pocitacovou animaci. Hlavni myslenka dobra, film me bavil, ma spad a krasne zabery, kdy clovek zalituje, ze film nevidel v kine. Hudba taky vyborna. Tesim se na Usvit planety opic... ()

Juto

,,Zrodenie planéty opíc " je skutočne skvelým prequelom k „Planéte opíc " s vynikajúcim príbehom a scenárom a výbornými výkonmi. Caesar je na začiatok skvelo prevedená postava, a bol som veľmi prekvapený, keď som videl, koľko času v skutočnosti venujú Caesarovi a jeho inteligentnemu rastu na plátne. Nie je to tak, že jeho rast jednoducho nastane v prvých tridsiatich minútach a potom sa už ideme venovať akčným pretekom. Namiesto toho je mu poskytnutých takmer 90 minút, jeho spôsobu života a zmien, ktoré sa dejú a ktoré ho prinútia stať sa lídrom opíc. Keď uvidíte ľudoopa Caesara, ako triumfálne jazdí na cválajúcom koni, je strašne ťažké nevtiahnuť sa do príbehu a spomenúť si na originál. Presne tak, nie je to hlúpa zábava. Je to inteligentná hlúpa zábava. 8/10 ()

PavelVanekArt

Vzestup ,,remasterované" ságy o primátech at its finest. Zopakoval jsem si to po 10ti letech a neztratilo to ani procento kouzla. S oznámeným pokračováním to má tah na bránu s vidinou další vynikající ságy ve světové filmografii. Jedinečný start. 5* a.k.a 95% ()

čidlo

Vinikající to néé ale rozhodně milé překvapení které strčí do kapsy 90% letošních blockbustrů!!! Posledních 20 min je skvělích já dávám 80% ()

c.tucker

Po několikátém vidění traileru jsem z toho byl otráven a očekával jsem ohromnou sračku, ale k mému překvapení a radosti to bylo naprosto skvostné. Jak to říci jinak, trikové sekvence byli pro mě naprosto bez chyby a já vnímal digitální opičky jak živé. Uvítal jsem i vsuvky, když se Charlton Heston objevil v televizi nebo když se ztratili 3 kosmonauti letící na Mars. Ale hlavně a to je ze všeho nejdůležitější, že byl v podstatě hlavní postavou Caesar a já si jeho inteligenci náležitě užíval. Děkuji za takovíto výborný blockbaster. ()

BoXBe

Kdyby točil Planetu opic James Cameron, ubere na dynamice, přidá na vyprávění, odebéře cool záběry (Cézarovy postoje a la Nerd) a udělá film za pět hvězd. I tak jsem maximálně (co to šlo) spokojený. Původní Planeta opic vznikala v době, kdy byla největší civilizační hrozbou jaderná válka a ne náhodou se tento strach přenesl i do tématu původní filmové adaptace slavné sci-fi. Tvůrci současného zpracování chytře přenesli strach z atomu na neméně strašidelný vynález, kterým jsou experimenty s genetikou či viry. Výsledkem je, že my diváci máme to štěstí, že známe původní Planetu opic a hlášky z ní, známe 12 opic Terryho Gilliama nebo třeba Smrtící epidemii Wolfganga Petersona, King Konga Petera Jacksona či Neviditelného muže Paula Verhoevena a jiné větší či menší klasiky filmového žánru a všechno, co vidíme na plátně dnes v podání Andyho Serkise a spol. je nám tak trochu povědomé, až důvěrné a navíc šikovně trikově zpracované a můžeme si to tak příjemně užít jako na nějaké party se starými kamarády v pavilonu opic :-) ()

papaJA21

Pokud následující díl má být klasickým remakem Planety opic, přijdeme o tu nejzábavnější část, kdy si to opičáci rozdají s celým lidstvem. ()

Jermann

Konec?? Ale já bych klidně vydržel ještě aspoň hodinku koukat .. na následný outbreak, na opice přebírající vládu nad planetou .. chci víc, chci sequel! Opravdu, letní biják, který měl být jen dalším z mnoha, mě sakumprásk vtáhnul a mrazem mi hezky intenzivně hobloval záda skoro od začátku do konce. Zdá se, že ještě někdo přece jen dokáže napěchovat akční dobrodružný film emocemi, aniž by je z diváka ždímal jen samoúčelnou kombinací střihu a velkolepé hudby (rozuměj cokoli od Bruckheimera/Baye). Toto léto kina nepatří autobotům .. patří opicím! ()

frings

Neskrývané emoce mnou cloumají, jsem unešen na Golden Gate Bridge a korunu sekvoje. Pekelně dobrá jízda! Caesar je doma... ()

RickDeckard

První velký film Ruperta Wyatta překvapil ve všech směrech. Předně se nejedná o prequel ani původní Planety opic z r. 1968, ani Burtonova remaku z r. 2001. V obou případech jsou události vedoucí k „zrození Planety opic“ v rozporu s tím, jaké události zapříčinily totéž v předchozích filmech. Ačkoliv se Zrození Planety opic odehrává v současnosti, jedná se de facto o nový restart opičí série, který na stařičkou Planetu opic jen občas odkazuje a na věcí znalého diváka spiklenecky pomrkává. Celý film je perfektně režijně zvládnutý a má takřka perfektní vyprávěcí tempo navzdory tomu, že obsahuje jedinou větší akční scénu. Příběh o zoufalém hledání léku proti nemoci blízké osoby, jež bude mít nečekané vedlejší účinky i neblahé důsledky, je pochopitelně značně předvídatelný, přesto díky dobrým dialogům (v případě opic spíše vzájemné interakci) a rozumné stopáži nestihne ani na chvíli nudit. Daleko více než kdy v minulosti jsou středem zájmu tvůrců opice, lidé hrají tentokrát zhruba od poloviny děje jen druhé housle. Což kladlo obrovské nároky na trikaře i herce, kteří opicím propůjčili své pohyby a mimiku, vzhledem k tomu, že zhruba třetinu děje sledujeme výhradně opice, které nemluví a dorozumívají se jen pohyby těla, popř. znakovou řečí. Andy Serkis by si zasloužil za ztvárnění ústředního šimpanze Ceasara zvláštní ocenění, jelikož mu (stejně jako Glumovi) dokázal vdechnout život s neobyčejnou přesvědčivostí a namíchat mu přesnou dávku poměru mezi lidskou inteligencí a zvířecími pudy. Po trikové stránce se vše blíží dokonalosti a po pár minutách přestanete vnímat fakt, že všichni ti primáti jsou jen digitální, jelikož jejich vzezření i pohyby jsou ve finálním snímku až na pár okamžiků překvapivě realistické a dle mého osobního názoru ještě o trochu dokonalejší než v trailerech. Proto je radost sledovat postupný vývoj opic, nabytí inteligence a uvědomění si podmínek vlastního zacházení, jež musí nutně vést k revoltě. Což je doprovázeno příjemně úderným hudebním podkresem Patricka Doylea, jenž ještě přitápí pod kotlem tempu vyprávění. Největší pochvala na závěr: Zrození Planety opic je po desítkách zbytečných použití 3D technologie první film, který existuje jen ve 2D a já si při jeho sledování přál, abych mohl zajít i na 3D verzi. Natolik je to poskakování opic po všem možném doprovázené dlouhými průlety digitální kamery pěkně natočené. 90% ()

Immortal17

Naprosto geniálně zpracovaný film, co na to říct, než jen to, že byl stejně dobrý jako jeho předchůdci, snad ještě lepší (pro mladší generaci), jen jsem zírala, co všechno dokáže taková zmutovaná opice. Skvělý film. Lituji, že jsem na něm nebyla v kině. No...snad příště, až natočí druhý díl? Můžeme se jen domnívat. ()

WolfR

Zrození Planety opic je fakt úžasný film! A bez bázně budu tvrdit, že je to nejlepší film z této ságy. Je to velice chytře napsané a překvapivě výborně natočené. Režisér Wyatt se sice nezdá, ale opravdu si s tímto dílem excelentně vyhrál. Podle mně je to velice vyzrálé, emotivní psychologické drama s dobře podaným vývojem hlavního aktéra opičí vzpoury, Caesara. Dýchne na vás skvěle gradující atmosféra, nabažíte se pěkně přehledné akce a uvidíte skvělou práci trikařů ze společnosti WETA. Digitální opice vypadají skutečně velmi realisticky a za vynikající hudby Patricka Doyla vypadá jejich touha po svobodě zase o stupínek lépe. Celkově jsem shlédl úžasný film pojednávající o počátcích Planety opic a na dnešní poměry až neobvykle seriózní letní film. Klobouk dolů, 5 hvězd. ()

Maty85

Jsem moc rád, že mi domácí projekce mohla aspoň částečně vynahradit ztrátu způsobenou nenavštívením kina, protože todle bylo prostě excellent ladies and gentleman. Příběhově i vizuálně úchvatný. ()

blitzer

Že bude Zrození Planety opic pecka, jsem čekal už od chvíle, kdy jsem zhlédnul trailer a můžu s radostí prohlásit, že se má očekávání potrvdila. Děj je až na pár nelogičností parádní a od vzpoury v opičím blázinci nabírá neuvěřitelný grády. Na primátech je sice pořád poznat, že jsou výtvorem (šikovného) grafika, ale mám takový pocit, že nejsme daleko od doby, kdy rozeznáme kulový, jestli je to či ono "kreslený" nebo hraný. Co se člověčího ansámblu týče, tak James Franco mě už po několikáté přesvědčil, že je velký sympaťák. Takovýhle opičárny si nechám líbil a už se nemůžu dočkat, až uvidím, jak Caesar pilotuje raketu směr Mars :-) ()

Šimpy

Aniž bych četl hodnocení ostatních, odvážně se pouštím do vlastního. Co mi však zbývá říct, poté, co jsem film viděl před několika minutami? Rozhodně musím zmínit své překvapení. Říkal jsem si: "Nová planeta opic?" To snad ne! Rozčarován z Burtonovy verze, milovník původního filmu a znalec i všech ostatních "pokračování", jsem přistupoval se strachem a skepsí, přesto s jakýmsi pocitem radostného očekávání. A? Prvních pár minut mě přikovalo k monitoru. A jsem spokojen a to víc, než bych čekal. Film je velmi civilní, uvěřitelný, výkony slušné a digitální efekty přiměřené. K něčemu mám sice pár výtek.... digitalizace někdy přemrštěná, zmínky o cestě na Mars a závěrečné "řešení" v průběhu titulků. To mě vždy vytrhlo t té možnosti uvěřit, že to, co se děje na plátně, je realita. A nejlepší je na tom je, že člověk skutečně fandí opicím..P.S. Přece jen trochu SPOILERU si neodpustím. Byl jsem překvapen, jak nádherně a velmi silně fungovala parafráze původní scény "Dej ty pracky pryč, Ty opice jedna špinavá!". Člověk se nad tím na chvíli pozastaví a následná Ceasarova reakce ho dorazí! Super! A opět odkaz na původní ságu ("pak přišla opice a promluvila. Řekla NE!"). ()

forsythia

Výborná podívaná, skvělý soundtrack, emocí tak akorát. Tomu příběhu člověk (nebo aspoň já) i rád odpustí tu tisíckrát otřepanou naivní víru ve zvířecí moudrost, nebo co to vlastně je, která převyšuje lidi a jejich pojetí světa. Odpustí právě ve chvíli, kdy se chystá skočit z imaginárního mostu a uvolnit místo těm lepším bytostem, které se tu právě chystají stvořit ráj na zemi, když si uvědomí, že jim to sežral i s navijákem. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru