Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

CrazymanM

Celkem slušný,hororový počin,velmi ponuré prostředí,scénář trošku jednodušší,ale co,líbilo se mi to!Herecké obsazení také dobré,"Harry" mi vůbec nevadí! ()

aiv

Můj názor je ten, že u skvěle udělaného hororu se bojíte i přes den. A tady jsem se opravdu bála. Hlaně u zvukových efektů, ale i obrazové efekty nezůstaly v pozadí. Z počátku jsem nebyla nadšena z hlavního hrdiny, protože jsem si ho spojila s Harry Potterem, ale byla jsem mile překvapena, jak se zhostil úkolu. Co mě ale opravdu dostalo byl konec. Na jedné straně skončil špatně a na druhé skvěle pro hrdiny. Vřele doporučuji těm, kteří se rádi bojí. Po dlouhé době kvalitní horor. ()

toomm

Vizuálně hodně povedený klasický hororový příběh, zpracovaný do "velké" podoby. Fakt, že se tento film objevil i u nás v kinech naznačuje, že pro žánrového diváka nenabídne nic nového, ba ani překvapivého. A je to pravda. Ačkoliv je atmosféra Anglie 1. poloviny minulého století velice působivá a samotný dům ve kterém se odehrává velká část příběhu moc pěkný, strach vám nic nenažene. Maximálně sem tam nějaké to leknutí. A to je mi prostě málo. Daniel Radcliffe se docela snaží a musím uznat, že mu to jde. Závěr ve mně nezanechal nelepší pocity a jednoznačně se dal řešit lépe. Jako absolutní neznalec původní televizní verze jsem se ale docela bavil a díky nasazenému tempu jsem se ani chvíli nenudil. Přesto jsem ale čekal více. Proto "jen" 70% ()

blahblah12

Mám ráda spíš starší horory, přindou mi víc strašidelnější, ale musím říct, že tenhle byl fakt dobrej. Hodně strašidelných věcí, duchů, lekaček i vražd a tak to má být. Akorát trochu mi tam neseděl Daniel Radcliffe, protože ho pořád vidím jako Harryho Pottera a přišlo mi trochu divný, že měl už syna. Ale jinak moc dobrej film. ()

Vasyl

Kdo by kurva chtěl bydlet na tak blbým místě?! No fuj, odpornej barák plnej odporných pokojů, nábytků a hraček na klíček. Jo a ještě ke všemu tam pobíhá pár hnusných duchů - škaredá baba v černých šatech, chlapeček celej od bahna a banda jeho asi 15 různorodě mrtvých kamarádů. Vstávaly mi chlupy i na pytlíkovi, takže líbilo! ()

Sticks

Ja tlieskam. Insidious tu má vážneho rivala. Stupňujúce napätie až do prasknutia, skvelé ľakačky(aj keď najskôr decibely vadili) pomotaný tajomný príbeh s mlžiacimi ľuďmi. Na rozdiel od ostatných hororov(čo som poslednou dobou videl) je akceptovateľný a Arthur robí to, čo musí. A skvelé obrazy v interiéroch, to musím podotknúť.(videné v českom dabingu) 9,9/10 ()

CallenG

Ta třetí hvězda je pouze za posledni půl hodinu která zachranuje dobrý dojem z filmu, první hoďka se nějak vleče, atmosféra je dobrá ale chybí pořádné napětí které se dostaví až na závěr. Radcliffe mi přišel možná trochu moc mladý, ale co už, popral se stím dobře a díký němu si film získa fanoušky Harryho Pottera. ()

route60

Už Jezero smrti ukázalo že James Watkins je ohromný talent a Ženou v černém to jen potvrdil, skvělá stísněna atmosféra a všudy přítomná mlha tak opuštěný dům vytváří dusivou hororovou atmosféru kde napětí krásně graduje, Daniel Redcliffe se snaží zbavit nálepky Harryho a docela se mu to daří a v záplavě dnešních filmových hororu kde se tvůrci debilně vracejí jen k trapným upírům nebo provařeným takzvaným zombie hororům oboje téma ze srdce nenávidím je Žena v Černém závan svěžího vzduchu. ()

Rastman

Někdy prostě hodnotící stupnice nestačí, protože po úvodním nadšení přijde moment vystřízlivění a lehkého zmatku. Jako celek funguje Žena v černém dobře, dokonce má i celkem překvapivý (a zároveň uspokojivý) konec, ale když si tak zpětně promítám scény, které mi utkvěly v hlavě, nenarážím na nic. Pár lekaček je celkem solidních, ale jsou to lekačky, to nutně nedělá horor hororem. Watkins měl možnost budovat atmosféru nejistoty, atmosféru pomalu nastupujícího mrazení, ale ta celkem padá se silnou osobností Danielem Radcliffem zahrané postavy. Tam, kde by vás mělo mrazit, tam chodí Radcliffe s nejistotou ale odhodláním, víte, že se s tím popere. A ona žena v černém se ani moc nesnaží, kromě vražd malých dětí je to jen pár láletů na nebohého otce malého syna. Přesto je výše napsané dojmem z druhého dne, je to dojem vyprchaný. Atmosféra celého příběhu je nádherná a kulisy malého anglického městečka z počátku století výtečné. Nečekejte dokonale mrazivou duchařinu, ale i ten malý nedostatek dostačuje na příjemně nejistý večer. ()

Zoltar78

Poctivý oldschool horor s krásně strašidelnou atmosférou. Přesně podle mého gusta. Viděno o samotě, večer za naprosté tmy, v původním znění. Za mě velká spokojenost! Nepříjemné mrazení jsem setřásal ještě dlouho po skončení závěrečných titulků :-)... ()

Lukynekk

Milé překvapení, film se mi líbil, běžel mi mráz po zádech.. Hororová atmosféra, která houstne každým okamžikem. Všechno hodně napjatě zajímavé. Velká spokojenost. ()

heavy66

Tohle je gotika jako prase! Sám bych do toho baráku nevlezl ani za nic, ale Harry si z nějakého strašidla nervy nedělá! Zpočátku jsem čekal, kdy tasí kouzelnou hůlku, ale pak to bylo čím dál lepší, až do velmi, velmi skvělého závěru. Super! ()

SaiHuri

Tak prosim vás, horory jako žánr považuju za něco takového, jako death metal v hudbě a je dost možné, že se opakuju, páč mám tohle přirovnání rád. Existují 2 výjimky, 1) Sixth Sense 2) The Woman in Black. Řemeslně je to krása a atmosféra Anglie konce devatenáctého století je využita bezezbytku. V několika scénách jsem si málem ustřík, což se mi nestalo od dob Blair Witch. Jo a Harry jednou bude umět hrát, zatim kulhá, ale je to o šest tříd vejš než vy víte v čem. ()

waltosin

Nenáročný a ani ničím výjmečný duchařský (ne hororový) thrilller s Danielem, který umí zahrát jinde než v Potterovi. 50% ()

lobo87

Temný a atmosferický thriller s výborným Radcliffom i Hindsom a skvelými ľakačkami. Predtým som pozeral Hostel, takže Žena v čiernom bola naozaj príjemná a vítaná zmena... 65% ()

Cechyno4

Atmosférický horor zvládnutý na výbornou! Ačkoliv nemám rád horory odehrávající se ve staré době, zde tomu jinak nešlo ! Právě prostředí stará Anglie pomáhá tomuto hororu strašně velkým způsobem. Žena v černém je přesně tím hororem od kterého by si měli vzít příklad i ostatní režiséři a scénaristé tohoto žánru. Starý opuštěný dům, bouřka za dveřmi a zjevující se žena v černém, která už sama o sobě působí velmi hrůzostrašně. Do toho vrzající dvě a skvěle fungující lekačky. Musím se přiznat, že asi 4x jsem málem vyskočil z gauče a jednou mě málem trefilo ! Celkový příběh je také velmi dobrý. Pokud si divák přeje vidět horor kde bude od začátku do konce se třepat strachy a bude napnutý k prasknutí, tohle je ta správná volba. Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, až po shlédnutí jsem pochopil, že to byla chyba. Jasných 5 hvězdiček. Dle mého by si zasloužil i lepší hodnocení( i když červený sloupec je fajn) protože patří ke špičkám své kategorie. ()

elanista1

Tak ako si karieru "znicil" Anthony Perkins svojim Psychom / nikto ho nikdy nechcel vidiet v inom filme/, alebo vacsina osadenstva z Priatelov, a dalo by sa este pokracovat, myslim ze podobny osud zastihne aj Radcliffeho, alebo Radcliffa? / teda aspon ja som prvu polku filmu len cakal kedy zacne carovat, alebo kedy sa objavi Ron ci Hermiona, a zdalo sa mi cudne ked ho ostatni volali Arthur.., a to nie som vobec fanusikom Pottera/. OK, da sa na to zvyknut, film ma poslabsi rozbeh a nudou sa nesetri, ale neskor sa vycasi.. dve desive sceny / jedna velmi dlha / s kopou mrazenia na chrbate, mnozstvo klasickych hororovych / klisoidnych / prvkov a samozrejme mrtve deti, ktore vzdy vydesia. Bohuzial vsak nic originalne sa nekona, toto sme uz videli velakrat predtym, preto sa Zena v ciernom len pekne zaradi do priemernej kopy, na ktoru sa zabudne ako na nepotrebne haraburdy v podkrovi. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)