Žena v černém

Žena v čiernom

The Woman in Black

Horor / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Kanada / Švédsko, 2012, 92 min

Dlho som sa nevedel rozhodnut, ci dat tomuto filmu 3 alebo 4 hviezdicky, ale kedze ma ducharske lakacky bavia a v kine bola celkom zabavna atmosfera a okrem toho ma i uzivatelka Madison ovplyvnila, tak som pridal aj tu stvrtu. Problem je len v tom, ze podobnych filmov je natocenych prilis vela avsak tento ma jednu obrovsku vyhodu, ktora donuti hlavne fanusikov Harryho Pottera pozriet sa na tento film hlavne kvolu nemu. Takuto vyhodu tie ostatne duchariny z neznamymi hercami nemaju. Nuz uvidim, ci si tento film niekedy zopakujem, ale snad ano, aj ked ja mam pri ducharinach radsej trosku viac krvi :-) Uzivatelka Madison vie, o com hovorim. ________ Daniel Radcliffe - (Arthur Kipps) +++ Sophie Stuckey - (Stella Kipps) +++ Roger Allam - (Pán Bentley) +++ Andy Robb - (Doktor) +++ Ciarán Hinds - (Daily) +++ Misha Handley - (Joseph Kipps) +++ (Videl v kine 01.04.2012) +++(28.5.2012)

Strašně hezky to vypadá - vlastně bych klidně řekl, že jde patrně o jeden z nejhezčích hororů vůbec. Pasáže z haunted house mají perfektní mrazivý potenciál (byť ho využívají jen z poloviny) a herecké obsazení je ve finále kupodivu funkční. Mínusem je průhledný příběh, který na sebe nabaluje stupiditu a navíc vyústí ve slaboučký závěr.(16.2.2014)

,,VIDĚL JSEM JE. VIDĚL JSEM JI A JEJÍHO CHLAPCE“..... /// Stará dobrá Anglie. V Baskervillu maj blata, v Crythin Gifford zase bažiny. Podivně chovající se vesničané, stará barabizna.... jeden nemusí bejt ani velkej génius (jasně, tak to jsem tady dobře...), aby poznal, která bije. Pověry? Skutečnost? Jednoduchý a výborně načasovaný ,,věci“ mě udržujou v neustálým stresu (prostatikům nedoporučuju sledování v noci a o samotě!) Křeslo se houpe, nikdo tam není, ale JÁ JI VIDÍM! Mrazí mě často a hodně. A ty zasraný lekačky! To mě poser boty! Angláni porážej Thajce rozdílem třídy.... (Proklatě zajímavá duchařina. I bez svině vylejzající z vany. I když...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu od Susan Hill číst nebudu. 2.) Hledám pro svýho chlapečka nějakou děsivou hračku. 3.) Miluju optimistický konce. 4.) Thx za titule ,,Sanji“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ****(9.5.2012)

James Watkins úplně obrátil notu, když z agresivních výrostků přešel do klasické secesní duchařiny, ale laťku své pověsti, nastavené svojí prvotinou, rozhodně doskočil, protože to pere do diváka s takovou razancí, až jsem si kladl otázku, kde sakra ten člověk celé ty roky byl, když všichni brečeli na skomírajícím žánrem. Je to vlastně těžká frajeřina bafat na diváka tak předvídatelně a přitom s takovou drzostí a nesmlouvavostí, ve které umírají malé děti, a záhada se rozplétá v rychlém tempu, přičemž si film udržuje onu britskou rozvážnou distingovanost a mírný odstup. Od dokonalosti se to odchyluje pouze typově nepadnoucím Radcliffem, který, nic proti jeho výkonu, prostě ještě na takovou roli nedorostl. Jinak hluboká poklona před režisérem. 4 a ½.(8.3.2012)

Na dnešní hororové poměry bez debat jedna z kvalitek, hlavně díky krásně strašidelnému prostředí, které vychází z nej gotický Hammer tradice. Užijete mlžných oparů, sešlých honosných sídel a stínů, močálů, kvalitní hlavní bubáčice. ALE jestliže byla první polovina dokonale odvyprávěná, bez nějakých odboček a ruchů, tak to pro mě ztratilo paradoxně jakmile začalo to opravdový napětí. Jednak díky předvídatelnosti (lekačka všude, kde ji čekáte), ale taky... prostě... Radcliffe. Ten sice skvěle rappuje abecedu, ale podělal mi už celý filmový POTTERy a ty koule jsem mu na plátně prostě nikdy nevěřil. Takže tím pro mě padá charismatický hlavní hrdina ve středu toho všeho. Ale, aspoň jsem tady nemusel snášet jeho úsměv na facku...(12.8.2015)

• - Ve filmu se často vyskytuje číslo 3. Např. 3 dívky, 3 okna nebo 3 opičky. (atapyka17)

• - Chlapec, který ve filmu hraje syna Daniela Radcliffa, je ve skutečnosti jeho kmotřenec. Pro roli ho navrhl sám Radcliffe, aby filmový vztah otce a syna působil autentičtěji. (Aurum)

• - Film měl být původně natočen ve 3D. (Terva)