poster

Žena v černém

 • Velká Británie

  The Woman in Black

 • Slovensko

  Žena v čiernom

 • USA

  The Woman in Black

Horor / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Kanada / Švédsko, 2012, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ricci.s
  *****

  Nad minuloročným Insidious to síce máličko zaostáva, ale tohtoročný Innkeepers to prevalcuje ľavou zadnou! Proste vynikajúca duchárina, parádne nakrútená, atmosferická, svižná, desivá. Konečne som sa aspoň trošku bál :) Ľakačky fungujú, hlavný hrdina mi tam celkom zapasoval (aj keď spočiatku mi ten Potter dosť rezonoval v hlave, postupom času som si naňho zvykol), hudba výborná, stopáž akurátna, záver takisto potešil. Samozrejme príbeh ťaží najviac z atmosféry starého baráku obklopeného hmlou a bažín, jednoducho radosť pozerať. A to som sa obával, že ma horor s ratingom PG-13 nebude baviť, našťastie som sa mýlil.(20.2.2012)

 • Dadel
  **

  Když máte roli, která obnáší asi 10 vět, tak potřebujete dobrého herce, který umí hrát každým svalem v obličeji, a ne prkenného Radcliffa. Celý film je pouze o tom, že Radcliffe chodí po strašidelném domě a každých pět minut na něj něco vybafne, a on u toho vypadá, že přemýšlí, co si udělá k večeři. Neuteče, protože to by film musel skončit po 15 minutách. Kromě laciných lekaček film nic jiného nenabízí. Radši si pusťte The Conjuring, to je úplně jiná liga.(12.9.2013)

 • Hal_Moore
  ***

  Já, narozdíl od nejspíš většiny zdejších uživatelů, neviděl všechny díly Harry Potterovské ságy (viděl jsem k dnešnímu datu jen první díl), tudíž netrpím žádným "Radcliffe jedině jako Potter" syndromem. V roli mi tak nevadil díky provařenosti obličeje v kouzelnické sérii, ale díky příliš mladistvému vzhledu. Nemůžu si pomoct, ale i na 22 let vypadá Daniel příliš mladě. Jsem si vědom toho, že nejde samozřejmě o jeho chybu (navíc, svůj part odehrál více než důstojně), ale casting měl asi se "scoutingem" hrabat v trochu jiných sférách. Na druhou stranu, jako marketingový tah jim to vyšlo skvěle a Radcliffeova tvář v budoucnu jistě dokáže utáhnout další filmy. Samotná Žena v černém doplácí na to, že jde o zfilmovanou knihu, a tak si scénáristé nemohli příliš vymýšlet. Párkrát jsem během sledování skoro vyskočil, ale spoustu lekaček jsem včas odhadl. Jediné, co mě opravdu dostalo, byla atmosféra sychravé Británie a postava nevěřícího Tomáše v podání Ciarána Hindse. Neskrývám mírné zklamání, očekával jsem poctivou žánrovku a dostal jsem jen poctivě natočené lekačky, standardní příběh s hutnou atmosférou a vynikajícího Hindse. To je tak akorát na lepší tři hvězdy.(18.4.2012)

 • kiddo
  ****

  Atmosféra silně připomínající Utažení šroubu od Henryho Jamese, jenom čtyři stupidní zbytečné lekačky (prskající voda, holčička v kukátku, bába za oknem a havran v ložnici), klasický vyblitý hnědomodrozelený filtr použit pouze ve třech několikavteřinových záběrech a nasazení hutné mlhy omezeno na naprosté minimum. Ten film je tak disciplinovaný, že ačkoli by se za normálních okolností nejednalo o víc než o řemeslně moc hezky provedený průměr, vzhledem k omamující sračkoidnosti současného hororu mi nezbývá než malinko nadhodnotit.(9.3.2014)

 • B!shop
  ***

  Historicky duchariny mam rad a tenhle patri k tem lepsim, ale zase precejen par problemu tu je. Pribeh jede vicemene v klasickejch predvidatelnejch kolejich, vysvetleni o co tu jde taky neni buhvijaky a zaver je lehce stupidni. Ale zase to vynahrazuje solidne hrajici Radcliffe a hlavne perfektni atmosfera s par solidnima lekackama, vicemene od zacatku do konce obstojne napinavy a vizualne moc pekny. Celkove jsem sice spokojenej, ale furt to bohuzel neni na vic nez lepsi 3*.(27.2.2012)

 • - Hrací skříňky a mechanické hračky, které se objevily v dětském pokoji, jsou originální kousky z 19. století, v němž se děj filmu odehrává. Nejedná se o repliky, produkci je zapůjčil sběratel. (Nine)

 • - Film měl rozpočet 13 000 000 americých dolarů a očekával se příjem 11 000 000 amerických dolarů za první týden. Realita však přinesla 20 000 000 amerických dolarů za první týden a celkově je ke dni 26. února 2012 výdělek 50 469 000 amerických dolarů. (Terva)

 • - V novinách je možné spatřit jméno Arthur Conan Doyle, který v době, kdy se film odehrává, opravdu žil. (Claude Speed)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace