Na nože!

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Česko, 2010, 13x50 min

Nová soutěžní reality show, ve které postrach všech špatných restaurací Zdeněk Pohlreich známý z pořadu ANO, ŠÉFE! spolu s majitelem pražského kulinářského institutu Romanem Vaňkem a autorkou kuchařek Evou Filipovou vyberou z profesionálů i amatérských kuchařů jeden objev, který dostane titul Superšéf a obdrží finanční prémii 1 000 000 Kč. Účast Zdeňka Pohlreicha zaručuje, že celá soutěž bude pro všechny kuchaře NA NOŽE! (Granade)

AllShallFall

Velmi vydařená kuchařská soutěž, plná geniálních úkolů. Ať je to vaření hodnocené v kvalitách, tak vaření v kvalitách na čas, nebo vaření v kvalitách pro určitý počet osob. Celý ten průběh soutěže má štávu. Porota, si myslím, že je složená s odborníků. Určitě největším odborníkem je bezesporu Zdeněk Pohlreich. Hodnotil bych na plný počet, ale není to jako Ano,šéfe! Chybí mi tam ty Zdeňkovi unakátní hlody. Takže to je malé mínus. Tady je to takové moc vážné. Jinak super.80% ()

iamek

Prima se snaží z popularity Pohlreicha vytěžit co to dá. Bohužel kvalita jde více a více dolů. Ještě se mi líbí jak má Zdeněk za zády výrobky, které sám tak tvrdě kritizoval v pořadu Ano, šéfe. ()

heyda

První díl mě moc nepotěšil, ale postupně si mě tento pořád získal a závěrečný díl byl skvělý. Myslím, že si tento pořad zaslouží velmi pěkné 3 hvězdičky. :-) ()

honajz

Zpočátku člověk zvědavě čekal, co se z toho vyvrbí, i když ty laciné kulisy někde v halách působily strašně... a lacině. Když pak začali vyhazovat lidi, co skutečně uměli vařit, a nechali si tam dokonce amatéry, šla pro mne celá show do kytek. ()

SOLOM.

Měl jsem (mám) raději, když jede Zdeněk Pohlreich sólo. Přece jenom je s ním větší prdel a dá více vyniknout svým bohatým zkušenostem. V této kulinářské show sice tady dávám některým soutěžícím dobrou sodu, ale už to prostě nebylo ono. Navíc na to byli tři a zvláště ta ženská mi lezla na nervy. Bylo ale zajímavé sledovat, jak si „soutěžící“ poradili ve stresových situacích, páč jak bych tam asi mrdl po někom nožem a šel do řiti… ()

6thSun

Postupně jsem se do seriálu zcela ponořil a jednotlivé díly sledoval takřka bez dechu. Proto nakonec plný počet hvězd. ()

BoPo

U nás nič podobné zatiaľ nebolo. To je výhoda. Ale zostala nevyužitá. Je to také nemastné, neslané. Čakal som viac. ()

Avalon820

Ano, šéfe! bylo originální, nápadité a vtipné. Toto je jen klon velice (s prominutím) nablblé americké reality show Hell's Kitchen. I když je faktem, že Zdeněk Polreich je pořád o několik tříd lepší, než Ramsey Gordon (ten podle mého není kuchař, ale cvičený herec - špatný, mimochodem). ()

Mononoke.

Pro pořady o vaření mám hroznou slabost, nicméně Zdenda Pohlreich dobře klesl na úroveň Talentmanie, Superstar a ostatních TV show (ačkoliv sám se nikde netají tím, že by za peníze neudělal téměř cokoliv). Hodnotím po prvním dílu, tak uvidíme časem. ()

Marsik

Tahle reality show patřila k těm zdařilým. Nápad suprovej a Zdeněk je skutečně odborník. Bavilo mě to. 80% ()

F.man

To co ze začátku vypadlo jako hodně levná a párková trapárna kopírující Top Schef a Heels Kitchen se nakonec vyvinulo v poměrně charismatickou reality show. A ta maloprodukčnost už k tomu najednou docela sedí... Akorád Primo - chtělo by to více Polhreicha, ten chlap je děsnej tahak pro diváky. A těch peněz bych se taky příště nebál. Ve velkém by to byla parádní - viz. Top Shef / Master Chef. Ahoj, já jsem majoránka ()

zdepapepa

Abych hned z kraje přiznal barvu - Pohlreich mě nikdy nebavil, už v Ano, šéfe (kteréhožto jsem díky tomuhle faktu viděl pouze pár dílů) a tenhle pořad není výjimkou. Nejsem fanoušek vařících pořadů (Kluci v Akci, Prima Vařečka, Babicovy Dobroty, etc.) a nejsem ani fanoušek vykrádání cizích konceptů bez inovací (Hell's Kitchen). Nemá tedy smysl v hodnocení chodit výš než na dvě hvězdy, protože tato kritéria Na Nože nesplňují. ()

Krt.Ek

Škoda, že tu Pohlreich neměl tolik prostoru jako v Ano, šéfe. I tak, ale byl hlavním tahounem této kulinářské reality-show. Neuráželo mě to, ale kdyby se náhodou Prima rozhodla zhotovit další sérii asi bych ji už nesledoval. 55% ()

Korbitch

Není to zase už taková sranda, když Zdéňa naběh do našich extra nóbl restauraček a nestačil se divit. Špatný to není a rozhodně to pomůže objevit pár nových kulinářských tváří a zbytek si doufám, alespoň odnese pár užitečných rad, ale jinak celkem nůďo, Zdéňo. ()

frashmaker

Tento seriál mohl ukázat, jak u nás lidé umí a nebo neumí vařit. Ukázal však něco daleko zajímavějšího. Tím byla podstata čechů, přetvářka, nevraživost, sobectví. Podle mě se z těch soutěžících ani jeden nechoval slušně. U všech mi za tu celou dobu alespoň jednou vadilo to, co řekli a nebo jak se zachovali. Byla to náhoda, nebo pravdivý obraz naší společnosti? Jsme opravdu takový svině? Vždyť to je sakra soutěž, ve které nikdo nemůže nic ztratit, má sympatické moderátory a má to být zábava. Tak proč pořád ti lidé mají potřebu házet jeden na druhého takový špíny a plivat jim do obličeje. Je mi z toho asi bohužel docela dost blbě. Vysoko hodnotím proto, protože to byla skvělá sonda do mozků lidí a příjemné vaření bylo jen v pozadí. Kdybych měl však hodnotit výkony herců (těmi výkony je myšlena vyrovnanost a jakási vyšší morální úroveň) byl by to ten nejšpinavější odpad v dějinách těchto stránek. Upřimně je mi jedno, že na sebe někdě v Big Brotheru křičej američani atd...ale jestli je český národ takto nechutně prohnilý, tak ať si ten konec světa příjde, protože to asi s náma fakt jinak nejde.... Máme se tu fajn, máme co jíst, co pít, pěknou přírodu, kulturní bohatství a dědictví... Ale pořád si stěžujeme, pomlouváme se a nejhorší je to, že jsme na to ještě hrdí... ()

Malýprinc

Není to nic světoborného, ale já se dobře bavím! Zdeňka Pohlreicha mám rád a i když už to není ten "Zdeněk" z Ano, šéfe, přesto je to na českou televizi kvalitní podívaná. ()

ivishka

Mám ráda Zdendu...ve všech směrech...jeho humor,jeho umění,jeho otevřenost...Akorát je to dost očividně taková recese podobně jako Hells Kitchen, ale u amíků je to lépe vymyšlené - tady tento pořad je silně v plenkách.// Po silném přehodnocení a díky velkému dostatku času jsem si řekla že tomu dám znovu ještě šanci a přece jen jsou to už dva roky co jsem to viděla a osvěžím si tak paměť. Neustále jsou tu věci, které mi odkazují na již výše zmíněné Hells Kitchen, které je takříkajíc předchůdcem všeho gastronomického v televizi. Češi mají v oblibě obšlehnout věci co jsou v zahraničí takže to co má soused musím nutně mít i já. Nikdy člověk nepřekoná ten originál, protože co někdo někde vymyslel a vyprodukoval v nějáké kvalitě pořád je to ta původní verze. Tady je to jenom holá tahanice o zástěru jakési ztrhané imunity, kterou zase další den zaprasí někdo jiný. Nelíbí se mi, že odsuzují amaterské kuchaře, protože nikde není psáno, že jsou neschopní vařit lépe než "profíci", protože jim třeba nebylo dáno najít si práci v kulinářském oboru ať tak či tak je to čistě povrchní záležitost. Úkoly a situace které se odehrály v tomto pořadu silně znovu odkazují na Gordona Ramsaye. Zdeněk Pohlreich je ale v našich vodách špička ledovce a pozvat si bandu jakýchsi kuchtíků jen tak do Imperialu je velká odvaha. Klobouk dolů, že do toho šli právě Zdeněk a Roman, jelikož bez nich by na post třech hvězd tento pořad nedosáhl ani kdyby si vzal boty na podpadcích. ()