Josh Kovacs je manažerem jednoho z nejluxusnějších hotelů v New Yorku. Nejvyšší patro má pronajaté burzovní magnát Arthur Shaw. Když ho zatkne FBI za podvod, považuje to Josh nejprve za omyl. Pak se ale zjistí, že Shaw zdefraudoval nejen obrovské částky, ale i peníze hotelových zaměstnanců, kteří je vložili do penzijního fondu. Cítí obrovskou vinu, protože on sám Shawa o jeho spravování požádal. Vrátný Lester, který se jako ostatní ocitl na mizině, se pokusí o sebevraždu. Teprve tehdy Josh prozře a v záchvatu vzteku roztříská červené Ferrari, které Shaw vystavuje ve svém bytě. Spolu se dvěma dalšími kolegy je okamžitě propuštěn. Poté se rozhodne vzít odplatu do vlastních rukou. Od agentky FBI se dozví, že v Shawově bytě je ukrytý trezor s 20 miliony dolarů. Josh k připravované loupeži přibere bývalého burzovního makléře, který kdysi v hotelu bydlel, a dávného spolužáka - profesionálního zloděje. Trezor je ale prázdný. Ve chvíli čirého zoufalství si Josh uvědomí, že poničené Ferrari je ze zlata. Teď už jen zbývá vymyslet, jak dostat nepozorovaně Ferrari z nejvyššího patra mrakodrapu. (TV Nova)

Brain-D

Trailer nadchl - Eddie Murphy a Ben Stiller v jednom filmu to vše pod režii Bretta Ratner. No Ratner mě bavil vždy, ale tohle byla docela nereálná šílenost a né moc vtipná komedie. Jediný kdo tu byl malou chvíli zábavný byl Eddie Murphy, ale jen malý moment. Zbytečný film. ()

Danny F.

Stiller v dospělejší verzi komedie a solidním filmu. Bylo na čase. A opět potřeštěný Murphy. Plán jak ''odnést'' Ferrari celé ze zlata byl vcelku povedený. Jen nechápu, když bylo to zlato v autě tak těžké, jak to, že s ním tak lehce manipulovali na kabině výtahu? No, v každém filmu je nějaká nelogičnost, i když ne tak okatá. Dobře jsem se pobavil a čas tak rychleji utekl. 65% ()

Aven

Scénaristicky úplně mimo, herecky průměrné a dějově až překvapivě moc nevtipné. Nezasmál jsem se ani jednou - Ratner je fakt břídil. ()

Mishqo

zbytočne hviezdami nabitá komédia, ktorá nie je vtipná, scenáristicky ale už vôbec nie originálna, plná klišé a nelogickosti, kde sa tieto hviezdy len strácajú...svetlé momenty sú ale je ich veľmi málo...takže tých 50% im musí stačiť ()

Angelic-77

Poté, co jsem se před několika týdny podíval na tragickou a nezáživnou Sousedskou hlídku, stálo mě hodně odhodlávání se pustit do další komedie se Stillerem. Tentokrát jsem ale skutečně nelitoval, dobře jsem se bavil a k mému překvapení v Mistrovském plánu nechyběly ani momenty napětí, oproti tomu díky bohu chyběly trapné pokusy o fekální "vtípky", kterými se to v již zmiňované Sousedské hlídce docela hemžilo. Celkově bezva oddechovka na dlouhé víkendové odpoledne. ()

VanTom

Samolibému defraudantovi, skvělému Alanu Aldovi, opravdu chcete šlápnout do úsměvu – spolu se skupinkou obyčejných týpků dotlačených k rozhodnutí vyloupit luxusní střešní apartmá v hotelovém věžáku (kterým scénář naštěstí nedává příliš prostoru k exhibování – koukám na tebe, Eddie!). Výcvik lupičským dovednostem sice klišovitě drhnul, ovšem jinak si řemeslná režie poradila i se značně přestřelenou improvizací se zlatým Ferrari ve finále. ()

blackJag

Na rozdíl od jiných hollywoodských rutinérů (třeba Shawna Levyho) nepovažuji Ratnera za úplně ztracený případ a jeho filmy obecně beru za snesitelné. Pohodovou je i tato skromnější (obsazením i nápaditostí) verze DANNYHO PARŤÁKŮ, přičemž záměrně konfrontuji tyto dva filmy. Nezajímá mne případný rozbor, toho ať se chytí kritici, mne tato konfrontace baví tím, že obou "zkoumaných subjektů" účastní se Casey Affleck :-) Stillerově bandě chybí oprati té Clooneyho sice trocha té sofistikovanosti, film jako celek má ale své zábavné momenty a ve výsledku hlavně nenudí. Jak jsem poznamenal na začátku, pohoda. II Scénář: Ted Griffin, Jeff Nathanson, Adam Cooper, Bill Collage. 65% ()

Scar

Klasická "silvestrovská" skorokomédia s nevyužitým potenciálom. Problém je, že tento potenciál je pekne zhrnutý v popise filmu a preto si ho zrejme kúpi dosť ľudí v stánku s lacnými DVD. Ako podmaz k pivu ale nemusí nutne sklamať. ()

Dreadd

Proč se nahazují pruty, když od nich pak klidně odejdeme a koupíme si rybu v supermarketu, že? Mistrovský plán tvůrců nevyšel ideálně, protože takhle nějak na mě působil scénář k Tower Heist, psaný zřejmě přímo během natáčení mezi dohadováním o žánru filmu (nakonec vzniknul kompromis a není to ani komedie ani akční film). Spousta nakousnutých věcí a za těch sto minut se skoro nic nestihlo a ten konec? Prvoplánová kravina, nejspíš už se scénáristům dál nechtělo psát, tak to prostě usekli. Ani se nedá říct, že bych byl nějak odvázanej z toho obsazení, určitě bych si dokázal představit lepší sestavu. Bejku Stiller, kterýho si kdovíproč pletu se Sandlerem tentokrát hraje vážnější roli a překvapivě příliš nezklamal (zřejmě mu pomohla velmi nízká očekávání). Brodericka jsem neviděl snad od dob Godzilly a musím se přiznat, že mi ani nechyběl a naopak si nemůžu vzpomenout, kde jsem viděl toho mexikánce. Určitým indikátorem mohl být i vrchní skladatel Beck, který tradičně dělá soundtracky k dobrým filmům jen velmi sporadicky. ()

Guzo

Až na Murphyho dost průměrné po všech stránkách. Ačkoli film cílí určitě do ranku krimi-komedie, po skončení si nepamatuji jediný vtipný moment (nicméně naštěstí ani rádobyvtipný), takže spíš se jedná o film s příjemným hereckým obsazením, pár hláškami a lehce krimi zápletkou. Jinak chvílemi mi bohužel přišlo, že se až moc střihalo a některé momenty, které bych logicky čekal, tam prostě nejsou. ()

shabazza

Já se u tohohle výborně bavil ... 4 hvězdy naprosto zaslouženě ... konečně Stillerovi od dob Zoolandera nějaká role sedla jak prdel na hrnec :-) Ale ani zbytek "gangu" se nemá zač stydět ... hlavně dvousetkilová "kasařka" z Havaje :-D ()

TonySad

Taková ta klasická americká komedie, u které se člověk ani jednou nezasměje, ale nenudí ho natolik, aby ji vypnul... ()

Hugo01

Pěkná komedie, u které se odreagujete. Ben Stiller se opět ukázal v dobrém světle spolu s Eddiem Murphym a Matthew Broderickem. Když se parta obyčejných lidí + jeden zloděj, který vykrádá balkony, snaží ukrást 20 milionů dolarů, nemůže to dopadnout dobře. Zmiňovaných 20 milionů patří movitému obchodníkovi a zároveň podvodníkovi Arturu Shawovi(Alan Alda), který zaměstnancům podniku ukradl všechny peníze na penze. Zajímavé bylo dopravování auta ze zlata z vysoce postaveného patra budovy, při kterém jsem se celkem pobavil. Konec mohl být ale lépe dořešen, než že prostě hlavního hrdinu zavřeli do vězení a pak už nic. Dobrý film, ale znám i lepší komedie. Hodnotím čtyřmi hvězdami...70% ()

Hollohlaway

Neuvěřitelně dobré obsazení dalo nakonec ucházející a překvapivě zábavnou a originální podívanou. Byl tam vtip, Matthew Broderick byl neuvěřitelnej, návrat v rozumné roli předvedl Eddie Murphy. Měl jsem očekávání mnohem horší, tudíž jsem mile překvapen a potěšen. ()

jenik71

Herecké obsazení dávalo určitou naději, že by to mohla být zábavná podívaná. Výsledkem je slabší odvar Dannyho parťáků. Kolikrát se už ve filmech promyšleně plánovalo, riskovalo a kradlo kvůli mizerným několika milionům dolarů. Ani Mistrovský plán nijak nad podobnými kousky nevyčnívá. Snad jenom kvůli tomu obsazení a solidní scéně s červeným (zlatým) Ferrari je to ještě za tři. ()

jefff

Solidní koukatelná oddychovka s trochu "zastaralými" herci. Broderick působí, že od Godzilly zestárl nejmíň o sto let, Eddie je sice pořád štramák, ale zub času ho taktéž ohlodal. Trochu mimo působil Casey Affleck, který se mi do této party vůbec nehodil. Ben Stiller odvedl opět dobrou práci a patří mezi komediální špičku. Ve vásledku mě film oravdu bavil, i když ke konci trochu upadal. I tak si ho budu pamatovat jako na film, který mě bavil a i rozesmál. ()

Soweek

Je příjemné vidět Eddieho po dloué době v něčem, co není úplná sračka nebo film určený pro 5ti leté děti. ()

slovan1

Průměrně zábavná jednohubka s pomalejším rozjezdem. Plánování loupeže bylo možná až moc dopodrobna a táhlo se. Když už se vlítlo na věc,tak se film dostal do zábavnější fáze. Jednoznačně plusové body za Murphyho a jeho ukecanou hubu :-) ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)