Evidence

všechny plakáty

Štyria najlepší priatelia vyrazia na výlet spojený s kempovaním. Ryan túto cestu chystá už dlhšie, pretoťe chce nakrútiť dokument o kamarátovi Brettovi.Pri prechádzke lesom si táborníci čoskoro uvedomia, že tu nie sú sami. Ich cestu skríži tajomná postava, ktorá ich začne loviť. (Slavigrom)

Game90

Jeden z kvalitnejších Found Footage hororov. Najprv som si myslel ze to bude to čo vždy partička na výlete a neznáme monštrá, ale posledná tretina sa rozbehla a bolo všetko.... ()

hiroshima

Found footage horory nejsou můj šálek kávy a tak jsem ani snímku Evidence moc nedůvěřoval. Chyba. Bavil jsem se. I když jsem se díval za bílého dne, párkrát jsem se hezky lekl. Jedíné co mě zklamalo byl přebytek akce v druhé půli filmu. Ponechat "příšery více neviděné a film méně akčním, pak bych hodnotil ještě jednou hvězdičkou navíc. 60% ()

jorgus

asi jsem jeden z mala, ale me se libila spise prvni polovina filmu a ne ona zbesila jizda..to bylo jak ve strasidelnem zamku..:) ()

HonzyR

Mírně spoilerovaný komentář!! První půlka filmu solidně gradovaná atmosféra strachu z neznámého, vystřídá v druhé polovině zběsilá akce při které nejde "díky" ruční kamaře nic vidět, takže po skončení filmu ani skoro nevíte, kdo ubožáky vlastně honil. Banda lidí, jak už to tak u ručních kamer často bývá, nesympatická, o to víc si ale potom užijete jejich konce :) Motiv originální (tedy ve světě kde ručním kamerám vládnou Paranormal activity) nicméně mám pocit, že režisér úplně nevěděl, jaký žánr vlastně chce točit - horor (začátek ve stylu Záhady Blair witch je velmi očividný), akce (věčné běhání ve tmě podobné jako tomu bylo u REC, ovšem v mnohem menším měřítku) , scifi (nepřípomínalo vám konečně rozuzlení tak trochu Resident evil?)??? 70% ()

dawe787

Hustý překvápko, které dokazuje po celé dvě třetiny filmu, že se dá natáčet i s padesátkou dolarů v kapse, ale pak teda něco přihodili do nákladů. Každopádně jsem se nenudil a od asi čtvrté minuty jsem byl zvědavej až do konce, co bude dál. ()

jamesjimbo

OMG, první část filmu byla poměrně zajímavá a zábavná, ale ce se stalo v druhé části, to byla hotová genocida na diváka - film je natáčen na digitální zrcadlovku, tzn. že záznam je (nebo by měl být) "čistý". Ale chápu, že tahle souvislost nemusí všem dojít a dojde třeba jen fotografům (těm skutečně tento snímek nedoporučuji) A v čem že je tedy problém? No v druhé části filmu se atmosféra zhustí, začne se pobíhat po lese atd a kamera začne dělat záseky a šum. Jenže těch záseků je tolik, že jsem skutečně myslel, že se půjdu zastřelit. Každý zásek je doprovázen samozřejmě hrozným zvukem a celé to diváka přivádí k šílenství. Mám rád tyhle filmy, ale z tohoto se mi udělalo nevolno, skoro jsem ho ani nedokoukal (ale ze zvědavosti jsem se toho konce dožil, nic originálního, ale ani neurazí). Ale ty záseky, bože ty záseky... Zruinovalo mi to celý film. ()

hororwatch

Třaslavá kamera mi nevadí, ale co je moc to je příliš. Zas jeden z filmů za kačku, co se snaží vydělat majland, tentokrát ovšem by chtěli opravdu za nic. Prvních 30 minut se nic neděje a my se seznamujeme s čtveřicí nemastných neslaných hrdninů, kteří vedou nudné dialogy, což se na filmy tohoto druhu patří- snažit se být přirozený. Každopádně tohle byla ta lepší část filmu. Cca v 45 minutě, kdy vymřelo mužské obsazení a zbyly jen dvě uječený blbky, se ze tmy konečně vyřítí něco, co připomínalo 1) člověka v lacinym medvědím obleku 2) měl to být vlkodlak 3) nebo snad stiga? . Ve výsledku je to fuk, protože si člověk od té minuty pokládá otázky typu: ,,K čemu je dobrý to, že mají holky jakože už 20 min vybíjející se zrnící kameru''( otravný jako kráva i na FF) a v podstatě ve chvíli, kdy začne od té 40 minuty akce, uvidíte jen pár souvislých záběrů, zbytek zem- uječená píča- gorila s červenejma očima-zem( cyklus se opakuje až dokonce). Tohle fakt ne!!! Nebo ten voják, vojenskej prostor a vůbec ti nakažení, zombíci nebo vlkodlaci. To měl být jako pokus o originalitu? A k čemu to jako mělo být když jsme neviděli absolutně nic. Připadá mi, že zajímavej found footage s decentně třaslavou kamerou umí natočit jen dobrej režisér. Naopak ti, kteří nic neumí toho zneužijí aby zakryli svůj neum. Howie Askins- černej puntík. ()

Ben Nevis

Amatérský scénář neúspěšně zamaskovaný amatérskou kamerou. Přesto že žánr "found footage" umřel na úbytě, občas se najde něco jako Evidence, který se do toho obuje plnou parou. Hlavně, aby to vypadalo co nejrealističtěji, což znamená, že "kameraman" neumí točit, takže na své si hlavně přijdou přírodovědci, protože detailní záběry listí, větví a křoví nenajdou ani v dokumentech National Geographic. Málem mi z toho věčného třesení, točení a blikání kamery bylo nevolno. Když se překlátíme přes typický úvod (idiotické postavy vysvětlují svoje stupidní nápady) přecházející do typické hysterie, čeká nás překvápko ve formě změny prostředí. Konec je spíše zombie videohra než odhalení strašidla. ()

Rockerman

Po slibném začátku, kdy jsme se podívali do výstřihu sympatické a hezké Abi, přichází nudná pasáž, se stupidními dialogy obou párů. Po polovině pak začíná něco, co nemá obdoby. Neuvěřitelně roztřesená a poruchová kamera nám nabízí hlavně zadky utíkajících dívek před "něčím". V závěrečných několika minutách přichází masakr, ale zase vidíme jen útržky a krátké sekvence a to vše navíc ještě ve tmě. Nejlepší horory jsou ty, kdy to zlo jen tušíme, než abychom jej měli neustále na očích, ale tady přichází konec a divák je ponechán bez vysvětlení, jen z vlastní fantazií a důvtipem, aby sám pochopil, oč tu šlo. Možná, že jsem se nedíval dost pozorně, ale myslím, že těch indícií a střípků, abychom tu mozaiku poskládali, je tady málo. Ale je vůbec nutné, abychom to chápali? ()

MikeeTheory odpad!

Hrůza a utrpení. Měl jsem pocit, že film trvá minimálně dvě hodiny. Tolik nelogičnosti v jednom filmu jsem snad ještě nikdy neviděl. Těžko se divit, když scénář dělal jeden z (ne)herců. Ach jo ... ()

RobLord odpad!

Slabé, VELICE slabé, jak už bývá u found footage hororů zvykem. Nejprve sledujeme partičku rozhádaných a ne příliš sympatických přátel jak si dělají do kalhot někde na okraji lesoparku. SPOILER! Pak se ve snaze tvůrců být originální děj zvrtne do zombie assaultu, což by byla dobrá zpráva, kdyby to bylo dobře udělané, což není. ()

n3uro

Nikdy mi hodina nepřišla tak dlouhá... Prvních 70% filmu docela nudnej šeď klasických teenagerských vyvražďováků s občasnou zajímavou chvilkou. Posledních 30% filmu vypadá jako sci-fi zombie post-apo akce ale v podstatě víc než vysvětluje, spíš se do příběhu zamotává. Kamera v poslední části filmu je ostřesná, efekty taky, takže se to dost těžko sleduje (a to nemluvim o lidech trpících epilepsíí, kterým tenhle film nedoporučuju).Mě tyhle zmatený krváky už nic neříkaj. 25% a nejsem si ani jistej proč. ()

Kingjiri

Na Evidence jsem se podival jen kvůli množícím se pozitivním ohlasům ze strany renomovanejch ČSFD uživatelů, ale v tomhle případě jejich nadšení vůbec nesdílim. Žádnou originalitu jsem v Evidence nezaznamenal a všechno se veze na vlně žánrový průměrnosti. Pro větší autenticitu neni vůbec nic vysvětleno, jenomže takový scénáře bez minimálně naznačenýho vysvětlení proč se něco dělo bytostně nesnášim. Situaci už moc nezachraňuje ani poněkud akční závěrečná půlhodinka, která mi byla sympatická hlavně tim, že připomínala herní FPS střílečky, dvě silnější hvězdy. ()

cerbygerby

Jedná se o horor který je točený ruční kamerou..opravdu celý film je natočen jednou kamerou a to tak že to tedy nenudí, děj pěkně graduje, kdyby člověk nevěděl že se kouká na horor, ze začátku by si myslel bůh ví co, ale jistě né to že to bude takhle napínavej horor..parta 4 lidí jde točit dokument do lesa, po chvíli začne řev a pomalu se to rozjede :) jenže konec filmu je velmi chaotický, když se má dostavit nějaké to vysvětlení celé věci, začnou titulky a mezi nimi pokračování příběhu, skoro 5-10 minut útržky které jdou špatně vidět a rozpoznat...vím že je to udělané schválně, ale mě ten konec trochu sklamal... jinak by to bylo určitě hodnocené více hvězdami, takhlůe jen solidní 3* a 60% ()

AngelG

Typická skupinka dementů, typický průběh, typicky je téměř vše vidět rozmazaně anebo vůbec.. ale hlavně - sice je fajn, když je film svým způsobem tajemný, ale tady to..?! na začátku to vypadá docela slibně, tejemné skřeky apod.. ale po tom se z toho stává spíš jenom taková matlanina všecho možného.. a od poloviny filmu mi připadalo, jako by už ani tvůrci nevěděli co s tim, tak tam začli něco jakože přidávat asi aby to podle nich mělo větší "koule" a pak to samozřejmě ukončili co nejdementněji to šlo.. takže nic nevysvětlené odkud, co to je, proč.. ale tak jako atmosféru to vcelku má, lekat se u toho taky může a nepatří to úplně do kategorie Chernobyl Diaries.. takže to újde.. ;) ()

Orina

Velmi nadprůměrný found footage a ani to nemusela být duchařina, aby se mi to líbilo. Docela mě ale zarazilo, že partička jednou cosi viděla v dálce a okamžitě se začali všichni hroutit...to mohlo být trochu pozvolnější. No každopádně celou jednou hvězdou mohu s klidem ohodnotit velmi povedené závěrečné titulky, které velmi nenápadně donutily člověka si je přečíst. ()

1Legend1

Připadal jsem si jako v Blair Witch, ale tohle měl takový nějaký jiný nádech. Zajímavé příšery, přišly mi někdy až tak komicky, že jsem se jich bál. Vím, vím, že v dnešní době je takovýchto filmů mraky, ale tenhle na mě působil zároveň strašně kýčovitě a zároveň velice napínavě a dechberoucně. Ale jo, za odvahu do takového snímku jít dávám 4*. 70% ()

S.U.E.S.

Čiré inferno. To, co ze startu vypadalo jako klasická variace na Záhadu Blair Witch, se po polovině filmu proměnilo v nečekaně zběsilou jízdu která vyvrcholila naprostým masakrem v záhadném podzemí. Navzdory zdejšímu celkovému hodnocení velice povedený snímek, který překvapil hlavně tím že se vydal trochu jinou cestou než jeho podobní bráškové. ()