Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Evbad

Ještě nikdy se mi v kině nestalo, abych neměl daleko k tomu se zvednout a zařvat na lidi, kteří se smáli při pohledu na zdrogovanýho DiCapria, žvejkali u toho popcorn a chlemtali colu, jestli nejsou náhodou do palice namrdaný. Nestalo se mi to až do dneška při sledování Vlka z Wallstreet. Fakt by mě zajímalo, kolik lidí se u toho smíchu zamyslelo nad tím, že kvůli takovým lidem jako byl hlavní hrdina byla hypoteční krize a prachy z našich daní tečou místo na důchody, silnice nebo školky na sanaci děr, který udělali takovýhle parchanti. Přitom do zbytečně dlouhejch tří hodin stačilo vložit dvě minutky, v kterých by řekli svý lidi, který hlavní "hrdina" obral o všechno. Pak se nemáme co divit, že to jde se světem do hajzlu. DiCaprio to sice zahrál skvěle, ale negativní emoce to u mě prostě pohřbily. Howgh. ()

stephen.seni

Tak musím priznať, že som sa rozhodoval medzi 4* a 5*. Dôvody prečo som sa rozhodol pre 5*: Leonardo DiCaprio - jednoducho bol Boží - iného herca si v tomto filme neviem predstaviť (možno, že ešte s Robert Downey Jr. by to bolo zaujímavé). Ďalej to bol humor - bol trošku zvláštny. Možno niekedy na pohľad podobný ako pri Hangover, ale nie tak celkom. Tu ten humor dotvárali "hlášky", ktoré pri niektorých scénach boli neskutočné. Ďalší dôvod je originalita - taká "tvrdá" komédia a pri tom drama. O 4* som možno uvažoval možno preto, že som očakával trošku strhujúcejší dej s nejakou tou gradáciou do konca - tá síce prišla z časti, ale nie v takej intenzite. Ale nakoľko to je podľa (vraj) "životného príbehu" tak gradáciu nevymyslíš - to je jednoducho život. ()

B3njamin

Když srovnám filmy od Scorsesiho filmy, jako Casino, Mafiáni a Skrytou identitu tak tenhle film se jim vůbec nevyrovná. Přišlo mi, že některé scény byli zbytečné, jenom natahovali film... ()

FEAR99

Scorsese je režijní legenda. I když jsem spíš mladší ročník a jeho dřívější, do jisté míry kultovní filmy neznám a nikdy jsem je neviděl, tak většina novějších kousků mě vždy hodně bavila a nějakým způsobem mě filmově obohatila. Ať už se jednalo o oskarovou Skrytou identitu, neskutečně mrazivý a v závěru vypointovaný Prokletý ostrov (po těch letech dost možná opravdu masterpiece) a samozřejmě nesmím opomenout dětského Huga, kterému jsem taktéž přišel na chuť. Všechny filmy spojovala neskutečná technická preciznost a to samé můžu říct i u vlka. Režijně je to natočeno opravdu dravě a Scorsese si pořád dává mladší ročníky k snídani. Ale tentokrát mě to narozdíl od 95% uživatelů vůbec nedostalo. Vlk mě přišel nezajímavý a i když ze začátku dokáže zaujmout, tak svoje kouzlo postupem času zaniká a ke konci už mě to vlastně vůbec nezajímalo. U vlka jsem se přejedl a po hodince jsem si uvědomil, že to jede pořád ve stejných kolejích, po dvou hodinách jsem už věděl, že to pořád pojede ve stejných kolejích a pravděpodobně už nemůžu čekat nějaké zlepšení. A to se samozřejmě nedostavilo. Uznávám řemeslné kvality, uznávám, že oblíbenec Leo je prostě frajer s velkým f a i zbytek předvádí parádní výkony ať už se jedná o brejlatého Hilla, nahou Margot Robbie, úchylného McConaugheyho a zvlášť se mi líbil oskarový Jean Dujardin. Vlastně až na nevýrazného Kyla Chandlera je to opravdu herecký klenot. Proč tedy 2*? Protože to je stereotypní film, kde se 3 hodiny v kuse fuckuje, souloží, chlastá, hulí, droguje a nic víc! Nepřišlo mi to zajímavé, osudy Jordana Belforda mi byly absolutně ukradené a když v 80. minutě v kinosálu zjistíte, že vás ještě 100 minut čeká a uvědomíte si, že vás to opravdu nějak moc nebere, je zle. Čekal jsem mnohem víc a upřímně ani moc nechápu ten humbuk, který se kolem Vlka z Wall Street vyvolal. Vím, že jsem v menšině, ale nebudu zvyšovat hvězdičky za film, který mě moc nebavil, který jede pořád ve stejné úrovni a moc zapamatováníhodných scén se nenajde. Po 24 hodinách ve mě neutkvělo v podstatě nic. Zklamání! Radši bych si hned pustil pořád výborný Prokletý ostrov. ()

watari

3 hodiny? téměř plné kino? Really?..Za mě jedna hvězda jen snad za to, že že to bylo celkem slušně natočené, ač ani tou jsem si nebyla jistá. A teď mínusy: První takový detail co se mě osobně nelíbí, je to, když na vás z plátna herec mluví. Dle mého je to otravné a hlavně...proč?! .. další věcí která nejspíše nebude tak objektivní, ale patří sem je celkový děj filmů, nesmyslně natáhlý na 3 hodiny, přitom by všehovšudy stačila tak hodinka a půl. Stále se opakující scény..drogy..ženský..drogy ..ženský..A náš vlk je akorát feťák a bezpáteřní ****** Ve výsledku je člověk akorát nasranej, páč takhle chtě nechtě, to na světě bohužel chodí. Takže jde člověk z kina, nadává... a co z toho? .... ()

misul96

Po téhle bombě je pro mě Leonardo DiCaprio bůh všech bohů. Můj obdiv za absolutně zfetovaný scény, no a vlastně za všechno, mělo to zkrátka "šťávu", i když chvílemi mi to přišlo už moc zdlouhavý. 80%. ()

RomanT

Nenapadá mě opravdu nikdo jiný než diCaprio, kdo by byl schopen tento gejzír energie uhrát. Klobouk dolů. Film dobrý, ale obávám se, že se díky němu Belfort stane vzorem pro novou armádu mladých nadějných zmrdů stejně jako se jím stal Gekko před čtvrt stoletím. Edit: S týdenním odstupem mi stále vadí to, že Scrosese ani nenaznačil jakoukoli kritiku Belforta a jeho obsazením to potvrdil. I těch pár sekund záběru ve vězení si užival na tenisovém kurtu. Kdyby šlo o od stolu napsanou "Pařbu na Wall Street", neřekl bych ani slovo, ale tady jde o příběh skutečného člověka, který přesto jak s lidmi vyjebával, je prezentován jako úspěšný představitel amerického snu. ()

Filas24

Jako opravdový člověk je Jordan Belfort opravdu pěkný ......, ale tady se hodnotí samostatný film a jako takový ho bez jakýchkoliv výčitek musím ohodnotit na 5 *. Byl to jeden z mála filmů, kde jsem žasl tím co se v něm dějě a zároveň se tomu nepřestával smát. Hlavně výkon L. DiCapria byl na jedničku a pokud mu doteď Oscar za hlavní roli ve filmu unikal, tak za tento film by si ho rozhodně zasloužil. ()

ynot

Hóóódně velké zklamání. Zbytečně utracené peníze a ztracený čas v natřískaném kině. Takových filmů už tu bylo - prachy, sex, drogy, násilí (aspoň toho se tentokrát Scorsese trochu zdržel). A zoufale dlouhé - po dlouhé době se mi chtělo odejít z kina v půlce. Jako alegorie zvráceného světa uctívajícího boha Mamona dobrý, jako rejpanec do všech agentů s teplou vodou tak slušný, ale jinak nic víc. Doufám, že se tam aspoň hoši z OVB, Partners, BK a jim podobní taky našli. Nejsmutnější je, že spousta troubů bude mít hajzlíka Jordana za cool vzor. Kdyby všechna ta ocenění a hodnocení nevyvolávala tak vysoká očekávání, dal bych 3, ale takhle se nebojím dát 2. Nelíbilo, zklamalo. Ba co víc - cítím se podveden, že jsem si nechal tohle prodat. ()

sarkadc

Byla to jízda... a krom vynikajícího DiCapria, rozhodně stojí za vyzdvihnutí i McConaughey. Bavila jsem se celou dobu. Leo, doufám, že tě plešoun letos nemine. ()

rey17

Dobrý film, který je dle mého názoru přeseňovaný, zbytečně dlouhý (mohl mít o 45 minut méně), kvalitní herecké výkony, střih, hudba. 77% ()

luciasce

Mělo to pár velmi světlých okamžiků, kdy se člověk zasmál, viz.scéna z klubu po schodech k autu, ale nebylo jich moc, výkon DiCapria byl ale bezchybný, dostává čím dál lepší role a hraje je skvěle. ()

angeline

Průměrný film s plochými předvídatelnými postavami, ve kterém se nestane nic neočekávaného, a který dělá dobrým především dobrá a drahá produkce. Krom toho se táhne, protože je plný dlouhých nezábavných konverzací o ničem. Jediné plus je, že hlavní čurák zůstane čurákem a svůj příběh si sám sepsal, za pěkné peníze prodal a všichni teď na něj koukají jako na svatý obrázek. Wall Street Olivera Stonea hraje s menším spektáklem vyšší a zajímavější hru. ()

Ornaldinho

Nesdílím počáteční nadšení většiny mých přátel, kteří tento film vyzdvihují do nebes a pokaždé s dodatkem, že se rovněž jedná o reklamu na kokain. Ani to si totiž nemyslím, jelikož jsem žádné kokainové orgie ve filmu neviděl. Pokud se film točí kolem nějaké drogy, pak je to ona kouzelná pilulka, jejíž jméno jsem již vytěsnil z paměti. Chválím výkon DiCapria a přitažlivost Margot Robbie, jejíž křivky jsem na rozdíl od většiny ostatních věcí a scén nezapomněl. Nejlepší scéna – když se Belfortovi najedou drogy při telefonování a následná cesta do domu. Tato herecká etuda se nepochybně stane kultovní a přibyde na vrchol DiCapriova hereckého portfolia. Bohužel scénář mě zklamal a příběh jako takový také. Režie mě držela v pozornosti až do konce, nicméně ne vzrušeného ani napjatého. Vše tak nějak vyšumělo a pro mě je to další z filmů s tzv. Avatar efektem, po němž si znova říkám, že do kin už na hollywoodské filmy chodit nebudu i přes sebelepší propagaci. V podstatě ze mě film vytáhnul peníze za produkt, který mi za to nestál stejně tak, jako v jeho příběhu prodávají makléři nepotřebné svým klientům. ()

Zlty_Dodo

Uzasna story o tom ako ludia, ktori nevedia nic len klamat, brat dorgy a sulozit, dokazu stat na vrchole financnej a spolocenskej pyramidy a uzivaju si to na plne gule. Nemohol som nesympatizovat s hlavnymi postavami napriek hlbokemu presvedceniu, ze tento styl "podnikania" a zivota sa mi hnusi od samej podlahy. Film ma prvu hodinu a pol spad, potom zacinaju byt niektore sceny uplne zbytocne az nudne a zhruba po 150 minutach uz som sa zacal tesit, ze to skonci. Herecke vykony, sceny a kamera na vysokej urovni, neda sa vela vytknut. Kazdopadne nenadchlo a ani neurazilo, znova to vidiet nemusim. ()

Elvis1994

Jednim dechem paráda. Tri hodiny se jen fetuje a píchá nebo v křečích otervíra Lamborghini Countach a to je zabava. Film tak kontroverzni az je to parada navic kdyz se tohle vsechno stalo. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení