Godzilla

• USA Godzilla (více)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Koocik

Spousta chyb a nedostatků, co se například tou zasranou kamerou v některých momentech týče nebo i hlavní pajdulák kazí celej film, příšerně a zbytečně dlouhá stopáž a krátkej záběr na samotnou příšerku - v tomhle ohledu bych osobně změnil název filmu na něco přijatelnějšího. Přeci jen film s názvem Godzilla, kterej má bejt o Godzille a ta tam vystupuje sotva pár minut, tak to je trošku nelogický. Je toho řada, co mě tam sralo, ale přesto to všechno byl sakramenc kurva masaker. Běžte se bodnout vy egoističtí namyšlení prdelo lízači bez špetky intelektu s mokrejma slípkama z kdejakejch hoven pro stupidní retardy (jakým je například ten šašek Wacoslaw) do těch svejch sraček typu expendables a pochopte, že todle je sci-fi. Tady vám mohou z prdele vylejzat ryby a stejně je to vše v rámci žánru. Todle byla pecka, která se nese v pravým duchu Godzilly a zaručeně jeden z nej monster filmů (pro mě s King Kongem obojí top1). Prostě zkrátka už mi sem servírujte druhej díl, jsem natěšenej jako důchodci před slevama v Kauflandu. ()

Beky

Když už tedy jedem vážně, musíme mít i logický scénář, pitomější film dlouhou nevznikne. Zlatý Emmerich! ()

ywo666

Mne sa tá nová Godzila moc nepáčila. Vyzerala ako poriadne nakysnutá postaršia ženská. Emerichov film ma bavil aj vďaka nápaditej akcií a zmyslu pre humor. To tu chýba. Boj godzilly s tými dvoma príšerami je trápne odflánutý. Godzilla s nepriateľmi pasuje a namiesto aby zahryzla. A to, že vytiahne svoje ďalšie schopnosti až neskôr? Prečo? A to akože armáda USA má menej rakiet a vojakov ako bežná teroristická bunka v pásme Gazy? A tie scény Aarona s príšerou. To som už videl asi tisíc krát. Dosdť klišé. Mne by ani nevadilo, že film je trochu hlúpejší, keby sa nebral tak vážne. Paradoxne ma viac bavila porvá polka kde Godzilla nebola. Som dosť sklamaný. Gareth rozhodne nie je taký talent ako sa tu všetci tvária. Na druhú stranu, nie je to úplná nuda. Ale čakal som viac. Keby na to idem do kina tak si trieskam hlavu o stenu. 65% ()

elanius

(96/2014) / Väčšinou mám tieto chobotiny docela rád, ale čo je moc ..... Hlavne úroveň tuposti dialógov neni vyvážená aspoň trochu atraktívnym dejom, nuda jak hrom. Nakoniec tá Emerichova Godzilla neni taká zlá :) (4/10) ()

noriaki

A tak dobře to začalo. Aniž bych si myslel že zbytek filmu bude tak stylový jako úvodní titulky, tak musím říct že jsem tajně doufal, že se alespoň vymaní z tuctové hollywoodské produkce. Ale ono ne, jede se podle klasické šablonky. Ploché postavy, spousta patriotismu, nějaké ta romantika a čas od času citově vyděračská vsuvka. Jestli děj něčím překvapil, tak negativně. Pokud se totiž monster movie téměř překlápí do dramatu o shledání šťastné rodinky, kterému občas přicmrndují prehistorické obludy, tak se o dobré práci scenáristy nedá mluvit ani s přimhouření obou očí. Režisér tomu taky moc nepomohl. I když je akce hodně, tak z ní není moc vidět. Spoustu scén je zhruba takových, že se na černém pozadí dvě černé skvrny motají kolem šedé skvrny a zdálky to pozorují tmavě zelené tečky. Zásada "člověk se nejvíc bojí toho co nevidí" je dobrá pro duchařský film, ale v Godzille je kontraproduktivní. Ergo, když se městem potuluje ještěr velikosti mrakodrapu, tak ho chci v plné parádě, protože vybafnutí za rohem se od něho stejně čekat nedá. Je to dvojnásobná škoda, protože když už se něco čirou náhodou odehrává během výbuchů a nebo dokonce za světla, tak to vypadá luxusně. ()

ivan bohatyr

Obrovská slátanina, absolutně bez trošky přemýšlení. Zpracování není špatné, i rozpočet očividně nebyl malý, ale scénář i režie úplně příšerné. Nevím jestli to tímto hrozným stylem dělají schválně protože ty "jednoduché" lidi to dneska "táhne" - čili penízky se kutálí, ale tohle rozhodně není kvalitní film. ()

hroubek

Nová Godzilla mě rozhodně překvapila a dost zaskočila. Trailery a celá propagační kampaň byly skvělé a Warneři se mohou plácat po zádech, jelikož ten film dokážou prodat i těm, kterým Godzilla nic neříká. A navíc tu máme další velkofilm s obřími příšerami od jednoho studia ani ne po roce, což ukazuje jak pevné nervy studio musí mít, když se odhodlalo k tomuto kroku. Gareth Edwards byl pro mě velká neznámá a rozhodně si tímto filmem neudělal ostudu, ba právě naopak ho dokázal ukočírovat s velkou ctí. Ke všemu se snaží přistupovat s realistickým pojetím a civilnější formou, což se mi vždycky líbí, i když ve výsledků je těch logických chyb kupodivu hodně moc. Problém je, že civilní forma moc dobře nesedí k blockbusteru o velkém ještěrovi, který bortí velkoměsta a kde se budovy tříští na miliardy kousků betonu a skla. Je cítit jistá rozpolcenost. Na jedné straně tu máme civilní linie o hledání pravdy a na druhé megalomanské a epické finále. A z mého pohledu tyhle dvě linie společně nefungují, tak jak by měly, ale každá zvlášť funguje velmi dobře. Edwards film nakopne už úvodními titulky, které mě příjemně vtáhly do příběhu a prakticky vším co se odehrává v Japonsku. Skvělý začátek v elektrárně funguje jako představení hrdinů, jejich motivací a i jako základní kámen pro další vývoj. Navíc je tu sám velký Heisenberg pardon myslel jsem Bryana Cranstona, který jasně ukazuje, proč ho tolik fanoušci milují. Je to jediná lidská postava, která dokáže filmu dát nějaký smysl a jeho osud nás bude zajímat a navíc v úvodu si nás získá jako málokdo. Bohužel to co se povedlo Cranstonovi se už nepovede nikomu jinému z lidský herců. Aaron Taylor-Johnson jen kouká a má smutné oči, Elizabeth Olson toho k hraní také moc nemá a totéž platí i o zbytku vedlejší postav Watanabe, Strathairn nebo Sally Hawkins. Spíše, než herecké výkony se můžete kochat atmosférou a skvělými triky, výpravou, opulentnosti, prostě na všem na čem jsou vidět peníze, protože ty peníze jsou opravdu vidět. A taky na samotné Godzille, když už se ukáže. Bohužel se ukáže až moc pozdě a její výstup občas působí jako vtip se špatnou pointou. A to mě hodně mrzelo. Jelikož jsem na to čekal a pokaždé, když se něco mělo dít, tak byl záběr na lidi a takhle asi pětkrát a když už došlo na samotný souboj tak jsem si ho neužil tolik jak jsem čekal. Nakonec jsem si uvědomil, že celá čtyřiceti minutovka bez Godzilli mě baví víc, než všechno s Godzillou a to je špatně, když jsem na filmu, který se jmenuje Godzilla. Rád bych se ještě zmínil a o částech na Havaji a v Nevadě, které jsou hodně atmosférické a nechybí jim ta velkolepost a strach z neznáma, kterou dokážou navodit několika záběry bez elektřiny. Akce, kterou vidíte je opravdu povedená a technická stránka nemá chybu, ale ten film potřebuje nějaké emoce a důvod fandit hlavním hrdinům, což se tady nedostaví. Godzilla není vůbec špatný film, jen prostě nesedne všem a hodně lidí zklame tím co předvede, protože měla navíc. PS: Pacif Rim mě bavil mnohem více, jelikož byl mnohem přímočařejší a upřímnější. () (méně) (více)

Maik22

Měl jsem Godzillu vždy za zákeřnou potvoru, která nás tady všechny sežere a zničí a ono ejhle, vyklubalo se z toho monstrum, které zachrání jak jinak než Ameriku...pardón, chtěl jsem říci "náš malinkatý lidský svět". Mr. Godzilla je jenom malou rybkou ve velkém akvárku a hlavní roli zde spíše zastupuje mutantí samec (i se svou starou,které musí pěkně smrdět z kotle) jménem MUTA. To vás při sledování tak dokonale zmate, že se sami zamýšlíte nad tím, komu vlastně budete fandit a o čem tohle všechno bude?Nebo pouze stačí vypnout mozek a užívat si dobrodružství. Musím říct, že atmosféra mě dokonale pohltila a krom prvních 15 minut, kdy jsem se vážně nudil při povinné scéně návratu vojáka go home jsem si to náramně užil. O akci a dobrodružství nebylo vážně nouze, a některé zvukové pasáže vás nutily být stále ve střehu. 80% ()

L_Johnny

Co čekat od filmu s názvem Godzilla... AWESOME! Takhle jsem si ho představoval, parádní popcornovka, a narozdíl od takového Pacific Rim to mělo i logiku. Pořádné zaběry, pár WTF scén i zajímavý příběh. Potěšilo že se tvůrci drželi původní godzily, vlastně je to taková parodie. Zkrátka film se musí brát s pořádnou nadsázkou a já si ho užil na 100% ()

romajz15

Paráda, přišel jsem z kina tak nadšený, jako už dlouho ne. Úžasné efekty, temná atmosféra napínavý a smysluplný děj. MUTO úžasně vytvoření, hodně mi připomínali Kaiju z Pacific Rimu. Hudba sice nebyla nějaká extra, ale špatná také ne. Ty závěrečné scény po výsadku jsou natočené úžasně. Ze všech herců má největší charisma asi Ken Watanabe. ()

VasaX

Godžira! Nečekejte že se jedná o remake holywoodské Godzilly. Tahle je pojatá trošku jinak, trošku seriózněji a trošku... veseleji? Já nevím, mé pocity jsou mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Vizuálně super, akce i děj fajn, vývoj má sem tam i lehce překvapivý moment a dostane se i na pár parádiček (aneb francouzák po godžirovsku nemá chybu). Navíc pan Godžira je tu vybarven v trochu jiném světle, které více dává smysl (ač je pořád lehce vycucané z prstu). Problém je že tu vlastně nejsou žádní lidští hlavní hrdinové. V podstatě největším lidským středobodem je přicmrndávač, co se chce dostat k ženě a dítěti, a v podstatě do děje výrazně nezasáhne. A druhým kamenem úrazu je prostě zbytečná dvouhodinovka... Můj zážitek je tak tak za čtyři hvězdičky (a to se na tom podepisuje 3D a Dolby Atmos), takže reálně je to spíše lepší průměr. Každopádně bych ale Godzillu nechtěl odepsat - tenhle kousek má něco do sebe. Proto tedy výsledné čtyři hvězdy. ()

Hennesy

Som sa normálne vytočil, tak nebudem ani písať koment...počkám, kým to opadne a potom sa prihlásim. Už to opadlo a vlastne je to príjemný monster movie. Postavy tu síce hrajú druhé husle, ale kto na ne zvedavý.:) ()

Mishqo

Devízou tejto Godzilly je, že netlačí na pílu a nespráva sa ako obyčajný, akciou prepchatý blockbuster. Práve naopak snaží sa rozpovedať príbeh (pár vecí si odpustiť mohli) a odkrýva nám tajomstvo Godzilly postupne, akčné scény servíruje po troške, akoby nám režisér dával iba ochutnávku, drží nás v napätí a v závere to na nás rozbalí. Konečne trailer, ktorý toho veľa neprezradil a práve preto je Godzilla plná prekvapení. A Godzilla bola prenádherná, mal som chuť si ju pohladkať. Čiže atmosférický, audiovizuálne podmanivý monštrózny film. Spokojnosť? Určite áno. ()

Trustme

Příliš povyku pro nic... Filmaři opět probudili unavené monstrum, které je již v důchodu od sedmdesátých let, jen občas si přivydělá nějakým tím melouchem v zahraničí. Godzilla dostala nový facelifting do původnější japonské naivní fasády, kterou se snažil před šestnácti léty Roland Emmerich zestrašnit. Godzilla 2014 je upachtěné dílo, kde se málo ničí a ve tmě hodně křičí. Řev monster důkladně otestuje vaše domácí kino a je možné, že tak nečekaně prožijete 4DX movie, kdy vám spadne lustr na hlavu či popraskají vodovodní trubky. Až tak moc příšery řvou! A co na to Gappa? Kdy přijde její čas? ()

Timak

Tak pro mě zklamání. Jednoznačně. Asi patřím mezi hrstku lidí, co si myslí, že Godzilla z roku 1998 je lepší pecka než tohle? Takhle unuděnej jsem už dlouho nebyl. Jedna * za vizuál a jedna * za Elizabeth. Jinak se na to opravdu nemá cenu koukat. 100x ohrané klišé - "Nedělej te to! Musíme! Bezpečnost lidí na prvním místě. A pak - jejda, to jsme neměli. Bezpečnost ohrožena. Máme 60 sekund bla bla ... " ()

Pump

Zoufalé herecké výkony Aaarona Taylor-Johnsona a Bryana Cranstona jsou to nejmenší zlo toho filmu. Dokoukal jsem to s vypětím všech sil. Opravdu špatné modely zvířátek a špatná hudba dílo skázy dokonají. Přeji příjemný filmový zážitek. ()

sskrblik

Co jste viděl pane? "Pacific Rim, Pacific Rim". No dobře, byla tam i Godzilla. Přiznám se, že kromě filmu z roku 1998 neznám japonská zpracování, takže nedokážu posoudit jestli je pouze v téhle verzi význam přerostlé ještěrky ztvárněn přesně naopak. Nicméně beru to jako pozitivní stránku, alespoň se tento remake nedělal úplně zbytečně, jak tomu poslední dobou u restartů slavných sérií bývá. Po vizuální stránce jsem neměl příliš problémů, ale v ději a v chování lidských hrdinů jsem si často kladl otázku na srdce: to myslí vážně? Nechci spoilerovat, avšak uvidíte sami, že je tu řada momentů, které hrají pouze na efekt. Z jednotlivých scén na diváka utočí víc "psí oči" herců než samotné monstrum, čímž se dostáveme k tomu, že až závěrečná část je přesně to na co jste celou dobu čekali. Takže za sebe oceňuji velkou námahu tvůrců s tím, že je to pastva pro oči. Jako celek však působí neuceleně a přitom potenciál tam byl. ()

VanTom

Nejlepších je prvních pár desetiminutovek, kdy příznaky tušeného megamonstra a jeho předpokládané parametry vzbuzují skutečnou úctu a strach. Po výměně hlavních hrdinů (nicméně lidi obecně na sebe moc pozornosti nestrhávají) však upadne snímek do nemilé jednotvárnosti, protože už se nic neočekávaného nestane, přes okoukané žánrové stereotypy jen pomalu míříme k finálnímu střetu. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)