Miranda

• Velká Británie Miranda
Velká Británie, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner, Luke Pasqualino (více)

Série(4) / Epizody(20)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

wendus92

Prostě hilarious. Všechny postavy jsou naprosto skvělý. Druhá řada už trochu poklusávala, ale i tak dávám plný počet. ()

PrincessB

Ano, ono to vlastně je všechno takové trapné a vtipy se opakují, ale .. on je to vlastně jeden z nejvtipnějších seriálů, jaký jsem kdy viděla. Díky Bohu za něj! Miranda Hart je komediální talent! UPDATE: Po shlédnutí posledních dílů musím srazit hodnoceni na 4* - takový romantický patos hodný venezuelských telenovel si tento skvělý seriál nezasloužil, jsem zklamaná, ovšem na předchozí díly budu vždy vzpomínat v dobrém. ()

Charlinka

Musim říct, že jsem byla překvapená ja moc jsem se obzvláště u první a druhý série nasmála. Je něco zvláštního na Mirandě Hart co činí téměř cokoliv co řekne nejmíň 10x vtipnější. ()

socket7

Už hodně, hodně dlouho jsem se u ničeho takhle nepobavil, naposledy snad jen u Garth Marenghi's Darkplace. A to myslím smrtelně vážně! Postačujícím důkazem bude fakt, že se opravdu málokdy směju retardovaně na celej barák. Občas tedy Miranda jde až za hranici trapnosti, ale jde za ní takovým způsobem, že to ve výsledku vůbec nevadí a naopak člověk chce aby prováděla větší a větší píčoviny. This is, what I Call, Such fun! Hlášky typu "Like Anne Frank, but more depressing", “Get me a skinny frappaccino, I’ve no idea what that is, I'd like to think you’d be presented with a tiny Italian man”, nebo "If I jogged braless it would look like I was smuggling ferrets in my armpits..." Patří už do zlatého fondu. Zamrzí opět tradičně málo epizod (tři série po 6ti dílech), a extrémně příšerná úvodní znělka - něco tak nevkusně odporného jsem snad ještě neslyšel - ale to je jen malá chybička na jinak opravdu vynikajícím seriálu. Jsem zvědav i na její různé stand-upy. ()

Leeslie

Miranda je nejvtipnější anglický sitcom, nebál bych se tvrdit: NEJVTIPNĚJŠÍ SITCOM VŮBEC. Ačkoliv se nějaké vtípky neustále opakují, po 2. díle vám začne lézt krkem její neustálé padání, Miranda je prostě odpočinkový seriál, při kterém úplně vypnete mozek a od srdce ze zasmějete. Miranda Hart je výborná komediální herečka a velmi dobrá scénáristka... 5 hvězdiček bez debat! ()

nattyxh

5 herců, 3 místnosti (průměrně) a nehorázná zábava. Miranda je tak neuvěřitelná, že se za ní někdy i stydím, ale přesto je úžasná. Je to takovej slon v porcelánu a tím porcelánem myslím společnost. Některé její hlášky jsou neskutečný :D a skoro vždycky zachrání tu situaci kterou podělá. Pro všechny, kteří mají rádi Britský humor. ()

rogger

Po 1.sérii 50% zábavy a 50% trápnosti. Ok.. ...Prdenie v každom druhom diely a "nahodné" zakopnutie každý 1.diel to zhodím skôr na 75 na 25. Oooh, soury 😊 ()

kubilov

Musím se přiznat, že jsem rozhodně neviděl všechny díly, ale nárazově asi dobrou polovinu. Miranda je sice místy otravná, většinou však docela zábavná. Slabší 4* ()

bigbadboy

To co v prvních dílech bylo vtipné se neustálým opakováním stává trapné a poslední série už je ala Tak jde čas = Nekoukatelné. ()

Elio

Upřímně řečeno, za fasádou tak trochu přihroublého humoru, který mi zase tak moc neseděl, a mnohdy velmi absurdních situací, se skrývaly živé charaktery, pěkné myšlenky a hlavně obrovská radost z hraní. A i když jsem si byla jistá, že Miranda je seriálem dost specifickým a místy zábavným, o jeho pravé hodnotě mě přesvědčily hlavně závěrečné dva díly, které stavěly na citlivém sentimentu z předchozích řad a celé tohle dílko nesoucí se na myšlence, že nejít s davem je jednoduše občas důležité, protože o tom život jednoduše je, zakončily velmi vkusně. Smekám a loučím se s Mirandou se slzami v očích, protože, světe div se, za těch pár dní, kdy jsem seriál stačila zhltnout, mi opravdu přirostla k srdci. Let's gallop! ()

kolodej1 odpad!

nevím, co na tom kdo vidí, nechal jsem se zlákat vysokým hodnocením, ale je to naprosto příšerný. Vtípky vesměs velice primitivní, jak taky jinak, když je to natočeno stylem, že každá i holá věta musí ústit ve vtip. Je to tedy maximálně křečovité, plné nuceného rádobyhumoru, k tomu ještě otřesný zlozvyk, že za každou větou, byť by mohla způsobit maximálně pousmání, je přimíchán hurónský smích. Co se hereckých výkonů týče, je to naprostá šmíra, jako kdyby to přišli odehrát náhodní kolemjdoucí. Zoufale špatné, po všech stránkách. Již nikdy více ()

hony23

Není příliš hereček s takovým smyslem pro humor, jako má Miranda Hart. A v tomto seriálu ho náležitě prodává. Škoda jen, že nemá stejně zdatné protihráče a je na veškerou komiku tak trochu sama. ()

kolly13

Je to plné potenciálu a Hart je velice dobrá v komediální poloze. Ale scénář je slabý a někteří spoluherci by raději měli nosit kafe. ()

Nugat

je to, jak já říkám, surikata :-) úžasná komedie "řekni ano!!!" "ale komu" "NA TOM NESEJDE!!!" Miranda je strašná, neschopná rozhledu, velká, neohrabaná, bez vkusu, dokonce prdí na veřejnosti a jakmile je okolo jeden a více lidí, umí se krásně ztrapnit :-) Miranda je super komička. Dplňuji další získaná ocenění: 2009 Awards, 2010 nejlepší ženský herecký výkon Monte Carlo, 2011 Best British Comedy a další plus spousta nominací ()

klara.leb

Dokonalý seriál pro příznivce britského humoru. Seriál disponuje originalitou a tolika klišé zároveň, že je to na tak perfektní úrovni, jakou vidíme v Mirandě. Tak absurdní, až je to geniální. Jak by řekl Zdeněk Polreich: Je to taková pěkná píčovina. Such fun! ()

zigy

Pokud je seriál totálně určen pro ženy a stejně baví i mě muže, tak je tahle vtipnější verze Bridget Jones fakt povedená. ()