Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

danca044

Takovýhle film jsem ještě neviděla. Kouzelníky jsem nikdy moc nemusela, ale po tomhle jsem na ně změnila názor. Film má originální příběh, nechybí napětí ani věci na zamyšlení. Louis Leterrier se překonal a dal filmu život. Tento film určitě nikoho neomrzí. ()

Kejdlo

Podfukáři jsou stylová jízda s velmi sympatickou partičkou herců a porcí vizuálních hrátek k tomu. Nad dějem a příběhem jsem ale raději moc nepřemýšlel, jinak bych si "Now you see me" ani nedokázal užít. Celkově příjemný blockbuster, od kterého se musí očekávat pouze zábava a opravdu nic víc. 7/10 ()

SG-1

"A až to uděláte, agente Rhodesi, předvedl byste mi ten výraz naprostého zděšení? Bude se hodit na obal mého dvd." -Thaddeus Bradley- ()

LexBarker

Zase jsem si jednou liboval nad povedeným filmečkem.Slušně obsazený kouzelnický thriller mě ani na chvilku nenudil,pořád jsem čekal co bude dál...A hlavně,během filmu jsem nehledal nelogičnosti,protože jsem k tomu nedostal prostor...Neustále bylo na co se dívat,komu fandit... ()

Sdoom

Zběsilé tempo, žádné vysvětlování, motivace postav nedostačující, závěrečný twist ad absurdum. Chtělo to při psaní scénáře a natačení filmu víc myslet. Po pár dnech už ani člověk neví, o čem to vlastně bylo. Takovéto mnohonásobné plýtvání hereckým talentem jsem už dlouho neviděl. (HD, orig.) ()

Firebug

Snímek Now You See Me můžete lehce sestřelit za nelogičnost, popírání některých fyzikálních zákonů a za příliš zřetelnou snahu, diváka ohromovat a mást. Tedy za ty samé věci, které lze vytýkat kouzelnickému triku, kterému je snímek více než trefnou metaforou. Hlavním údělem iluzionisty je oblafnout diváka za pomocí mnoha prostředků, které jsou ve snímku krásně vysvětleny, no a nakonec použity na vás. Protože vy jste ten divák. Neočekávejte nic převratného, usedněte do čehokoliv podle libosti a bavte se jako u pompézní kouzelnické show. Sympatičtí herci už jsou jenom příjemným bonusem. Zábavné (i když trochu ušmudlané) 4* ()

kenkaku

OBROVSKÉ MÍNUS filmu je neschopnost si najít tu zdravou mez kdy dělat z diváka blbce a kdy ne. Prostě pokud skupinka iluzionistů provádí triky, které vypadají zajímavě a ještě navíc během děje dojde k vykecání "jak na to" je to nádhera. To se mi líbí moc. Ale jakmile se zajde za rozumnou mez a tlačí se na pilu příliš (a ještě bez vysvětlení) tak to akorát boří dojem mazaně napsané a zpracované podívané. Nebýt těch několika šlápnutí vedle (utažení přes závit) dal bych 3-4 hvězdičky. Co ale stáhlo film na úroveň "nikdy více" byl závěr... tedy na tuhle zápletku bylo třeba hodně fantazie :/. ()

Forsberg11

Prvých 20 - 30 minút Podfukári bavia dokonale. Je sa na čo pozerať, herci sú zajímavý, dej má spád. Ale postupom času sa to všetko mení na prekombinovanú frašku, ktorá sa hrá na viac ako je a úprimne povedané robí z diváka debila. Menej je niekedy viac. Potešil hlavne Eisenberg, ktorý sa mi konečne v nejakom filme páčil. Takéto role mu seknú. Ruffalo taktiež skvelý. Zaujímavý film s krachujúcim záverom a prehnanými efektami.... 70 %!! EDIT (16.1.2014): po uležaní filmu v hlave znižujem na 3* a 60 %! ()

Arkanoid

Postavy podľa šablóny, ale dobre sa na ne pozerá, ak máte medzi hercami svojich miláčikov. Dej viete určiť po prvej polhodine. Viete čo sa stane, no láka vás pozerať sa, ako sa to stane. Ide len o potešenie tvorcov z hry s divákom a prechytračenie diváka náhle podaným záverečným zvratom, ktorý z ničoho nevyplýva. Hviezdy dáte podľa toho, ako sa vám páčili kúzla a scenáristické zvraty a zvratky. ()

pavcas

Jeden z nejlepších filmů o iluzionistech co jsem kdy viděla a nestává se mi zrovna běžně ani to, že bych se celej film omámeně usmívala a nemohla se dočkat co vymyslí dál. Od začátku až do konce zábavný, chytlavý, nepostrádající prvek překvapení a do poslední chvíle nás tahající za nos. Vážně skvělá podívaná, dokonalý mechanismus, kde všechno zapadne tam kam má, divák se jen baví, i když pravda, musí mít postřeh a bystrej úsudek, aby pobral všechno co na něj kvarteto kouzelníků vychrlí. I když..kvarteto... Mimochodem, taky jste si na začátku vybrali tu samou kartu co já? ()

widla

Mám ráda kouzelnické filmy, které mají skvělé efekty a ve kterých jsou sebevědomí kouzelníci, co si dělají z 'normálních' lidí blázny. Tenhle kousek to všechno splňuje. Akce, zápletka, nečekané vyústění. Moc dobré... ne nejlepší, ale moc dobré. ()

Maynard.

Hmm, tak tohle je přesně ten typ filmu, který se snaží bejt za každou cenu originální a to i přes to, že to třeba uplně nezapadá do sebe. Něco jako Iluzionista. A to měl celkem zajímavej začátek, údernej prostředek ale totálně si to film zazdil koncem, kterej má diváky šokovat a otevřít jim ústa. Na mě to mělo bohužel uplně obrácenej efekt. Do tý doby slušný, pak šit. Herci to zvládli skvěle, jejich magie a kouzla se líbily. Ale samozřejmě na Dokonalý trik se tenhle "kouzelnickej" kousek nechytá ani v nejmenším. Zjistil sem, že sem si celkem oblíbil - Marka Ruffalla (konečně kulervoucího Hulka :o) ). NATO, že to komentuju cca tejden po filmu, tak si to ještě docela pamatuju a proto nedám méně než 3 hvězdy. Ale mým oblíbeným filmem se tohle fakt nestane. ()

sedm.1

Podfukáři je přesně tím typem filmu, kdy je sice důležité, jak kvalitním obsahem disponuje po celou dobu svého trvání, nicméně výsledné hodnocení se stejně ale nakonec nejvíce odrazí až z dojmu ze závěrečné pointy, které je veškeré předchozí dění maximálně podřízeno. A pointa Podfukářů je takový výjeb, že bych za tu tvůrčí drzost měl chuť dát nejradši Odpad! A je to o to smutnější, že právě veškeré předešlé dění není skutečně vůbec špatné, neboť film vyniká opravdu skvělým castingem plným hvězd, kde mě nicméně nejvíce oslovil Mark Ruffalo a mile překvapila Mélanie Laurent, Podfukáři mají ale i styl, atmosféru, strhující spád, promyšlenou zápletku, úžasné a svěží nápady, velice zajímavé momenty, zkrátka jde o velice působivé zpracování „podfukářského“ filmu, kdy skutečně divák netuší do posledních vteřin, jak se to celé vyvrbí a ta očekávání jsou vážně velká. A právě v ten moment odhalení ono napínavé očekávání bleskurychle splaskne a celých předchozích 120 minut je během jednoho okamžiku spláchnuto nekompromisně do hajzlu. Ono odhalení je tedy skutečně překvapivé, nicméně tak strašně krkolomné a nepravděpodobné, že je ten šok až vlastně hloupí, naivní a spíš k smíchu, než aby byl brán jako povedená tvůrčí hra s divákem. Navíc mě pak ještě dorazilo, že se tvůrci jaksi neobtěžovali ani spoustu věcí dovysvětlit, což se zrovna v tomto filmu také příliš nehodilo a polovina činů hlavních hrdinů tím zcela zbytečně vyšuměla do prázdna. Podfukáři jsou tak sice vážně originální, napínavá a zábavná podívaná, pointa mi ale přišla bohužel tak moc nepovedená, že v mích očích jednoduše krutě znehodnotila vůbec celý film. Škoda. ()

herr_carter

Jsem více zmatený, než-li Goro před Tokiem, akce střídá akci, kouzla, triky a fígle jsou fakt moc působivé a v líbivém kabátku, ale celé to vlastně vyústí v nelogické finále. Proč proč proč, říká si filmový divák. A nikdo nemůže podle mě normálně odpovědět. Kouzlo, zvrat, kouzlo, zvrat zvrat, kouzlo. Fakt zvláštní, v průběhu celého filmu jsem byl vlastně nad míru spokojený, i když jsem jej vlastně vůbec nepochopil - bez spoilerů nelze komentovat...................moje hodnocení = 6 z 10. ()

coscarelli

Viazane silnou trojkou. Nonstop v pohybe podfukuje zmysly , rychlo a zbesilo strihajuc farebne okienka , zamotava - rozmotava klbko priemeru k "neviemakosateraztvaritelnemu" zaveru . A pokial by bola chasa poskladana cisto z pohlavia muzskeho, hodnotenie by zosilnelo.( Isla mi tam zialbohu vadí) ... a teraz normalne: V poho snimok s divnym zaverom.Hlavou mi kruti. ()

Tejkina

Nic pro mě. Zase po dlouhé době jeden z ''top filmů'' pro mnoha lidí, který mi absolutně nesedl. Měla jsem problém dokoukat to dokonce. Tentokrát to ani moje oblíbená Mélanie Laurent nezachránila. ()

charlie_ando

Tenhle film je ta správná letní filmová zábava. Režisér Louis Leterrier namíchal koktejl s podmanivými a vyváženými ingrediencemi. V tohle thrilleru najdete zábavu, napětí, akci, trochu té iluze a samozřejmě jako koktejlová třešeň patří neodmyslitelně k dobrému míchanému nápoji, tak tento film se může pochlubit povedenou zápletkou. Děj měl vysoké tempo a výbušnou dynamiku, která ho hnala neustále vpřed se zastávkami v Las Vegas, v New Orleans s letmou návštěvou Paříže a třeskutým finále v New Yorku. Svižné tempo vyprávění podpořil i povedený soundtrack od Briana Tylera. Vyvážený a trefný casting je další silnou stránkou filmu, podařilo se mu obsadit osobnosti několika hereckých generací. Iluzionistickou skupinu “Čtyři jezdci“ kolem které se všecko točí tvoří nesnesitelný Daniel Atlas v podání Jesse Eisenberga, hypnotizéra Merritta McKinneyho si povedeně střihl Woody Harrelson, něžné pohlaví zastupuje iluzionistka Henley Reeves, kterou si zahrála Isla Fisher a na černou práci v týmu je mladíček Jack Wilder, jehož ztvárnil Dave Franco. Tuhle hereckou omladinu podporuje z druhé vlny dvojice ostřílených veteránu, která dostala překvapivě dost prostoru. Michael Caine jako bohatý mecenáš Arthur Tressler a Morgan Freeman v roli kluzkého kouzelníka Thaddeuse Bradleyho. V roli neúnavného zarputilého ohaře FBI agenta Dylana Rhodes se představil Mark Ruffalo. Jeho nezkušenou pomocnici Almu Dray z Interpolu ztvárnila půvabná Mélanie Laurent. Řemeslně dobře zvládnutý přimočarý počin, který svou lehkostí potěší a neurazí. ()

Ebon

Svižné, osvěžující a oddychové a hlavně hodně cool. Dobře namíchaná zábava pro ideální večer v letní kině, pivko v ruce a princeznu po boku. Nedoporučuji moc přemýšlet nad logikou těch teenegerských Robinů Hoodů.. ()

korndaddy

Nadstandardní zábava. Pěkně napsané a zahrané. Nic víc nepotřebuju. Já se bavil a to mi stačí. Po dalším zhlédnutí adept na pátou bambuli.. Woody standardně nadstandardní.. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)