Do Říma s láskou

• USA To Rome with Love (více)

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina. (oficiální text distributora)

john.h

Ne tak dobré jako Půlnoc v Paříži, ale hezké. Divák sleduje několik různých příběhů lidí, ve kterých Allen nešetří sarkasmem na dnešní společnost a rejpne si i do světa šoubyznysu. Zároveň to je ale milé, vtipné a zábavné. Líbil se mi nápad u příběhové linky Baldwina, který šel v Římě po stopách svého mládí. Je nutné vědět, že Allen má vlastní žánr a pokud to není váš šálek kávy, nebude se vám to líbit, tak jako mně. ()

TommyDiamond

Docela doufám, že Woddyho cestování po Evropě bude pokračovat. Mohl by se třeba mrknout na Balkán nebo v zimě navštívit Ukrajinu. Ale na druhou stranu je dobré, že Woody Allen po tvůrčí stránce rozhodně nestárne. Jeho filmy vždy přicházejí s něčím jiným, než na co jsme zvyklí. Cítím tam takové to staré gentlemanství přenesené do dnešní doby. Dialogy jsou podle mě až zbytečně moc erudované, ale vždy jsou vedeny s jistým nadhledem a humorem. Podle mě je film s Láskou do Říma o píď lepší než půlnoc v Paříži, ale víc než průměr to u mě není.... ()

vetsinezobri

Naprosto nesrovnatelné s předchozími výlety do Barcelony nebo dokonce do Pařiže. Nemá to švih ani kouzlo. Jesse Eisenberg se mi tam vůbec nehodil a linie těch dvou mladých lidí, co přijedou do Říma, mě zoufale nebavila. ()

Gromit

Woody Allen si zřejmě dopřál menší odpočinek. Po překrásné Půlnoci v Paříži natočil komedii, která ničím neurazí, ale ani nenadchne. A místy dokonce působí malinko zdlouhavým dojmem. To ovšem nic nemění na faktu, že je úžasně obsazená (Penélope Cruzová, Roberto Benigni a hlavně sám Woody Allen) - a už kvůli tomu za vidění stojí. ()

hero_bk

Jeden z nejabsurdnějších a taky nejslabších Allenů. 4 prolínající se, ale naprosto nesouvisející příběhy, s výjimkou Benigniho bez morálního poselství, téměř bez pointy, spojené jen motivem Říma, který je sice kouzelný, ale to nestačí. ()

Duke90

Nebýt toho nádherného soundtracku, označil bych tento snímek spíše za průměrný. Jsem moc rád, že se Woody opět vrátil na plátno, protože scény s ním jsou největším přínosem celého filmu a ten operní zpěv ve sprše mě bez debat dostal, to přiznávám. S ostatními herci už to tak růžově nevidím. Vůbec jsem nevěděl, co si mám myslet o naprosto absurdní pasáži s Benignim, která ale byla svým způsobem docela vtipná. Ještě že se tu aspoň mihla opravdová ženská v podání Penelope Cruz... ()

wege

O parník nejhorší evropský Woody, kterého jsem viděl. On se ten jeho styl strašně rychle okouká, je to celé takové bez náboje, chcíplé a utahané. Navíc v mých očích je Ellen Page všechno možné, jen ne femme fatale. Strašně divný casting. ()

lake-lake

Woody Allen nám sdělil, že Nessun dorma zvládá (jako většina z nás) mistrovsky jen ve sprše, a že má z toho (jako většina z nás) značné komplexy. taky nám dokázal, že pochopil podstatu vzniku italských celebrit (které jsou skutečně ještě mnohem plytší než kterékoliv jiné, a Italové to moc dobře vědí). zabrousil s námi do doby, kdy Řím osídlovali poutníci z Mayflower, a na příkladu postaršího architekta nám názorně ukázal, že sázka na jistotu nemusí být přízemní (protože risk je ještě přízemnější) ()

Kellerman

Tak hrozné,jak jsem po prvotních reakcích čekal,to určitě není.Ale je to zas ten proklatý allenovský standart "jen abych něco natočil",který začíná ve Woodyho filmografii znepokojivě převládat.Byl bych velmi rád,kdyby si slavný režisér dopřával více volna,sbíral inspirace a místo tří průměrných až podprůměrných filmů za čtyři roky by do kin vyslal každé tři roky jeden poctivý a kvalitní snímek,který bude mít nějaký smysl.Protože tahle exkurze do Říma,jakkoliv je často milá a na plátně se na ni dívá hezky,žádný smysl vpravdě nemá. ()

alpeew

Příjemná letní komedie, včetně krásného Říma, nekonečně zžíravě ironického a vtipného Woodyho a krásné Penelope. Za všechny postavy a jejich příběhy dávám *x3, za scény v opeře (málem jsem smíchy umřela) *x4. P.S. Z dějové linie Roberta Benigniho by se měli poučit všechny tzv. celebrity - já se bavila skvěle! ()

JohnnyBoy

Scenáristická "čirá anarchie". Naprostá ignorance filmového časoprostoru vyvolávající příjemnou haluz. Jsem rád, že se Woody po dlouhé době vrátil ke kořenům. Ellen Page rulez. Ornella, Roberto, Imbeciles... ()

dzberry

Woodyho neurotismus pokřivený stařeckou demencí vyústil v dětinskou zhovadilost... Absolutně absurdní nesranda. Totální zklamání. Jedna za Ellen Page. ()

kubilov

Do Říma s láskou je taková milá a jednoduchá romantická komedie, kterou spojuje krásné římské prostředí, které podobně jako Paříž dokonale snoubí romantiku, úžasné historické památky a nezaměnitelný život moderního města. Děj tvoří čtyři povídky s prostou, byť mnohdy dost podivnou, zápletkou, které jsou vzájemně prostříhány, aby daly dohromady alespoň trochu konzistentní celek. V první povídce je to nevyhnutelný románek mezi docela fajn Jesse Eisenbergem a roztomilou Ellen Page, jejichž dvoření se je doprovázeno vtipným komentářem neustále se zjevujícího Aleca Baldwina. Ve druhé je ústřední postavou Woody Allen, který vrací se po několikaleté herecké pauze alespoň do vedlejší role. Hvězdou třetí povídky je jednoznačně exklusivní dáma Penélope Cruz a její "praktiky", a konečně i jako vždy roztržitý Roberto Benigni v části poslední. Pokud se nejde na tento Woodyho počin s přehnaným očekáváním, vyklube se z něj velmi příjemný film jakéhosi oddechového rázu. ()

boombang

Mne to bavilo. Masterpiece to rozhodně není, ale do Říma mne to v pohodě přeneslo. Líbili se mi Jesse, Ellen (ta obzvlásť), neurotik Roberto i cynický Baldwin. Penelopka mne zde ale tentokrát moc nezaujala (mám na mysli její herecký projev). Allen ovšem dost vaří z vody, což je nejvíc vidět právě na jeho roli. ()

Hrabovo

Milé, zábavné, absurdní. O co víc mě nudila Půlnoc v Paříži, o to víc mě bavil Řím. Možná to není to top umění, ale návod, jak zvládnout trému je vskutku originální, poukaz na existenci celebrit typu Nikdo je realistický, to, jak jsou naše příběhy předvídatelné - no jo, jsou...A navíc tam Woody hraje! Díky, Mistře. ()

Prochy84

Velmi příjemné překvapení. Divák se nenudí ani chvíli, obsazení bylo vynikající a k tomu dokonalý Benigni. Samozřejmě, že film neotevírá žádná velká závažná témata, nesednete si z něho na zadek, ale na druhou stranu jsem měl po celou dobu promítání lehký úsměv na rtech a bylo to prostě tak nějak příjemné. Tenhle film dokáže pohladit svou nenuceností, laskavostí a příjemným vkusným humorem. A přitom vůbec nevadí, že jednotlivé příběhy hlavních postav spolu vlastně ani moc nesouvisí. A že tam je Alec Baldwin navíc? No, vlastně tam jsou všichni navíc, proto to je taky tak pohodové. ()

Gortyna

Kdo má rád italské filmy, Řím a Allenovy filmy, tomu by se měl tenhle opus líbit. Spousta vtipných situací (poctivá naivka během pěti minut v posteli se známým hercem a neznámým lupičem, Allen se nevěřícně dívá na ruku, kterou podal spalovači mrtvol) a hlášek ("Autor výpravy je imbecil a měl by přijít o hlavu." "To jsem měl i horší recenze."). A Ornellu Muti nám produkce po letech v českém kině ukázala - možná ale, že už ji ukazovat neměla... ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)