Výheň

(festivalový název)
  • Německo Hell (více)

V roce 2016 dojde na Zemi k výraznému oteplení, kdy se průměrná teplota zvedne o deset stupňů. Lidem začíná docházet voda, jídlo i benzín a postupně vymírají ať už hladem, žízní nebo souboji mezi sebou. Přežít můžou jen ti nejsilnější a nejodvážnější. Sestry Marie a Leonie společně se dvěma muži vyráží v autě zkusit štěstí vysoko do hor. Po cestě však padnou do pasti skupině farmářů, kteří chytají náhodné oběti. Lidské maso se pro ně totiž stalo jediným dostupným zdrojem potravy… (SOLOM.)

Šakalík

Přestože mám obecně už post-apokalyptických filmů po krk, tohle německé dílko se mi docela líbilo. Filmařům se za pár euro podařilo navodit slušně depresivní atmosféru, kterou by jim mohli závidět daleko majetnější kolegové. Ve filmu samotném se toho zase tolik nestane, přesto má film takové osobité kouzlo a dobře se na něj dívá. Výborná je pasáž na farmě a hlavně pak ten divoký úprk z ní. Ke kladům filmu patří taky otevřený konec a rozumně krátká stopáž – takhle by to myslím šlo. ()

vitekpe

Davam stredni hodnoceni, protoze zde ucinkuje jedna z nejlepsich nemeckych herecek soucasnosti Hannah Herzsprung, ktera se mi jeste ke vsemu libi... :-) Jinak prumerne post-apo bez prekvapeni... P.S:: Potesila tez ucast Angely Winkler. ()

misstake

Německý přírůstek do apokalyptické rodinky v ničem nezaostává za svými americkými souputníky. Minimalistickými prvky dosahuje maximálního účinku. Pár neoholených herců, pár ušpiněných hereček, téměř žádné speciální efekty, výjimečně vhodně použitá realistická kamera a všeprostupující atmosféra beznaděje z Pekla činí opravdu výjimečný kousek. Takže zapomeňte na Book of Eli nebo na x-tý díl Resident Evil a shánějte snímek od našich stále filmařsky podceňovaných sousedů. ()

Lukoboss

Škoda, že to nemělo soundtrack od Rammstein ze skladby Sonne, sem by se totiž náramně hodil: "Alle warten auf das Licht, fürchtet euch fürchtet euch nicht, die Sonne scheint mir aus den Augen, sie wird heute Nacht nicht untergehen und die Welt zählt laut bis zehn - Eins, hier kommt die Sonne - Zwei, hier kommt die Sonne - Drei, sie ist der hellste Stern von allen - Vier, hier kommt die Sonne..." No nic, to jsem se nechal trochu unést. Jinak se o žádnej převrat nejedná, je to prostě průměrnej survival, kde ve výsledku není problémem pařák a nedostatek vody, ale spíš chování mezi lidma. ()

Teabag

Vcelku slušný film, který se ale trochu moc táhne. Sociální přesah, který se tam od začátku opatrně rozvíjí se v druhé polovině náhle vytrácí a stává se z toho takové zvláštní hixploitation, ve kterém není žádný gore. Plusem je, že Hannah Herzsprung vcelku dobře hraje. Ve výsledku takové hezké 3*. ()

mosnak

Jedna hvězda ... - za "okolní svět", za to,že šlo nízkorozpočtový film z Německa a za to,že se to snažilo tvářit jako The Road. Jinak nic víc. Herecké obsazení mi nesedlo a celkově mě ten film vůbec nedostal - bohužel! 15% ()

Illy

Na spálené Zemi zůstává pár zoufalých špindírů a patrají po vodě. Jiní špindírové vodu mají a pátrají po samičkách a něčem k zakousnutí. Pokud jste chlap je to jasný - jdete do guláše. Pokud jste ženská máte na výběr - guláš, nebo partyzánský sex a výchova kanibalátků. Ani se nechce věřit že to bylo natočeno jen pár kilometrů od nás. Film může svým vizuálem soutěžit s kdejakým dražším americkým projektem. Veliká škoda že mu chybí trochu akcelerace a spádu. Jede jen průměrnou rychlostí. ()

JM87

Jasně, bylo tam pár nelogických scén, kdy se Marie celkem snadno dostala z potíží (víc nechci spoilerovat) a kraviny jako make-up nebo oholený podpaží mě vždycky v postapu taky nasere, ale jinak fajn přírůstek. Trošku to připomíná The Road, jen to není tak zoufalý. Trošku aji Stake Land. Rozhodně by se dál příběh rozpracovat dál a udělat nějaký pokračování. BTW: Je to hodně atmosférický.... ()

warrenur

Vynikajuce, viac nie je co dodat. Privlastky, co ma napadli pocas sledovania tohoto nenapadneho dielka: autenticke, spinave, uveritelne, silne atmosfericke a surove. Po technickej stranke vynika najma kamera. Vyber hercov opat na vybornu. Clovek sa lahko s predstavitelmi stotozni, zaujme postoj a je ucastny na ich putovani. Hudba sprevadzajuca zaverecne titulky je pre mna ako velkeho fanuska filmovej hudby dokonala a mnohonasobne umocnila zaverecne dojmy. Na dlho mi uviazne v pamati. Europska kooperacia opat raz nesklamala. Bravo. Zatial silne styri. ()

dawe787

Na Evropské poměry docela slušný postapokalyptický thriller, jelikož, ale dokážu vyjmenovat tu malou skupinku těchto filmečků, tak zůstávám u 3 hvězd. ()

fisus

Každý rok ve Varech plánuji navštívit co nejvíce projekcí ze sekce Variety,ale jako vždy jsem i letos stihnul jeden jediný,za to naprosto skvělý.Postapokalyptické filmy mám hodně rád a tenhle bez váhání řadím k těm nejlepším.Mělo to atmosféru,mělo to akci a hlavně to mělo smysl!Doufám,že režisér Fehlbaum bude v tomhle duchu pokračovat i nadále!!!! ()

jorgus

klasicky post film..s klasickym klise..film neprekvapil..ale za originalni verohodny napad se sluncem hodnotim vcelku kladne..plus na to ze to natocili sousedi:) ()

Bozvav

Spíše komorní apokaliptická záležitost, jenž nepatří zrovna k tomunejlepšímu, co kdy bylo natočeno, nicméně shlédnout se to dalo. Místy nudné.za mne 50%. ()

Ben Nevis

Není to žádný dějový zázrak, ale co čekat u postapokalyptického filmu než cestování za lepším a bojůvky s morálně prohnilými parchanty? Nějak se mi nechce věřit, že by za 5 let svět kvůli teplotě +10°C vypadal jako po nukleární válce. Dala bych té dekadenci více času. Atmosféra fajn, herecké výkony průměr, konzistence tragédie. Jednou jsou vymydlení, podruhé jsou špinaví. Jednou se balí jako mumie, podruhé je prašný vzduch netrápí. 5/10. ()

MickeyStuma

Němečtí tvůrci společně se Švýcary tímto přírůstkem do seznamu postapokalyptickým snímků hodně překvapili. Syrový temný příběh tří lidí plného strachu a nebezpečí v nemilosrdném světe spalujícího slunce s touhou přežít a ochránit sebe i druhé před záškodníky. Takovýto námět ovládá celou dějovou linii, kde je kladen důraz na lidský prvek a zoufalost. Pekelný svět je vizuálně vytvořen velmi jednoduše bez leckterých pixelových triků a však velmi realisticky. Jedná se o další nízkorozpočtový snímek potvrzující pravidlo, že i za málo lze udělat hodně muziky. Jako horor to však považovat nelze. Také v čem? Příběh pouze představuje vizi, jak by to asi tak mohlo na Zemi vypadat po zesílení intenzity slunce. Temný dramatický thriller v tomto ražení je na velmi vysoké úrovni. Evropskému filmu se opět zase něco povedlo. ()