zigy

ČESKÝ NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI. Tak aby bylo jasno: Já jsem velký příznivec starých filmů, ale přesto musím říct tohle: nový Šmídmajerův úlet strčí všechny ty staré dobré komediální scifárny od pánů Macourka a Vorlíčka do kapsy. Příjemný Mádl, který je stále lepší a lepší, drží celý film, hlásí jednu hlášku za druhou, přitom se snaží sbalit Josefíkovou a potýká se s dotěrnými profesory (excelentní Táborský - ať hraje už jen záporáky!). Mádl je vlastně takový malý český Michael J. Fox, včetně té velikosti:) Mozek jsem raději preventivně vypnul, takže nemám problém s nelogičnostmi. A ruku na srdce - i perfektní Návrat do budoucnosti určité logické díry má. Já jsem tady chtěl jen zábavu - a dočkal jsem se! ()

BlueNeon81

Nebolo to až také zlé, ako si myslí majoritná časť komentujúcich. Áno, autenticita roku 1989 je veľmi nízka, ale o to tu ani tak nejde (To sa fakt musíme aj v oddychovom žánre rýpať v precíznych detailoch? Ani film Rebelové nezobrazil rok 1968 úplne detailne). Máme tu príbeh o čerstvom štyridsiatníkovi, ktorý sa trochu utápa v minulosti, kde prepásol možnosť sa dať dohromady s platonickou láskou z pubertálnych čias a tak strieda partnerky ako ponožky. Ale hlavný hrdina dostane príležitosť si zacestovať v čase a tak tento náročný trip do doby, kedy to bolo ešte politicky inak, využije tak, aby mohol niečo zmeniť. Niečo, čo môže ovplyvniť veľa vecí. Poznanie seba samého, lásku. Je to príjemná oddychovka a veľmi sa mi film páči. Product placement je ale veľmi otravný a tak musí ísť jedna hviezdička dole. ()

filmovyfan

Taková průměrná komedie, místy jsem se i zasmál vtipným dialogům a příběh také nebyl špatný. Navíc výborné herecké výkony Jiřího Mádla a Evy Josefíkové a kromě těchto mladých herců samozřejmě i Preiss, Táborský, Nárožný, Adamovská, Skopal,... ()

FILMOVKA

Já nevím, kde to nabralo tolik %. Kdyby to natočil Troška, určitě by to byl průšvih století zase podle některých. Mně ten film nezaujal. Notabene hrdina ze šoučasnosti a "tentýž" hrdina z minulosti si nejsou zdaleka ani trochu podobní, až na menší drobnost, že to jsou oba muži. Celé mi to přišlo hodně nedotažené. Námětem to jako romanťárna není špatný ale spíš to asi je pro ty mladší už než pro mě. ()

doriana.g

Tak moment. Vrátit se ve čtyřiceti do rodiny, kde vím (předpokládám) jen jméno ženy, ostatní neznám, jsou to cizí lidé, a jsem šťastný?? Já bych to nazvala ztrátou 20 let života. Žádné společné vzpomínky, nic. A to má být radostný konec této ORBIT komédie? Když k tomu přidám nechutné okamžiky, kdy šešlouň Mádl napřimuje svá bezzubá ústa ke kolegyni, dala bych odpad. Nemluvě o cherry rajčatech, trapné scéně na "diskotéce", kde tenkrát vládl brakedance a plastových oknech na paneláku. - Tu jednu má Viktor. Byla radost ho sledovat. ()

Scaevola

Komedie s nepříliš originální zápletkou příjemně překvapuje neokázalým, ale podmanivým humorem, těžíc maximum ze střetu starého a nového a z nepromýšlení paradoxních situací. Je proto škoda, že závěr spěchal tak zbytečně, až nevysvětlil ani sám sebe, a také, že nezbyl dostatek peněz ani na průměrnou výpravu. ()

fooggyy7 odpad!

Po shlédnutí filmu po asi 5-ti letech jsem zjistil toto: Je to odpad!. Copak si vy starší nepamatujete, jak to v roce 1989 vypadalo? Celý film je pouze oblbováním mladých lidí, kteří tu dobu nezažili. A zbytek? Zbytek je plagiát. A pak je tam Mádl, naše holyvůůůdská hvězda Mádl. Tam kde on hraje tam Oskarové nepokvetou ()

alexwill

Co objekt, to product placement a je v tom jakási umělost a nepřirozenost. Češi dohání nedostatek nápadů sci-fi námětem, přitom na míle od českých sci-fi klasik, ale tak o to tady ani nejde. Velký atak na nostalgii lidí co tu dobu zažili je jasný a na dnešní české poměry mírný nadprůměr. Mádl a rok 89 celkově lepší, než současnost - už v absenci PP a míra trapnosti je v rámci přijatelných mezí. ()

Tomas_PO

Milá romantická komédia, ktorá nás prenesie do 80tych rokov minulého storočia, plná tínedžerskej lásky a bezstarostných gymnaziálnych časov. Mádl je výborný, Blažek však skôr naopak, ako aj väčšina záberov zo súčasnosti. Rozdiel týchto dvoch svetov, rokov 80tych a 2010-tych v zmysle filmového spracovania je až neuveriteľný, na strane jednej silná autentická emócia, na strane druhej nepodarený neúprimný filmový odvar. Našťastie záberov zo súčasnosti je minimum. ()

PanPyzamo

Já... prostě žasnu. Nemůžu tomu ani uvěřit, ale opravdu jsem se bavil a to prosím pěkně u českého filmu. Já totiž české filmy moc v lásce nemám a už vůbec ne komedie. Nevím, jak je to možné, ale Probudím se včera se mi strašně líbilo. Možná to bylo kvůli cestování v čase, protože to je na Česko celkem přepal. Kromě toho ta změna doby se podle mě povedla na jedničku a fakt bomba. Děj dle mého názoru překvapivě i dobrý. Nápad a všechno okolo se mi prostě líbilo. Možná jen ke konci filmu už to bylo krapánek natažené a nevím, co si mám z konce myslet. Zda jsem vlastně nadšený nebo ne. Celkově tento film ale ve mě zanechal spoustu, spoustu pocitů, jako snad žádný český film. Líbil se mi i mnohem víc než například Znovu 17 s Effronem. Mádl je pro mě prostě česká kvalitka a nemohli snad vybrat lepší herečku než právě Josefíkovou. Nalijeme si ale čistého vína. Není to nic mistrovského a ani něco, co bych hned všem doporučil. Nejedná se o nic, co musíte vidět. Nejedná se o mistrovský příběh. Já ale vím, o se jedná. Jedná se o českou komedii. Česko má komedií fakt požehnaně, to ano. Tohle je ale jediná, u které jsem se bavil. Za mě jeden z nejlepších českých filmů a můžu ho doporučit. 7/10 ()

Sunwheel

Pohodová, príjemná, česká jednohubka pri ktorej som sa aj zasmial. Jednotlivé zmeny súčasnosti a minulosti boli trefne použité. Koniec mi prišiel trošku nedotiahnutý. No výsledný verdikt určite pozitívny. ()

Modular

Velice milá česká komedie s hezkým zpracováním a hereckým obsazením. Vtipy jsou někdy sice dost staré (a trapné), ale herecký výkon (a celkově výběr herců) je hvězdný. Ne že by ale všechny vtipy byly špatné: to se rozhodně říct nedá, třeba vtipy s panem Krejčířem md dost pobavili. Probudím se včera je jeden z mála českých filmů, které mě bavili. I když tedy moc nedávaly smysl (cestování časem je zde jenom jako pomůcka pro vyprávění než přímo Sci-fi prvek). I tak se mi moc líbilo zasazení do předrevolučního Česka. Doporučuji jako oddechovou českou komedii. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

VktrCZ

Synu nevadí že seš blbec i takoví se ožení Kdybych si měl vybrat jednu českou komedii, bude to Probudím se včera. Nevím jestli je to kvůli skvělému nápadu postaveném na sci-fi prvcích nebo jestli mi sedl humor nebo snad herci? Jo, to bude asi herci, jelikož jsem byl okouzlen Evou Podzimkovou. Podle mě je to všechno dohromady nebo snad jiný důvod? Já nevím, zkrátka ten film absolutě miluju a kdykoli si ho pustím tak se zkrátka bavím. ()

Apeiron71

Na filmu jsme byli v Litoměřicích,tedy ve městě,kde se odehrává převážná část děje,zrovna v Kině Máj ,které se také objevuje v jedné scéně.Po dlouhé době dobrá česká komedie při které jsem se bavil.Obzvláště pasáže z roku 89 s Mádlem byly povedené a vtipné, postavené na znalosti budoucnosti,kdy hlavní hrdina glosuje jak kdo dopadne a kým v budoucnu bude.Pasáže ze současnosti byly trochu slabší,trochu mi vadil i docela okatý product placement na žvýkačky Orbit a pivo Lobkowitz, ale to nezkazilo celkový dobrý dojem z filmu.Ten mi byl blízký i tím,že jsem zhruba ve stejném věku jako hlavní hrdina filmu.Dneska tedy 5 hvězdiček.Českému filmu jsem takto vysoké hodnocení docela dlouho nedal... ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012